The Big Short (USA)
« další názvy »
USA USA
130 minut

Žánry

:
Drama, Životopisný
Motto: Tenhle příběh se skutečně stal. Nám všem.

Obsah

:
Sázka na nejistotu vypráví příběh čtyř outsiderů, kteří všechny vlky z Wall Street proměnili v obětní beránky. Tihle čtyři byli jediní, kdo si spočítal, více »« méně

Režie

:
Adam McKay

Scénář

:
Charles Randolph Adam McKay Michael Lewis

Herci

:
Ryan Gosling Casey Groves Charlie Talbert Christian Bale Hunter Burke ...
Premiéra: 7. 1. 2016
Distributor: Cinemart
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  14. 12. 2018
  Brenan88 (39334 bodů)

  Adam McKay je můj nejoblíbenější režisér a jeho spolupráci s Ferrellem si nemohu vynachválit,ale tento snímek mi moc nesedl. Né tím,že by byl špatný,ale to zvolené téma Wall Street jde mimo mě. Tolik čísel a odborných výrazů,že jsem se z toho byl jelen. Za McKaye jsem rád,že dostal tu nominaci na Oscara,ale raději ho mám v čistokrevných komediích.

 • 80%
  0
  0
  23. 11. 2017
  martin-mickey-stusak (15413 bodů)

  Wall Street a pošetilý svět financí. Příběh, který má s realitou hodně společného. Finančníci, rostoucí hypotéční bublina a snaha na tom co nejvíce vydělat. Příběh, jak jednoduché je přivést svět do finanční krize. Snímek používá mnoho finančních termínů, které jsou však plně vysvětleny, takže i lajk ví o čem je řeč. Vyprávění probíhá z různých úhlů pohledu z různých perspektiv, což je další plus. Nepřiklání se tedy k žádné straně, čímž ponechává na divákovi si vytvořit vlastní úsudek. Svět čísel a statistik však přeci jen může být pro někoho složitý, ale protože je jádro věci někde jinde, dají se tyto znalosti ponechat stranou. Důležité je jednání a plánování finančníků a v jakém zájmu. Snímek má převážně informativní charakter z oblasti finančních trhů a to hranou formou, takže je potřeba tomu věnovat náležitou pozornost a ne se na to ledabyle dívat jako na další obyčejný film. Mnohé výroky jsou vskutku děsivé. Zkrátka se jedná o brilantní film! Ekonomická krize byla pro všechny vysvětlena.

 • 70%
  1
  0
  8. 1. 2016
  Sheldon (12495 bodů)

  Po invenční a zábavné půlhodině se režisérovi ani s ansámblem hvězd nepodaří udržet nastavenou laťku a sklouzne k moralitě, která ovšem neladí se zbytkem filmu a jen obtížně udrží divákovu pozornost.

 • 70%
  0
  0
  4. 5. 2016
  lamps (12392 bodů)

  Všechna čest Adamu McKayovi - jeho nápaditá a vtipná režie, která se nebojí vsadit na humor, nechat hlavní postavy promlouvat do kamery a slavné celebrity zcela mimo rámec děje vysvětlovat význam některých finančnických pojmů, je tím, kvůli čemu musíte Sázku na nejistotu vidět. A možná také kvůli hercům, kteří se ždímají ze všech sil, přestože jen dva (Carell a Bale) mají prostor odpovídající jejich výtečné roztěkané kreaci. Ale marně hledám smysl, proč se vlastně jinak dívat na film, který běžnému smrtelníkovi neřekne navzdory nepolevující spršce dialogů a konspirací nic víc, než že o daném tématu ví úplný hovno a že na tom radši nic měnit nechce. Snažil jsem se ty nesmyslné termíny a úřední kličky pochytat, ale po hodině mě ta námaha přestala bavit, a po dvou hodinách už jsem byl tak přesycen, že mi bylo opravdu úplně jedno, jak se to celé vyvrbí. Přesto znovu klobouk dolů za režii, před podobně dynamickou a přitom přehlednou montáží by jistě uznale smekl i mistr Ejznštejn, i když z obsahu by byl nepochybně stejně vyndanej jako já...

 • 40%
  0
  0
  16. 9. 2018
  Pete69 (9002 bodů)

  Ekonomie není moje silná stránka, přesto i filmy s touto tématikou mám velmi rád. Sázka na nejistotu je ale pro mě opravdu nudným a příliš úzce zaměřeným filmem bez jakéhosi pozlátka kolem. Chápu, že je dobré vědět, co se dělo v době ekonomické krize a co jí způsobilo, ale tento film je smrští ekonomických frází a pro mě osobně je to propadák.

 • 80%
  0
  0
  18. 3. 2016
  rkotvald (3063 bodů)

  Bál jsem se a přistupoval k Big Short velmi skepticky a s obavami, vzhledem k zmínkám o silně popisné ekonomické složce a taky kvůli tomu, o čem film měl pojednávat - hospodářské krize a jejich rekonstrukce, přes jejich zásadnost pro svět, nejsou něco, na co bych se zrovna s nadšením chtěl dívat víc jak 5 minut. Ale rozhodl jsem se to zkusit. No, tento pro mě no-name režisér nakonec ohromně překvapil. Ne že bych z většiny ekonomických pojmů a výrazů, postupů a smyček, které jsou komentovány a taky využívány pro děj, byl příliš moudrý, ale i díky velmi vtipným a originálním vstupům celebrit v čele s již teď kultovní scénou Margot Robbie v bublinkové koupeli (čím navazuje na svou nezapomenutelnost jako vrcholové ozdoby filmu na Vlka) jsem pochopil dost (základ) na to, abych měl v jistých okamžicích pocit, že sleduji buď opravdu velkou satiru nebo parodii na americké finančnictví nebo děsivě autentický hororový příběh.

 • 80%
  0
  0
  22. 3. 2016
  Ombak_Penari (2747 bodů)

  Až se na to podívám znova v klidu a třeba pochopím o čem to tam kurnik vlastně celou dobu tlachají, tak tomu třeba dám i víc. Takhle zatím ocením, že je to výborně zahrané (hlavně Christian Bale), má to chytrý scénář a proložené je to hromadou originálních nápadů (vysvětlující vložky s Margot Robbie či šéfkuchařem, smích na pozadí při dialogu v restauraci).

 • 100%
  0
  0
  26. 6. 2016
  leafroller (2312 bodů)

  Další z nedávné série filmů osvětlující vznik a příčiny nedávné hospodářské krize. Tentokrát i pro méně zasvěceného diváka. Informací sice přicházejí velké vlny, ale vždy nás po takové smršti nechá film chvíli odpočinout a urovnat si myšlenky. Výborné obsazení, vtip a spád a smrtelná pointa. A nejslepší je, když vám někdo potvrdí vaše osobní podezření. Fajn pocit.

 • 55%
  0
  0
  5. 2. 2016
  Larrysbride (2067 bodů)

  Snímek, který neurazí, avšak ani nenadchne... První film, u kterého mi mevadilo si uprostřed skočit pro občerstvení

 • 90%
  0
  0
  8. 1. 2016
  marie-kolarova (1662 bodů)

  Velmi chytré chytrý a hořce zábavné. Lehkomyslnost bankéřů je až neuvěřitelná. Je to celé velmi triviální, ale pokud se to zabalí do obzvláště sofistikované podoby, najednou se všichni chovají, jakoby měli vypnutý mozek. Někdo možná tuší, ale raději nechce domýšlet. Anebo především neřeší budoucnost. Proti tomuto způsobu myšlení stojí Burry, který má jistotu, že jednou bude průšvih, a jen se svým autistickým přístupem úplně nechápe, že se jej podařilo tak dlouho oddalovat. McKay namixoval zajímavé spektrum několika osudů probíhajících nezávisle na sobě a na nich ukazuje podstatu problému a přístup jednotlivých zainteresovaných. Servíruje velmi lidský přístup s perfektním psychologickým pohledem. Všichni nejsou svině. Dokonce někteří z nich řeší i morální otázky.

 • 75%
  0
  0
  13. 4. 2016
  Fxxx (1134 bodů)

  Působivý film s výbornými herci, který dotváří příjemná atmosféra. Má silný příběh, díky kterému zůstane v paměti. Ovšem ne zřídka se tu vyskytují chluchá místa, často se zdlouhavě táhne a obzvláště v nepodstatných momentech. Myslím, že šlo z tohoto vytěžit o dost více. Škoda

 • 65%
  0
  0
  8. 3. 2016
  Teresie (1102 bodů)

  Zajímavé, ale trochu nudné.

