Liza, a rókatündér (Maďarsko)
« další názvy »
Maďarsko Maďarsko
104 minut

Žánry

:
Fantasy, Komedie, Romantický
Motto: Randění může zabíjet

Obsah

:
Život ošetřovatelky Lízy se změní v okamžiku, když se na své třicáté narozeniny rozhodne, že najde životní lásku. Její obdivovatelé však umírají při více »« méně

Režie

:
Károly Ujj Mészáros

Scénář

:
Bálint Hegedûs Károly Ujj Mészáros

Herci

:
Mónika Balsai Szabolcs Bede Fazekas David Sakurai Zoltán Schmied Antal Cserna ...
Přehrát online alza
Premiéra: 4. 2. 2016
Distributor: AČFK

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  6. 1. 2017
  lamps (10384 bodů)

  Hravá černá komedie, přejímající v mnohém barevný vizuální styl Wese Andersona, představuje syntézu hned několika narativních a stylistických postupů. Příběh nesmělé ošetřovatelky Lízy, která se po smrti své pacientky rozhodne najít pravou lásku, spojuje bizarní humor, romantickou zápletku jako z Popelky, detektivní linii a dokonce prvky fantasy, neboť Lízino hledání partnera kazí duch japonského zpěváka, kvůli němuž je prokletá, a všichni její nápadníci nešťastně umírají. Díky takovému žánrovému anarchismu evokuje vyprávění najednou několik rozdílných emocí, které jsou však podřadné cílené komičnosti a čiré radosti z využívání artových složek novým a progresivním způsobem. Pohádkový happyend, během něhož Líza objeví svou skutečnou lásku, kterou měla přitom celou dobu přímo před nosem, tak působí naprosto samozřejmě a mile. Mám jenom trochu provinilý pocit, že sám bych Lízu asi nedokázal milovat nesobeckou láskou, namísto toho by mě asi lákalo chytit ji zezadu za copy a pěkně.... no, to už jsme zase v jiném žánru :D

 • 70%
  0
  0
  21. 8. 2016
  sephastto (206 bodů)

  Film balancuje někde mezi šíleností a velmi dobrým pojetím. JE zajímavý a přesto bych ho víckrát vidět nemusel. Nejspíš by mu pomohl vyšší rozpočet a jiné herecké obsazení, aby byl přístupnější širšímu publiku a některé postavy nebyly až tak vyloženě odporné. Ale opravdu zajímavý kousek :)

 • 1
  1
  29. 3. 2015
  Erigor (66 bodů)

  Je to kouzelná pohádka pro dospělé , rozhodně ne pro děti. Hlavní postava v šatech ze záclony vypadá moc přitažlivě ale musím pány upozornit že už je obsazená - je to režisérova partnerka. Režisér se nám sám pochlubil teď na Febiofestu po promítání. Také říkal že se inspiroval Rašomónem - to v té scéně "moji rodiče měli nehodu v lese" a tu finskou hudbu si půjčil od Kaurismäkiho a ještě hovořil o jednom maďarském režisérovi. Říkal že celý ten film je plný odkazů které leckdy chápe jen on sám a že v Japonsku se o liščích vílách skutečně vypráví a prý je převzali z Číny. Je škoda že ten Mek Burger (tak prý dělají maďarské kozy) i ta policejní stanice neexistují. Staly by se z nich kultovní místa, tohle je podle mě lepší než Život v akvárku. A režisér se divil že u nás je to stejné - myslel že to je nějaké maďarské specifikum - že i v našich pohádkách se spolu žije šťastně až do smrti.

 • 80%
  1
  1
  29. 2. 2016
  pavel-svoboda (56 bodů)

  Připodobnil bych to trošku k filmu Amélie z Montmártu. Tím prostředím mi to alespoň velice připomínalo. Jinak se jednalo o velice povedený příběh, v kterém je pár nečekaných úmrtí a celkově spousta ukázkových charakteristik netradičních lidí. Tím se to odlišuje od klasických filmů, protože ukazuje existenci i poněkud bizarních lidí a typu uvažování. A hlavně ten pohádkový nádech celého filmu. Má to prostě co nabídnout.

 • 5%
  0
  0
  26. 3. 2016
  kinoboks (6 bodů)

  Vybral jsem si film podle komentářů a hodnocení a chtěl jsem se po celodenní práci pobavit jeho shlédnutím. Přetrpěl jsem celý film a teprve potom jsem pochopil předchozí hodnocení (pavel-svoboda a Erigor). Jejich hodnocení bylo nadevše ironií a dobrým vtipem. Něco tak hloupého, jako že jsem se chtěl po práci pobavit takovým filmem, jsem už dlouho neudělal a snad nikdy neudělám.

 • 0
  0
  4. 7. 2016
  Host
  Host

  Naprostá katastrofa, nuda od začátku až po 30. minutu, kdy jsem to prostě nevydržel a film bez poškození mozku stihl ukončit.

69 76 ?
 • sporkaska 85%
 • lamps 75%
 • ballrog 55%
 • sephastto 70%
 • luccynka-luuf-cibuzaru 25%
 • viktoriaplzen 75%
 • Elizabett 60%
 • kinoboks 5%
 • karel-servus 85%
 • pavel-svoboda 80%
všechna hodnocení (18)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: