Black Panther
Komentáře

Recenze Black Panther


Napište komentář

?%
0
0
Host
1 2 dalsi posledni
 • 70%
  3
  0
  21. 5. 2018
  Brenan88 (45807 bodů)

  Black Panther má nádhernou výpravu,která oplývá všemožnými barvami a originalitou. Postavy jsou sympatické a hlavní záporák charismatický. Za což může vynikající Michael B. Jordan. Bohužel příběhově mne tato Marvelovka minula a vůbec poprvé jsem se u snímku z tohoto Universa místy nudil. Překvapilo mne navíc jak málo humoru se ve filmu oproti ostatním snímkům skrývá. Závěrečné akční finále je fajn,ale za posledních deset let jsem takových akčních finále viděl tolik,že už je nedokážu asi dostatečně ocenit. Ten Hype kolem filmu moc nechápu a dávám 70%.

 • 75%
  0
  0
  6. 6. 2021
  Pete69 (21156 bodů)

  Na film jsem se první chystal zajít, poté přišel Covid, tak jsem si řekl, že si ho pustím doma, až mě film dohnal překvapivě v komerční televizi. A tak jsem si film užil s desítkou reklamních pauz na toaletu a občerstvení :) Nutno říci, že jsem velmi mile překvapen. Příběh o králi staré, ale velmi vyspělé africké civilizaci se mi moc líbil. Je to všehochuť, přitom si zachovává originalitu a.. zkrátka se mi na Černého pantera dobře dívalo a to je hlavní.

 • 80%
  1
  2
  17. 2. 2018
  Sheldon (16026 bodů)

  Pěkná výpravná dobrodružná pohádka natočená mladým a talentovaným režisérem, kterému se podařilo celému tomu příběhu dodat potřebnou atmosféru. Velké uznání si zaslouží kameramanka filmu, která vyčarovala nádherné obrázky africké krajiny a především lidé z výpravy, protože ten film vypadá prostě skvěle. Každý biják se pozná podle záporáka a Michael B. Jordan je skvostný, dokonce strčí do kapsy hlavního hrdinu. Celkově to je solidní únikový film s jasně čitelným sdělením. Škoda jen, že je rukopis Marvelu někdy hodně čitelný, protože mě skutečně irituje a obsahuje extrémně trapnou potitulkovou scénu. A díky Bohu, není tam žádný Iron Man nebo jiný arogantní blb.

 • 80%
  2
  0
  7. 9. 2018
  lamps (14894 bodů)

  Black Panther mě překvapil. Bál jsem se, že to bude ušmudlaný hybrid avengerovské pestrobarevnosti a povinné etnické přednášky pro širší (dvoumiliardové) publikum, ale nakonec je z toho jeden z nejvydařenějších MCU zářezů. Příběh šlape jako lehce oděné společnice, divák je promyšleně seznamován s novým světem a jeho možnostmi, balanc mezi vážným přístupem a chvilkovým odlehčením funguje perfektně a především je tu skvělý a rozumně motivovaný záporák, jehož postupné zapojení do hry, kdy se dostane ke slovu na úkor dosavadního grázla numero uno, nemá chybu a v rámci marvelu ani obdoby. Dvě hodiny utekly jako voda a jestli se mi něco nelíbilo (jakože jo), jsou to spíše maličkosti - konkrétně jen pár dějových nedotažeností (těžké zjednodušení dopadení Ulysse, který přitom unikal asi 30 let; nevěrohodný psychický přerod W'Kabi; průhlednost děje navzdory narativu opřenému o vysvětlující flashbacky). Jinak ale těžká blockbusterová kvalitka s pár vtipnými odkazy na Jamese Bonda, dobrými herci (hlavně Serkis, Jordan a opět zábavný vedlejšák Freeman), přehlednou akcí často v dlouhých záběrech a sympatickým scénářem, který nepodává Wakandu jako sexy blbku představenou pro krátké randění se zazobanou Infinity War, nýbrž jako vtahující kulisu k soběstačnému ději, jejíž pravidla divák ochotně přijme a nechá se jimi strhnout (souboj o trůn emocionálně nejsilnější za hodně dlouhou dobu). Dvojku sem.

 • 85%
  0
  1
  12. 6. 2018
  Danny F. (11147 bodů)

  Wakanda povedená, dějově tak trochu ohrané a na mě až moc přeplněno černochy. Chápu že jde o rovnocennost a aby náhodou nedošlo na rasismus tak je dávají do všech filmů. Ale v přijatelném počtu. Samotný Black Panther nevýrazný, ale Killmonger by byl skvělý černý panter. Tomu jsem sám fandil a byl středem mé pozornosti. Akce byly šíleně dobré až na samotné triky, které působí dětinsky a trochu trapně. Toto je hlavní negativum filmu. Andy Serkis měl žalostně málo prostoru. Kdyby se mohl řádně rozjet, byl by to nabušený a perfektní film. Ten je hrozně a zbytečně přeceňovaný.

  • Andy Serkis
  • Killmonger
  • Akce
  • Efekty
 • 60%
  5
  1
  16. 2. 2018
  JosefTomas (8673 bodů)

  97% na Rotten Tomatoes? Co se to sakra děje? Bohužel, žádný boom efekt se nekoná. Není to špatný film, ale je to jen OK film. Očekávání byla až příliš velká a já se i divím, že po tak svěžím Thorovi, který vytřel zrak nevyzpytatelností, svěžím humorem a já jsem měl pocit, že se blýská k lepším časům Marvelu, tak mi to zkazí tento film. Scénář je natolik předvídatelný a místy nudný, že ho berte jen jako třetí housle. Bohužel to, co měla nahradit akce, nahradili místy nepřehledné záběry. Například první akce se odehrává v noci a vy z ní vidíte opravdu málo, ne-li nic. Některé záběry jsou sice pěkné, například ty souboje na vodopádu, či co, ty jsou celkem k světu, ale body jim sráží střihy blízko těla. Štěstí, že už tam není ta roztřesená kamera a i střihy se mírní v akci, ale ty záběry jsou dost k vzteku. Ničemu nepomáhá ani finále, ve kterém musí být úplně všechno klišé, které existuje. Co, tedy naopak nemohu vytknout jsou herci, minimálně casting je dosti povedený a soundtrack, který krásně podtrhuje exotickou Wakandu s tak specifickou kulturou, na jakou nejsme ve většině filmů zvyklí. Bohužel ani ta nedokáže zachránit již zmíněné nedostatky. PS možný spoiler: Nenapomáhá ani trailer na Infinity War (který byl skoro naschvál pouštěn před filmem), jenž zajistí, že se nemusíte bát o hlavního hrdinu, protože se stejně toho Infinity War dožít musí, no ne.

 • 60%
  0
  0
  28. 2. 2022
  evismaior (4252 bodů)

  Tenhle příběh z Marvelovského Universa šel tak trochu mimo mě. Ano, Black Panther byl součástí Avengers pokračování Marvelovské ságy, takže jsem ráda viděla vyprávění o této postavě a především o tajemné africké říši Wakandě (jedinému zdroji vzáceného kovu vibrania), ale narozdíl od jiných Marvelovek tady jednou stačilo a znovu se dívat nebudu, neboť samotný příběh příliš zajímavý a originální nebyl. Snad jen, že hlavní záporák měl v podstatě dost pochopitelnou motivaci.

 • 70%
  2
  0
  17. 2. 2018
  Chimpanzee21 (3857 bodů)

  Black Panther je určitě dobrý film, ale určitě se také nedá zařadit do nějakých skvělých filmů. Oprvdu se mi líbilo, že film vám nahodil atmosféru toho, že víte kdo je hlavní záporák, ale on to vlastně nebyl ten hlavní, ale jen taková výplň první hodiny filmu. Film je dobrý už jen kvůli tomu, že ačkoliv je založen na kompletní fikci, tak stejně dává smysl a kombinace futuristického vibránia, afrického chudobného stylu a zbraní jako je oštěp či meč je prostě dokonalá. Film měl podle mě jednu maličkou chybu, která mi trošku zkazila dojem. Ta chyba byl ten agent CIA, který tam byl vlastně jen, aby se ukázalo, že vibránium se dá použít i na léčení nenávratných zranění. Myslím, že pokud máte rádi filmy od Marvelu nebo DC, tak tohle se vám bude opravdu líbit. (Jsem spíše fanda DC, ale po jejich posledních filmech mám asi radši ten Marvel.)

  Jo a pokud je tu někdo jako já co si fotí loga, tak ve filmu je logo až po grafických titulkách.

 • 85%
  0
  0
  6. 3. 2018
  rkotvald (3159 bodů)

  Vizuálně a hudebně nádherné... Nic. Jako kdybychom byli tak o 8 let zpátky a Marvel byl na vzestupu a učil se, jak točit sólovky jednotlivých hrdinů. Jenomže kde každý z nich měl něco, co film posunulo o příčku výše (Thor měl Lokiho a Odina, Kapitán Amerika nostalgickou náladu a Iron man měl... no, Iron mana :D), tady kromě výtvarné stránky nic jiného nenajdete. Souboje nic moc, postavy ploché, záporák nezajímavý... Do poloviny filmu, kdy Black Panther skákal v Koreji po autech to ještě šlo, po příchodu Killmongera do Wakandy už jsem se dost nudil. Na druhou stranu, 3D bylo super, tohle Marvel fakt umí. P.S. Ve filmu je několikrát zdůrazněno, jak je Wakanda předaleko nejvyspělejší a technologicky nejvyvinutější země na světě, ale v závěrečném fightu se řežou klackama a najížděj do sebe nosorožcema.

 • 20%
  1
  0
  7. 6. 2018
  VasaFlasa (2801 bodů)

  Rozhodně nejslabší Marvelácký film za posledních deset let. Postava Black Pantera (ať už se drží své komiksové předlohy nebo ne) prostě do celého Marvel universe pořádně nezapadá. A to od vyspělé technologie přes obrněné nosorožce až k rituálnímu boji alfasamce.

 • 65%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (2018 bodů)

  Nevěřte tomu, co píšou na internetu (obvzlášť pokud se jedná o parlamentky nebo Sputnik), Black Panther nepatří mezi nejlepší marvelovky ani zdaleka. Má prvoplánové postavy, které jsou jedno chodící klišé, zápletku, která, obzvlášť v porovnání s ostatními marvel kousky, působí poněkud průměrně, plus divnou hudbu. Vizuálně je to úchvatná podívaná, plus akční sekvence jsou docela nadupané a pro oko zábavné. Marvelovky mají většinou slabého hl. záporáka, zde se jim však povedl. I když je to hajzl, člověk ho dokáže pochopit a krapet se s ním i ztotožnit, ovšem kalibr Thanose to není. Že by ale Panther přinesl na stůl něco nového a lahodného, to se říct nedá, je to opět zábavná a jednoduchá podívaná, která nebude nudit, ale pár takových už z Marvelu vyšlo, takže člověka to může omrzet. Psina (nebo spíš panteřina) to je, ale ničím příliš pamatovatelná.

 • 70%
  0
  0
  7. 6. 2018
  brcolka (1044 bodů)

  Opět se mi stalo že mi kamarádka film doporučila a že rozhodně musím vidět. A opět jsem z filmu nebyl moc unesený. Panter má hezký příběh. Moc hezkou vizuální stránku a super klaďase a záporáka. Jen jsem měl pocit že se toho moc neděje a chvílemi to byla celkem nuda. Třeba se dál jeho příběhy rozjedou

 • 100%
  1
  0
  23. 11. 2018
  Akarot (886 bodů)

  Black Panthera jsem zhltnul jak malinu, nádherná krajina afriky, vtip, akce a prostě celé to bylo jiné a tím prostě užasné. Hlavní záporák je opravdu charismatický a je velmi vyrovnaný soupeř a zrada ve vlastních řadách, nosorožec jako tank ? virtualní auto, virtualní ovládání lodě i operace agenta , odmaskovaná lod a vystoupení v OSN s nabídka spolupráce světu, asi nejlepší Marvelovka kterou jsem viděl.

 • 90%
  1
  0
  17. 3. 2018
  myllyn (885 bodů)

  "první" - pokud počítáte filmy s Bladem - kompletně černošský komiksový velkofilm. Wakanda mě překvapila a uchvátila. těším se až se do ní znovu podíváme na konci dubna v Avengers: infinity war. Black Panther je nový a neokoukaný superhrdina a s jeho sestrou si můžeme užít ještě spoustu srandy...

 • 65%
  1
  2
  19. 2. 2018
  PRINC180 (817 bodů)

  Jsem z toho smutný čekal jsem pořádný akční film akce se moc nepovedli takové na půl místy jsem se nudil a to při Avengers které byli svěží či Thorovi ne ano krásná je exotická Wakanda a to je málo myslel jsem že Marvel udělá pecku a ono nic .Já osobně mám rád filmy od Marvelu vždy se těším ale takhle dál to nepůjde.Věřím že některé diváky film s dobrým obsazením jednoduše nadchne.

 • 70%
  4
  1
  15. 2. 2018
  Pacman (586 bodů)

  Jak už to v takových filmech bývá, happy end se sám neudělá. Kdyby šlo jen o ten happy end, tak mi to ani nevadí. Bohužel je celý film jedno veliké klišé a celý tak nějak křičí do prázdna. Já jsem od Black Panthera čekal akční film, který bude solidně zasazen do universa Avengers (aby se na něj pak dalo navázat).
  Akce tu je, nemyslete, že ne. Ale je to nemastné, neslané, některé trikové záběry vysloveně špatné. Jak už jsem řekl, scénář je jedno klišé a divák ví vždy co se bude dít dalších 10 minut. Mladý režisér Ryan Coogler dostal důvěru po úspěchu filmu Creed. Bohužel jeho nezkušenost je zde vidět a žádná veliká "řemeslná" režisérská práce se nekoná. Herci jsou naštěstí natolik kvalitní, že dokáží film udržet pohromadě. Jinak to vypadá celkem hezky (nic jiného jsem ani nečekal), hudba je taky osvěžující směs tradiční Africké muziky (i když někdy trochu iritující) a moderního popu a hiphopu.
  V některých chvílích filmu jsem se dokonce přistihl, že se nudím, a to je fakt zlý. Veliký podíl na tom má fakt, že studio Marvel se už naprosto odpoutává v případě Ulyssese Klaueho od komiksů. Nejen, že z něj udělá úplnýho idiota (aspoň, že to Andy umí zahrát suprově), ale také se s ním vypořádá, jako by to byl nějaký budižkničemu, který se v komiksech musel mihnou náhodou. NE!!! Ulysses Klaue je ve světě komiksu super záporák, který propojuje několik sérií a postav včetně Spider-Mana, Avengers a Fantastickou Čtyřku. To, jak dopadne tady, je fakt ostuda. Zpracování Erika Killmongera je, až na přeslazený konec, dobře napsaná postava.

 • 85%
  0
  0
  14. 5. 2019
  Fricino (459 bodů)

  Napíšu snad jen verdikt, jelikož to nechci moc rozebírat. Příjemný překvapení, super záporáci, vizuál a hudba je asi na tom to nejlepší a příběh mě taky dost bavil. Nejduležitější pro mě bylo, že za těch 134 minut jsem se nestihl nudit a to cením. Povedená marvelovka.

 • 40%
  0
  0
  16. 5. 2019
  sexipsik (436 bodů)

  Nechápu to obecné nadšení. Opravdu. Když si odmyslím, že je tam spousta afrického juchání, bubnování atp., tak tam není naprosto nic, co by stálo za vypíchnutí oproti jakémukoliv jinému filmu z MCU. Co mě dostalo a zabránilo usnutí byla ta luxusní demagogie - M. B. Jordan se zcela v souladu s právem Wakandy stal králem. Naprosto legitimně. A pak chtěl nějak vládnout. Sice asi blbě, ale to z něj má dělat záporáka? No, a tak tu byl státní převrat a legitimně sesazené dobro opět porazilo to údajné zlo. Debilita na entou. Tomuhle filmu jsem se rozhodl dát druhou šanci. Na poprvé jsem ho vůbec nedokoukal, protože mě naprosto nebavil. Na podruhé jsem ho, s notnou dávkou sebezapření, dokoukal, ale jen proto, že sjíždíme celé MCU, takže ''to chtělo''. A závěrem - za cokoliv z tohohle filmu Oscara?!

 • 80%
  0
  0
  6. 6. 2018
  spooneres (221 bodů)

  Nečekaně silná marvelovka, která ze svého tematického zasazení vytěžila takřka maximum, a díky tomu by se mohla do budoucna stát společensky nejvlivnějším a nejvýznamnějším novodobým superhrdinským komiksovým filmem. A podle mě zaslouženě. Hlavní dějová linka je sice neoriginální a celkem snadno dopředu čitelná, ale je dobře podaná a ostatní (pod)zápletky ji dostatečně ozvlášťnují. Pro mě je nemalým plusem i to, že nesledujeme stopadesátou osmou variaci na superhrdinský origin, ale v podstatě jde o jakýsi "shakespeare light" příběh. Black Panther ovšem funguje především díky svému osobitému a náramně vymazlenému audiovizuálnímu ztvárnění. Exotické prostředí a kultura (domorodé) Afriky (včetně jejího zasazení do současného světa a jeho hlavních problémům) ve spojení se všemi těmi ultra hi-tech gadgety dává filmu vlastní tvář (hudbu také nevyjímaje). Výraz "afrofuturismus" je zde opravdu na místě. ;-) Navíc tu nepanuje pouze černošská emancipace, ale velkou měrou i ta ženská - jsou zde hned tři výrazné a "silné" ženské hrdinky (nespolupracoval na filmu náhodou i James Cameron?). Netvrdím, že je Black Panther geniální a převratný (velko)film, přece jen má svoje limity a drobné chyby (místy slabší triky, občas mírně nepřehledná akce, také bych uvítal větší drsnost, naléhavost a osudovost), ale vzhledem k tomu, že se mohl stát jen dalším generickým a nepotřebným komiksovým zbožím, je jeho výsledná podoba vlastně velkou výhrou. A ke všemu má asi nejlepšího zaporáka (v rámci MCU) hned po Michaelu Keatonovi ve Spider-Man: Homecoming! 80 %

 • 80%
  0
  0
  1. 10. 2018
  Mirass95 (180 bodů)

  Z celého filmu jsem si nejvíce oblíbil postavu Shuri, která mě zaujala i když neměla tolik prostoru. Dále mě překvapilo, jak absentuje humor, kterého je tam pomálu. Závěrečné finále je všední a neurazí a ani nenadchne.

  • výprava
  • záporák
  • prostředí
  • absence humoru
1 2 dalsi posledni

Hodnocení a recenze Black Panther

75 72 ?
jak hlasovat?
 • Pajdalek 95%
 • dominik11 50%
 • evismaior 60%
 • Crreed 70%
 • Mrykodaj 70%
 • juha_efx 85%
 • Kubys Fencl 85%
 • Reacherjack2016 80%
 • what is in the box 65%
 • nathanaelsulov 75%
všechna hodnocení (213)

V žebříčcích uživatelů

10. místo z 22 v žebříčku uživatele Adelas213
167. místo z 174 v žebříčku uživatele Manekenthe
20. místo z 88 v žebříčku uživatele homedo