Orel Eddie
Komentáře

Napište komentář

?%
0
0
Host
1 2 dalsi posledni
 • 85%
  2
  0
  14. 7. 2017
  Brenan88 (40051 bodů)

  Nějak takto by měli vypadat životopisné filmy o outsiderech. Naposled jsem se tak bavil u filmu Kokosy na sněhu,kteří se nesli ve stejně odlehčeném duchu plného nenuceného humoru. Příběh Michaela Edwardse je sledem bizarních situací,které vedou až ke skokanskému můstku. Je jasné,že film si toho spoustu přidal a mnoho událostí poupravil,ale to nic nemění na tom,že Orel Eddie je reálná postava,která si šla jen za svým snem. Už od prvních minut jsem tento příběh vzal za svůj a s každou další scénou se měnily i mé pocity. Jednou jsem měl slzy v očích,poté jsem se smál jako blázen - a hned na to jsem se cítil zase blaženě. Zkrátka film si skvěle pohrává s diváckými emocemi,ale vše je to v rámci slušných mezí. Egerton s Jackmanem odvedli skvělou práci,protože jejich role působili věrohodně a lehce si získali mé sympatie.

 • 85%
  1
  0
  3. 5. 2016
  lamps (13579 bodů)

  Film, který nám dává křídla. Směs šablonovitého autobiografického příběhu o cestě za svým snem a té nejupřímněji, s neskrývanou láskou a obdivem k titulní postavě i sportu samotnému předkládané životní komedie, která k nám z našlapané filmové konkurence, stejně jako člověk typu Eddieho z mamutího můstku, nepřiletí zrovna každý rok. Příběh, jenž si na nic nehraje, ale svým formálním umem, cenným distancem od tupého idealizování a krásným happyendem pohladí po duši více než většina ostatních. Jackman cool, Egerton boží...

 • 85%
  1
  0
  13. 8. 2016
  marie-kolarova (1943 bodů)

  Mile vyvážený vztah mezi fanděním outsiderovi a zdravým pohledem na pachtění antitalenta, který svým vzhledem a výkonem kazí zbytku týmu umělecký dojem. Pro někoho může být vzteku, že od dětství dře jak kůň a spolu s ním jede na olympiádu výletník, který se tváří jako sportovec. Eddie si chce splnit dětský sen, a maminka mu fandí poměrně sympatickým způsobem. Nejedná se o rozmazleného fracka, ale syna štukatéra, který má o něco větší ambice než taťka, co stojí nohama na zemi. Mamka věří, že se podaří. A paralelně s ním bývalý supertalent vyhozený kvůli nedisciplinovanosti z týmu. Eddie by určitě skončil na jednom z prvních míst, pokud jde o disciplínu, za to talent má nulový. Za zmínku stojí Eddiho skutečný životní osud. Zatímco Matti Nykänen, stejně starý jako Eddie, jeden z nejlepších skokanů šech dob, skončil jako alkoholik a domácí násilník, Eddie si počínal v soukromém životě dost úspěšně.

 • 70%
  1
  0
  28. 4. 2016
  davsuch (1027 bodů)

  Body tomuto filmu dávám hlavně za příběh, který se zdá dost neskutečný. Je to klasický film o tom jak s outsidere se stane hvězda, což je divákovy jasné od samého začátku. Jinak je tu pěkně vykreslený děj, který je místy i velmi překvapivý a dojemný. Prostě takový dobrý film o životě se filmařským standardem, na který jsme zvyklý.

 • 90%
  1
  0
  29. 7. 2016
  KajkaFajka (700 bodů)

  Když jsem vždy slyšel o Eddiem tak jsem se tomu příběhu smál a klepal jsem si na čelo že se takový exot vůbec podívá na olympiádu. Ale po shlédnutí tohoto filmu před ním smekám a obdivuji jaký to byl borec. Nevzdal se když mu všichni házeli klacky pod nohy a splnil si sen a tak by to mělo být u všech. Super příběh

 • 80%
  1
  0
  6. 5. 2017
  Vendula86 (642 bodů)

  orel eddie je je vtipný film. Když se orel Eddie rozhodne že bude svoji zemi reprezentovat ve skocích na ližích vydá se do alp. V Alpách se chce učit od těch nejlepších. Začne je napodobovat a po několika bolestivých pádech se rozhodne že bez trenéra to nepůjde.

 • 85%
  1
  0
  16. 5. 2016
  michal-bernard (558 bodů)

  Překvapení. Trailer ukazoval, že se může jednat o velmi povedený film, ale až takhle povedený jsem ho nečekal. Ikdyž se mi moc nechce věřit, že Vaughn byl jen producent. Jeho rukopis je zde velmi znatelný. Filmu se daří procházet mezi žánry (komedie a drama), což se moc často nestává. Taron Egerton předvedlvýborný výkon, který určitě nemže chybět v nominacích na významější ocenění. Původně jsem chtěl udělit 90%, ale pak jsem si o Eddiem trochu početl na internetu a byl jsem trochu zklamaný. Protože film je opravdu jen inspirován skutečností, což je veliká škoda. Ikdyž změna Lake Placid na Garmish se mi líbí. Myslím si že to stojí za shlédnutí.

 • 90%
  1
  0
  20. 8. 2016
  Radek Hnilička (100 bodů)

  Jackman si to jako trenér strašné dává a vidět že ho ta role bavila. A Egerton jak Eddiemu se prostě nedá nefandít, je ještě větším sympaťákem jako v Kingsmen. a těším se na jeho další role. Je to naprosto geniální film roku. Už se těším na bluray a doma zase to kouknout s rodinou

 • 80%
  1
  0
  3. 12. 2016
  Sarka21 (97 bodů)

  Vážně si nepamatuji, kdy naposledy mě nějaký film tak moc nabil pozitivní energií. Eddie the Eagle je totiž skvěle natočeným životopisným filmem, jehož výjimečnost je podtržena skvělými hereckými výkony v podání Tarona Edgertona a Hugha Jackmana, což jde také v ruku v ruce se skvěle zvoleným soundtrackem, jenž Vás do "devadesátek" vtáhne ještě o něco více.

 • 60%
  1
  0
  6. 11. 2016
  jesssica (37 bodů)

  Kvôli vysokým hodnoteniam som mala veľké očakávania, ktoré však hneď padli na hubu pre iritujúce správanie sa hlavného protagonistu. Niektoré zaužívané klišé sa nekonali, pár krát som sa schuti na plné hrdlo zasmiala, ale to je tak asi všetko. Film neurazí, ale ani neprekvapí, ak, tak jedine trocha nemilo.

 • 80%
  0
  0
  15. 4. 2016
  Sheldon (14149 bodů)

  Orel Eddie je spíš než film Kokosy na sněhu, úsměvným Rockym, příjemným rodinným snímkem o odvaze a touze něčeho dosáhnout. Je dost možné, že se toho hodně odehrálo trochu jinak, například postava trenéra Pearyho je autorskou fikcí, ale moc hezky se na to dívá a naše redakční kolegyně Sylva se od začátku do konce upřímně bavila.  Jako u každého filmu Matthew Vaughna se opět dočkáte poněkud drsnějších vtipů, sem tam někdo dostane pořádnou nakládačku, ale celé to drží celkem slušně pohromadě, i když celá podívaná má trošku mouchy v tempu. Na druhou stranu takhle dobrá rodinná podívaná tu dlouho nebyla a přestože to není úplně pro nejmenší děti, děti na film jistě mohou a dospělí taky. Přemýšlím, kdy se něco takového mohlo poslední dobou říct o hollywoodské rodinné zábavě.

 • 85%
  0
  0
  21. 12. 2017
  Pete69 (10675 bodů)

  Příběh Eddieho je sám o sobě fascinující. Ten člověk tolik chtěl dosáhnout svého snu, až se mu to podařilo i když z toho nikdy nebyla medile, ani vítezství. Film mě dostal a slupnul jsem ho na posezení. Atmosféra osmdesátých let byla zachycena také perfektně.

 • 80%
  0
  0
  20. 11. 2018
  Jana Květoňová (5259 bodů)

  Ač nejsem vůbec sportovkyní a moc sportu neholduji ani v televizi, skoky na lyžích mě nějak "berou". Už dlouho. Už když zvítězil náš Jiří Raška. A pak se mi líbí odhodlaní lidé a filmy podle skutečných událostí. Myslím si, že tohle není špatně udělaný film. Mně se líbil a dávám mu 80%. Líbilo se mi, že film líčil hlavního hrdinu absolutně bez příkras. Výkon Tarona Egertona byl velice přesvědčivý a Hugh Jackman jako Bronson Peary jakbysmet. Je tam sice trochu toho nezbytného amerického patosu, i když Eddie je Brit, nikoli Američan, ale celkem to jde. A myšlenka, že není nutné zvítězit, že stačí zúčastnit se, je pravdivá. Snímek "Orel Eddie" není k popukání. Úsměv na tváři však vykouzlí. (Bezvadné bylo, jak si ty rozbité brýle dával do krabičky od sušenek, které mu dala jeho máma.) A dojetí se na závěr dostaví také.

 • 85%
  0
  0
  22. 4. 2016
  rkotvald (3120 bodů)

  Film, který nám dává křídla. Směs šablonovitého autobiografického příběhu o cestě za svým snem a té nejupřímněji, s neskrývanou láskou a obdivem k titulní postavě i sportu samotnému předkládané životní komedie, která k nám z našlapané filmové konkurence, stejně jako člověk typu Eddieho z mamutího můstku, nepřiletí zrovna každý rok. Příběh, jenž si na nic nehraje, ale svým formálním umem, cenným distancem od tupého idealizování a krásným happyendem pohladí po duši více než většina ostatních. Jackman cool, Egerton boží

 • 80%
  0
  0
  17. 4. 2016
  HappyPiere (2771 bodů)

  Pohodový film. Prostě takový, že ho v budoucnu málokdo označí za špatný, ale v top se u nikoho objevovat nebude. A ani se o to nesnaží. Jede si prostě v takovém rytmu, že je z toho skvělá oddychovka podtržená skvělou hudbou. A ačkoliv je pravdivý asi tak z 5 %, tak člověka oba životní příběhy prostě chytí.

  A já už seskočil dva schody, tak jdu skočit ze 4. patra. Adios.

 • 90%
  0
  0
  31. 5. 2018
  Blackhand47XD (1720 bodů)

  Perfektní snímek o mladíkovi, který šel za svým snem, i když nebyl kdovíjaký profesionál. Taron Egeron má opravdu zářnou budoucnost. První se předvedl v geniálním Kingsmanovi, teď to posunul ještě dál. S Jackmanem se skvěle doplňuje, zbytek obsazení také funguje na výbornou. Ač mě sport vůbec nezajímá, příběhy skutečných sportovců mne vždycky chytnou za srdce, Orel Eddie potom obzvlášť. Film je skvěle prošpikovaný situačním humorem, který vychází z Eddieho (ne)dokonalosti. Proč navíc pořád točit příběhy šampionů, když můžete zachytit pravého sportovního ducha z pohledu miláčka publika. Téměř bez chybičky. 90%

 • 90%
  0
  0
  7. 11. 2016
  Arnarmo (1719 bodů)

  Ať už to je podle pravdy či si tvůrci něco přidali, jako celek to dobře funguje. Zábavné, smutné a neuvěřitelné. Příběh dokáže diváka zaháčkovat a do samotného konce nepustí. Skvělé výkony herců. Až na pár záběrů nemám co vytknout. Jeden z nejlepších letošních filmů.

 • 85%
  0
  0
  6. 5. 2017
  fido68 (1337 bodů)

  Orel Eddie je bezvadná komedie postavená na pravdivém příběhu z osmdesátých let.Byla to událost,která se zapsala do paměti všech dnešních padesátníků,kteří alespoň trošku sledovali televizní přenosy z Olympiády v roce 1988.Tedy pokud to bylo možné.Teprve film ukáže o co vlastně šlo a co za tím bylo.A překvapilo mně i herecké obsazení role trenéra skoků Hugo Jackman.Kde ten se tam vzal..:-)

 • 85%
  0
  0
  27. 11. 2016
  Pajmen (1167 bodů)

  Odpocinkovy film, kde vynika Taron Egerton a slusne ho doplnuje Hugh Jackman. Nebudete se smat cely film, ale kdyz uz ta chvile smichu prijde, stoji za to. Do znacne miry je scenar napsan dle skutecne postavy Eddieho Edwardse, jenz napsal jednu velkou kapitolu presahujici sportovni odvetvi a film tak vypada jako pusobivy dokument.

 • 95%
  0
  0
  29. 7. 2016
  Brcolka (995 bodů)

  I když hlavní představitel je vykreslený jako mírně zaostalý tak srdce má veliké a odhodlání si jít za svým snem ještě větší. A obdivuji co všechno tento chlapec musel snést aby si splnil to za co bojoval a co dělal na víc než sto procent. I já se mu musím omluvit za to jak jsem si myslel, že co je to za troubu na olympiádě. Velký borec

1 2 dalsi posledni
80 77 ?
jak hlasovat?
 • hlavněvklidu 75%
 • Nosnica 80%
 • antonin-nadvornik 75%
 • Blatouch72 80%
 • Siddharta 70%
 • Martin Suk 100%
 • ter 90%
 • samuela93 100%
 • Jan Hans 45%
 • Scintilla 70%
všechna hodnocení (149)

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 8 v žebříčku uživatele Arnarmo
10. místo z 11 v žebříčku uživatele Efča
Sdílet tuto stránku: