Brooklyn (Velká Británie)
« další názvy »
Velká Británie Velká Británie
Irsko Irsko
Kanada Kanada
111 minut

Žánry

:
Drama, Komedie, Romantický
Motto: Dvě země, dvě lásky, jedno srdce

Obsah

:
Když se mladá dívka z naprostého zapadákova přestěhuje do jednoho z největších měst na světě, čeká na ni docela silný šok. A přesně to se v padesátých více »« méně

Režie

:
John Crowley

Scénář

:
Nick Hornby

Herci

:
Saoirse Ronan Brid Brennan Jim Broadbent Maeve McGrath Emma Lowe ...
Premiéra: 25. 2. 2016
Distributor: CinemArt
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Brooklyn. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Brooklyn myslíte! K 5. srpnu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 26661 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 65%
  0
  0
  14. 8. 2017
  Brenan88 (40359 bodů)

  Pěkný romantický snímek se skvělou kamerou a výbornou dobovou atmosférou. Je to takový nenáročný film,který nám nabízí milostné dilema jedné mladé ženy. Solidně natočené a dobře zahrané,ale nominace na Oscara je v tomto případě na pováženou. Na to je Brooklyn až příliš obyčejný. PS: Ta irská hudba je dokonalé úžasná.

 • 65%
  1
  0
  29. 1. 2019
  lamps (14175 bodů)

  Slaďárna jak od Rosamunde Pilcher s americkou zástavou na prdeli, která je přímo ukázkovým akademickým a citovým kalkulem. Tudíž je vše na vysoké řemeslné úrovni a se skvělými herci, kterým ty emoce zkrátka uvěříme, ale zároveň je příběh strašně patetický, předvídatelný a uměle lidský, ceděný skrze ženské slzy a milostná utrpení. Co zaslouží určitě největší pochvalu, je výkon Saoirse Ronan, zbytek zanedlouho zapadne v našlapané kinematografické paměti..

 • 95%
  1
  0
  16. 2. 2016
  limeta (4569 bodů)

  Padesátá léta v americkém filmu prostě miluju. Krásný film, uvěřitelné postavy a solidně vystavěný děj, obyčejný a lidský. Atmosféra je tak věrohodná, že budí dojem 5D projekce. Saoirse Ronan je přímo dokonalá. Celkově výborná filmová práce

 • 65%
  0
  0
  27. 3. 2016
  stantheman (2385 bodů)

  sladkobolná romantika....asi točená pro nějaký irský klub vystěhovalců v Anerice :)....jistě při takovém filmu hromasně zvlhčují kapesníky....

 • 85%
  0
  0
  8. 3. 2016
  Teresie (1104 bodů)

  Milé, něžné pohlazení.

  • Saoirse (ta holka nám ještě ukáže)
  • 55%
   0
   0
   27. 2. 2016
   batal (893 bodů)

   zajímavý fil, určitě stojí za shlédnutí

  • 90%
   0
   0
   2. 3. 2016
   hovorkok (643 bodů)

   „And one day the sun will come out and you might not even note it straight away, it would be that faint. And then you will catch yourself thinking about something or someone who has no connection with the past, someone who’s only yours. And you’ll realise that this is where your life is.“ … Tento snímek je pro nás, romantické duše a navíc milovníky Ameriky, jako stvořený. Je to film plný scén vyvolávajících na mé tváři úsměv, smích, ale i zkroušení. Scénářově velmi skvěle a romanticky zvládnuté. Tonyho doprovod, aby nemusel čekat do dalšího dne, pískot na pláži, nadšení pro lásku… to vše podpořené kouzelnou mluvou a okouzlujícím výrazem Emory Cohena. Kde by ale Emory byl bez obdivuhodného výkonu mladičké Saoirse Ronan. Navíc krásné prostředí, kostýmy, dobové zasazení, a celkově, jak napsala uživatelka emma53, „krásná a křehká atmosféra“. Co víc dodat, jsem unešená. A jako bonus Zidler a Křiklan v jiné tváři - Jim Broadbent, tenhle chlap se snad hodí pro všechno :)

  • 75%
   0
   0
   6. 4. 2016
   machetetete (464 bodů)

   Nakonec sympatické romantické drama, kterak jedna Irka štěstí za oceánem hledala. Ale kořeny a stesk po rodině jsou silnější, než si původně myslela. Zvlášť když se „doma“ dějí nečekané věci. A za velkou louží to zpočátku nevypadá, že to vůbec nějak půjde. Snímek o „těžkých rozhodnutích“ nemá ohromit zvraty nebo samotným dějem, nicméně poměrně umně buduje atmosféru, poukazuje na drobné detaily. Režisér John Crowley divákům nepodlézá, nepřibližuje se vykalkulovanosti, ostatně stejně jako ve svém dramatu Ten kluk. Scénář poskytuje velkorysý prostor hlavní hrdince v podání Saoirse Ronan, která si pozornost kritiků právem zaslouží. Nese v sobě křehkost, zranitelnost, ale i slušný ranec odhodlání a odvahy. Ve výsledku docela příjemné překvapení.

  • 80%
   0
   0
   15. 12. 2017
   Terabithian (282 bodů)

   V knize na několika desítkách stran poznáváme prostředí a osoby, které bude muset Eilis opustit. Ve filmu dívka krátce po začátku oznámí, že odcestuje do Ameriky, což vzápětí také udělá. Nemáme tak možnost lépe poznat starší a protřelejší sestru Rose, jejíž odkaz Eilis rozvíjí a nevzniká tudíž napětí mezi tím, která ze sester si úspěch zaslouží a tím, která ho nakonec dosáhne. Eilis lze bez problému přijmout jako tradiční romantickou hrdinku. Film je tak ve vztahu ke konvencím idealistických vyprávění o naplnění amerického snu méně podvratný než kniha. Zachovává si ale její vypravěčskou přímočarost a věcný, nesentimentální tón, kdy nám slovy a hudbou polopaticky nesděluje, co hrdinka prožívá, ale nechává nás, abychom si tím prošli společně s ní.

  • 75%
   0
   0
   21. 2. 2017
   stverak (119 bodů)

   Film stejný jako hlavní hrdinka.

  • 50%
   0
   0
   10. 8. 2016
   lenka-jerabkova (33 bodů)

   Film ktery nenadchne ani neurazi. Sla jsem s pritelem, ktery zrovna moc romantik neni a jemu se to paradoxne libilo. Me sice take,ale videt jednou staci. Proste sladak. Co me doslova vadilo byla postava manzela hlavni predstavitelky, vubec se mi tam nehodil, divne se pitvoril, proste me osobne byl nesympaticky. Takze za me znam mnohem lepsi romanticke filmy.

  72 73 ?
  jak hlasovat?
  • mims 100%
  • Had 80%
  • Mondyes 100%
  • dav.bal 70%
  • Terabithian 80%
  • LenkaJ38 50%
  • Akarot 55%
  • Brenan88 65%
  • stverak 75%
  • Mikik4444 100%
  všechna hodnocení (41)

  V žebříčcích uživatelů

  17. místo z 62 v žebříčku uživatele mims
  84. místo z 86 v žebříčku uživatele divid.jh