Milada
Komentáře

Recenze Milada


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 40%
  0
  0
  1. 12. 2018
  Brenan88 (45192 bodů)

  Takový snímek si Milada Horáková v žádném případě nezaslouží. Když pominu kulisy a dobovou atmosféru,tak je na filmu vše špatně. Ať už to jsou herci,dialogy,absence emocí,technická stránka a hlavně prazvláštní dabing. Příliš utahané a bez pořádné gradace.

 • 65%
  0
  0
  10. 11. 2018
  Pete69 (20322 bodů)

  Ale jo, slušné ztvárnění příbehu Milady Horákové. Nevím, jak blízko je pravdě, ale určitý dojem na mě toto zpracování udělalo. českého diváka samozřejmě naštve, že čeští herci mluví anglicky, je to předabované... Chápu, je to o penězích, film měl určité ambice, ale nedívá se na to dobře. Velmi důstojný a dobře zpracovaný je potom závěr snímku.

 • 55%
  1
  0
  9. 11. 2018
  Jana Květoňová (6333 bodů)

  Věděla jsem o všech těch "pihách na kráse" už předem, tak jsem do kina na film nešla. Podívala jsem se v televizi. No, musím konstatovat, že herečka, která ztvárňuje Miladu Horákovou, je nepoměrně hezčí než byla Milada Horáková ve skutečnosti, takže se na ni docela pěkně dívá. Co se týče Jana Masaryka, vůbec bych ho zde nepoznala (a to mám Roberta Jaškówa a jeho neuvěřitelné proměny v Tváři moc ráda!) a domnívám se, že nejen já. (Jiří Vyorálek v roli Klementa Gottwalda byl rovněž neskutečný! :-)) Navíc je místy film i koncentrovanou nudou, ačkoliv má být dramatem, nepouštějícím diváka ani na vteřinku od obrazovek! S Miladou nakonec nesoucítíme tak, jak by si bezesporu zasloužila. (Rovněž mi připadá, že lidé silně věřící jsou na tom mnohem lépe, protože se se vším dokáží jednoduše vyrovnat: Pán Bůh to tak chce, a hotovo!) Celý film je takový nějaký "nemastný, neslaný" včetně závěrečné popravy. Hlavně že je tam dronem několikrát důkladně snímaná cesta, jak kdyby tam hrála hlavní roli! Takže díky za pokus, nicméně výsledek není valný. Ale jde o režisérský debut a ten nemusí vždy dopadnout na sto procent!

 • 60%
  0
  0
  29. 4. 2018
  leafroller (2771 bodů)

  Snímek o ženě, která dala dobrovolně a zcela ze své vůle přednost politické kariéře a mučednické smrti před vlastní rodinou a dcerou. A to je také asi to jediné, co jsem nevěděl. Pokud byl plán ukázat komunistické metody zaoceánskému publiku, potom se záměr asi vydařil, ale český divák a občan tohle vše ví a zná. Nedávno jsem hned několikrát slyšel názor, že nejsou žádné strany a žádní vítězové nebo poražení, jsou jen a pouze přeživší. Naše historie a historie lidstva jako takového to jen potvrzuje a mně nezbývá, než se s tímto názorem ztotožnit. Takže je mi líto, ale z mého pohledu se ta žena zasebevraždila zcela zbytečně a nic dobrého ani velkého z toho nevzešlo. Tím i tento film postrádá jakýkoli smysl.

 • 70%
  0
  0
  11. 3. 2018
  limeta (4891 bodů)

  To, že byl natočen film o Miladě Horákové je rozhodně velmi chvályhodný počin, ale mám z něj spíše rozporuplné pocity. Očekávala jsem, že mi film, život Milady Horákové přiblíží, ale zdá se, že se pere s tím věčným "na motivy". Jakoby se scénář života hlavní hrdinky vždy jen lehce dotkl a zas se vznáší kdesi vysoko, ty letmé doteky nás vlekle provázejí dobou její začínající politické kariéry, protektorátem a rodinným životem, vězněním, výslechy až k popravě. Chybí mi větší věrohodnost doby, chybí mi víc informací o postavách a souvislostech.

 • 55%
  1
  0
  8. 3. 2018
  Siddharta (1764 bodů)

  Jeden z mála českých filmů loňského roku, který jsem viděl, i když byl anglicky:). Čekal jsem větší drama, emoce, kontroverzi. Možná to způsobilo, že se soustředili na výslovnost, místo toho, aby hráli a režisér režíroval.

 • 30%
  1
  0
  14. 2. 2018
  martin-mickey-stusak (25675 bodů)

  Snímek o Miladě Horákové tu bezpochyby rozhodně chyběl a tak sláva za odvážný tým, který se do toho s vervou sobě vlastní pustil. Vzal si na bedra velmi těžké břímě a vydal se cestou vskutku nelehkou. Snímek je tady a tak co s ním. Námět je postaven dobře. Začíná se činnostmi za války a tak se neznalý divák dozví, že Milada udělala pro republiku v podstatě to samé, co letci RAF, kteří za komunismu skončili úplně stejně jako ona. Dozví se, že se po válce angažovala ve vládě, kde zašedlá atmosféra připomíná mimo jiné např. snímek ´Ucho´. Stačí setsakramentsky málo aby vznikl problém. A že se problém skutečně objevil již víme. Pak už se film zajímá hlavně vězněním, výslechy a soudem. Ano, námětově je příběh vystavěn dobře, ale bohužel scenáristicky je sepsaný ledabyle. Chybí tomu prostě ta správná filmová nit. Celkově to totiž vypadá jako sestřih seriálu. Snaha o plynulost sice je, ale k zaujetí diváka nějakou pevnou dějovou linkou a dramatem je tu bohapustě pramálo. Na takový film je i ostudou značně malý rozpočet. Ona doba se ve snímku prostě uvěřit nedá. ÚPP ve světových blockbusterových snímcích dělá divy a v českém filmu nic? Na film určený do kin je i ostudou použití dobových filmových záběrů, stejně jako to udělali tvůrci u TV snímku ´Monstrum´. Sice se dá pochopit snaha ušetřit, ale film měl být odkazem doby a současného mladého diváka šokovat a ne vytvořit nic neříkající polodokumentární cosi. Alespoň tu komunisté nejsou zvýrazněni jako schizofrenní jedinci, jak je poslední dobou zvykem, opět viz. ´Monstrum´. Scény s výslechy jsou chabé a soud jako takový opět naprosto nic neříkající. Nic neděsí, nic nešokuje, nic nevyvolává odpor k danému režimu a soudnímu systému 50. let. Ne, tohle se opět nepovedlo. Měl vzniknout film vzdávající Miladě Horákové poctu a ne jen jednoduchá ledabylá převyprávěnka o jejím osudu.

 • 80%
  0
  0
  16. 1. 2018
  Lukreczia (782 bodů)

  Upřímně, bála jsem se, aby to nebyl průšvih a díkybohu není! Důstojné ztvárnění hrdinky (troufnu si říci největší hrdinky) této země a velké ženy, která svými činy a myšlenkami předběhla svou dobu o několik desetiletí. V dnešní době velmi aktuální příběh, který nám připomíná hrozbu bohužel až příliš často opakující se historie. Film určitě má své mouchy, s jistotou střih, ale ty odpady fakt nechápu!.... každý nechť si udělá názor sám, já rozhodně komenty před shlédnutím filmu ze zásady a z určité znalosti čsfd nečtu....

 • 10%
  0
  0
  10. 1. 2018
  rkotvald (3158 bodů)

  Hned vysvětlím a budu stručný. Když koukám na film, potřebuju cítit, že jsem s herci na plátně. To ale není možné, když na tom plátně nejsou ani sami herci, prokristapána Boha jeho! Co je to za podělanej nápad obsadit do českého filmu tři cizince a kvůli nim pak předabovat všechny okolo? Jestli jste si pane Mrnko myslel, že jde naslintat emoce ve studiu do mikrofonu, doporučuju vám vzít peněženku a jít se na ten váš paskvil podívat. "Měla jsem krásný život", řekla na konci Milada a zatloukla poslední hřebík do rakve.

 • 75%
  0
  0
  25. 12. 2017
  oksana (20 bodů)

  Litovala jsem Miladinu rodinu soucítila jsem s něma.
  Film mě donutil bezprostředně nenávidět tehdejší nově nastolený totalitní režim.
  Film mě držel celou celičkou dobu napětí a začala jsem si vážit dnešní svobody.

  Obdivuji Miladinu statečnost, odhodlanost a záviděla jsem podporu jejího manžela v těžkých situacích.

  • Excelentní výkon Ayelet Zurer
  • Nepřirozenost ČS herců
 • 50%
  1
  0
  29. 11. 2017
  majhan (453 bodů)

  Námět byl už delší dobu hoden zpracování, ale asi se ještě mělo počkat pár let, protože dnešní doba opět vidí svět černobíle pro změni z druhé strany, a to nedělá opravdovosti dobře. Je však dobře, že se téma aspoň připomíná.

  • připomínka historie
  • chybí pravdivost
 • 55%
  0
  0
  28. 11. 2017
  sabule (14225 bodů)

  Jeden ze smutných milníků naší potemnělé historie byl konečně převeden na filmové plátno.Velmi dobře natočený snímek,který se drží skutečné předlohy a hlavně neokoukaní zahraniční herci dávají tomuto dílu náboj a šanci zabodovat u zmlsaných diváků,kteří by si měli na tento film udělat čas.

 • 60%
  1
  0
  28. 11. 2017
  tedoun (879 bodů)

  Česká kinematografie¨v oboru historických filmů se nachází ve stádiu rozkladu. Masaryk byl otřesný a Milada? Tento film je zkrátka příliš dlouhý na to jak málo toho řekne hlavně mladým divakum a je to velka škoda. JUDr. Milada Horáková byla perfektní hrdinka, bojovnice proti komunismu a zasloží spíš perfeknější film než byl anthropoid,masaryk a milada

 • 80%
  1
  0
  28. 11. 2017
  konstantin (140 bodů)

  Film, na který jsem se bál jít, vzhledem k náročnosti tématu a kritikám a recenzím...Ve skutečnosti musím říci, že se mi film skutečně líbil...Zvolil jsem si verzi v původním znění s titulky a o to více jsem byl potěšen... Naši herci oplývali bravurní angličtinou a to tomu dodalo jistý šmrnc

 • 70%
  1
  1
  28. 11. 2017
  lukas-juras (426 bodů)

  Pokud bych nevěděl, kdo to Milada Horáková byla, tak by mne bohužel film do slz na konci nedostal! Stmívačky po každém záběru, nestrukturovanost a suché posunování děje kupředu, člověka prostě přestane bavit po půl hodině. Jediné co člověka drží u děje, je fakt, že Milada byla možná tou nejvýznamnější ženou 20. století. Na druhou stranu, film přináší spousty nových informací a to i díky zapůjčení osobních zpráv od Miladiny dcery, Ayelet se role zhostila svědomitě a závěr filmu dostane snad každého!

  • Hudba
  • Ayelet
  • Závěr filmu
  • Fragmentovanost
  • Suché sdělování pocitů
  • Prolínačky a stmívačky
 • 70%
  0
  0
  28. 11. 2017
  cirkusačka (325 bodů)

  Tento film se mne hluboko dotkl, nerada čtu recenze a nějaká hodnocení do filmových kritiků, ale ráda si na film udělám názor sama. Dle mého názoru byl tento film dobře natočen i téma dobře zpracováno. Celé kino v závěru vytahovalo kapesníky. Dobrá práce

 • 60%
  4
  0
  17. 10. 2017
  Riverdon (6772 bodů)

  Dokonalá hudba Aleše Březiny a výtečná Jitka Smutná v malé, ale silné roli. Film se v první půli trochu vleče, ale pořád jako celek je zpracován o něco lépe než Lída Baarová.

Hodnocení a recenze Milada

62 47 ?
jak hlasovat?
 • Jimi Joker 60%
 • Pyrkh86 80%
 • mims 45%
 • 1nikis1 85%
 • Brenan88 40%
 • Blatouch72 55%
 • Evianka 100%
 • Hazel 100%
 • Pete69 65%
 • Jana Květoňová 55%
všechna hodnocení (55)