Star Wars: The Rise of Skywalker (USA)
« další názvy »
USA USA
141 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Fantasy, Sci-fi, Blockbuster, Dětský, Epický, Série/Franchise

Obsah

:
Lucasfilm a režisér J.J. Abrams znovu spojují síly, aby diváky vzali na epickou výpravu do předaleké galaxie ve filmu Star Wars: Vzestup Skywalkera. Ve více »« méně

Režie

:
J.J. Abrams

Scénář

:
Chris Terrio J.J. Abrams Derek Connolly Colin Trevorrow George Lucas

Herci

:
Adam Driver Daisy Ridley Billie Lourd Lupita Nyong'o Mark Hamill ...
Premiéra: 19. 12. 2019
Distributor: Falcon
Jste na stránce filmu Star Wars: Vzestup Skywalkera. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Star Wars: Vzestup Skywalkera myslíte! K 4. červenci 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28028 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Star Wars: Vzestup Skywalkera


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 65%
  0
  0
  20. 4. 2021
  Pete69 (20323 bodů)

  Nejsem skalním fanouškem této ságy, ale to neznamená, že se mi nelíbí a že ji ignoruji.. jsem ale ten, který 4-6 nedocenil a celou ságu jsem začal znovu sledovat až po natočení Epizody 1. Musím se přiznat, že devátá epizoda je v roce natočení co se vizuální stránky dosti pozadu a první 3 díly ji strčí do kapsy, ač byly natočený před v průměru patnácti lety. Příběhově je to slabé a vnuci a děti hlavních hrdinů už na mně nefungují. Prvky SW zachovány, ale dnes už je to pro mně zbytečně v křeči se svíjející pro nadšence udržovaná sága. Nic proti, komu se to i nadále líbí, ať si dalších epizod užívá :-)

 • 55%
  0
  0
  24. 12. 2019
  lamps (14847 bodů)

  Je asi smutné, že Epizoda IX funguje přeci jen lépe jako samostatný film nežli jako vyvrcholení přesahujícího (a to sakra hodně) příběhu. S přístupem hlavounů u Disneyho to však bylo prostě nevyhnutelné - sedmička rozjela dost chabý recyklát, jenž ve stylu původní trilogie pouze představil potenciálně nosný konflikt dvou záhadně spřízněných aktérů, osmička v rukou jiného a sebevědomého filmaře působivě a neočekávaně načrtnuté motivy rozvíjela a některé odvážně uzavřela, ale zvýšené kritické ohlasy fanoušků z kategorie popkornového stáda ovcí vedly k návratu původního režiséra, který čelil skutečně nezvratné prohře, jelikož se ze strachu zamítlo pokračovat v nastoleném dějovém a vypravěčském módu Posledního z Jediů. Na úkor rozvíjení příběhu postav se musel násilně vrátit dávno zapadlý záporák, jenž se stává tou v podstatě jedinou hybnou silou, která vede postavy po šachovnici. A tím už se dostávám k tomu, co mi na tomhle filmu vadilo nejvíce - nebylo to nakonec to, co se vlastně stalo, ale jak se to stalo a jakými cestami toho bylo dosaženo. Princip náhody a Deux Ex Machina v permanenci, pochybná rozhodnutí postav, která mají příběh jen urychlit a usměrnit vynucenou trasou, kopírování zažitých postupů SW, kvůli čemuž je finále hrozně motivačně rozhárané a slibně budovaný vztah Rey a Kylo Rena nezvládá plnohodnotně a emocionálně vygradovat... A přitom jsem ten staronový vynucený cliffhanger dokázal přijmout a naladit se na rychlou dobrodružnou notu a ve finále mě vyústění neiritovalo. Bohužel se k němu dospělo moc překotně a v důsledku zahazování nežádoucích motivů vyčnívá z filmu zase nejvíce ten ohraný koncept zoufalého odboje, tentokráte však s odfláklým záporákem a zoufale vycucanými zásahy z nepromyšlené fabule. Alespoň že vypůjčením závěrečné hlášky před likvidací nepřítele z Avengers: Endgame si Disney přiznalo, že Vzestup Skywalkera spíše rozšířil jejich filmové hračkářství, než aby kompetentně završil nejpopulárnější filmovou ságu..

 • 60%
  0
  0
  27. 12. 2019
  Tom Hardy (5231 bodů)

  Snad si ani nevybavím jiný film, kde bych co pět minut byl nadšený a pak otrávený. Na každý dobrý nápad přijde scéna, která je na hraně debility. Jeden by skoro řekl, že si Abrams jen tak pro srandu vzal k ruce jako pomocného režiséra Uwe Bolla. Ale ve výsledku to splnilo svůj účel, je dobojováno a necítil jsem se nijak okradený nebo znechucený (ale je pravdou, že jsem nikdy nebyl extra fanda Star Wars). V mých očích každopádně bude Vzestup Skywalkera Dark Phoenixem Star Wars ságy - koncepčně naprosto nezvládnutý bordel s pár silnými momenty a celkem důstojným finále. Na číslo 9 cajk.

 • 70%
  0
  0
  28. 1. 2021
  homedo (3530 bodů)

  Z této trilogie star wars je dle mého názoru nejlepsi, a to proto, že u těch ostatních jsem šel spát nasranej.
  Nic to však nemění na tom, že je tato trilogie naprostá sra*ka, plna hovadin, Sorry jako, ale ty různý schopnosti, který Ray a Kylo Ren mají jsou totálně přehnaný výmysl nevim koho napadlo z nich udělat hybrid jedi a Supermana, taky mi vadí, jak najednou se zase jako u každého dílu kylo Ren rozhodne byt na chvíli na straně dobra, Rádoby nejsilnější jedi všech dob, Rey svou hlouposti udivuje každého, A ten zamilovaný trojúhelník mezi ni Kylo Renem a tím černochem je nudnej a ve star wars to nemá co dělat. Princezna Leia nikdy nebyla jednou z mých oblíbených postav, ale její zbytečnost v každém díle je větší a větší.
  Alespoň, že po stránce feminismu to uz neni tak hrozně k nasrání, a na to, že se režisér snažil dostat mezi hlavní role lidi všech barev platí mě už taky nepřekvapilo, když se tam na konci vzdali dvě lesbičky, tak mě to možna na chvilku zarazilo, ale já proti nim nic nemám, takže fajn a navíc to bylo v HD, Kylo Ren je nepříjemná a slizká nula furt, a vlastne je to furt to samé do kola.
  Taky jsem si nemohl pomoci, ale uniforma kterou nosil Lando Calrissian, mi připomínala jakou si uniformu ze star treku.
  Určitě nemyslím že je vina na straně Disney, to určitě ne, jenom prosťe režisér stal za hovno, Sorry jako, ale co se mu kdy podařilo, justice League to nebyla a star wars uz vůbec ne. Cela trilogie se posrala tím propagovanim feminismu a snahou dat vyditelny prostor lidem všech etnických skupin, homosexuálům a především postupně vymazat všechny postavy z původních trilogií.

 • 60%
  1
  0
  8. 5. 2021
  Martrix (2552 bodů)

  POZITIVUM: bez hejtování, spoilerování, pokrytecké teorií o homosexuálním spojení Poe/Fin a analyzování, které trvalo ještě pěkných pár týdnů po premiéře, se na "devítku" dá dívat vcelku smířlivě. Stačí k tomu trocha trpělivosti a velmi opatrná očekávání. PŘESTO / MINISPOILER: tato trilogie má mnoho paralel třeba k filmům o Harry Potterovi. Máme tady duchy, týpka, který i když umřel/neumřel, se snaží všechno ovládnout, máme tady něco jako poslední viteál, rodiče, kteří se obětují, lítá se tady na kdečem, do války se zapojí kdekdo, spousta divných potvůrek, metají se tady blesky a hlavně to přátelství...nezapomeňte sakra na to přátelství! KONEC MINISPOILERU, ZAČÁTEK VÝHRAD: krásně to vypadá...fanservice jako víno, uzavře se příběh...byť je pitomý a vlastně i legrační...První řád, vystřídal Konečný řád, dělo smrti, hvězdu smrti a planetu smrti vystřídá flotila smrti...hahahaha. A jako vždy je potřeba něco najít, něco zničit, někam se dostat, někoho ztratit, někoho zabít a všechno to přežít. Zadání jako z pohádky, že? To by mi ale nevadilo...vadí mi, že se ten vzorec opakuje epizodu, co epizodu, že se ze Star Wars stal superkanibalistický marketingový produkt, který naprosto nevyužívá potenciálu, který v něm je. A taky jak moc hloupý je scénář...potažmo jak moc musí diváci připadat tvůrcům hloupí, že seberou odvahu udělat podle něho film. Těch 60%...aby bylo jasno, to není takové to smířlivé: UŠLO TO. Je to spíš: PRŮSER, ALE JE MI TO TAK TROCHU JEDNO.

 • 80%
  3
  1
  20. 12. 2019
  kknk2 (2197 bodů)

  Upozornění „vstup na vlastní nebezpečí“ je opravdu užitečné a docela vás připraví na smršť efektů. Relaxovat se rozhodně u zběsilého blikání nedá, uspěchaný děj je plný zvratů, ani nemáte čas nad ním přemýšlet. Během promítání se párkrát pomodlíte, ať hrdinové neudělají nějakou blbost, oddechnete si, i když jste museli trochu přimhouřit oči. Dobrý kino zážitek, mohlo to dopadnout strašně, ale jsem v rámci možností spokojená s tímto zakončením.

 • 25%
  0
  2
  17. 3. 2020
  Vurhor (2017 bodů)

  Rise of the Skywalker je zcela bezpochyby tím úplně nejohavnějším Star Wars snímkem všech dob. I všechny tři prequely oproti němu vypadají jako něco od Ingmara Bergmana. Ono to vlastně už jako Star Wars nepůsobí, spíš to působí dojmem extrémně laciné a trapné fan fiction, která má naprosto katastrofální scénář, hloupé dialogy, nulový character development a bez jakékoliv autorské inovace. BAF! Palpatine je zpátky. Jak? Nevíme. Prostě je zpátky. Bez jakýchkoliv předchozích náznaků. Deal with it. A čirou náhodou si vytvořil mega velkou flotilu lodí, přičemž každá z nich má kanón se silou jedné Hvězdy smrti. Rey sice hraje velice sympatická herečka, ale její postava je opravdu strašně špatně napsaná. Nemá žádný development, nepotýká se s žádným vnitřním bojem, nedělá chyby, je ve všem dokonalá. Být hlavní postavou Kylo Ren, který byl pro mě tou nejzajímavější postavou celé nové trilogie, bylo by to daleko koukatelnější. Film mi navíc potvrdil, že J. J. Abrams je neskutečná divácká děvka. Celý film se zoufale snaží zavděčit všem fanouškům tím, že jim předhazuje jednu fan service za druhou. Ignoruje mnohé dějové linky z předchozího dílu a místo toho se snaží divákovi zavázat oči růžovou páskou, aby viděl jen to hezké a nostalgické. Celý snímek je tak studený, prázdný bordel bez věrohodných emocí, který vytváří tečku za smutnou novou etapou populární série, kterou už mnozí přestali brát vážně.
  Jo, a The Last Jedi se tak stává nejlepším dílem celé trilogie. Jednoznačně. Ten Rian Johnson to měl natočit celý, ten se aspoň nesnažil vykouřit každému SW fanouškovi pinďoura.

 • 50%
  0
  0
  28. 12. 2019
  Wolf77 (987 bodů)

  K epizodě č. IX se toho moc říct nedá. Osobně pro mě Star Wars skončili epizodou č. VI Návrat Jedi. Další tři epizody již byly slabým odvazem, ale stále dobrými filmy, na které se vcelku dalo koukat a človět to bral jako vcelku důstojné uzavření celé ságy, dokud se studio Disney nerozhodlo, že by se z toho dalo vytřískat ještě více, což se jim vcelku daří, ale bohužel tím utrpěla kvalita této značky. Epizodou VII to byl začátek konce a poslední díl celé ságy to završil. Bohužel mohu konstatovat, že je to absolutně nejslabší díl celých Star Wars. Marně hledám něco co by se mi na tom filmu vyloženě líbilo... Ano určitě je to hudba, která je absolutně to nejlepší co je v celém filmu, příběh mi přijde, že kopíruje to co už tady bylo akorát v novém hávu, s jinými herci. Co se týče postav tak tam není žádná, která by nějak vyčuhovala a je to vše jen pouhý průměr. Takže kdybych měl celkově tento díl zhodnotit tak je to průměrný film, který mě vyloženě nenudil a dalo se na něj koukat, ale je to film, na který se jednou podívám a již nebudu mít potřebu ani chuť se k němu někdy vrátit (stejně jako k epizodám VII a VIII) na rozdíl od epizod IV, V a VI, které si mohu pustit znovu a znovu. Bohužel Star Wars se staly objetí ziskuchtivosti studia Disney, které se z toho snaží vymáčknout co se dá na úkor kvality a to je bohužel škoda.

