Bohové Egypta
Komentáře

Napište komentář

?%
0
0
Host
1 2 dalsi posledni
 • 55%
  0
  0
  17. 7. 2017
  Brenan88 (39393 bodů)

  Od první chvíle kdy jsem uviděl první trailer jsem věděl,že budou Bohové Egypta velký průser. Tušení se vyplatilo,protože film vsází jen a pouze na digitální triky,které jsou sice dobré,ale na tom se v dnešní době nedá postavit celý film. Gerard Butler mne jako záporák příliš neoslovil. Pro mne je to už navždy král Leonidas.

 • 70%
  0
  0
  18. 9. 2017
  Sheldon (12948 bodů)

  Proyas poprvé natočil něco méně temného a pohádkovějšího a při sledování jsem si vybavil filmy jako Souboj titánů nebo Nekonečný příběh. nevadilo mi, že Egypťani vypadají jak z norského slabikáře a chuť mi spravila nádherná exotická krasavice Elodie Young jako bohyně lásky, která byla i slušně napsaná. Celkově je to slušná pohádka, která se bude v televizi jistě hrát dlouho a najde si své příznivce. Za mě tedy zdaleka ne až takový průšvih jak řekla kritika.

 • 60%
  0
  0
  4. 5. 2016
  lamps (12830 bodů)

  Důkladná lekce z přemrštěných ambicí a defektu přepáleného vizuálu na charakter diváckého prožitku. Málokterý soudobý film ve mně tak rozvířil dilema, zda-li Hollywood od diváků požaduje, aby šli na jeho drahé, vysoce marketingové produkty do kina kvůli tomu, o čem vypovídají, nebo proto, jakým způsobem vypovídají - Bohové Egypta od (dříve) áčkového režiséra aplikují na zformování dějové kostry obrovské množství klišé a žánrové jistoty, jen abychom si mohli bez přemýšlení užít vzhledem k hodnotě rozpočtu neadekvátně vyhlížející efekty, neemocionální bojové či romantické vsuvky, dvě slavné herecké tváře a hromadu béčkově nazpomalovaných či naopak zrychlených scén, což je spíše kontraproduktivní a ve vztahu k příběhu často nezajímavé a nepodstatné. Co ale filmu lze přičíst k dobru, je určitě jeho akční audiovizuální drajv, který z něj po celých překvapivě krátkých 120 minut činí minimálně důstojný produkt nenáročné a bezmyšlenkové filmové zábavy. Nikoli v tom stylu jako loňský Šílený Max, který manévroval na daleko celistvější a přitom daleko méně okoukané dějové plošině, ale spíše coby formálně nespoutaná onanie svého tvůrce, který viděl hodně podobných fantasy a pokusil se pro ně, za více peněz a ve větším tempu, stvořit nejmodernějšího a nejpoctivějšího sourozence... Co by například Wachowští loni za něco takového na poli sci-fi dali...

 • 60%
  0
  0
  29. 7. 2017
  Danny F. (11098 bodů)

  Jako přehlídka digitálních efektů je to pěkné. Celkově je film taky dobrý, ale asi trochu moc přehnaný. Jinak nijak nepřekvapil.

 • 60%
  0
  0
  8. 11. 2018
  Jana Květoňová (4642 bodů)

  Pohádka ze starověku? Hadi a démoni jsou sice krásně výtvarně pojati, ale je to zase americky bombastické pojetí za spoustu peněz (prý 3 a půl miliardy korun!). Téměř dvouhodinová nuda, v níž se neobjeví ani jeden egyptský herec. Film s tolika efekty lze vidět pouze v kině, nikoli v televizi. Američtí filmoví tvůrci a historie bývá obvykle děsivá kombinace, ale v tomto případě bych řekla, že egyptští bohové jsou rovněž výplodem lidské mysli, takže s historií si zas divák až tak velké starosti dělat nemusí a může se pouze oddávat podívané.

 • 65%
  1
  0
  5. 3. 2016
  FilipusMuff (3713 bodů)

  V kombinaci se 4DX formou to bylo hezký, ale nedokážu si představit že bych na tenhle film měl koukat třeba na notebooku. Tenhle film byl prostě stvořen k prezentování efektů a k ničemu jinýmu.

  • Efekty
  • Rádoby vtipy
  • Celej ten děj nedává vůbec žádnej smysl...
 • 80%
  1
  0
  2. 3. 2016
  rkotvald (3063 bodů)

  Vizuální stránka brilantní, opravdu to stojí za to vidět to v kině ve 3D, film dobrý se slušným příběhem- to co mi ovšem hrubě nesedělo byl Gerald Butler jako zloduch (ne, že by to zahrál špatně, ale pro někoho , kdo viděl 10krát 300: bitva u Thermopyl je Gerard Butler jasný klaďas) a taky ty rádoby vtípky, kdyby byly občas možná, ale každou druhou scénu??!!....80% (viděno v kině ve 3D)

 • 65%
  1
  0
  3. 3. 2016
  HappyPiere (2770 bodů)

  Nová pohádka, kde selhala propagace a nikdo jí pořádně neviděl. Z ranku Prince z Persie a rameku Souboje a Hněvu Titánů. Přesto s kýblem popcornu snadno zkouknutelný kousek s pár podařenými vtipy. A neegyptské obsazení roli nehraje (protože o ten Egypt zase tolik nejde...)

 • 75%
  0
  0
  22. 3. 2016
  Ombak_Penari (2747 bodů)

  No vida, je z toho fajnové lehké fantasy pokoukání. Přesně jak jsem očekával, prostě takový přímočarý quest s fajn hrdiny, docela dobrými nápady a kupodivu i docela vtipnými scénami. Vizuální stránka zcela v pohodě, nadával by jen hnidopich. Takové lehké fantasy žrádlo bez vyšších ambicí, sympaticky si na nic nehrající, lepší Souboj titánů nebo Sedmý syn, nic míň nic víc. Prostě povedená oddychovka.

 • 65%
  0
  0
  16. 3. 2016
  alexik789 (2507 bodů)

  Není to špatný film, eekty jsou skvělé, ale ten děj není nic moc.

 • 85%
  0
  0
  3. 5. 2017
  leafroller (2391 bodů)

  Krásná podívaná pro děti, mraky efektů, žádné nechutnosti, pár historických jmen a hlavně žádná hloubka. Člověk se u takového filmu zamyslí, jak vlastně vznikají pověsti. Že na nich musí být něco pravdy. Takový základ, který se ústním předáním přibarvuje a obohacuje, až z toho vznikne příběh podobný tomuto. Já se bavil.

 • 70%
  0
  0
  1. 12. 2016
  fido68 (1247 bodů)

  Pan herec Gerard Butler se zase vyřádil.Tentokrát si zahrál pro změnu záporáka z dávného Egypta..:-).Film má spád a pořád se něco děje.Celkem kvalitní zpracování,ale v některých okamžich je přeci jenom okatě vidět co se dokreslovalo a připomíná to akční animák pro dospělé.

 • 70%
  0
  0
  2. 8. 2016
  Tedy (988 bodů)

  Podle mě tento film nemá žadný děj. Na mě je tento film docela veliký kýč. Je to taková pohádka pro děti . Efekty jsou docela povedené , ale obsazení nic moc. Je tu docela dost akčních scén. Chtělo by to vydět tento film ve 3D, a né na notebooku ..

  • akční scény
  • děj
  • obsazení
 • 50%
  0
  0
  27. 2. 2016
  batal (883 bodů)

  dobrá podívaná pro toho,kdo má rád tohle téma

 • 50%
  0
  0
  2. 7. 2016
  Senn (758 bodů)

  Na tento film jsem se moc těšil, ale hned po prvních scénách mě naprosto zklamal. Snad až na efekty, se mi vůbec nelíbil. Připadal mi chaotický a jako milovní Starého Egypta a jeho mytologie, jsem byl zklamán i příběhem.

 • 95%
  0
  0
  1. 12. 2016
  Vendula86 (603 bodů)

  Tento film je docela pěkný. mají ho dobře provedený po stránce herecké ale připadá mi docela blbé, že je tam dost poznat jak to je vesměs všechno namalované.ale hlavní hrdinové se snažili.hlavní je,že hrdinka se nakonec vrátí mezi živé.film bych ale znova vidět už nepotřebovala.

 • 75%
  0
  0
  8. 4. 2016
  perfekta (545 bodů)

  Hezká a příjemná podívaná.

 • 5%
  0
  0
  20. 12. 2017
  katie-raijin-bosek (478 bodů)

  Jelikož se o historii Egypta a jeho mytologii zajímám v podstatě celý život, už po shlédnutí prvního traileru jsem tušila, že tohle bude obrovský prů...švih. Dokonce jsem to tušila tak moc, že jsem se zařekla, že se na ten film někdy podívám. Ale asi jsem masochista nebo jsem potřebovala vědět, jak moc jsem se (ne)spletla, a na film se podívala.

  A oči mi krvácely celých sto minut. Takhle tedy rozhodně ne. Mytologie egyptských bohů dostala nehorázně na pr...zadnici, příběh celkově o ničem. Akorát snad ty efekty a kostýmy za něco stály, jinak nic.

 • 70%
  1
  0
  2. 3. 2016
  machetetete (460 bodů)

  Očekávání naplněno. Šel jsem na nablblý fantasy, dostal jsem nablblý fantasy. Komerčně čuju, že bude tenhle film kapitální průser a Proyas už se asi hned tak k dalšímu kino filmu nedostane, ale úplnej odjeb není na místě. Pokud jste ochotní nechat mozek doma a užívat si ty moc pěkný barvičky, nejrůznější příšery a samozřejmě i nějaký ty bitvy plus nechybí nezbytná dávka romantiky, tak jste na správný adrese. Tohle je nenáročná vizuálně moc pěkná pohádka který by snad jenom neuškodilo menší zkrácení, protože po pravdě velmi triviální a nijak extra originální příběh tu dvouhodinovou délku úplně neutáhne, ale zatím co třeba u Exodusu jsem se vyloženě nudil, tak tady jsem filmem proplul v pohodě občas s upřímným pobaveným úsměvem na tváři. Ústřední duo Waldau, Thwaites pravda nejsou extra bombarďáci, ale ani mě vyloženě neiritovali.

 • 60%
  0
  0
  16. 3. 2016
  dis (442 bodů)

  60%

  Pře nadměrné použití CGI pozoruhodně nemoderní film. Strašně mi připomněl béčkové dobrodružno-fantastické filmy ze třicátých let minulého století. Scénář jako probírka starožitnictví. Že si Hollywood dovádí s dávnými mýty a příběhy, to by si už jeden zvyknul. Že v kulisách a reáliích, které by měly evokovat starý Egypt, poletují (doslova) moderní hrdinové, no prosím. Že se inspirovali francouzským Immortels, no dobře. Ale každá z postav, až na Háthor, je divákovi srdečně šumafuk. Egyptu taky neporozumí, je to jen pouťová atrakce. A to je špatně :-(

1 2 dalsi posledni
66 55 ?
jak hlasovat?
 • nikol-jankovicova 60%
 • leafroller 85%
 • jiri-cisar 100%
 • airlibra 80%
 • Tino 80%
 • janeliberte 90%
 • Akarot 100%
 • Kim6 20%
 • Jana Květoňová 60%
 • hcfort 60%
všechna hodnocení (126)

V žebříčcích uživatelů

7. místo z 19 v žebříčku uživatele kubi.sarka
Sdílet tuto stránku:

Partneři: