Crimson Peak (USA)
USA USA
119 minut

Žánry

:
Drama, Fantasy, Horor, Mysteriozní, Romantický, Thriller
Motto: Bojte se

Obsah

:
Na Purpurovém vrchu stojí dům, kterému je lepší se vyhnout. Nezvané návštěvníky odrazuje zlověstnou krvavou barvou okolní půdy a děsivými tajemstvími, více »« méně

Režie

:
Guillermo del Toro

Scénář

:
Guillermo del Toro Matthew Robbins

Herci

:
Jessica Chastain Charlie Hunnam Tom Hiddleston Mia Wasikowska Doug Jones ...
Premiéra: 15. 10. 2015
Distributor: CinemArt
Přístupnost: MP-15

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  1
  0
  9. 11. 2015
  Sheldon (9854 bodů)

  Purpurový vrch je solidní žánrový kus, není to ale ani čistokrevný horror. Je v něm vidět režijní rukopis Guillerma Del Toro a to velmi výrazně. Herci hrají na vrcholu svých možností a přes drobné kolize v tempu a občasné nepřehlednosti děje je to určitě kvalitní podívaná. Pokud tedy máte tedy tento druh filmů rádi, neměli byste být zklamaní.

 • 70%
  0
  0
  28. 3. 2016
  bidlobox (3775 bodů)

  Krásné filmové kulisy, za kterými bohužel notně pokulhávaly digitální triky a tak duchové spíš než strach vyvolávaly úsměv na rtech. Mám však rád ghost stories a znám už trochu Guillerma del Tora, takže přimhouřím oko s vědmomím, že dokonalé to nebude nikdy a nelze to považovat za nic víc než za barvitý žánrový kousek. Za horor jistě ne. Spousta věcí zůstala ve filmu nedotažených (příběh ducha matky, "krvavé kádě" s plovoucím čímsi) nebo samoúčelných (těžební stroje nebo vlastně i ta sadistická vražda v koupelně), herecké výkony zůstaly zastíněny hereckým výkonem Guillermova strašidelného domu, s výjimkou Toma Hiddlestona, který na sebe v dobrém slova smyslu strhával pozornost od chvíle, kdy se jeho postava objevila na plátně. Během filmu jsem měl pořád tendenci porovnávat Hiddlestona s jeho hereckým kolegou Benedictem Cumberbatchem, který měl Sharpea představovat původně. Myslím, že takto to mělo být. Jen škoda neobsazení Emmy Stone, která mohla hrát místo Májy Vosíkovské. Bylo by to více charming. :-)

 • 70%
  0
  0
  30. 12. 2016
  evismaior (3148 bodů)

  Bojuju z tendencí hodnotit tenhle film výš, protože Mia Wasikowska jako novopečená manželka se schopností vidět duchy, Tom Hiddleston v roli jejího manžela s úžasnými technickými vizemi, a přesto zcela závislého na svojí sestře, a Jessica Chastain jako psychicky narušená sestra, která svého bratra naprosto ovládá, hrají skvěle a atmosféra starého domu propadajícího se do rudé tekoucí hlíny je naprosto guillermodeltorovská, ale bohužel scénář a vůbec celý ten příběh jsou prostě příliš slabé, aby mě fakt posadily na zadek. Pár duchařských lekaček nestačí. Škoda, protože potenciál to mělo nadějný.

 • 75%
  0
  0
  22. 4. 2016
  rkotvald (2808 bodů)

  Torova chladná vizuální exhibice, které zcela schází jakákoli příběhová inovace či moment překvapení. U libovolného začínajícího tvůrce bychom byli bezpochyby nadšeni tím působivým uspořádáním a hloubkou záběrů nebo znepokojivou obrazovou symbolikou, v případě věhlasného Guillerma mi ale připadá trestuhodné, že promarnil svůj impozantní talent na téma tak rutinní a přístupné. Rozkročení mezi historickou realitu a duchařský horor navíc nefunguje stoprocentně a v příběhu, kde hlavní zlo představují lidé a jejich hamižnost, působí ty strašidelné vsuvky lehce nepatřičně, jakkoli právě na nich del Toro znovu vehementně ukájel svou unikátní obrazotvornost. Příště si, mistře, vyberte projekt moudřeji.

 • 70%
  0
  0
  22. 3. 2016
  Ombak_Penari (2732 bodů)

  Guillermo je skvělý výtvarník a jeho filmy mají vždy skvělou ponurou až hororovou atmosféru. Skvěle mu to funguje tam, kde to může podpořit akcí a useknutými hlavami či vyloženě personifikovaným zlem. Tady se pustil na půdu klasického duchařského hororu. A ouha - ono to nefunguje! Najednou nedokáže bez ohavných stvůr a drsňáků s krochnami či chladnými čepelemi v rukou skutečně postrašit. Jeho nový snímek je bohužel jen skutečně slabý odvar například takové Ženy v černém. Tak, kde se mi u Ženy v černém ježily chlupy i na zadku, ve mě Purpurový vrch vzbuzoval spíše zvědavost a opravdový strach se nedostavil vlastně ani jednou. To je bohužel u hororu značně špatně a film bohužel nenabízí žádnou akci či dobrodružství, kterým by absenci opravdového děsu nějak zakryl. Nicméně všechno ostatní je parádní - od starého strašidelného domu plného strašidelných propriet až po parádní obsazení, které jednoznačně vede skvělý aristokratický elegán Tom Hiddleston, následovaný neméně zajímavou a temnou Jessicou Chastain a pak teprve přeci jen poněkud fádní vykulenou hlavní hrdinkou Miou Wasikowskou. Kdyby to nebyl horor, tak by to byl perfektní film, na který se vlastně krásně dívá. Takhle bohužel uprostřed té filmařské dokonalosti čekáte na něco, co se nedostaví.

 • 60%
  0
  0
  26. 3. 2016
  stantheman (2145 bodů)

  nic objevnéhobez většího nápadu, spousta klišé...jeden z mnoha průměrných

 • 65%
  0
  0
  16. 10. 2015
  marie-kolarova (1068 bodů)

  Vynikající vizuál, Del Toro s obrazem umí. Zdi Thomasova sídla dýchají vlhkostí a chladem a nutí diváka natáhnout si další svetr. Všude přítomná purpurová barva jílu tolik připomíná krvavou hostinu.
  Atmosféra však nepůsobí až tolik hororově. Del Toro je rozkročený mezi zdůrazněním povahových rysů a hororovým napětím, přičemž zůstal právě uprostřed cesty. Drží se úzkostlivě klasického schématu příběhu osudově zamilované dívky, kterou otec marně varoval před mladíkem s poněkud nečitelným chováním. Děj se díky tomuto scénáři stává neskutečně předvídatelným. Divák nepociťuje tíživě narůstající napětí vlastní hororům staré školy, ale spíše začne podupávat nohou, když už to konečně madam dojde, o co se jedná. Stopáž je přemrštěná vzhledem k jednoduchosti a čitelnosti příběhu.

 • 55%
  0
  0
  28. 10. 2015
  martin-kubista (692 bodů)

  Popravdě jsem od tohodle filmu čekal mnohem víc. I když ono co čekat od kombinace romantický, horror,fantasy atd. Obsazení výprava kostýmy dobré, ale film mi připadal jako taková romantická pohádka pro dospělé. K horroru to mělo celkem daleko. V podstatě kdyby se duchařské scény vystřihly, tak by to bylo celkem solidní historické drama, ale za tuhle kombinaci moc rád nejsem...

 • 80%
  0
  0
  22. 2. 2016
  Kamil3 (443 bodů)

  Nečekaně dobrá gotická pohádka s prvky hororu a dramatu.Vizuál nádhera ,herci skvělí ..Pro mě poctivý gotický horor nejlepším smyslu slova a do top 10 za minulý rok stoprocentně půjde..Vřele doporučuji stojí to za to ..

 • 75%
  1
  0
  4. 12. 2015
  patrick-sarin (436 bodů)

  Toro má svůj talent nezapře, Purpurový vrch je řemeslně skvěle zvládnutý film, přidejte k tomu ještě extraligové obsazení a měl by být úspěch jasný...bohužel to tak není. Purpurový vrch naneštěstí padá na samotném příběhu. Není to ani horror, ani červená knihovna ani nějaké skvělé konverzační drama, je to všechno dohromady a ve výsledku ani jedno z toho. Možná kdyby býval měl film o 30 minut méně, byl by výsledný pocit lepší. Nemohu si pomoci, odcházel jsem z kina s pocitem, že jsem právě sledoval skvělý, ale tak 25 let starý film, z dnešního pohledu poněkud prošlý. Tom Hiddleston a Jessica Chastain jen dokazují, že patří k dnešní herecké špičce.

 • 60%
  0
  0
  17. 3. 2016
  Liki12 (421 bodů)

  Výborný film, s pchmurnou atmosférou, jak to mám rád. Nicméně občas se zde člověk i nudí.

 • 45%
  0
  1
  17. 10. 2015
  kurcova-simona (367 bodů)

  Nečekala jsem od toho příliš, ale ani mě to nějak nepřekvapilo. Výprava hezká, ale části se podobaly spíš Béčko- až Déčkovému filmu... matka na začátku skoro uhnala své milované dceři infarkt, občas světlé chvilky, ale moc to nestálo... pardon :)

 • 70%
  0
  0
  16. 3. 2016
  AryaCZE (242 bodů)

  Vynikající kamera, ale příběh nic moc...

 • 65%
  0
  0
  19. 10. 2015
  KarlosPHA (199 bodů)

  Jak tu už někdo psal, výpravně pěkně udělaný, ale jinak žádnej zázrak.

 • 90%
  0
  0
  15. 7. 2016
  vojta-kortus (132 bodů)

  Toro má svůj talent nezapře, Purpurový vrch je řemeslně skvěle zvládnutý film, přidejte k tomu ještě extraligové obsazení a měl by být úspěch jasný...bohužel to tak není. Purpurový vrch naneštěstí padá na samotném příběhu. Není to ani horror, ani červená knihovna ani nějaké skvělé konverzační drama, je to všechno dohromady a ve výsledku ani jedno z toho. Možná kdyby býval měl film o 30 minut méně, byl by výsledný pocit lepší. Nemohu si pomoci, odcházel jsem z kina s pocitem, že jsem právě sledoval skvělý, ale tak 25 let starý film, z dnešního pohledu poněkud prošlý. Tom Hiddleston a Jessica Chastain jen dokazují, že patří k dnešní herecké špičce.

 • 75%
  0
  0
  18. 3. 2017
  Mikeblackie (113 bodů)

  Zajímavý kousek mého oblíbeného režiséra. Na horor docela zajímavá zápletka a jinak poměrně příjemný odpočinkový film. Hlavně zasazené dějství a práce kamery dává příjemně temnou atmosféru tomuto filmovému počinu. Také znázornění jednotlivých postav mi přišlo velice povedené a do poslední chvíle mi nebyl znám jednoznačný konec.

 • 60%
  0
  0
  15. 7. 2016
  galactus (97 bodů)

  když jsem se doslechl, že del Toro bude točit horor tak jsem se zaradoval - ono i jeho labyrint byl nepříjemně atmosférický. ale jsem z toho velmi rozpačitý, ano je to to co sliboval ale člověk podvědomě čeká prostě více. je to práce odvedena dobře v rámci žánru, ale nic víc nic míň a to už je pro náročného diváka málo. natočit toto před 10-15 lety tak z toho sedíme na zadku.

 • 75%
  1
  0
  17. 10. 2015
  cesnecka (82 bodů)

  Zajímavý film ke shlédnutí

 • 25%
  0
  0
  23. 4. 2016
  Lusil (73 bodů)

  První půlka filmu dobrý. Napětí, nějaká ta krev, jedna vražda. Pár strašidelných scén, kde se dá pořádně leknout. Solidně a hlavně nadějně vypadající zápletka. Ale ta druhá půlka filmu, zklamání. Postupně jde úroveň děje dolů. A konec? Spíše parodie na horor. K smíchu.

 • 70%
  0
  0
  28. 4. 2016
  majk (58 bodů)

  Žánrově solidní, ale trochu pomalejší spád na můj vkus. Dost se dalo předvídat, ale ti vraždící sourozenci byli přesvědčiví.

 • 40%
  0
  0
  1. 8. 2016
  Michal Kvak (57 bodů)

  silné zklamání

  • scény
  • originalita prostředí
  • úchvatné kostými
  • příběh je předvídatelná nuda
 • 80%
  1
  0
  10. 1. 2016
  mikolas-houska (22 bodů)

  Krásná atmosféra

 • 70%
  1
  0
  8. 1. 2016
  mara-slabi (22 bodů)

  fakt supr film. doporucuji :)

 • 75%
  0
  0
  16. 3. 2016
  Silvester (12 bodů)

  Na Guilerma slabe

71 69 ?
 • Scintilla 75%
 • Mihall 65%
 • fiavet 70%
 • wodmint 65%
 • Mikeblackie 75%
 • Brenan88 55%
 • Yancl 45%
 • Mikik4444 85%
 • evismaior 70%
 • krysar-krysivin 20%
všechna hodnocení (94)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

5. místo z 8 v žebříčku uživatele peta225
Sdílet tuto stránku:

Partneři: