The Purge (USA)
« další názvy »
USA USA
85 minut

Žánry

:
Horor, Sci-fi, Thriller
Motto: Na jednu noc... je každý zločin povolen. Přežijete ji?

Obsah

:
Zločin téměř vymizel. Lidé žijí v poklidu a míru a užívají si naprosté bezpečí. Má to však svou daň. Jeden den v roce je totiž povoleno. Vše - žhářství, více »« méně

Režie

:
James DeMonaco

Scénář

:
James DeMonaco

Herci

:
Ethan Hawke Lena Headey Max Burkholder Adelaide Kane Edwin Hodge ...
Premiéra: 15. 8. 2013
Distributor: Cinemart
DVD: 4. 12. 2013

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 45%
  0
  0
  2. 12. 2017
  Brenan88 (32445 bodů)

  Námět je originální,ale bohužel zbytek za ním hodně zaostává. Očista je pro mne hodně sterilním hororem u kterého jsem nezaznamenal žádné napětí a už vůbec strach o hlavní postavy. Mohl zde být aspoň nějaké převratné množství gore scén,ale na to buď nebyly peníze,nebo se tvůrci chtěli držet při zemi.

 • 70%
  0
  0
  19. 7. 2016
  lamps (10416 bodů)

  Očista sice vždycky bude pro většinu filmových labužníků, kteří jsou schopni bez úhony pozřít pouze hlubokomyslné, scénáristicky vybroušené příběhy, nestravitelným soustem, ale pro mě, televizního matadora, jehož nároky se při sledování filmu rozptylují i do oblasti zábavy a čistého potěšení, představuje DeMonacův ambiciózní projekt trefu do černého. Film nezaujme ani tak po své hororové rovině, která je spíše průměrná a dost předvídatelná, ale zásluhou výtečného námětu vkládá divákovi do hlavy řadu otázek a paralelně s gradováním příběhu si na něm i násilně vymáhá odpovědi. A tak jsem se zase po dlouhé době u televize sám sebe ptal: Co bych asi udělal já? Rozhodně nechci nikoho přesvědčovat o tom, že Očista je snímkem morálně vyspělým, protože vzhledem k velmi triviálnímu pojetí scénáře na to prostě nemá, ale stojím si za tím, že oněch 12 hodin legálního vraždění a násilí bylo vystiženo velice naturalisticky a věrohodně. Zlo je součást lidí stejně jako láska a tenhle film, jakkoli upravený pro masy, to docela nepříjemně zobrazuje.

 • 60%
  0
  0
  13. 12. 2017
  Danny F. (8747 bodů)

  Mnohokrát viděn stejný styl. Barák - pár psychopatů - pár vražd. Mělo to šmrnc, ale podobných filmů už je hodně.

 • 40%
  0
  0
  5. 9. 2013
  RolandBones (3538 bodů)

  Není to kdoví jak originální či inteligentní film,ale tvůrci si to poměrně dost uvědomují a tak patrně dost stříhali.Takže to uteče jako voda.Nijak moc brutální to taky neni.A podobných variací na téma rodina v ohrožení partou psychopatů sem viděl bezpočet.
  Jediné co by mě zajímalo,jak by to vypadalo v reálu kdyby opravdu k takové noci každoročně docházelo.Patně by se populace cikánů,pardon nepřizpůsobivych,radikálně snížila.

 • 70%
  0
  0
  19. 10. 2013
  saboter (3536 bodů)

  Film s překvapením ujde ale jen třičtvrte filmu a to ze vás psichicky depta s tím jaky by to bylo kdyby byla očista a jak je to hrozný ale pořád čekáte na epicke bytvy ale celkem jsou bitvy halvne ty s maskouny na nic celou domu s epředtavujou jako drsnaci a pak umřou hned co do domu vlezou ale jinak je film celkem slušnej ale měl na víc.

 • 80%
  0
  0
  14. 9. 2013
  harry456 (2429 bodů)

  Řekněme si to rovnou. Myslím, že každému se líbil nápad na děj ,,Očisty", který nás měl zavést do pravého smyslu tohoto vraždícího večera.
  Bohatí jsou v pohodě, zavřený ve svých domech a chudí na ulicích bojují o holý život. Lidé vycházejí do ulic nejčastěji s machetou např. pozdravit šéfa a poděkovat mu za milé chování.
  Ze začátku film působí spíše jako alfa thriller, ale až se divák pořádně rozkouká vyjdou na scénu zabijáci, kteří chtějí zabít jen jednoho člověka (bezdomovce). Což moc nedává smysl, za celou tu dobu by mohli zabít alespoň 60 takových a oni čekají jen na toho jednoho. Problémem filmu je nevyužitý potenciál, chybí tu bližší rozvedení a stopáž hodina a dvacet minut opravdu nestačí. Musím však uznat, že tento nedostatek nahrazují místy opravdu povedené scény, u kterých se opravdu leknete a možná zavadíte pohledem k nejbližšímu východu, kdo ví. Postavy v maskách mě opravdu nadchly, hlavně jejich velitel s úsměvem Jokera a elánem zabijáka z Vrány, kterého si zahrál Rhys Wakefield.

 • 50%
  0
  0
  10. 10. 2013
  krakenvalo (1406 bodů)

  Tak tento film je dost obyčajny cekal som viac ako vsetko sa odohraje za jednu noc ako moja smena na nocnej ako dej ma nieco do seba jednq noc na ukludneni ako ibalgin

 • 55%
  0
  0
  28. 3. 2014
  VasaFlasa (1395 bodů)

  Film s dobrou zápletkou, kterému tak nějak něco chybí.

 • 35%
  0
  0
  20. 11. 2013
  michaela159 (1039 bodů)

  Tématicky je to velmi zajímavé a originální, ale spousta věcí nedotažených. Zaprvé je to ukrutně předvídatelné. Tedy už dopředu tušíte, jak to celé dopadne, protože už od začátku děje nám dávají tvůrci naprosto jasné a okaté indicie. Dopředu odhadujete kdo kdy koho zabije a jak a samozřejmě nechybí paleta scén, kdy už je téměř rozhodnuto, chybí jen osudový úder a samozřejme se někde za rohem objeví zachránce a zmaří záporákům veškeré plány. Cekala jsem více.

 • 80%
  0
  0
  15. 3. 2015
  scarecrow (689 bodů)

  Zajímavá myšlenka „jeden večer si dělejte, co chcete, a nebude žádný trest“. Osobně bych si vzal dovolenou a na nějaký čas bych zmizel do lesa. Jen mi při zamyšlení nejde do hlavy taková ta morální stránka věci. Asi bych potom už nebyl kamarád se sousedem, který zabil jiného souseda kvůli tomu, že jeho pes celý rok štěkal. Myslím, že by pak každý člověk žil s šíleným stihomamem a se strachem z jednoho dne. Ale jinak bavilo.

64 47 ?
 • Danny F. 60%
 • SNCIS 100%
 • andilek13 90%
 • Frankiena 60%
 • RichardRM 75%
 • jarv 85%
 • enrico-bonsch 50%
 • Brenan88 45%
 • Elizabett 90%
 • cinka001 70%
všechna hodnocení (95)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: