American Made (USA)
USA USA
115 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Historický, Komedie, Krimi, Thriller, Životopisný
Motto: CIA, Bílý dům, Pablo Escobar. Tyhle všechny vodil za nos.

Obsah

:
Barry Seal se zoufale nudil, a tak se vrhnul po hlavě do dobrodružství, které bylo natolik šílené, že ho musel napsat sám život. Režisér úspěšného sci-fi více »« méně

Režie

:
Doug Liman

Scénář

:
Gary Spinelli

Herci

:
Tom Cruise Domhnall Gleeson Sarah Wright Caleb Landry Jones Jesse Plemons ...
Přehrát online O2
Premiéra: 24. 8. 2017
Distributor: Cinemart
Přístupnost: Mládeži přístupno

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  23. 10. 2017
  Brenan88 (34479 bodů)

  Už,když jsem uviděl první trailer,tak mi bylo jasné,že se mi bude film líbit. No a po shlédnutí musím říct,že jsem se v úsudku nemýlil. Mám totiž rád vše spojené s Escobarem a jeho kumpány. Navíc zde se opět sešel Cruise s Limanem,takže jsem očekával dobrodružnou jízdu pod plným plynem,která se samozřejmě i dostavila. Scénář má silný základ díky tomu,že vychází z neuvěřitelného života Barryho Seala. Zbytek je jen znamenitý režisérský um a vynikající Tom Cruise v hlavní roli. Mimochodem jde na něm vidět,že si svou roli užívá plnými doušky. Hudba použitá ve filmu je výborná a dobře dotváří obraz doby. Tímto snímkem mi dává Cruise zapomenout na zpackanou Mumii a opět ho tak beru na milost.

 • 90%
  1
  0
  21. 8. 2017
  Sheldon (11863 bodů)

  Při začátku sledování filmu jsem měl v paměti Vlka z Wall Street, ale Barry Seal je hrdina z trochu ještě jiného ranku. Spíš než cokoli připomíná milovníka dobrodružství, který se stal multimilionářem spíš náhodou, než plánovitě. Není z rodu Scorseseho Mafiánů ani Scottova Amerického gangstera, ale na druhou stranu je s ním po dvě hodinky filmového času velká legrace.

  Barry Seale je povedený film, je to kino snímek, hollywoodský film ze staré školy, který má i vyšší ambice než pobavit a slušně se mu to daří. Z mého pohledu je to společně s Dunkirkem dosud nejlepší hollywoodský film tohoto roku

 • 70%
  1
  0
  5. 12. 2017
  lamps (10805 bodů)

  Novodobý Scorsese, na kterého se kouká stejně dobře jako do přeplněné peněženky, ale zároveň ztělesňuje skutečnost, že momentálně nikdo vyprávět tak soudržně jako legendární Márty neumí. Barry Seal chce podat hodně komplexní a vyváženou story, ale ve finále nabízí strašlivě málo prostoru pro vedlejší postavy a kromě okázalé práce se sebeuvědomělým střihem a hudbou nic nového do fanouškovské truhličky nepřináší. Bavil mě Cruise, příjemné tempo a pozitivní feeling, byť se vždy úplně neslučoval s událostmi zde popisovanými, ale po chvíli mi zůstávají v hlavě jen povedené fragmenty, nikoli povedený film. Slušných 70%, už jen za nesporný potenciál Sarah Wright pro méně přístupné role, jejichž představy drze podněcovala.

 • 85%
  4
  0
  25. 8. 2017
  JosefTomas (5265 bodů)

  Cruise opět nezklamal, role mu patřičně sluší a náležitě si jí užívá. Scénář je přímo fantastický a prakticky se nemá kde zastavit. Liman opět předvedl perfektní režii, kde skloubil skvělý střih, kameru a své režijní schopnosti a vytvořil film, který stojí za návštěvu kina.

 • 80%
  0
  0
  6. 3. 2018
  rkotvald (2946 bodů)

  dpočinkový, nenáročný životopisný film, který neurazí, ale ani nenadchne. Největším kladem byl jednoznačně skvělý Tom Cruise, který si kradl snímek jen a jen pro sebe. Neznám lepšího herce, který by to sehrál lépe. Působí to moc samoúčelně, moc jednoduše. Chtělo by to víc zapracovat na scénáři, přidat pár zapamatovatelných scén, hlášek apod. Ale asi stejně plácám nesmysly. Lépe se to natočit asi nedalo. Co k tomu dodávat? Podruhé už bych si to nepustil, ale jako jednohubka mě to bavilo od začátku do konce, takže pár hluchých míst jsem přešel. Ještě to finále mohlo být trochu rozvinutější, ale co už. Za mě spokojenost.

 • 75%
  0
  0
  23. 3. 2018
  Brcolka (839 bodů)

  Na tento film jsem dostal poměrně žhavou recenzi a tak jsem neváhal a film shlédnul. Musím říct že dotyčný byl skvělý obchodník a dobře mi to prodal. Ale můj pocit z filmu nebyl zase tak wau. Ale výborně jsem se bavil a musím říct, že je až úsměvné jak se hlavní hrdina alias Tom Cruise dostal k velmi výdělečnému a nebezpečnému byznysu. A ukazuje to že kde jsou peníze je moc a chuť udělat cokoliv

 • 85%
  0
  0
  14. 11. 2017
  memphistto (456 bodů)

  Zábavný, místy až neuvěřitelný film. Tohle se snad mohlo dít jedině v Americe. :D
  Scénář byl slušný, ale látku šlo uchopit určitě ještě o něco zábavněji. Za mě to za shlédnutí stojí, i když nejspíš jen za jedno a to je škoda, protože film měl na víc. :)

 • 80%
  0
  0
  14. 11. 2017
  sephastto (207 bodů)

  Je velká škoda, že film neudělali jako Rko. Mohlo to dopadnout ještě o kus lépe a pro publikum přitažlivější. Škoda, že studia míří na co nejšírší publikum a označení mláděži přístupno je pro tento film trochu podpásovka. Jinak si zábavu určitě užijete.

 • 65%
  0
  0
  21. 2. 2018
  lida.kretsch (53 bodů)

  Film dává docela jasnou představu, jaké kličky byly vymyšleny pro pašování (nejen) drog. Hlavního hrdiny v podání Toma mi bylo docela líto, uměl využít situace, bohužel pak se do kolotoče čím dál více zaplétal. Krásně jde vidět, že v nejlepším se má přestat a peníze nejsou všechno. Tom ale bavil každou chvíli a palec nahoru za jeho výkon.

 • 95%
  0
  0
  14. 11. 2017
  JanM (33 bodů)

  Můj oblíbenec Tomík Cruise si střihl parádní roli známého pašeráka drog a já se královsky bavil. Snímek je nabitý akcí,humorem a napětím. Zkrátka výborný film na kterýkoliv večer,protože tento snímek můžu kdekoliv a kdykoliv. Rád si snímek pustím znovu.

79 76 ?
 • Blackhand47XD 80%
 • josef-slavicek 70%
 • Brcolka 75%
 • Standa. 75%
 • jaroslav-haluza 85%
 • Yancl 80%
 • rkotvald 80%
 • Kuba Drenko 85%
 • Venom81 75%
 • KallEll 80%
všechna hodnocení (73)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: