Česká republika Česká republika
97 minut

Žánry

:
Komedie
Motto: ...takovej horskej humor

Obsah

:
Kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp, láká Vojta Kotek na svou filmovou komedii Padesátka, která se odehrává na hřebenech, svazích a v chatách více »« méně

Režie

:
Vojtěch Kotek

Scénář

:
Petr Kolečko

Herci

:
Marek Taclík Jakub Prachař Ondřej Pavelka Vilma Cibulková Jiří Mádl ...
Premiéra: 24. 12. 2015
Distributor: Bontonfilm CZ
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 50%
  1
  1
  2. 12. 2017
  Brenan88 (39330 bodů)

  Jako režisérská celovečerní prvotina není Padesátka vůbec marná. Základem byl solidní scénář od mého oblíbence Petra Kolečko,který umí napsat dobré charaktery a s tím spojené komické situace. Kamera je pěkná čemuž dopomáhá krásná zasněžená příroda. Kotek si s tím celkem poradil,ale v přímém kontaktu s konkurencí je to průměr.

 • 80%
  1
  1
  3. 5. 2016
  martin-mickey-stusak (15371 bodů)

  Vojtěch Kotek už s režií nějaké ty zkušenosti měl a tak bylo otázkou času, kdy se také pustí do nějakého celovečerního snímku. Ta chvíle právě nastala a dá se říct, že tato jeho filmová prvotina nedopadla zrovna nejhůř. Zimní horské prostředí, různé lehce humorné situace, které tak nějak z děje vyplynou, mlha a uvíznutí někde v horské chatě. Nemohu se zbavit dojmu stejné skvělé atmosféry, jakou má do dnes v TV vysílání vyhledávaný již postarší film s Jaroslavem Marvanem ´Anděl na horách´. Nejde tu však jen vyloženě o zábavu, jak každý očekává, ale je tu i dramatický příběh několika postav, jejichž osudy se nečekaně protnou. Pravda, zpočátku to jako ryzí komedie vypadá a jeden by si myslel, že to bude něco podobného, jako ´Sněženky a machři´, ale chyba lávky. Pevná dějová linka s dobře napsanými dialogy a hlavně scénami z toho právě po dramatické stránce dělá naprosto vyjímečný film. Mix dramatu a humoru tu dlouho takto nikdo nenatočil, takže se dá říci, že Vojtěch skočil žánrově do zcela stojatých vod. A udělal dobře.

 • 45%
  0
  0
  14. 12. 2017
  Danny F. (11093 bodů)

  Jakási mazanina s pokusem o vtipný film. Občas nevtipný až trapný humor prošpikovaný slabým šmrncem rozesmát upřímně diváka.

 • 60%
  0
  0
  29. 4. 2016
  FilipusMuff (3712 bodů)

  Další tuzemskej průměr, kterej zabaví, ale rychle vyšumí do ztracena...

  • Prostřihy z osmdesátek
  • Obsahuje místama celkem dobrej humor
  • Konec bych řekl že je celkem předvídatelnej a ten zbytek je tak průměrnej, že nad nějakym vývojem děje nikdo moc přemejšlet nebude..
 • 50%
  0
  0
  9. 1. 2016
  Petrson (3603 bodů)

  Nalepené licousy Mádla, kde teče ještě lepidlo, vůbec žádný děj a jen série pokusů o neobvyklý horský humor (?). To je Padesátka.Logiku, co by lidé udělali a neudělali ani nehledejte, postavy jsou nevystavěné a některé epizodně zbytečné. Prostřihy do minulosti jsou někdy tak krátké, až zbytečné, celá řada věcí se dá předvídat. Možná chápu, že film si může najít své příznivce díky slušným hereckým výkonům, kde mnozí stylizovaně dobře přehrávají. Jenže plochost figurek moc nenabízí. Možná kdyby to bylo ještě jednou tak hloupé, v dobrém slova smyslu, pak by to mohlo začít fungovat. Nebo se režisér chtěl zalíbit všem a ubral na plynu? Ono vyrobit humor je těžká věc. Klobouk dolů za odvahu a držím palce do dalšího pokusu.

  • stylizované přehrávání udrželo svou mez
  • pokus o jiný, prý horský humor (pozoroval jsem jej)
  • žádný příběh, snad ani námět, kromě toho, že se dá padesátka běhat i sexisticky "milovat"
  • nevyužitá plochost figurek, jen opakování stejné situace
  • nelogičnost, nevysvětlené uvažování postav
 • 10%
  0
  0
  26. 9. 2018
  LenkaVL (2285 bodů)

  Strašná blbost, která se mi tedy vůbec ale vůbec nelíbila. Po dlouhé době jsem si totiž řekla, že se zkusím opět podívat na nějaký český film. Ale bylo to hluboké zklamání. Takovou blbost jsem snad ještě neviděla.

  • přírodní exteriéry
  • blbost
  • děj
  • trapné scény
 • 35%
  2
  0
  6. 1. 2016
  tedoun (743 bodů)

  Tohle jako má být komedie? Kam jsme se za těch 25 let dostali?

 • 30%
  1
  0
  10. 8. 2016
  Květka (689 bodů)

  Klasicka ceska tvorba. A je to znat. Ale musim uznat, ze vzhledem k tomu, ze tohle je co se tyce rezie prvni film Vojty Kotka, je to docela slusna ceska komedie. Film ovsem postrada nejaky poradny dejovy spad, ale pro pobaveni spatny neni. Presto davam pouze 30 %, protoze ceskym filmum zkratka nefandim.

 • 70%
  0
  0
  8. 2. 2016
  siginho (596 bodů)

  Jak píše někdo níže v komentářích: Taková blbůstka...
  Jo přesně tak. Taková obyčejná blbost. Děj od kemedie moc neočekávám. Zaujal mne neotřelý náhled na "horský humor" . Prostě pohodová komedie a ten sníh všude kolem, to je lahoda na duši.
  Pro mne je hodnocení komedie závislá na počtu zasmání během projekce.
  Já se zasmál 70x, takže 70% :-)

  • smůla = smůla
  • 50%
   0
   0
   7. 1. 2016
   perfekta (545 bodů)

   Lákavé, ale stačilo vidět jednou.

  • 35%
   1
   0
   6. 5. 2016
   Kamil3 (508 bodů)

   Tak jsem se těšil ,konečně už se dočkám a budu se bavit u českého filmu..Vůbec jsem nepochopil ,jaký smysl tenhle film měl a to jsem asi nebyl jediný.Celkově mě to moc nebavilo .Mix všeho od komedie ,černého humoru a čehosi co v závěru bylo jako thriler,nebo jak bych to popsal.Ale co čekat od českého filmu ....Za snahu 35 procent

  • 60%
   0
   0
   27. 2. 2016
   machetetete (459 bodů)

   Uznávám, že jsem se trošku bál toho, že scénář měl na starosti Petr Kolečko. Když něco píše sám, tak to nebejvalo úplně ono (Kdyby byly ryby, Marta a Věra), ale tenhle film mi názor na něj zase otočil o 180 stupňů. Padesátka je totiž výborná! Možná je trošku víc sprostá, než je u komedií obvyklý, ale pořád je to v hranicích, které se dají bez problémů ustát. A není nic jednoduššího, než všechno hodit na hory. Udělal bych to samý! Každopádně bláznivej příběh, kterej se z komedie ke konci trošku překlápěl na drsný drama, ale i výborní herci, mi udělali obrovskou radost. Třeba takovej Ondřej Pavelka se ve své postavě vysloveně našel. To já jsem se na druhou stranu nenašel v tom zdejším hodnocení všech možných nedodělků, kteří dřív, než tenhle film šel do kin, tady Padesátku setnuli jako svině. Evidentně se jedná o nějaký zabeďarovaný asociální případy, kteří mají problém ustát trošku drsnější humor. Protože ten tady je a je kurva na úrovni!

  • 20%
   2
   0
   7. 1. 2016
   polopaticky (306 bodů)

   Trapná sexistická česká komedie.

  • 100%
   0
   0
   8. 1. 2016
   pery34 (283 bodů)

   Zábavný film

  • 75%
   0
   0
   5. 9. 2016
   knihovna1 (280 bodů)

   Skvělé obsazení a kostýmy. Pan Kotek mě překvapil, že šel do retra z doby svých rodičů. Jsem taky padesátka a tudíž mě mí vrstevníci ve filmu bavili. Paní Cibulková, Taclík a Pavelka byli bravurní. Chvílemi, ale film byl zdlouhavý a nudný. Jinak kamera pěkná a lokace, dobrý scénař pana Kolečka.

  • 40%
   0
   0
   6. 1. 2016
   daisyna (216 bodů)

   pobavil, herecky dobře obsazené, ale nepustila bych si ho znovu

  • 45%
   1
   0
   7. 1. 2016
   KarlosPHA (199 bodů)

   Tak jak vím od kolegů filmařů,
   prožili si natáčení tohodle nesmyslu
   v zimě...v horách a nočky.
   Stálo jim to za to ?
   No myslím, že né...snad jen,
   že za ty peníze můžou další zimu odletět do tepla ;-)
   Pro mě film bez hodnoty !!!

  • 20%
   0
   0
   7. 1. 2016
   Heart (156 bodů)

   Česká trapná podívaná.

  • 35%
   1
   0
   8. 1. 2016
   pejtanek (154 bodů)

   Nekorektně veselé, ale humor na hraně nejen trapnosti, ale spíš zoufalství. Některé herecké výkony otřesně nevěrohodné, Vojta Kotek herecky umí jen jednu polohu, Voříšková herecky tragédie.Většina retro scének trapas.

  • 60%
   0
   0
   11. 5. 2016
   renca-lahvicka (92 bodů)

   klasický rubínovský humor,jelikož znám divadelní hru,čekala jsem trošku více,ale zklamaná sem rozhodně nebyla.Skvělý Ondra Pavelka.

  • 80%
   0
   0
   7. 1. 2016
   Evson (90 bodů)

   Nešla jsem na tento film s žádným očekáváním.... pohodový film, neurazil, ani nepřekvapil... náhodou byl docela fajn a pobavil:)

  • 40%
   1
   0
   10. 1. 2016
   Matt (89 bodů)

   Bohužel dnešní doba je na český trapárny šíleně náchylná.
   Bez příběhu a podivně obsazeno...to sjem vidět neměl.

  • 10%
   1
   0
   7. 1. 2016
   cesnecka (83 bodů)

   Trapný film.

  • 70%
   1
   1
   15. 1. 2016
   lapakos (73 bodů)

   A je to tady. Opět jsem byl na jiném filmu než ostatní. Film zde často strhaný a pošlapaný. Nechápu až nenávistné hodnocení některých "znalců". Pokud se mi nelíbí nějaký film, a zvlášť u českého to zamrzí, tak ohodnotím a jdu dál. Samozřejmě se najde i grandiózní pitchovina, vzrostou emoce a věnuji cupování až tři řádky. Ale použít k popravě 34 (slovy: třicet čtyři) řádků nesmyslných slintů coby "vážený a zasloužilý" hodnotitel, to už musí být úchylka. Já hodnotím Padesátku jako dobrou komedii s inteligentním humorem pro inteligentní lidi. Těch je už v Česku pomálu. Film v podstatě nemá žádný příběh a je to blbůstka. Ale s dobře dávkovaným a nepřestávajícím konverzačním humorem. Filmový vyháněč mrazu ze starších horákyň byl opravdu hrdina. To by jen tak někdo nedal. Dále jsem měl štěstí, že jsem film viděl ve 4D. Teda spíš smůlu. Z někoho v mém okolí velmi silně táhnula kořalka. A protože na plátně dost často nalévali Pavkovici a jiné lektvary, byla atmosféra opravdu hodně naturální. Ještě jsem byl v šoku z toho množství sněhu na českých horách. Ale nebylo to prezentované jako sci-fi. Šel jsem do kina s mírnými obavami, ale odcházel spokojený, protože jsem se dost zasmál. A to normálně moc nedělám.

  • 80%
   0
   0
   6. 1. 2016
   ivetinkav (71 bodů)

   Bavila jsem se od začátku do konce. Madl jako vždy nezklamal. Nádherná příroda kolem. Prostředí okouzlující. Ráda se podívám ještě jednou. Hlavně nesmí člověk moc u toho přemýšlet a hledat chyby, je to komedie a o tom to je. Pobavit se a odreagovat se. Vřele doporučuji dál .

  • 70%
   0
   0
   6. 1. 2016
   vondark3 (62 bodů)

   Myslím , že ten film určitě pobaví ale , že by to mělo hlubokou myšlenku či pointu.. to už film postrádá :))

  • 50%
   0
   0
   5. 3. 2016
   katrin.ka (49 bodů)

   že mě to celé nebavilo je věc jedna. že to je profesionálně slušně zvládnutý film je věc druhá. bohužel, je zcela jasné, že scénář nebyl dobrý a ze špatného scénáře nemůže vzniknout dobrý film. "vtipy" jsou často na hranici trapnosti. ale skutečnost, že Taclík hledá na horách svého biologického otce a nakonec vyjde najevo, že to není neplodný Mádl, ale plodný Kotek, který (zamlada) doslova a dopísmene znásilnil Taclíkovu matku (zamlada) je totální úlet. znásilnění opilé sedmnáctky na kulečníkovém stole (která o tom celých cca 35 let neměla tušení) je jako pointa filmu (a v rámci scénáře i "vtip") naprosto mimo veškeré hranice... herecké výkony jsou poněkud divadení - naprosto nejvíc ve chvíli, kdy by konečně mělo nastat drama (Pavelka - Taclík - Prachař) hrají všichni jako na divadle, ale pro film je to neúnosně směšné. nebudu zmiňovat žertovné dialogy na téma ženy hajného bez nohy... absurdnost humoru mě chvílemi bavila, ale opravdu jen chvílemi. bohužel to převážně ujíždělo někam, kde už to vlastně vtipné nebylo. přála bych Vojtovi dobrý scénář. možná by si ho ale měl napsat sám :-) 50%

  • 65%
   0
   0
   16. 3. 2016
   Tlustytony (38 bodů)

   Tento film se mi líbil, pobavil, film je založen na černém a horském humoru což ja rád mám :)

  • 85%
   0
   0
   7. 1. 2016
   BlackBeast (30 bodů)

   Překvapivě dobře zpracováno sice s předvídatelným, ale ne nudným vývojem i koncem.

  • 0
   0
   12. 1. 2016
   romanaredlova (14 bodů)

   Na první počin mladého Kotka, fajn. Gratuluji celé rodině.

  1 2 dalsi posledni
  56 53 ?
  jak hlasovat?
  • Hazel 40%
  • enrico-bonsch 60%
  • hcfort 50%
  • LenkaVL 10%
  • yorba 35%
  • kola-lopta 100%
  • Eliška Jana 10%
  • Danny F. 45%
  • SNCIS 60%
  • Sheldon 35%
  všechna hodnocení (112)

  V TV

  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: