Exodus: Gods and Kings (USA)
Velká Británie Velká Británie
Španělsko Španělsko
USA USA
142 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Drama
Motto: Vzbouřil se proti impériu a změnil svět

Obsah

:
Vyrostli jako bratři, ale stali se z nich nepřátelé na život a na smrt – egyptský faraón Ramses a Mojžíš, nalezenec, který se stal legendou. Jiná legenda, více »« méně

Režie

:
Ridley Scott

Scénář

:
Adam Cooper Bill Collage Jeffrey Caine Steven Zaillian

Herci

:
Christian Bale Joel Edgerton John Turturro Aaron Paul Ben Mendelsohn ...
Premiéra: 25. 12. 2014
Distributor: Cinemart

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 95%
  0
  0
  13. 8. 2016
  Sheldon (11382 bodů)

  Kdyby Exodus natočil kdokoli jiný, než Ridley Scott, tak by měl od začátku zřejmě snazší výchozí pozici a pokud tento film bude postaven do jedné řady s legendami jako Vetřelec, Blade Runner nebo Gladiátor, pak se stejně nedá hodnotit stejným metrem, protože to jsou filmy naprosto odlišných žánrů. Jak říká Christopher Nolan:“Scottovy filmy spojuje pouze jedna úžasná umělecká mysl.“  Mně je jako divákovi upřímně jedno, že ve filmu nehrají hlavní role egypští herci, v mnoha epizodních rolích je naopak spousta lokálních herců a v místech natáčení bylo najato několik tisícovek lidí ve štábu. Právě tato přehnaně korektní a ve svém důsledku naprosto nesmyslná kampaň filmu velmi uškodila. Co mi ale není jedno je skutečnost, že Exodus je slušně natočený biblický epos.

 • 60%
  0
  0
  10. 5. 2016
  lamps (10416 bodů)

  Dvouapůlhodinová biblická recitace, která nábožensky zasvěceným jedincům jistě náramně padne do oka, ale fanoušci komplexní filmové výpravy a především Ridleyho Scotta si v ní nenajdou jediný moment, který by později s chutí recitovali svým ateistickým přátelům. Vizuálně na vysoké úrovni, na což jsme však u Scotta zvyklí, ovšem s nulovou příběhovou gradací a podrobnějším rozpracováním motivací hlavních postav, které by dodalo jejich vztahu i vývoji daleko výraznější (nebo spíše alespoň nějaký) emocionální přesah. Řemeslně je vše tak nějak ok a stále se na to kouká mnohem lépe než na většinu rádoby cool CGI fantasy hovadin, ale vzhledem k ambicím a duševní hloubce příběhu je Exodus filmem překvapivě bez duše a jakékoli tvůrčí osobitosti...

 • 65%
  0
  0
  8. 12. 2015
  rkotvald (2865 bodů)

  Ridley Scott oficiálně ztratil filmařskou jiskru, po nudném Prometheovi a wtf Konzultantovi další zásah úplně vedle. Řemeslo je sice zase skvělé, ale co na plat, když postavy vlastně nikoho moc nezajímají, atmosféra často skomírá a ve výsledku celý film dostává na prdel od dvacet let starého animáku.

 • 70%
  0
  0
  10. 3. 2015
  stantheman (2163 bodů)

  Docela slušně zpracovaná látka z bible...i když stále čekám kdy někdo opravdu uchopí geniálně nějaké biblické téma. Scénář zručně napsaný , leč mohlo to být mnohem lepší. Moje obavy se nesplnily , ale nenaplnilo se také očekávání něčeho oslňijícího...snad příště.

 • 80%
  0
  0
  28. 12. 2014
  farb (2054 bodů)

  Jako zapřísáhlého ateistu mě oslovil nečekaně chytrý scénář, který ukazuje Boha v mnohdy nelichotivém světle a z Mojžíše (mimochodem FANTASTICKÝ Bale!) dělá muže rozumu a zdravé skepse. A byť v určitém bodu musí dojít k následování "vyšší moci", děje se tak stále v určitých mezích onoho zdravého rozumu( víceméně:-). Navíc Zaillian skvěle pracuje se sympatiemi k oboum zúčastněným stranám ( Ramses nabídne několik velmi přesvědčivých a hlavně rozumných argumentů). A Scott? Tak ten by to nedokázal špatně zaranžovat, ani kdyby chtěl - jinými slovy : vizuál skvostný, bitvy a bitky skvělé, měřítko patřičně velkolepé a rány egyptské jsou v jeho podání vyloženě slastí. 80%. A pokud jde o možnou režisérskou verzi, jistě přinese určité rozšíření (především asi víc z egyptského dvora - že by něco z Ramsesova tokání a nějákých intrik jeho drahé matinky?), ale mě vykreslení postav a jejich motivů ve verzi v kinech promítané příjde zcela dostačující - tj. v žádném případě se neopakuje situace, jenž nastala u Království nebeského.

 • 60%
  0
  0
  29. 12. 2014
  marie-kolarova (1208 bodů)

  Velkolepá podívaná s poněkud rozkolísanou biblickou interpretací, aneb to nejlepší jste viděli v trajlerech. Scott věnuje poměrně hodně prostoru komorním scénám, bohužel však některé z nich jsou zbytečné, a ty potřebné někam zmizely. Nejlépe se mu pracuje s projektem přirozeného vůdce, jakým byl Gladiátor. S Mojžíšem si tolik neví rady. Některé informace musí proto polopaticky sdělit někdo z aktérů, jelikož divák jinak nemá šanci z dění na plátně cokoliv vydedukovat. Mezi nejkrásnější scény patří zpracování egyptských ran a přechod Rudým mořem. Nikoliv tupé hradby vody, ale vstup do vody, které Izraelce nepohltí, protože uvěří ve svoji záchranu. No a pak nádherná vlna za nimi.

 • 45%
  0
  0
  6. 3. 2015
  Teresie (1046 bodů)

  Je šílené vidět, když ani herec kalibru Christiana Balea nemá co hrát ...

 • 45%
  0
  0
  25. 1. 2016
  Pajmen (1018 bodů)

  Tento příběh zná v Evropě kdekdo. Obzvlášť po invazi blízkovýchodních imigrantů. Já osobně jsem od filmu očekával mýtický nádech a velkolepost, ale bohužel jsem byl trpce zklamán. Nemastné, neslané. U Ridleyho Scotta to pro mne ale není poprvé.

 • 75%
  0
  0
  19. 5. 2015
  Rapaport (1010 bodů)

  Čekal jsem podobnou hrůzu jako Noe, ale naštěstí se nekonala. Vcelku se povedlo zpracovat takovou látku. A ještě se tvůrci snažili, aby to vyznělo reálně. Pěkně vizuálně zpracované.

 • 65%
  0
  0
  2. 4. 2017
  Sheemas (728 bodů)

  Epicky film s úžasnými kostýmy, kulisami i skvělým obsazením. Deset ran egyptských dopadajících na Egypt efektně natočených, jen měly být možná víc vysvětleny pro neznabohy je to spíš jen hádání, co se teď asi děje, beru kobylky poznají všichni, ale umírající děti, a další...kdo ví? Film měl byt kratší, dvě a půl hodiny bylo zbytečně moc.

 • 70%
  0
  0
  31. 1. 2015
  Pája DJ (460 bodů)

  Život Mojžíše v podání R. Scotta. Již jméno samotného režiséra napovídá charakteru podání samotného snímku. Film oproti svým předešlým adaptacím představuje pouze zásadní část života Mojžíše a náboženský duch celého filmu pokůlhává díky komerčnímu a akčnějšímu podání. Psychologický a duchovní rozměr celého filmu tak nedokáře zachytit skutečný rozměr samotného příběhu. Po vizuální stránce je film velmi dobře zpracován. 3D pak dávám všemu ještě další rozměr.

 • 60%
  0
  0
  31. 1. 2015
  Judinka (420 bodů)

  Pro mě byl tento film poměrně zklamáním. Připadala jsem si jako na graficky a vizuelně povedené hodině dějepisu. Diváku je překládán příběh hlavního hrdiny, který ale, minimálně u mě, nevzbudil absolutně žádné emoce. Vše je takové zvláštním způsobem odosobněné a pokud by divák neznal dnes už snad notoricky známý příběh, tak si nejsem jistá, zda by z děje tohoto filmu odtušil podstatu. Osobně jsem absolutně postrádala duchovní hloubku, vykreslení vztahů hlavních postav a jakýkoliv náboženský přesah. Škoda.

 • 70%
  0
  0
  28. 12. 2014
  Alienka2014 (358 bodů)

  Na film jsme se na základě excelentních ukázek těšili a asi i proto nás příběh i celé jeho zpracování dost zklamali. Opět jeden z filmů, kdy do thrilleru narvou vše a ve filmu pak o moc víc není. :/ popravdě nevím, kam si film zařadit. Nebyl ani přímo akční, ani výpravný... začátek se dost dobře rozjížděl, ale ani ne v půlce jako by se zpomalil, namísto, aby gradoval. Postava Mojžíše nás dost zklamala. Namísto Vůdce s velkým V působil jen jako zblblá loutka, která povětšinu času ani neví, co vlastně dělá a proč. S přítelem jsme se shodli, že ani jeden z nás nebyl do filmu emočně vtažený a to je prostě špatně.

  • dobří herci, kteří se snažili zachránit, co šlo, ale moc to nešlo ;)
  • hudební podkres seděl
  • délka je úmorná (od druhé půlky to vůbec neutíká)
  • rádoby dojemné, silné scény, které člověka ale vůbec nevtáhnou
  • umělost - příběh byl přeumělkovaný
  • Mojžíš působil jako loutka bez kapky vlastní vůle
 • 60%
  0
  0
  10. 4. 2015
  mkubalikova (311 bodů)

  Vymazlený a očividně velmi drahý vizuál válcuje obsah, takže tu máme v krátké době další sračku biblických rozměrů. O Vánocích jsem opětně zkoukla televizního Mojžíše, který Ridleyho spektákl strčí hravě do kapsy. Třetí hvězda pro Christiana Balea, je to kus chlapa.

 • 70%
  0
  0
  14. 2. 2015
  BORo (287 bodů)

  Dobry film, len prehnane moc dlhy... zbytocne to tak natiahli...

 • 80%
  0
  0
  20. 1. 2015
  jarousek1981 (252 bodů)

  film je moc pekny a ozivil jsem si biblicky pribeh. Dobre zpracovany a film me uplne vtahl do deje. doporucuji od rezisera Ridley Scotta se ani neda cekat propadak:-)

 • 80%
  0
  0
  30. 12. 2014
  petr1974 (246 bodů)

  jak jde o režiséra Scotta, půjde určitě o velkofilm a skvělý zážitek. A nezklamal. Exodus, ačkoliv trvá cca dvě a půl hodiny rychle uteče. Film zpočátku pokulhává, než se osvětlí všechny postavy, ale pak to začne a na konci si řeknete, jak to, že je už konec...

 • 70%
  0
  0
  30. 1. 2015
  daisyna (215 bodů)

  výborná vizualizace filmu, herci předčili mé očekávání biblického eposu prince egyptského...

 • 90%
  0
  0
  30. 1. 2015
  taliz (200 bodů)

  velmi pěkný film - princ egyptský jak vyšitý

 • 75%
  0
  0
  27. 3. 2015
  Mikeblackie (113 bodů)

  Trochu jsem se obával biblického scénáře, ale poradili si s tím velmi dobře. Ani docela dlouhá doba stopáže filmu mi nepřišla nijak špatná. Pořád se v něm něco děje. Byl jsem opravdu příjemně překvapen. Některé scény mají až epický nádech. Jediný úsměvný fakt mi přijde, že v poslední době dělají režiséři z biblických hrdinů spíše novodobé gladiátory a vrahy (viz. Noe). Ale pokud se divák dokáže přenést přes to, že Mojžíš je výborný bojovník a stratég, je film nadprůměrný. Já jsem se u něj ani chvilku nenudil, ale zase více jak 75% dát nemůžu.

 • 70%
  0
  0
  9. 4. 2015
  Gib (102 bodů)

  Zajimavé zpracování biblického přiběhu.

 • 55%
  0
  0
  20. 1. 2015
  Eillo (75 bodů)

  Efekty

 • 60%
  0
  0
  19. 2. 2015
  kubanka (45 bodů)

  Efekty a zpracování výborné, herecké výkony taky zdařile, prostě princ Egyptsky

 • 60%
  0
  0
  8. 1. 2016
  cechman (44 bodů)

  Nic víc než příběh o Mojžíšovi a desateru božích přikázání s dobrými digitálními triky. Má to sice přes 2,5 hoďky, ale občas podivně sestříhané bez návaznosti. Vousatý Christian Bale s jeho mimikou se tváří bratranec Andrew Lincolna. Ostatní herci dobře namaskovaní, ani jsem nepostřehl tolik známých tváří.

 • 70%
  0
  0
  31. 12. 2014
  Thurzo (27 bodů)

  Biblický epos pod vedením Ridleyho Scotta? Velkorozpočtový film podle pravítka. Veliký důraz na vizuální stránku ve kterém zpracování scénáře není tak důležité a čím více postupujete dějem objevujete mezery (skoky) v příběhu. Hudební doprovod jede na automat který neurazí, ale taky nenadchne. I když jsou tu tyto zápory film určitě stojí za zhlédnutí. Bohužel se už nepíše rok 2000 ve kterém Ridley Scott a Hans Zimmer dokázaly až nemožné možným.

 • 0
  0
  23. 2. 2015
  Monka91 (10 bodů)

  Naprosto nechápu pozitivní recenze a doporučení na tento film. EXODUS mi přišel naprosto mimo mísu... dějová linka naprosto mimo. A to, že přijde obrovská vlna a stejně to dav přežije? No tak trochu si autor zahrál na sci-fi. Celý film jsem jen zírala jaká zajímavost přijde jako další. Jediný čeho by mi tam bylo oprvdu v tom filmu líto byli ty koně, kteří v každám pátem záběru umírali. Odcházela jsem s pocitem: Páni, to byla ale blbost!

69 63 ?
 • Pas 20%
 • dav.bal 40%
 • SNCIS 70%
 • PRINC180 65%
 • Riverdon 50%
 • Nosnica 70%
 • RichardRM 80%
 • wodmint 75%
 • Filmokolik 60%
 • jarv 70%
všechna hodnocení (108)
jak hlasovat?

V TV

V žebříčcích uživatelů

3. místo z 29 v žebříčku uživatele kubi.sarka
3. místo z 29 v žebříčku uživatele kubi.sarka
Sdílet tuto stránku:

Partneři: