Lion (USA)
Austrálie Austrálie
Velká Británie Velká Británie
USA USA
118 minut

Žánry

:
Drama, Road Movie, Adaptace knižní, Retro, Spirituální
Motto: Strhující příběh o hledání cesty domů

Obsah

:
Pětiletý indický chlapec Saroo se ztratí ve vlaku, který ho odveze tisíce kilometrů od jeho domova a rodiny. Ocitne se v ulicích Kalkaty, kde se musí naučit více »« méně

Režie

:
Garth Davis

Scénář

:
Luke Davies

Herci

:
Priyanka Bose Tannishtha Chatterjee Nawazuddin Siddiqui Koushik Sen Udayshankar Pal ...
Premiéra: 23. 2. 2017
Distributor: Forum Film CZ
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Lion. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Lion myslíte! K 27. květnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27994 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Lion


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 65%
  0
  0
  15. 3. 2017
  Brenan88 (45177 bodů)

  V období Oscaru už jsem zvykl,že se vždy objeví film,který hraje na citlivější strunu. Lion,ale hraje poměrně falešně a až příliš tlačí na divácké emoce. První půle se ještě celkem dala,ale ve chvíli kdy Dev začne hledat svou rodinu pomoci Google ztrací celý film drive a efektivitu.

 • 75%
  0
  0
  16. 5. 2021
  Pete69 (19983 bodů)

  První polovinu tohoto pravdivého příběhu jsem byl doslova přikovaný k sedačce, ale jakmile Saroo dospěl, začal se z toho klubat americký ( i když vlastně australský ) doják. Závěr je dojemný a natočeno to bylo tak, aby to chytlo za srdce i trošku drsnější povahy. Pěkné.

 • 90%
  0
  0
  22. 11. 2017
  Sheldon (16014 bodů)

  Pro mě je velkým překvapením brilantní režie Gartha Davise, který tímto filmem celovečerně debutoval. Jeho schopnost vyprávět epický příběh pro kino mě doslova ohromila a doufám, že dostane další příležitost ve velkorozpočtovém filmu. Právě dokončuje v britské produkci biblický příběh Máří Magdalény s Rooney Marou v hlavní roli, se kterou už chystá další film. Nevím ale, jak se to bude vyvíjet, protože producentem je opět Harvey Weinstein a víme, jak to s ním v těchto dnech je.

 • 85%
  0
  0
  6. 5. 2017
  Jana Květoňová (6283 bodů)

  Souhlasím s názorem některých diváků zde, že první půlka filmu byla rozkošnější než ta druhá, kdy už dospělý muž hledá pomocí Googlu svou rodinu. Ale celkově to byl zajímavý film. A představitel pětiletého klučiny byl opravdu okouzlující a projevil velký herecký talent.

 • 90%
  0
  0
  7. 3. 2017
  rkotvald (3158 bodů)

  Hodně z vás hlásí, jak samoúčelná a slzopudná rakovina Lion je, přitom v opojení současný filmařiny většina zapomíná, co by vlastně mělo dobrej film tvořit. Když všechny filmový složky zapadnou a stvoří strhující celek, je to u nás nepochopený - to ale není vinou filmu, to jenom divák prahne po digitálních explozích! Způsobů jak odvyprávět podobný příběh není zrovna hodně a každý filmař sáhne po takovém, aby to na diváka mělo co možná největší dopad... a tak je to správně. Právě díla jako LION ženou řeč filmu kupředu, dávají nám příběhy a obohacují. Když si k tématu nenajdete vztah, jakoby jste ztratili sami sebe - to pak jděte zase na Avengers.

 • 90%
  0
  0
  16. 9. 2017
  Mikik4444 (2990 bodů)

  Přesně souhlasím co napsala poolF ... Mě se to líbilo moc

 • 75%
  0
  0
  6. 4. 2020
  kknk2 (2167 bodů)

  Oceňovaný snímek Lion se skládá ze dvou odlišných polovin. Ta první, pro mě mnohem zajímavější, se zaobírá drsnou realitou a dynamicky líčí putování malého chlapce. V druhé polovině onen chlapec vyroste a řeší své malicherné dospělácké problémy. Hledání domova pomocí Google Earth je sice realistické, ale „husté“ to tedy není.

 • 80%
  1
  0
  16. 4. 2020
  tomlery (2141 bodů)

  Proč se film jmenuje tak jak se jmenuje, divák vlastně zjistí až v samotném závěru filmu v titulkách. Příběh je velmi emotivní a silný. Nevím, jak bych se dokázal o sebe postarat já, kdybych byl tak malý. Nakonec vše moc dobře dopadne, což Vás donutí brečet jako želvy. A nejdojemnější na tom všem je fakt, že film je natočen podle skutečné události a v závěru filmu jsou skutečné záběry ze setkání matky s adoptivními rodiči!

 • 75%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (2016 bodů)

  Lion je takovým mixem Milionáře z chatrče (možná i protože hlavní postavu v její starší verzi hraje stejný herec) a Lovce draků. Famózní příběh o indickém chlapci, který se nešťastnou náhodou natolik ztratil, až se mu podařilo dostat do samotné Austrálie (Ne, nepřeplaval.) První polovina, kdy sledujeme hlavního chlapce se potácet z jedné bídné situace ke druhé, je skvělá. Film to (zatím) nepřehání s patosem, plus interakce chlapce s dospělým a ne příliš ochotným světem mají svou kvalitu. S druhou polovinou přijdou mnohem zásadnější problémy, především protože se film začne strašně táhnout. Ale jakože fakt strašně. V rámci toho možná pak samotný dojemný závěr není tak působivý jak asi tvůrci původně plánovali. Docela škoda, protože film měl se svou první půlkou opravdu našlápnuto k výjimečné podívané. V rámci toho se ale i tak jedná o kvalitní a hezký film, který si tu tehdejší oscarovou nominaci určitě (částečně) zasloužil.

 • 80%
  0
  0
  20. 3. 2017
  Lukreczia (781 bodů)

  Minulost tě vždy dostihme, pokud ji nemáš vyřešenou...

 • 85%
  1
  0
  1. 3. 2017
  byland (309 bodů)

  Už z ukázek filmu jsem si říkala, že to určitě bude zajímavý film. Nejvíc nejrozkošnější malý Saroo vás všechny dostane už tím jak mluví, jak se snaží být tím silným a jak moc se snaží dostat se zpět domů. Naprosto exceletní výkon. Bohužel pak malý Saroo vyroste a děj se trošku táhne, ale emotivní záběry konce skutečných záběrů je fascinující. Doporučuji a určitě koukat v originálním znění, nikdo tak rozkošnej hlas nenapodobí.

 • 90%
  1
  0
  28. 2. 2017
  AryaCZE (253 bodů)

  Shlédnuto včera a musím říci, že mě tento snímek opravdu pohltil... Šla jsem na něj náhodou a rozhodně nelituji. Hlavní hrdina, 5-letý chlapec je naprosto okouzlující, ta jeho bezelstnost a čistota... Smutek z toho jaká zvěrstva je schopen jiný člověk provést dětem. Krásná hudba. A já prostě mam slabost pro filmy, které mě emocionálně někam rozhodí, pokud to tedy není znechucení, že je film kravina, což tento opravdu není. Snímek je dle skutečné události.

 • 65%
  0
  0
  14. 8. 2017
  Hencen (231 bodů)

  Silný úvod filmu, jenž nás seznamuje s těžkými životními podmínkami, které panovaly a vlastně stále panují v Indii. Snímky inspirované skutečnými událostmi, v nichž se převážně hraje na divákovo srdce jsou každoročně žhavým kandidátem na Oscara a nejinak tomu bylo i v tomto případě. Sarooovo dětství je zpracováno opravdu dobře, a přestože nejsem na pomalé jímavé záležitosti, Lion se mi překvapivě trefil do chuti. Druhá polovina ale sklouzla do předvídatelných kolejí a pátrání po rodině pomocí "supermoderních technologií" spíše jen unavovalo.

 • 75%
  3
  0
  18. 2. 2017
  poolF (165 bodů)

  Nečekala jsem, že tenhle nenápadně se tvářící film mě naprosto zničí. A to jen v dobrém. Pro srdcervoucí dětské příběhy mám slabost a tohle je navíc nádherně natočené a zahrané (ten malý klučina je okouzlující!). Filmový zážitek, který můžu jen doporučit. A opět jsem se utvrdila v tom, že ty nejúžasnější příběhy píše život sám...

Hodnocení a recenze Lion

75 69 ?
jak hlasovat?
 • Mrykodaj 75%
 • Pete69 75%
 • tomlery 80%
 • kknk2 75%
 • mims 60%
 • Sandrastekla 55%
 • Vurhor 75%
 • Riverdon 75%
 • zdenek-chuchel 100%
 • Psisko59 85%
všechna hodnocení (36)