  • jednoznačně hudba, která je jedinečná
  • marně hledám ještě něco a již nic mě nenapadá
  • určitě příběh, po shlédnutí jsem měl pocit, že už to zde bylo, ale v podstatně lepším provedení
  • postavy, nebyly vyloženě špatné, ale také ani vyloženě dobré, prostě takový šedý průměr, že ani za chvíli člověk nebude vědět kdo tam vlastně hrál
  • a asi největší mínus tohoto filmu je viditelné snaha studia Disney vydělat za každou cenu i za cenu znehodnocení celé ságy
 • 90%
  0
  0
  22. 12. 2019
  ondrej-sladky (258 bodů)

  Na tenhle film jsem měl obrovská očekávání. Abramsovi jsem opravdu věřil, že se mu povede ságu ukončit se vší parádou a já budu moct dát těch 90%. Skoro se i tak stalo, ale z kina jsem odcházel s dost smíšenými pocity. Musím určitě přiznat, že se Abrams opravdu hodně snažil, protože narvat do jednoho filmu příběh pro tak tři další a ještě k tomu ukončit jednu z nejslavnějších ság. Opravdu dobrá práce.
  Film vám každých deset minu přinese novou lokaci, nové akční scény s laserovými meči (těch je tu opravdu hodně), přestřelky, vesmírné bitvy. Poté nové postavy a spoustu nových informací. Všechno to vypadá naprosto skvěle, skoro každá scéna je naprosto nádherná a je v nich vidět kolik do toho Disney narval peněz.
  Celý film doprovází skvělý soundtrack, v některých částech je krásně sladěný s různými efekty, třeba blesky. Úplný začátek filmu a potom finále je naprosto boží. Má atmosféru, soundtrack a napětí. Herecké výkony byli také skvělé, hlavně u Adama Drivera, který svou postavu Kylo Rena zahrál naprosto na jedničku. Jinak si myslím, že Abrams ukončil příběhy všech postav velmi dobře.
  Ale abych tu jenom o filmu nebásnil. Dost mi vadilo, jak se naložilo s rytíři z Renu. Čekal jsem od nich trochu víc a ne jenom to, že budou všude chodit za Kylo Renem a nic nedělat. Potom ve mě film nevyvolal takové emoce jaké bych od uzavření takového příběhu čekal. Takové emoce jako třeba u Endgame. Film do vás hustí tolik věcí, že vás nenechá vůbec oddechnout a na ty emoce nezbyde vůbec čas. A ještě k tomu příběh je dost primitivní ale  to není něco, co bych filmu neodpustil.
  Jinak tedy jsem s posledním Star Wars že ságy Skywalkerů hodně spokojen a všem fanouškům i nefanouškům 100% doporučuju jít do kina, protože tohle si nemůžete nechat ujít.

 • 35%
  1
  1
  20. 12. 2019
  S7evin (250 bodů)

  Nejzbytečnější a nejpřehnanější film celé ságy, který vaří jen z vody. Epizoda IX je jen prázdné odvyprávění některých odpovědí a pokusy o napravení toho, co Johnson v předchozím díle napadrť rozbil. Bohužel tohle ani Abrams nezvládl slepit a já jen upřímně doufám, že ho to režijně nepoloží... za to by celá tahle série opravdu nestála.

 • 65%
  0
  0
  7. 2. 2020
  KoCoUReK (27 bodů)

  první 3 minuty filmu jsem se tak nehorázně nudil že,jsem si říkal jestli jsem na správném filmu. pokud by se do toho nezačalo všeho montovat Disney ve skutečnosti by to byl super film.

  • hudba
  • příběh jak u posledních dílu bývá nudný

Hodnocení a recenze Star Wars: Vzestup Skywalkera

74 68 ?
jak hlasovat?
 • frantisek-navorka 90%
 • Reacherjack2016 75%
 • Mrykodaj 70%
 • kknk2 80%
 • JKZalesky 70%
 • juha_efx 55%
 • Kubys Fencl 70%
 • Lovecour69 60%
 • Martrix 60%
 • Pete69 65%
všechna hodnocení (112)

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 1 v žebříčku uživatele Tedysak