Inferno (USA)
USA USA
Japonsko Japonsko
Maďarsko Maďarsko
Turecko Turecko
121 minut

Žánry

:
Mysteriozní, Thriller
Motto: Jeho nejtěžší úkol. Poslední naděje lidstva.

Obsah

:
Držitel Oscara Ron Howard se vrací, aby se ujal režie filmové adaptace nejnovějšího dílu filmové série spisovatele Dana Browna (Šifra mistra Leonarda) více »« méně

Režie

:
Ron Howard

Scénář

:
Dan Brown David Koepp

Herci

:
Tom Hanks Felicity Jones Ben Foster Omar Sy Irrfan Khan ...
Premiéra: 13. 10. 2016
Distributor: Falcon

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 60%
  0
  0
  7. 8. 2017
  Danny F. (11092 bodů)

  Pěkně děj odsýpal. Zajímavý film co mě docela zaujal.

 • 20%
  0
  0
  31. 12. 2016
  Pas (6117 bodů)

  Milovník Italské historie, památek a nejrůznějších záhad či kryptogramů Dan Brown nám zde prostřednictvím Rona Howarda a jeho ekipy vypráví další příběh z volné trilogie s profesorem Langdonem. Tentokrát příběh jednoznačně nejslabší.Jako bedkr po Itálii a kousku Turecka to není špatné ale jinak celý snímek jako mystery/thriller velmi skřípe .Nesourodost a překotnost děje je zde podstatně větší než u snímku Andělé a démoni nebo Šifra mistra Leonarda.Konzistentní je pouze herecké obsazení titulní role Tomem Hanksem.Snímek je patrně určen jen pro jednodušší americké publikum , kdy v nemocnici bývají naprosto běžně jen tři lidé, hovor na ambasádu v životně důležité věci svěří někomu koho hrdina ani nezná a nepohovoří s úředníkem velvylanectví osobně ale šaty jak na míru jsou mu poskytnuty rovnou ze skříně. Mátožné vnímaní reality se však geniálně mění po nálezu jakési kapsle která se v USA běžně nosí na ÁRU...Okamžitě nastupuje snímek do roviny záhadologie a pak se posouvá už více-méně samospádem.O akčnost a zároveň dějové zvraty se mají starat příslušníci Světová zdravotnická organizace (WHO) soupeřící spolu i proti jakési spiklenecké(TAJNÉ!!) organizaci v honbě za pekelným vynálezem šíleného miliardáře.Neamerického diváky jistě záhy napadne jak je možné , že se profesor dostane kamkoliv jen díky tomu, že vezme za kliku a otevře dveře,my kteří jsme alespoň občas v Evropě pobyli na nějakém zámku nebo v galerii víme, že to tak není, ale neberme Amíkům iluze.Vyustění příběhu je tradičně fraškovité a odfláknuté. Poselství pokud ho tedy máme vnímat aspoň trochu racionálně zní: Pozor na diletanty nejen ve filmové branži a ne každý kdo je bohatý je i normální. Howgh.

 • 80%
  0
  0
  19. 10. 2016
  p.a.douch (4639 bodů)

  Nemám rád Browna a proto jsem k tomuto filmu přistupoval s despektem. Šel jsem na něj jen proto, že manželka koupila lístky a očekával jsem dvouhodinovou otravu. Opak byl pravdou. Hanks podává dobrý výkon, Howard je zkušený režisér a film celkově pěkně uběhne. Takže velmi milé překvapení.

  • Hanks, Howard
  • předvídatelnost
 • 90%
  2
  0
  10. 6. 2017
  Chimpanzee21 (3581 bodů)

  Další kousek od Dana Browna. A tentokráte chceme vyhladit lidstvo. Určitě je "Inferno" lepší jak předešlý film "Andělé a démoni", ale ze všech tří dílů je nejvíce vzdálený od knížky. Samozřejmě logika a návaznost věcí je dokonalá, jako u předchozích dílů, ale narozdíl od nich se ve filmu hůře orientuje.

 • 90%
  0
  1
  31. 1. 2017
  leafroller (2276 bodů)

  Stejně jako u stále více snímků z poslední doby bylo pro mě těžké fandit hrdinovi s jeho úkolem, protože jsem se okamžitě ztotožnil s myšlenkou pana badguye. Nekontrolované přemnožení lidstva považuji za hlavní příčinu tristního stavu, v jakém se nacházíme a nevypadá to, že by se měla tato situace jakkoli zlepšovat. Naše nízké, sobecké a vpravdě středověké myšlení nám brání hledět kupředu a čelit vyšším problémům a výzvám. A tak zatímco pan profesor ze všech sil usiluje o záchranu naší úpadkové společnosti, já jsem se jen modlil, ať ten krám vybouchne. Lidský život je totiž jednoznačně nejpřeceňovanější věc na této planetě. Po přanýřování pokrytecké katolické církve mi Pan Brown tedy podruhé kápl svými myšlenkami do noty. A chápu, že se v rámci zachování vlastního života musel přiklonit na stranu stáda.

 • 65%
  0
  0
  15. 2. 2017
  Sáček (1302 bodů)

  Podlé mého skromného názoru se jedná o nejslabší snímek ze série. Schéma příběhu se snaží být inovativní, ale stejně kráčí ve stejných šlépějích, kdy čekáme, kdo je vlastně dobrý a kdo špatný a nakonec si můžeme zatleskat, že jsme zachránili svět (jako vždycky). Neříkám, že film je špatný to vůbec ne, jenom se hodí spíše na dlouhou cestu vlakem než na sobotní večer.

 • 60%
  0
  0
  1. 3. 2017
  salisbury (989 bodů)

  Danteho Inferno vteklo na filmové plátno za asistence inkoustového doteku Dana Browna a další příběh Roberta Langdona v podání Toma Hankse spatřilo divácký svět. Z počátku jsem byl rozradostněn zajímavým zpracováním lišícím se od prvních dvou již naservírovaných kousků, ale postupem sledovacího času jsem s filmem upadal do břitké normálnosti. Herectví se nedá vytknout ani špetka radioaktivního spadu, neb to je to co táhne za hodně unavený provaz celý film. Ron Howard bez velkých debat umí natočit skvělé filmy, ale tenhle mezi ně bohužel nepatří. Cítím, že jediné co mi v tomhle případě může srovnat náladovou hladinu, je začtení se do Inferní Brownovy pisatelské geniality.

 • 65%
  0
  0
  11. 5. 2017
  EXpenzza (713 bodů)

  Přiznejme si to, Inferno je nejslabší Brownova kniha o Robertu Langdonovi a film je bohužel ještě horší. Co je fajn, to jsou herci, Tomi Hanksovi anii Felicity Jones nelze nic vytknout. Kde ale film opravdu zklamal, to je jeho konec. Právě ten byl na knize to nejlepší a tady je úplně zazděn. Dalším, možná ještě větším zklamání je pro mě hudba. Zimmera mám moc rád, ale tady jako kdyby hudba ani nebyla.

 • 45%
  0
  0
  6. 2. 2018
  Pacman (550 bodů)

  Aby tohle opravdu fungovalo, musel bych se podívat minimálně na director's cut. Četl jsem knihu a raději nebudu srovnávat, film se určitými fakty a od určité doby velmi liší od knižní předlohy. Jinak je to taková klasika profesora Langdona ;-) Pár hádanek (ale ne tak bravurně řešených jako dřív), trocha mumlání o historii a poučování o životě. Přidáme hodně hektického cestování a hotovo máme dílo podle Browna. Trikově dobře zvládnuto, Herecké výkony až na posledních cca 20 minut OK. Scénář zpackaný, protože z tohohle šlo vymáčknout mnohem víc už jen díky lokacím, kde se film odehrává. To samé platí pro výpravu. Hudba tentokrát nenadchla, ohlédnu-li od faktu, že je to zase Hans, tak tam fakt nebyl žádnej pořádnej ústřední motiv. Kamera byla na můj vkus místy až moc roztřesená. Když to shrnu - celkově několikátý film podobné tématiky, ze kterého se dalo vyždímat víc, který se polovinou vůbec nedrží předlohy, který nemá pořádnou hudbu, ale zachraňuje to všechno obsazení a lokace. Hele jako sorry, ale kdejakej výpravnej dokument z Florencie by byl možná lepší.

 • 30%
  0
  0
  2. 3. 2017
  hrona (525 bodů)

  Kdo četl knížku měl určitou výhodu, jelikož obraz od Danteho Inferno je v ní docela dobře rozebrán a popsán, tím pádem i čtenář dostane informaci o výjevech obrazu a s tím související děj. Film to ovšem švihne letem světem a tak je z toho pouho pouhá akční jízda, která, alespoň pro mojí personu postrádá šťávu a hlavně napětí a tajemno, jenž tento výjev nabízí. Ovšem kde není předloha, není ani pořádný film, a kniha od pana Browna rozhodně žádný zázrak není. Je mi trošku líto Hankse, jelikož si myslím, že si takovouto praštěnou postavu, která stihne otřes mozku, procestovat 3 země a ještě k tomu se úplně uzdravit během jediného dne, moc nezaslouží. Zkrátka do dnes pořádně netuším zda to Dan Brown myslí s dějem vážně a vytváří kriminálky, anebo akční nářezy. Stylizací totiž Langdon představuje spíše agenta 007, než reálného hrdinu. Kdo četl Ztracený Symbol už musí vědět do čeho bude chudák herec uvrtán v dalším díle a to mu osobně vůbec nezávidím. Opět parádní hudba páně Zimmera.

 • 60%
  0
  0
  2. 12. 2016
  polopaticky (306 bodů)

  Knižní publikace podle které byl snímek natočen, nesla opravdu důležitou myšlenku o jedné z lidských krizí a autor ji dokázal vynikajícím způsobem vyřešit. Zde byla tato myšlenka naprosto zatracena nepromyšleným závěrem. Mé hodnocení 60 %.

 • 60%
  0
  0
  19. 2. 2017
  dana-hrozkova (257 bodů)

  Problém tohoto filmu je, že už ztratil to pravé kouzlo neviděného. Navíc předloha byla dost slabá a tak i od filmu se čekala slabota. Nakonec to vůbec nebilo špatné. Tom Hanks zahrál znovu dost dobře. Scenérie jsou skvěle nasnímané, lokality dobře vybrané. Nejslabším článkem filmu tak je opravdu scénář, kde několik nelogičností. Ale základní myšlenka příběhu je silná a dostatečně silná.

 • 70%
  0
  0
  10. 11. 2016
  zdena-tomanova (132 bodů)

  Četla jsem knihu, stejně jako zbytek Brownovy tvorby a na film se proto moc těším, jen mi zatím nějak nezbyl čas. Doufám, že stejně jako ve všech předešlých filmových zpracováních podá Tom Hanks excelentní výkon. Viděla jsem prozatím pouze ukázky a zdá se, že to bude stát za vidění.

 • 75%
  0
  0
  15. 2. 2017
  mlha99 (88 bodů)

  je pravda , že od filmu jsem čekala nudu a šla jsem vlastně jenom proto , že knížku jsem prostě nemohla dočíst, fakt mně neba a potřebovala jsem vědět jak to dopadne a taky mám ráda Hanse:)Ale mile mně to překvapilo a Tom Hans byl skvělý.Takže knížka rozhodně ne, film urřitě ano:)

 • 55%
  0
  0
  6. 11. 2016
  Suny (15 bodů)

  Spisovatel je skvělý.Film byl z pohledu nečtenáře povedený. Mělo to spád,samotné Inferno vypadalo opravdu hodně dobře a Tom Hanks je prostě výborný. Z tohoto hlediska má film hodnocení tak 80%. Z té druhé strany je to jiné. Hádanky řešili příliš snadno,byla zde záměna postav a některých linek,avšak to by se dalo ještě skousnout. To,co naprosto zklamalo byl závěr. Kniha nesla opravdu důležitou myšlenku o jedné z lidských krizí a autor ji dokázal geniálně vyřešit. Zde byla naprosto zničena.

65 58 ?
jak hlasovat?
 • janeliberte 55%
 • Kim6 15%
 • Jan Hans 50%
 • Blackhand47XD 75%
 • Standa. 65%
 • Pacman 45%
 • Alex 100%
 • Yancl 45%
 • katie-raijin-bosek 75%
 • homedo 75%
všechna hodnocení (81)

V žebříčcích uživatelů

10. místo z 33 v žebříčku uživatele Chimpanzee21
Sdílet tuto stránku:

Partneři: