Šťastný smoliar (Slovenská republika)
Česká republika Česká republika
Slovenská republika Slovenská republika
97 minut

Žánry

:
Fantasy, Historický, Komedie, Pohádka
Motto: Pohádka o truhlářském učni, který změní život jedné vesnice.

Obsah

:
Sirotek Filip má v životě prostě smůlu. Když se stane učněm u místního truhláře, lidé ve vesnici díky Filipovým rakvím zcela přestanou umírat. Zvěst o více »« méně

Režie

:
Jiří Strach

Scénář

:
Matej Mináč Marek Epstein

Herci

:
Jiřina Bohdalová Filip Cíl Jiří Dvořák Dagmar Havlová Vladimír Javorský ...
Přístupnost: Mládeži přístupno
 • Související
 • DVD a Blu-ray
 • Soundtrack
 • Knihy
Jste na stránce TV filmu Šťastný smolař. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou TV filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily TV filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o TV filmu Šťastný smolař myslíte! K 23. květnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27990 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Šťastný smolař


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  0
  0
  24. 6. 2018
  Pete69 (19971 bodů)

  Velmi dobře obsazená a osobitá pohádka, která je na je částečně pojata dosti moderně, ale má i prvky klasické české pohádky. Ivan Trojan dal pohádc šmrnc a opravdu jsem se nenudil. Negativně hodnotím snad jen výkon paní štěstěny a její dcery. Jinak ok - 70%.

 • 75%
  0
  0
  5. 2. 2021
  JosefTomas (8394 bodů)

  Velmi příjemná pohádka, která svojí dominantu předvede na skoro groteskním začátku a ač se tvůrci snaží, nedokáží se mu přiblížit. Ale ten konec, který si na nás přichystali, to mi spadla brada. Geniální dialogy, vypointované scény a herecký um Jiří Dvořáka povznesl celý film o úroveň, možná i o dvě víc.

 • 40%
  0
  1
  18. 10. 2018
  Jana Květoňová (6283 bodů)

  Zdlouhavá, chaotická pohádka (než se divák dočká konce, stihne několikrát usnout) s naprosto nemožnou "paní prezidentovou". Občas nebylo jasné, kdo je kdo a vypravěč tomu zrovna moc nepomohl. Působil tam spíš rušivě. Ani dobří herci s hloupým scénářem a excentrickým režijním vedením nesvedou zázraky. Strach se rozhodně nevyrovná ani Hynku Bočanovi, ani Svěrákovi či mnohým dalším.

 • 75%
  0
  0
  19. 12. 2014
  bidlobox (3798 bodů)

  Na každé Strachovo nové televizní dílko se těším. Sic ne vždy se podaří naplnit divácká očekávání, snímky Lotrando a Zubejda i Anděl páně ukázaly, že pohádkový žánr s komediálními prvky Strachovi naprosto sedí. Znovu tedy vstoupil do stejné řeky, znovu s Ivanem Trojanem a znovu to vyšlo. Přestože na výpravnost Anděla páně Smolař nemá, předčí ho v mnohém jiném, jako je množství vtípků a komediálních scének, ve kterých je Trojan jako ryba v rybníce (a v jedné scéně to platí téměř doslova) či v tvůrčích nápadech (Monte Karlo, koláže á la Karel Zeman). Věřím, že se tahle pohádka zařadí ke každoročním stálicím a bude patřit k těm, které konečně zruší monopol Mrazíka a Pyšné princesy.

 • 100%
  0
  0
  5. 12. 2014
  strachovka (824 bodů)

  Režisér Jiří Strach opět dokázal, že je mistrem svého řemesla. Tato originální pohádka, potěší malé diváky a pobaví dospělé. Filip Cín, který se stal dalším hercem, kteří se ve filmech J. Stracha oběvují téměř pravidelně, nám ukázal, že po seriálu První krok, uděla obrovský krok a posunul svoji hereckou kvalitu o několik levelů nahoru. Ivan Trojan v dílech pana Stracha nemůže chybět a pan režisér moc dobře ví, proč ho obsazuje, vždyť kdo by tuto roli zahrál líp, než pan Trojan. Pohádka kde po 10 minuták chce hlavní postava spáchat sebevraždu si zaslouží pozornost. Kdo ji ještě neviděl, měl by svoji chybu i hned napravit a na film se podívat. Stojí opravdu za to.

 • 80%
  0
  0
  6. 1. 2016
  Kick077 (595 bodů)

  V celku povedená pohádka, která není jenom pro děti. Sem tam se objeví povedený vtip. Dá se bez problému vidět i víckrát.

 • 100%
  0
  0
  6. 1. 2016
  sisisi (440 bodů)

  Tak dobře jsem se u pohádky dlouho nepobavila. Naprosto výborné hlášky, které odrážejí současnou politickou situaci a i zajímavá zápletka pohádky. Byla napínavá a nebylo úplně jasné, jak skončí. Doporučuji všem!

 • 100%
  0
  0
  13. 1. 2018
  zuz (394 bodů)

  Bomba!Co věta to hláška.Pan Trojan je opravdu PAN herec.Jeho smích je nepřekonatelný.Pohádka a celý její děj je originální.Není,ale moc pro děti,které tento humor nepochopí.

 • 0
  0
  2. 1. 2013
  Host
  Host

  Domnívám se, že už by bylo načase aktualizovat v databázi herce a tvůrce. Nikdo z uvedených zde pohádku nevytvořil.

  Ráda bych předeslala, že nejsem žádný šťoural, ale témeř na každém televizním filmu najdu nějakou chybičku, ať už je to výtvarná stránka, výkony herců atd. Na této pohádce jsem však žádnou chybičku nenašla. Byla jsem uvytržení z prolínaček kreslené krajiny do reálu, z hudby, z kostýmů, z vtipně napsaného scénáře, z kamery i režie a výkony herců tento úžasný zážitek korunovaly. V mluveném projevu žádného z aktérů nezazněla jediná "falešná nota" a výkony pana Trojana, Cíla, Dvořáka i p. Bohdalové byly excelentní. Martina Zábranská byla kouzelná Hanička a dojem z její postavy umocnil vynikající dabing Ivanky Korolové. Jak už je u pana režiséra Stracha zvykem, i nejmenší roličky byly obsazeny vynikajícími herci, takže celkový dojem byl famózní. Dojala mě poetika chaloupek ve slovenském Zuberci i všechny ostatní lokace se mi moc líbily. Nechápu námitky některých diváků, že jim vadila motorka či neonový nápis San Karlos. přiznám se, že moderní pohádky moc nemusím, ale motorka (mimochodem klobouk dolů před těmi, kdo ji vytvořili), ani neon mi kouzlo klasické pohádky nijak nenarušily. To, že v pohádce jsou narážky, kterým děti nemohou rozumnět, nepovažuji za minus, ale naopak. Je to pohádka, která má šance zaujmout opravdu všechny věkové kategorie. Z odezvy mnoha dětí, které mi o pohádce nadšeně vyprávěly (pracuji s dětmi od 3 do 15 let) se mi jen potvrdil můj názor. Pohádka byla nádherná a já ji určitě ještě několikrát zhlédnu, abych si náležitě vychutnala všechny bonmoty a abych znovu zažívala ten krásný pocit, kdy se smích střídá s dojetím. Pane režisére, patří vám můj velký obdiv a velký dík za krásný zážitek. Přeji vám hodně tvůrčích sil, osobní pohody a rodinného štěstí a samozřejmě pevné zdraví. Velmi se těším na vaši další tvorbu. S hlubokou úctou vaše nadšená divačka.

Hodnocení a recenze Šťastný smolař

63 ? ?
jak hlasovat?
 • Evianka 85%
 • Josef lll 80%
 • MLFN 65%
 • misa-bila 85%
 • xjane 60%
 • virgoii 30%
 • AbuCiFlinn 85%
 • Sandrastekla 50%
 • Scintilla 65%
 • Jana Květoňová 40%
všechna hodnocení (65)

V žebříčcích uživatelů

6. místo z 20 v žebříčku uživatele 739132253
7. místo z 18 v žebříčku uživatele 739132253
7. místo z 18 v žebříčku uživatele 739132253