Captain Fantastic (USA)
USA USA
118 minut

Žánry

:
Drama
Motto: Nespoutaná jízda proti konvencím

Obsah

:
Hluboko v lesích mimo civilizaci vychovává svérázný a charismatický otec (Viggo Mortensen) svých šest dětí podle vlastních představ. Jejich život připomíná více »« méně

Režie

:
Matt Ross

Scénář

:
Matt Ross

Herci

:
Viggo Mortensen George MacKay Samantha Isler Annalise Basso Nicholas Hamilton ...
Přehrát online O2
Premiéra: 14. 7. 2016
Distributor: Aerofilms

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  2
  1
  17. 3. 2017
  Brenan88 (39334 bodů)

  Sice se jedná o nezávislý film,ale svou hloubkou a hereckými výkony strčí do kapsy kde jaký blockbuster. Já sám se hlásím ke zdravotnímu životnímu stylu a fastfoody jsou mi prosti srsti a i proto jsem si tento kousek skvěle užil. Viggo ve své roli zaválel a klidně bych mu toho plešatýho klučinu přál. Film byť svým obsahem kontroverzní,tak na druhou stranu velmi milý a emotivní. Každý si v něm najde kousek sobě blízky. 85% zcela zaslouženě

 • 95%
  3
  1
  29. 7. 2016
  Sheldon (12495 bodů)

  Tohle je náš svět je film tvůrce, který ví co chce říct a také jak to říct. Ve filmu jsou vyhrocené momenty, ale nikdy to není za cenu, že by to šlo proti srsti, jak je poslední trend v severské kinematografii, kde je vám kolikrát až stydno, kam až voyerství může zajít. Hlavní hrdina má sice svůj názor ale respektuje také názory druhých, dává jim příležitost mu jeho pohled vymluvit a mě osobně si v tom film hodně získal. Díky tomu je totiž sledování i motivace hrdinů, jakkoli kontroverzní, příjemná záležitost a přitom zůstává nesmírně emotivní. Počítejte s tím, že se budete stejně tak smát jako plakat. Tohle je stejně jako Hollywood, horská dráha emocí, ale bez CGI efektů a drahých hvězd a také to jde.  Film je bezesporu velkým sólem Viggo Mortensena, ale ve vedlejších rolích určitě strhává pozornost také dědeček v podání bezvadného Franka Langelly, který už mnohokrát dokázal, že je herecká extraliga a ani on není černobílý padouch. Uznání a pozornost si zaslouží také dětský ansámbl a myslím si, že by nebylo od věci, kdyby se tenhle film klidně zaškatulkoval do žánru rodinného filmu, kam určitě také patří.

 • 85%
  1
  2
  27. 12. 2016
  lamps (12392 bodů)

  Nezávislý film v silně návykovém podání. Nádherně zahráno (Aragorn by si snad zasloužil i nějakou tu významnější cenu), chytlavě odvyprávěno a navrch s velkým myšlenkovým přesahem, který se tvůrcům daří takřka dokonale prodat. Neříkám, že i já bych občas neodjel někam doprostřed neobydlených lesů, pryč od náboženského fanatismu, obžérství, společenského chaosu a hamižnosti, a tam si četl o tom, jak se správně chovat při první milostné schůzce (a výsledné znalosti by mi byly nepochybně stejně k ničemu jako moje současné neznalosti). A hrála by mi u toho povznesená country verze Sweet Child O'Mine.... Ne tak volnomyšlenkářské jako jeho hrdinové, ale rozhodně hravé a inspiratiní dílo, které si zaslouží všeobecnou pozornost a úctu.

 • 55%
  1
  2
  2. 8. 2016
  Petrson (3606 bodů)

  Film, který jde myšlenkově proti sobě, výchova k násilí, ale matka byla buddhistka, říkati pravdu, ale primárně se lže, cukr se nejí, ale dorty a šlehačka ano, lidé se ctí, ale často se ponižují druzí pro jiné názory. Když je potřeba krást, krade se. Všichny děti jsou geniální, sečtělé, sportovně i hudebně nadané. Jaký to zázrak? A Viggo Mortesen? Pomatený provokatér, kvantový fyzik, znalec literatury, vlastně všeho. Když rozpor, tak les proti mega panství. O nelogičnostech ve scénáři už ani nemluvě (peníze, schovka v autobuse, osvobozovací manévry...). Přesto je to film, který nabízí, že svoboda je něco, co každý chápeme jinak. Proč ne. Film mě myšlenkově minul, vlastně jsem překvapen, jak autor scénáře přemýšlel.

 • 80%
  0
  0
  3. 8. 2016
  Lukreczia (774 bodů)

  Na tento film jsem se ohromně těšila. A jako nic se nemá přehánět.... I když jsem zastánce přírody a přirozeného životního stylu, v životě jde o rovnováhu, prostě nebýt metrosexuál ani exot :), proto nemůžu dát víc než 80%.

 • 60%
  2
  1
  10. 8. 2016
  tedoun (743 bodů)

  Nevím tedy, co znamená původní název Captain Fantastic a ani ve filmu jsem si nevšiml, že by na něj byla nějaká narážka. Mně hlavně vadí scéna vykrádání samoobsluhy kde otec předstírá infarkt a děti kradou potraviny v rámci akce „osvoboďme potraviny“. To vůbec není dobrý svět pro děti hlavně nevidím v tom alternativní styl života aneb je to normální zlodějna a krádež je třeba pořádně trestat a a místo Vánoc slavit narozeniny Noama Chomskyho. Kromě filozof Chomský je levicově orientovaný politický aktivista – anarchista. Tak tedy otec vychovává své potomky aby se chovali anarchisticky? Překlad název filmu do češtiny upřímné nechápu

 • 95%
  0
  0
  13. 7. 2017
  Lemmy01 (314 bodů)

  Tohle je náš svět je výtečná filmařina, která strukturou (a nejspíš i rozpočtem) spadá pod nezávislé filmy. Vigo je zde skvělý a jeho Oskar je víc, než zasloužený. Film rozehrává hodně existencionálních myšlenek, nejen pro ty, kteří jsou nakloněni "jednoduchému" životu.

 • 75%
  0
  0
  9. 8. 2016
  poolF (165 bodů)

  S velkou jistotou zrežírované, což je ještě víc překvapující, když si člověk uvědomí, v kolika vedlejších, ničím výrazných hereckých rolích režiséra Matta Rosse viděl (jedna zmínka za všechny: naprosto děsivý part ve strašných amerických Návštěvnících). Stěží je to ale vypravěčsky nebo formálně něčím ozvláštňující – je to prostě "indie feel good road movie" se všemi proprietami, z nichž občas čouhá úsměvné filosofování s koncepty, o kterých se v Hollywoodu obyčejně mlčí, či Mortensenův pyj. Uměle vyvolanou hysterii nad zvrácenou ideologií nepobírám – Ross scény pravidelně ironizuje a v závěru si taktně brouká s režimem, který mu vznik filmu umožnil.

 • 75%
  0
  0
  10. 8. 2016
  Zucie (75 bodů)

  Film, který je mi velice blízký svým tématem, hereckým obsazením a vlastně i zpracováním, který ale výrazně ztrácí kvůli své schematičnosti. Opravdu je potřeba dávat "jejich" svět do kontrastu s právě TAKOVÝMI zástupci společnosti (zbohatlíci, přihlouplí puberťáci)? Opravdu by se otec rodiny tak snadno vzdal svého světa? Opravdu musí rebelující synek svým vzezřením - mezi ostatními hippie-dětmi - působit jako pěst na oko? Atd. atd.

 • 15%
  1
  2
  1. 9. 2016
  marymary1 (4 bodů)

  Souhlasím vřele s panem Petrsonem. Nic jsem si z kina neodnesla.Pomatené, protimluv, bezperspektivní.Palec dolů.
  Krásná příroda.

73 75 ?
jak hlasovat?
 • Meky 60%
 • Sany51 80%
 • muzz 65%
 • Standa. 65%
 • Kuba Drenko 90%
 • NyanBunny 100%
 • Psisko59 85%
 • dav.bal 85%
 • LenkaJ38 50%
 • Bori02 75%
všechna hodnocení (57)
Sdílet tuto stránku:

Partneři: