USA USA
147 minut

Žánry

:
Drama, Hudební, Životopisný
Motto: N. W. A. – Nejnebezpečnější hudební skupina na světě

Obsah

:
Ulice kalifornského Comptonu bývaly jedním z nejnebezpečnějších míst v Americe. Právě tady, v místě, jehož život řídily drogové gangy a pravidelné policejní více »« méně

Režie

:
F. Gary Gray

Scénář

:
Jonathan Herman Andrea Berloff S. Leigh Savidge Alan Wenkus

Herci

:
O'Shea Jackson Corey Hawkins Jason Mitchell Neil Brown Jr. Aldis Hodge ...
Premiéra: 17. 9. 2015
Distributor: Cinemart
Přístupnost: MP-15

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  4
  0
  8. 7. 2017
  Brenan88 (23239 bodů)

  Je jen málo lidí co by neznali tuhle bandu. N.W.A. a jejich Fuck the Police musí znát i ten největší hudební panic. Tento film je doslova mokrým snem všech fandů této skupiny. Ono samotný příběh je tak originální a výborný,že se k tomu žádný scénář vycucaný z prstu nemůže ani přiblížit. V tomto ohledu to měl Gray o něco zjednodušené,protože tenhle film napsal sám život. To nic nemění na tom,že film natočil přehledně a řemeslně dokonale. Vyprávění má spád a ani na chvíli se nenudíte. Herci své role svedli na jedničku a nápad angažovat syna Ice Cuba,aby zahrál svého otce považuji za geniální. Také svou roli zmákl s prstem v zadku a jakoby vypadl z oka svému otci. Dokonalé a nemám co vytknout.

 • 85%
  0
  0
  6. 5. 2016
  lamps (7557 bodů)

  Zkrátit stopáž o nějakých dvacet minut a jít hlouběji do psychologie postav, bylo by to za 5*. Film stojí na typologicky správně obsazených hercích a vynalézavé režii, která představuje takřka desetiletý dějový cyklus komplexně a cílevědomě, přičemž první hodina je zasazením příběhu do gangsterského a rasistického pekla, kde je zakázáno mít vlastní sny, přímo fantastická. Zbytek je už lehce rutinní recitace událostí a standardního životopisného motta "kdo koho víc podrazí", které ale stále nechybí autentický nádech kontroverzního byznysu a v závěru i slušná dávka emocí, takže spokojenost je určitě na místě a studio Universal si může hrdě odškrtnout další skvěle odvedenou prácičku ve svém historicky nejúspěšnějším roce...

 • 80%
  0
  0
  2. 12. 2015
  rkotvald (2808 bodů)

  Velmi realistický pohled na příběh grupy N. W. A. s minimálním zásahem do skutečných událostí, je skvělou výpovědí jedné specifické generace, která sice nebyla vůbec vzorná, ale na druhou stranu policejní škatulkování a brutalita se na ní nedozírně podepsaly. I přes nezasvěcenost dokáže film bez problémů strhnout, dojmout nebo i vzbudit sympatie.

 • 75%
  0
  0
  8. 4. 2016
  Lucyen (876 bodů)

  Film se mi hodně líbil. Ice Cube je asi hodně dobře vykreslený svým synem. Nenašla bych vyloženě slabé výkony i od dalších herců zobrazujících členy NWA. I přes brutální stopáž mě film bavil celou délku.

 • 70%
  0
  0
  28. 4. 2016
  CrypzzXD (590 bodů)

  Ice Cube a Dr. Dre si vystavili důstojný pomník.

 • 75%
  0
  0
  6. 6. 2016
  Socna (470 bodů)

  rap moc nemusím, ale toto dílo mě chytlo od začátku a už nepustilo. krásně reálný pohled na to jak to bylo a jak ta doba vlastně byla divoká a neurovnaná. praktiky afroameričanů i v bussinesu jsou velmi neotřelé a gangstastyle prostupuje i do jednání když o něco jde. scény, kdy icecube rozmlátí kancelář zástupce hudebního vydavatelství aby z něj dostal peníze je k neuvěření.

 • 80%
  0
  0
  9. 4. 2016
  kacko135 (373 bodů)

  Vskutku pozoruhodné. Přiznám se že i já nemám často odpověď na otázku zda je rap vlastně forma hudebního umění. A v mých očích pokud je, tak samozřejmě nedosahuje výše například klasické nebo rockové hudby... ale dost těchto úvah. Film se povedl, protože ve mě vzbudil zájem o tu partu lidí, která na plátně rapuje (neodvážil bych se použít slovo zpívá) o nenávisti k policii (má na ni plné právo), k bílým, k černým, k židům a vlastně asi ke komukoliv kdo se jim zrovna nelíbí. Casting povedený (celou dobu jsem si lámal hlavu nad tím jaktože je ten herec co hraje Ice Cuba na něho tak moc podobnej). Z filmu je cítit že se jedná o srdeční projekt pro asi každého z těch co se na něm podíleli. Upřímně, pochopil bych i nějaké ocenění ať už herecké nebo filmu celkově. Prostě kluci se snažili a zahráli to perfektně.

70 81 ?
 • Brenan88 85%
 • ballrog 55%
 • JanTung 90%
 • Elizabett 85%
 • Socna 75%
 • CrypzzXD 70%
 • lamps 85%
 • kacko135 80%
 • Lucyen 75%
 • miss_murder 95%
všechna hodnocení (27)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: