Miluj souseda svého

74%
Miluj souseda svého
Plakát traileru

Vincent (Bill Murray) je stárnoucí válečný veterán jak se patří - mrzutý a nepříjemný na všechny lidi. Když se do sousedního domu nastěhují noví sousedé, jeho poklidný život se obrátí vzhůru nohama a on má najednou každý den na krku 12letého kluka. Ačkoliv je Vincent cynik, který sází, miluje whisky a dost často navštěvuje striptýzové kluby, nakonec se z něj stane ten nejlepší přítel pro chlapce, který se právě vyrovnává s rozvodem svých rodičů, novou školou a novým životem. (Forum Film CZ)
Recenze: Miluj souseda svého

Kinobox.cz
70%

Miluj souseda svého je vzácným případem pohádky, která navzdory velké míře okatých momentů funguje. Melfi prostě umí ve vyšlapaných cestičkách chodit a dokáže své herce vést způsobem, který jim umožňuje držet si tvář za všech okolností. Jen je třeba moc nepřemýšlet nad tím, jak v rámci pozitivního vývoje jisté problémy mizí, přestože ve skutečnosti by se vrátily jako bumerang.


martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
36 234 bodů
9
Vlastně se jedná o citový příběh o tom, jak dvanáctiletý Oliver dokázal změnit život bručouna Vincenta a ještě v něm najít životní vzor. Neuvěřitelný, avšak fantastický příběh s kapkou nějakého toho dramatu a úsměvných situací. Ano, i přes smutný osud jednoho člověka dokáže být vtipný, aniž by sklouzával do trapnosti a vůbec neochvějnosti daných skutečností. Charakter Vincenta má vlastně zcela reálné základy a Bill Murray ho dokázal zahrát vskutku přesvědčivě. Ani Jaeden Lieberher v roli Olivera nezůstává pozadu. A jeho matka Meggie v podání Melissy McCarthy? Prostě úžasná. A aby toho nebylo málo, máme tu i ruskou a dokonce těhotnou ´lehkou´ ženu Daku, která tu má také své nezastupitelné místo. Dějově se podařilo spojit nejnepravděpodobnější skupinku lidí, mezi kterými to skutečně až překvapivě funguje. Vrcholem všeho je však scéna, ve které Oliver svým projevem vyznamenává Vincenta. Tak tohle dokáže přinést i slzy do očí. Scénář je velice dobře propracovaný do nejmenšího detailu a je také velice dobře natočený. Nic naplat, krásný film.
Psisko59
Psisko59
32 839 bodů
8.5
Asi nejen mě napadlo přirovnání ke Gran Torinu: příběh chlapa, který toho má dost za sebou a přeje si především mít svůj klid a pokoj, a jeho mladého problémového souseda, který se nezván vnutí do jeho pozornosti. Jenomže Bill Murray není Clint Eastwood (naštěstí - a to můžu oba dva!) a režisér-scénárista Theo Melfi přesně ví, co z něj dostat; takže Vincent má na rozdíl od svého předchůdce s kultovním autem pozoruhodnou slovní zásobu, zálibu v chlastu, sázení a těhotných ruských prostitutkách (neodolatelná Naomi Watts). Svého pubertálního souseda Olivera (Jaeden Lieberherr) tedy "vychovává" s péčí mrzouta a cynika znalého záludností světa. Kdo zná Murrayho herectví, je mu jasné, že si ho nakonec zamilují nejen diváci ... :-)
Pete69
Pete69
31 182 bodů
8
Lidsky natočené komediální drama s excelentním Billem Murray, za mě je to jeho jeden z nejlepších hereckých výkonů. Příběh stárnoucího životem zkroušeného a zhýralého muže, kterému do života vstoupí malý kluk. Bez zbytečných klišé a přehrávání se mi dostalo čistého pěkného filmu.

Dodatečné informace

Původní název:
St. Vincent (více)
  • USA Miluj souseda svého
  • USA St. Vincent
  • USA Miluj suseda svojho
Premiéra v ČR:
8. 1. 2015
Distributor:
Forum Film
Země původu:
USA
Rozpočet:
13 mil. USD
Tržby:
54,84 mil. USD (celosvětově)