Vše je ztraceno
Komentáře

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  0
  0
  25. 8. 2020
  retos (90 bodů)

  V krátkém intervalu po vynikající Gravitaci na diváka útočí další vynikající drama znázorňující boj jedince o přežití s živly. Tentokrát se děj přesouvá z nekonečného vesmíru do nekonečného oceánu. Vše je ztraceno je minimalistický nervy drásající film, který klade důraz na realičnost a pohrává si s divákovým očekáváním. Hlavní roli ztvárnil svým bezchybným výkonem Robert Redford, jenž je také jedinou postavou v celém snímku. Divák se nedozví jeho jméno, nedozví se nic o jeho minulosti. Za celých 106 minut stopáže řekne přibližně tři věty (z toho pár nadávek). Sledujeme sled několika událostí, jenž znepříjemňují hlavnímu hrdinovi jeho pobyt na moři, ale tyto události na sebe nenavazují a tudíž se vzájemně kauzázlně nerozvíjejí. Hlavní dominantou snímku je racionální počínání ústřední postavy, která se snaží veškeré problémy vyřešit zcela logicky a rozumně. Tento fakt dodává celému příběhu pocit realičnosti. Film můžeme rozdělit na dvě poloviny, první se odehrává na lodi, druhá na záchraném člunu. Nastolené situace se ve vyprávění opakují a variují (např. nejprve teče do lodi, poté nastane bouře, nejprve teče do záchraného člunu, poté nastane bouře). Vše je ztraceno je nenápadným, leč o to více zajímavějším počinem, který ale bohužel pro mnohé diváky nebude velkým lákadlem.

 • 70%
  0
  0
  2. 1. 2019
  JosefTomas (6702 bodů)

  106 minut poctivé deprese, kdy se hlavní hrdina musí vypořádat se situacemi, které mu osud připravil. Jen škoda velké absence monologu hlavní postavy, který by se v tomto filmu nabízel (hlavně, když nikoho jiného neuvidíme) a vyloženě natáhnutí některých scén o delší interval, než je hodno. Pořád je to ale velmi osobní snímek a pokud vám to nálada dovolí, tak se na něho podívejte.

 • 80%
  1
  0
  6. 3. 2017
  Brenan88 (40757 bodů)

  Já měl vždycky v oblibě filmy ve kterých jedinec bojuje o přežití a pokud na závěr svůj boj prohrají dávám plnou palbu. Bob celej film válí a nemusí vůbec nic říkat,snad jen možná fuuuuck,který zní sakra dobře. Kdyby byl závěr filmu k Bobíkovi o trošku méně milosrdný bylo by to jasných 90%

 • 85%
  0
  0
  8. 1. 2017
  Sheldon (15941 bodů)

  Z chování osamělého mořského vlka vycítíte, že v životě zažil už mnoho krizí. Ani ta, při které se jeho jachta střetla s plovoucím kontejnerem plným čínských bot, ho zpočátku nevykolejí. Jednoduše zalepí mohutnou díru v boku lodi, která po nárazu vznikla, a pluje vstříc nejbližší pevnině a bezpečí. Jenže tahle srážka je jen ochutnávkou před sérií katastrof, které musí zkušený mořeplavec čelit. Smrtící koktejl složený ze silných bouřek, houfujících se žraloků a nefungující techniky vystaví jeho schopnosti zkouškám, které není v lidských silách zvládnout. A to pořád ještě není všechno…

  I díky tomu se zrodil silný příběh, dokonalý reprezentant žánru drama o souboji člověka s přírodou. Nezávislý snímek měl rozpočet jen pár milionů dolarů, prý 9 a díky své hlavní hvězdě si jistě bez potíží zaplatí. Zajímavé je, že má vlastně jen jednoho autora a jednoho herce, zatímco hned 11 producentů!

 • 65%
  0
  0
  29. 5. 2016
  rkotvald (3152 bodů)

  Sám na moři bez příkras a bez tygra. One man show Roberta Redforda, kterej mi sice občas lezl na nervy tím svým naprostým klidem, mlčenlivostí, sebekontrolou a praktičností (která občas ale hraničila s blbostí - to jeho neustálý vylejzání v bouřce), ale z jeho chování v krizové situaci by se dalo odvodit o jakého člověka šlo, respektive, že věděl, koho chce hrát, že měl určitě vymyšleno (a scénárista), čím se živil, jakou měl rodinu a jaký byl... Kdybych byl na tý lodi já, tak bych během toho filmu asi milionkrát řval na všechny strany jen samý kurvy a piče. A taky bych s sebou měl vodotěsnou navigaci a vysílač nouzového signálu. :-)

 • 75%
  0
  0
  23. 5. 2016
  lamps (14232 bodů)

  Až překvapivě povedené. Nahlížíme-li na kvalitu dané oblasti survival žánru výhradně na základě obrazového ukojení a dosažení maximální vizuální autentičnosti, je samozřejmě letošní ceněné Gravity ve výrazném předstihu. Avšak chceme-li při hodnocení filmů brát v úvahu spíše jejich schopnost strhnout diváka samotným děním a specifickou atmosférou, je komornější Chandorovo All Is Lost pro Cuaróna velmi rovnocenným protivníkem. Přestože místo efektní spršky meteorů tu máme pouze titěrný malý kontejner, místo majestátní orchestrální hudby jen občas vzdáleně hrající motiv depresivní hope-theme a výměnou za nekonečný vesmír se hrdina potýká jen s větší indickou louží, prožitek vděčného diváka je ve srovnání s Gravitací takřka stejně intenzivní, komplexní a emotivní. A navíc je tu i sympatičtější trosečník, který se za tu dlouhatánskou kariéru prokousal k opravdu skvělému minimalistickému herectví. Dávám pěkných 75%, což ale beru vzhledem k nepatrným ambicím snímku jako absolutní maximum. ))

 • 85%
  0
  0
  29. 4. 2016
  stantheman (2386 bodů)

  Fiolm....celkem zvláštní tím , že je to drama osamělého člověka , ztraceného uprostřed moře po nevinné nehodě. Jeho boj s obrovským živlem , boj s osamocením a se sebou samým . Velké drama hodné takové osobnosti , jakou je určitě Robert Redford. Režizér využil potencionálu skvělého herce a natočil výborné drama...

 • 45%
  0
  0
  2. 3. 2016
  hovorkok (643 bodů)

  SPOILER...... Redford se vzbudí, vidí, že mu teče do lodi a má na boku obrovskou díru, bez jakýchkoliv emocí a mimiky to přejde, hlavně v klídečku a pomaličku dojde na palubu a ještě přitom uklidí sešity, aby se neumokřili. Nejdříve si dá šlofíčka a díru jde zadělávat až potom. Na obzoru vidí, že přichází obrovská bouře a co jde Robert dělat? Jde se na to oholit. Loď je vzhůru nohama, ale ani těma dírama v dřevěných dvířkách do ní neteče. Záběr na rybičky a najednou mu teče do člunu, nicméně papíry které v dalším záběru sbírá ze dna nafukovacího člunu jsou naprosto suché. Též v dalších scénách už mu do člunu neteče. Mnoho záběrů o ničem, záběr na žraloky a nic, několikrát záběr na to, jak odendává dřevěná dvířka..... A jako třešnička na dortu, když rozdělával oheň v barelu, tak asi nečekal, že ten barel bude hořet taky :D, nicméně alespoň chvíli tu hlavu nad vodou nechat mohl a zkusit počkat na tu záchranu..... Dívat se na to dalo, ale není to teda příliš scénáristicky zmáknuté. Líbil se mi nápad, jak získat vodu, to jsem ještě neviděla.

 • 10%
  0
  0
  11. 1. 2016
  Narcipes Freak (308 bodů)

  Neřikám, zpracování co se technický stránky věci týče asi dobrý. Jinak ale zgurvená vlhká nuda a v tomhle případě bych radši dostal drátem do oka (Taková nějaká nepřesná pochroumaná narážka na Loba, kotěje nesmrtelného), protože pozorovat toho němýho dědu, jak záplatuje loď neni dvakrát intenzivní zážitek.

 • 85%
  0
  0
  28. 12. 2014
  kedl (6366 bodů)

  Mezitím, co mladej Smith hledá koule a Sandra si užívá tu nejhezčí vyhlídku svého života, se Robert potápí někde u Sumatry. Nevěřím, že to říkám, ale lepší než Gravitace. Robert si těch 110 minut krade jenom pro sebe a Sandra zůstává s holou prdelí za ním.

 • 65%
  0
  0
  17. 5. 2014
  Petrson (3997 bodů)

  Možná Dokonalá bouře byla silnější, Pád do ticha lepší, 127 hodin sugestivnější, Moon překvapivý, Gravitace strhující a našli bychom celou řadu dalších filmů, kde jedinec bojuje o přežití. Vše je ztraceno se asi musí vidět v kině, aby člověka nesvrběly prsty to trochu přetočit. Redford skvělý, škoda těch pár slov, mohlo to být celé němé. Nebylo to špatné, ale ani tak dobré, jak výše uvedené filmy.

  • prakticky beze slov a člověk není zatížen tím, kdo je ten trosečník
  • Redford
  • délka, ale třeba právě pro to:)
  • minimalismus, který ne 100% vyšel v lince napětí
 • 65%
  0
  0
  6. 1. 2014
  tamura (762 bodů)

  No tak není vše ztraceno, ten film vcelku funguje, jak má, je to minimalismus nejjemnější kvality, skoro jakoby se člověk díval na dokumentární záznam. Určitě si ten film užijí víc ti, co si sáhli na dno vlastních sil. Pro vnímavé zápecnické intelektuály tam bude řada "kritických" okamžiků a pro zbytek asi všeobjímající nuda. Věřím tomu, že vnímavý a empatický divák si tenhle film pro jednoho herce užije. Přiznám se, že mě osobně srazily víc do kolen filmy jako Pád do ticha nebo 127 hodin (když už jsme u těch filmů s limitními zážitky). Ale jako filmová esej výborný.

 • 75%
  0
  0
  29. 12. 2013
  Waters (613 bodů)

  Hra jednoho muže nepostrádá napětí a výborného Redforda, ale tka nějak mi přišlo, že by to byla skvělá třicetiminutovka a ne celovečerák. Nemám nic proti komorním filmům, ale pár postav navíc by tomu rozhodně neuškodilo.

  • Redford
  • akce
  • technická stránka
  • nic, co by nebylo jinde
  • Dokonalá bouře byla lepší
66 70 ?
jak hlasovat?
 • retos 85%
 • antonin-nadvornik 65%
 • panbubo 100%
 • miza 65%
 • JosefTomas 70%
 • Meky 60%
 • Blackhand47XD 50%
 • Standa. 65%
 • PRINC180 65%
 • jarv 70%
všechna hodnocení (61)