  • herci
  • scénář
 • 85%
  0
  0
  17. 3. 2016
  Brcolka (917 bodů)

  No jako zaujatého diváka mě film hodně znepokojil. Jak svojí lehkovážností a hrabivostí lidé dokáží negativně ovlivnit a zahrát si s životem milionů lidí po celém světě. A jak toho pak někteří dokáží využít. Vyděsila mi poslední věta v titulku jak se na Wallstreet znovu vydávají v podstatě Swapy. Jinak lehce nepřehledné ale to asi k filmu o této nepřehledné problematice patří

 • 100%
  1
  0
  17. 3. 2016
  KajkaFajka (625 bodů)

  Jako pohlad do minulosti na období ktoré nás všetky velmi poznamenalo to bylo super. Obsah a príbeh je o hrůze ktorí ludia dělajů len kvoli tomu aby sa nakapsovali a mali více než ostatný. Peniaze štěstí neprinesů a jíst je také člověk nemůže ale ta bezstaroslivost ludí kterí za to byli odpovední je do nňeba volajúca

 • 80%
  0
  0
  10. 8. 2016
  koudel (317 bodů)

  Dobře zdokumentovaná finanční krize let nedávných. Běžný člověk může sice mít trochu problém s odbornými termíny, ale snaha vše vysvětlit polopasticky je zřejmá. Situace, se kterými se setkáváme stále častěji ve větším či menším měřítku a zřejmě tento trend bude nadále pokračovat ať už půjde o obyčejné šmejdy nebo nadnárodní korporace.

 • 100%
  0
  0
  7. 2. 2016
  Mr.T (246 bodů)

  Vynikající film a velké překvapení začátku roku. Pohádka o podnikatelském snu kapitalizace zisků a socializaci ztrát v řádech bilionů, kdy by se i Klausovi protočily panenky. Tohle není čistokrevná řachanda jako byl Vlk, tady vám často bude doslova zle z toho, co všechno bylo možné a bez jakékoli kontroly. Film vás doslova protáhne bahnem finančnictví. Nejsmutnější je, že takhle nějak to skutečně bylo. Každopádně největší kinozážitek od Rivalů, což je co řîct.

 • 85%
  0
  0
  20. 9. 2016
  Wasper (183 bodů)

  Velice důležité téma z trochu jinačího pohledu, které je originálně a zábavně zpracované, s velice dobrými charismatickými herci. Atmosféra není špatná, zvuk není nijak oceněníhodný.

 • 80%
  1
  0
  17. 1. 2016
  lapakos (73 bodů)

  Špičkové herecké výkony všech zúčastněných, zjednodušený a pochopitelný popis pozadí trhu s hypotékami v USA - to jsou hlavní důvody toho, že jsem toto drama se satirickými podtóny hltal plnými doušky. Trochu jsem se bál, že se budu ztrácet v ekonomické terminologii, ale ve filmu je vše jednoduše vysvětlené, tak aby to chápal i člověk, který nemá ekonomické vzdělání. Vše dokresluje satirický tón a zesměšňování některých "špatných" postav. Naopak místy diváka až mrazí, když si uvědomí, jak to tehdy v USA s hypotékami fungovalo a jak to všechno dopadlo. Předloni jsme dostali na začátku roku Vlka z Wall Street, který byl možná zábavnější, nicméně The Big Short může být divákovi bližší díky zvolenému tématu (hypotéky má v dnešní době spousta lidí). (9/10)

 • 80%
  0
  0
  20. 8. 2016
  maaro77 (50 bodů)

  Výborné obsazení, vtip a spád a smrtelná pointa. A nejslepší je, když vám někdo potvrdí vaše osobní podezření. Fajn pocit. . K hereckému obsazení asi není potřeba nic dodávat. Ke konci se možná tvůrci nechají až moc unést k etickému rozměru celého problému, ale to nevnímám jako zásadní mínus.

 • 85%
  0
  0
  13. 1. 2016
  henrix25 (27 bodů)


  Dle mého názoru velmi povedené a originální zpracování obdobně povedené knižní předlohy, která ale rozhodně nebyla zrovna snadná na zpracování. K hereckému obsazení asi není potřeba nic dodávat. Ke konci se možná tvůrci nechají až moc unést k etickému rozměru celého problému, ale to nevnímám jako zásadní mínus.

  • herecké obsazení, scénář režie;
  • občas až příliš komplikovaná materie,
75 83 ?
jak hlasovat?
 • Pete69 40%
 • Matëj159 5%
 • Had 65%
 • Pas 15%
 • Mondyes 100%
 • dav.bal 85%
 • Togl 80%
 • martin-mickey-stusak 80%
 • Hiptwist 85%
 • Kverulant 60%
všechna hodnocení (73)
Sdílet tuto stránku:

Partneři: