Nocturnal Animals (USA)
USA USA
115 minut

Žánry

:
Drama, Thriller, Adaptace knižní
Motto: Láska se beztrestně zahodit nedá

Obsah

:
Susan Morrowová má všechno, po čem vždy toužila, a přesto se ocitla v životní pasti. Kurátorka galerie moderního umění se snaží svou vnitřní prázdnotu více »« méně

Režie

:
Tom Ford

Scénář

:
Tom Ford

Herci

:
Amy Adams Jake Gyllenhaal Michael Shannon Aaron Taylor-Johnson Isla Fisher ...
Premiéra: 24. 11. 2016
Distributor: CinemArt CZ
Jste na stránce filmu Noční zvířata. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Noční zvířata myslíte! K 1. březnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27515 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 95%
  0
  0
  14. 3. 2017
  Brenan88 (42985 bodů)

  To,že je Jake Gyllenhaall skvělý herec vím už dávno,ale vůbec jsem netušil jakej je Tom Ford skvělý režisér. Věděl jsem jen,že je to modní návrhář,ale tímto mě úplně rozsekl vejpůl. Noční zvířata nejspíš nejsou filmem pro každého,ale určitě jsou pro mne. Na někoho můžou působit jako snobská záležitost s prázdným obsahem,ale nad tímto tvrzením já mávnu rukou. Miluju tento film

 • 100%
  0
  0
  9. 5. 2017
  martin-mickey-stusak (22562 bodů)

  Velmi emotivní a dramaticky působící příběhové linie. Dobře sepsaný scénář, vynikající obsazení a výborně zrežírováno. Snímek je vyjímečný svojí neznalostí intelektuální hranice, na rozdíl od řady dalších podobných filmů. Hlavní mravní zásada příběhu napovídá fakt, že zdvojení příčiny musí skončit, protože pak původní příčinou může být agresivita. A to vede k zamyšlení i nad sebou samým. Téma osobních obav, znásilnění, vraždy, pomsty. Vlastnosti, kterým mnohý odmítá čelit. Dějství je o násilné pomstě v kabátu psychologického dramatu s přesahem do thrilleru se všemi svými aspekty. Pomalejší tempo a ponurá atmosféra vytváří složitější podívanou, takže snímek není pro každého.

 • 85%
  0
  0
  23. 11. 2016
  Sheldon (15954 bodů)

  Noční zvířata nejsou filmem pro každého, je to opět film spíš pro náročnějšího diváka, stejně jako Single Man. Na druhou stranu je o poznání dražší a tudíž i výrazně diváčtější právě příklonem k revenge drsnému thrilleru, který přeci jen patří spíš do multiplexů, než do jednosálového kinečka k vychlazené dvanáctce z lokálního pivovaru. Mimochodem není to film vůbec levný, díky rozpočtu přes 20 milionů dolarů se nemůže ucházet o prestižní Independent Spirit Award a uvidíme, jak zabojuje na Oskarech.

  Podle mě film určitě potěší příznivce tvorby Pedra Almodóvara, který by tenhle film měli zkusit a pozornosti by neměl ujít ani příznivcům rafinovaných vizuálně vytříbených podívaných. Příznivce thrilleru může trochu odradit melodramatická část, vyjma závěru a příznivce melodramatu může zase šokovat brutalita a cyničnost některých scén. Přiznám se, že scény v Texasu mohou být pro citlivější diváky velmi zneklidňující a film rozhodně není určen pro děti a mládež.

 • 70%
  0
  0
  12. 12. 2016
  lamps (14642 bodů)

  Ford mě jistým způsobem uhranul, o tom není pochyb. Režijně se jedná o skutečně prvotřídní matroš s vysokou návykovostí a dusivou atmosférou texaského buranského zapadákova, pro který mám na filmovém plátně nepopsatelnou slabost. Příběh má chvályhodné úmysly a skutečně bravurně znázorňuje kontrast bohatýrství a absurdního životního stylu L.A. s nekompromisní vyprahlou pustinou, ale přesto působí poněkud nesourodě, v jednotlivostech nedokáže přinést nic moc nového, některé dialogy by lépe napsal i Dežo z Mostu a pointa je slabá, ani ne tak významově, jako spíše tím, jak je předvedena, a to včetně závěrečné v podstatě nic neříkající pasáže (jediná přímá výtka k Fordovi). Kdo ale celou podívanou hodně pozvedá, je jednak labužnický atmosférický soundtrack, a především herci - zatímco ale Adams a Gyllenhaal jsou standardně dobří, Johnson šíleně překvapil a svého bezcharakterního burana si dává hodně na pána, stejně jako úžasný Michael Shannon coby detektiv, jenž opět ukazuje, že patří k nejzajímavějším dramatickým hercům současnosti... V jejich společnosti, a pod pevným Fordovým vedením, se už na další projekci dost těším. Tenhle film musí výrazně dozrát.

 • 85%
  0
  0
  3. 12. 2016
  marie-kolarova (2187 bodů)

  Perfektně zvládnutá psychologická stránka s vynikajícími výkony Amy Adams a Jake Gyllenhaala. I když se děj odehrává v několika časových rovinách a proplétá se reálný osud s knižním příběhem, všechno perfektně sedí a divák se v jednotlivých dějových liniích neztrácí. Skvěle sedí vztah matka a dcera, ambice a zranitelnost, strach z tvorby, pokušení cynismus, touhy po luxusním životě a pocit marnosti z naleštěného života, který uvnitř vztahy ničí. Všechno zlé, co Susan provedla, se jí v jiné formě vrací. Tohle není snobárna, jen nesmíte mít představu, že jdete na akčňák, i když ani o thrillerovou stránku nebudete ochuzeni. Ale nehraje hlavní roli

 • 90%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (1983 bodů)

  Vynikající. Hned první záběr vám dá jasně najevo, že vás čeká něco bizarního. Buď k lepšímu, nebo k horšímu. V případě snímku Nocturnal Animals je to to první. Naprosto úchvatná režie, doplněná skvělými výkony sympaťáků Adamsové a slaďouše Gyllenhalla, dělá z tohoto filmu fakt parádní podívanou. Je to ve své podstatě love story pod působivou maskou thrilleru a dramatu. Ale nějakou "Lásku nebeskou" ať tu člověk raději nečeká. Temnou atmošku navíc doplňoval naprosto parádní soundtrack, který sice asi nepoputuje do mé em pé trojky, ale ocenit ho musím stoprocentně. Vadou na kráse může být chvilková utahanost, ale to je v poho. Za mě druhý nejlepší film roku 2016, hned po Manchester by the Sea.

 • 100%
  0
  0
  1. 3. 2017
  salisbury (1099 bodů)

  Tom Ford rozeťal mozek vedví a jeho Noční zvířata se ze všech sil do mé elektrizující hmoty zakousla i genialita díla začala proudit v mých žilách vstřebávaje tento emotivně silný zážitek. Film jenž nutí přemýšlet nad svou vícevrstvou linkou mě nenechal na pochybách, že tady se rodí úctyhodné filmové drama potřísněné stylizačním artem. Jake Gyllenhaal opět nezklamal a jsem rád, že je stále sázkou na kvalitativní jistotu, která v tomto případě naráží laťkou v strop filmových majstrštyků. Velmi rád ze zvědavosti sáhnu po předlohové knize Austina Wrighta, která mě čtivostí vrátí zpět do filmových kulis a já si to literárně prožiji bez biografických okének ještě jednou.

 • 75%
  0
  0
  21. 5. 2017
  Sheemas (736 bodů)

  Velmi silný film složený ze dvou příběhů, které se vzájemně prolínají a ovlivňují. Vynikající Jake Gyllenhaal je v tomto příběhu tím slabším jedincem, který v obou případech ztratí své blízké, proti němu pak stojí šílený Aaron Taylor-Johnson, který mě osobně velmi překvapil podáním své postavy. Celkově je film velmi emotivní, smutný a temný. Úvodní titulky mě zarazily a opravdu jsem netušila co znamenají, nebo jaký budou mít další vliv na příběh.

 • 95%
  0
  0
  12. 12. 2016
  polopaticky (325 bodů)

  Nejvelkolepšjší zážitek roku 2016. Při lednových oscarových oceněních budu držet snímku Toma Forda pěsti, aby si nějakého toho plešouna ať už za samotný film či výkony hlavních protagonistů odnesl. Rozpad manželství jako "snová" paralela detektivního pátrání po "rodině" eskaluje finální scénou, která nabízí možnost si film v konečném důsledku vyložit po svém. Fantastická a promyšlená práce Toma Forda. 95 %!

 • 65%
  0
  0
  4. 12. 2016
  Terabithian (282 bodů)

  Noční zvířata se vyznačují podobnou povrchností jako životy Susan a jejích přátel, vůči nimž se režisér naoko vymezuje, ale s nimiž zároveň sdílí přesvědčení, že umění musí především vzbuzovat silné emoce, ne něco vyjadřovat. Film pohybující se na pomezí záměrného a nezáměrného braku.

71 76 ?
jak hlasovat?
 • Mikik4444 100%
 • Sandrastekla 45%
 • Vurhor 90%
 • Scintilla 80%
 • headhunter 85%
 • yorba 75%
 • Jan Hans 45%
 • Jarusu 70%
 • Standa. 80%
 • Riverdon 75%
všechna hodnocení (40)