Død Snø 2 (Norsko)
Norsko Norsko
Island Island
100 minut

Žánry

:
Akční, Horor, Komedie
Motto: Stará nenávist netrouchniví

Obsah

:
V roce 2009 přinesl Wirkola na stříbrná plátna kin hororovou komedii Mrtvý sníh, ve které nechal ožít nacistické zombie na zamrzlých pláních severního více »« méně

Režie

:
Tommy Wirkola

Scénář

:
Stig Frode Henriksen Vegar Hoel Tommy Wirkola

Herci

:
Vegar Hoel Ørjan Gamst Martin Starr Jocelyn DeBoer Ingrid Haas ...
Premiéra: 30. 10. 2014
Distributor: Film Europe
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý myslíte! K 18. říjnu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27056 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  17. 3. 2017
  Brenan88 (40712 bodů)

  Tommy se z prvního dílu poučil a dvojku natočil ještě o několik stupňů lépe. Vsadil více na komediální strunu což se náramně vyplatilo.Film takřka po celou dobu nenudí a 100 minut uteče jako mrknutí oka. Závěrečná bitva na trávníku za barákem,nebo probrání v nemocnici a následné oživování chlapce patří mezi vůbec to nejlepší v celém filmu. PS: závěrečná scéna podložená písní total eclipse of the heart musí rozehřát i to nejzamrzlejší srdce.

 • 80%
  0
  0
  1. 4. 2019
  martin-mickey-stusak (21435 bodů)

  Zombie v uniformách německých nacistických vojáků jsou zpět a v plné síle. A jak prozrazuje název, nezůstane jen u nich. Snímek navazuje na předchozí dějství a pokračuje v legráckách za pomoci nejrůznějších motivů ze starších hororů. A tentokrát došlo i na jiné žánry. Horor však pochopitelně plně zůstal. Stejně jako minule, ani zde to nejde bez filmové znalosti ke správnému uchopení daných vtípků. Už na začátku se nám například připomene motiv ze snímku 'Evil Dead 2'. Příběh je tentokrát více dějově plnohodnotnější. Máme tu tým amerických lovců zombie, bezradný místní policejní sbor a ve finále souboj mezi dvěma armádami připomínající rvačku hooligans. Jen to zkrátka film nebrající se vůbec vážně o epické bitvě plného humoru a šílenství. Neustále se něco děje a gore efekty mají doslova žně. Opět je vidět nízký rozpočet, ale tvůrci fanouškovsky do toho dali všechno. Snímek tak má patřičnou dynamiku a tempo. Je také potřeba vyzdvihnout závěrečnou píseň od Bonnie Tyler, po všem tom dění, v českém překladu 'Úplné zatmění slunce'. Pro toho, kdo má smysl pro černý humor, brutální.

 • 80%
  0
  1
  15. 1. 2018
  JosefTomas (6684 bodů)

  Nehorázná hovadina, která ale naštěstí dokáže bavit svižným dějem a nacistickýma zombie. Naštěstí se většinou drží Wirkola při zemi a do jisté míry to dává smysl. Pro mě překvapení roku 2014.

 • 75%
  2
  0
  27. 12. 2017
  Chimpanzee21 (3789 bodů)

  Z vážného prvního dílu, který nebyl úplně to správné se stala absolutní parodie, a když to budeme brát zejména jako komedii s minimálními hororovými prvky, tak se jedná opravdu o veliký skok od prvního dílu. Dvojka začíná jako komedie, pokračuje jako komedie a končí jako komedie. Určitě skvělý film na večer, ale musíte před tímto činnem vidět jedničku...

 • 80%
  0
  0
  15. 3. 2016
  Ombak_Penari (2755 bodů)

  Tommy Wirkola je magor. To je naprosto jasné. A umí točit magoří filmy. Dvojka Dead Snow je naprosto ujetá a tak přeplněná černým humorem, že se tomu prostě nedá odolat. Chvílemi se z toho člověku dělá šoufl, ale je to prostě hrubá sranda a to dobře udělaná. Film je zábavný od začátku až do konce a nemá v podstatě žádná hluchá místa. Žádný povrchní a nudný druhý díl. Teprve tady se Tommy definitivně utrhl ze řetězu a doslova se vyřádil. Pro slabší povahy nedoporučuji, ale kdo se rád baví přečerpáváním benzínu pomocí lidských střev, ten nemůže být zklamán. Na poli úchylné srandy snímek stojí hodně vysoko někde po boku Braindead a podobných.

 • 95%
  0
  0
  26. 6. 2016
  Maza2222 (56 bodů)

  Ok, tak jsem to dokoukal. Tak čím začít, příběhem, který je hodně zajímavý a dost dobrý. Co dál? Výkony herců. Ty se povedli.!!!SPOILER!!!- První scéna v autě-luxus, pak je to v nemocnici, zabije se policista značkou od Mercedes hm , Náhoda, ne? Občas nějaká strašidelná scénka, nějaká vraždička, hodně dobrá byla scéna , jak zabily tu holku ve vaně. Pak lehká nuda a já měl pocit, že to vypnu a pak.... Zombie tank, bože, co to bylo? To bylo tak super. Pak ještě zombie, co vytvoří Rudou armádu a budou bojovat s mrtvýma náckama. Zajímavé. Hodně mě pobavila scéna, jak z toho zombíka tahal střevo, potom ho hodil na ten eletrickej drát a toho Zomba to zabilo. Legrace. Potom je souboje mezi mrtvou a rudou armádou. Akorát ten Herzog to s tím tankem schytal, jak mu ustřelil hlavu (škoda :D). Martin a Herzog- Oba na mě působili víc než v minulém díle a ta jejich závěrečná bitva mezi nima-luxusní. Luxusní byli i další souboje, ale ten s Herzogem s Martinem byl best. Bylo tam dost vtipných scén, hlavně mě pobavila scéna ,,Ty pí*o!'' nebo jak toho člověka ( nebo Zomba) přejel tank. Řekl bych ale, že jednička je lepší. Wirkola se přesunul z chaty do města a to bylo super. S brutalitou to bylo přehnané, ale bylo to i tak dobré. Plno krve, plno akce, strašidelné scénky, nějaká vraždička a vtipné scénky-Tak má vypadat správný horor s mixem komedie a akce. Jenomže u 1 jsem se nasmál víc. Ale i tak tento díl rozhodně doporučuji. 100%.

69 72 ?
jak hlasovat?
 • jarv 60%
 • FilipusMuff 50%
 • lenka-fojtova 45%
 • Lípa 70%
 • martin-mickey-stusak 80%
 • Kim6 50%
 • netherlord 15%
 • Mondyes 100%
 • Angelus 95%
 • VojacekMatej 85%
všechna hodnocení (57)