Big Eyes (Česká republika)
USA USA
105 minut

Žánry

:
Drama, Biografický, Gotický, Podle skutečných událostí, Retro
Motto: Ona to namalovala. On to prodal. A všichni to kupovali.

Obsah

:
Film Big Eyes vypráví skutečný a šokující příběh jednoho z nejkolosálnějších uměleckých podvodů v historii. Na sklonku čtyřicátých a počátku padesátých více »« méně

Režie

:
Tim Burton

Scénář

:
Scott Alexander Larry Karaszewski

Herci

:
Amy Adams Christoph Waltz Krysten Ritter Jason Schwartzman Danny Huston ...
Premiéra: 5. 2. 2015
Distributor: Forum Film CZ
Jste na stránce filmu Big Eyes. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Big Eyes myslíte! K 15. lednu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27411 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  0
  0
  18. 12. 2018
  Brenan88 (41784 bodů)

  Nevím co se to v posledních letech děje s Burtonem,ale jeho filmům chybí to kouzlo,které je dělalo výjimečnými. Big Eyes jsou dobrým filmem,ale nic víc. Herecky podle očekávání výborně zahrané a příběhově zajímavé. Řemeslně avšak silná rutina na kterou si u Burtona nechci zvykat.

 • 70%
  0
  0
  28. 2. 2020
  Sheldon (15950 bodů)

  Big Eyes není typický film Tima Burtona. Po vyplísnění kritikou a propadáku Temné stíny se natruc rozhodl natočit drama a samozřejmě ho natočil velice dobře. Amy Adams je vynikající a Christoph Waltz má méně prostoru, než by si možná zasloužil. Potíž je v tom, že je to "jen" životopisný film a třeba plakát úplně nekoresponduje s tím, co se odehrává na plátně, tedy drama naivní a citově labilní mladé ženy, kterou podrazí její nejbližší. U tohoto filmu se každopádně nepobavíte, ale nelze mu odepřít, že je zručně natočený.

 • 50%
  0
  0
  20. 2. 2015
  Jana Květoňová (5740 bodů)

  Jako knihovnici a pracovnici Uměleckoprůmyslového musea mne vždycky umělecké podvody zajímaly. Není to příliš výrazný film sice, ale dá se to. Myslím si, že určitě převyšuje průměr.

 • 70%
  0
  0
  10. 8. 2015
  Schneefee (4210 bodů)

  Povedena burtonovka a rekla bych, ze nejmene ulitla a svihla. To, ze se mi film libil, je asi do jiste miry ovlivneno i mym kladnym vztahem k vytvarnemu umeni. Nicmene Amy Adams je verohodne utapla a Christoph Waltz uzasne nesympaticky a slizky.

 • 75%
  0
  0
  17. 11. 2016
  evismaior (3805 bodů)

  Když mě životopisný film zaujme natolik, že jdu googlit, kdo že to ta Margaret Keanová vlastně byla a že fakt malovala takovéhle podivné obrazy (nedivím se, že zaujaly právě Tima Burtona), které za ni svým jménem prodával její manžel, s nímž se nakonec po rozchodu úspěšně soudila o autorství, tak to už musí být. Amy Adams a Christoph Waltz jsou v hlavních rolích úžasní. A ty obrazy jsou fakt divné:-)

 • 60%
  0
  0
  19. 2. 2015
  evana (683 bodů)

  Film, který lehce převyšuje průměr a není na první pohled znát, že jde o Burtona. Životopisný příběh je podán nějak nevýrazně, bez nějakého hlubšího vhledu do duše a myšlenek malířky. Divákovi není zcela jasné, proč se malířka tolik let bála postavit svému vypočítavému manželovi. Těšila jsem se na výkon Christopha Waltze, ale v tomhle snímku se skoro vůbec neprojevil jeho neskutečný talent a celý výkon vyzněl spíš směšně hlavně díky výstupu u soudu. Na obrazy se krásně dívá, výkony hlavních hrdinů vás neoslní ani neurazí a po shlédnutí filmu to ve vás nezanechá žádný hlubší dojem.

 • 85%
  0
  0
  2. 3. 2016
  hovorkok (644 bodů)

  „No lies, speak the truth. Let the stealer steal no more.“ Jsem naprosto okouzlena. Čím dál tím víc miluju životopisné filmy. Už v prvních pár minutách jsem věděla, že si Big Eyes naprosto užiju, a to kvůli AMY a BARVÁM. Miluju barvy, jakmile je film velmi bohatý na výrazné barvy, hned z něj mám lepší pocit. Tady to na mě působilo jako droga, které se nedá nenavyknout. Jejich kouzlo však bylo podtrženo i krásnými záběry a skvělou hudbou. Už jen díky tomu stojí za to film vidět. Amy Adams předvedla naprosto vynikající výkon. Až se opravdu nemůžu dočkat dne, kdy bude konečně její snaha patřičně oceněna. Její zoufalství, slabost, pláč a utrpení, ale i její síla a vše ostatní kolem soudu - prostě oslnivé herecké provedení (herečky s pěti Oscarovými nominacemi, kterou v mém okolí téměř nikdo nezná, jak smutné). Big Eyes je film o umění, který je samotný jedním velkým uměním a zasloužil by si větší uznání.

 • 90%
  0
  0
  22. 6. 2016
  CZhello (53 bodů)

  Povedený film, jak již někdo psal, ani nejde poznat, ze je to od Burtona - a za me je to trochu skoda. Ja ten jeho svet proste miluju.

62 68 ?
jak hlasovat?
 • cerfik 70%
 • mims 60%
 • Sheldon 70%
 • Kim6 75%
 • yorba 50%
 • LenkaJ38 70%
 • Riverdon 70%
 • Frankiena 60%
 • Togl 90%
 • Brenan88 70%
všechna hodnocení (41)

V žebříčcích uživatelů

3. místo z 8 v žebříčku uživatele Safrin