The Great Wall (USA)
« další názvy »
USA USA
Čína Čína
94 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Fantasy, Mysteriozní, Thriller
Motto: Stavěli ji 1700 let. Měří 9000 kilometrů. Před čím měla chránit?

Obsah

:
Její tvůrci museli mít dobrý důvod, proč z ní udělali největší stavbu na světě. Velká čínská zeď je opředena mnoha mýty. Jednoho z nich se chopil legendární více »« méně

Režie

:
Yimou Zhang

Scénář

:
Thomas Tull Max Brooks Edward Zwick Marshall Herskovitz Carlo Bernard Doug Miro Tony Gilroy

Herci

:
Matt Damon Pedro Pascal Willem Dafoe Jing Tian Andy Lau ...
Premiéra: 5. 1. 2017
Distributor: CinemArt CZ
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Velká čínská zeď. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Velká čínská zeď myslíte! K 14. srpnu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 26715 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 50%
  0
  0
  16. 7. 2017
  Brenan88 (40360 bodů)

  Kdyby nebylo toho úvodu kde je napsáno,že tenhle film vypráví jednu z legend,tak bych šel s hodnocením mnohem níž. Vůbec nechápu proč tvůrci přišli s něčím tak ujetým. To nemohli postavit proti obraně zdi nějaké lidské protivníky? Tohle byl přece jen moc velký úlet a já od filmu očekávám přece jen něco víc než Matta Damona bojujícího s podivnými ještěry.

 • 80%
  0
  0
  24. 11. 2019
  martin-mickey-stusak (20918 bodů)

  Odjeli do Číny získat střelný prach a zažijí něco, o čem se jim ani nesnilo. Fantasy příběh odehrávající se tentokrát v čínské provincii, který viditelně nemálo čerpá z úspěšné vize filmové trilogie 'Pán prstenu' (2001-03). Přesněji řečeno, dějství bitvy o Helmův žleb. Protože se tentokrát příběh odehrává právě v Číně, během dynastie Song (960-1278), máme tu tedy přirozeně jejich slavnou čínskou zeď. Že sloužila k obraně země víme, ale už nevíme před kým. Legenda praví, že každých 60. let vyrůstají mytické mimozemské příšery, které Čínu začnou ohrožovat. A ta doba je právě tu. A žádný strach. Je jich opravdu hodně. Co se týče příběhu, je to vůbec nějaký? Prostě se tu bojuje s nějakými potvorami a to je v podstatě všechno. Tvůrci však tentokrát měli rozum a ponechali snímku klasickou hodinu a půl stopáže. Jelikož je snímek více zaměřen na efektové bitvy, prostor pro pocity, strategii, střet kultur, atd. je jen okrajová záležitost. Naopak, kdyby se tomu dalo více prostoru, hodně by tím trpělo dějové tempo. Fanoušci velkolepých čínských válečných historických velkofilmů si mohou přijít na své. Výprava, kostýmy, CGI efekty, to všechno je tu doslova pastvou pro oči. Snímek není ničím jiným než popcornovou záležitostí, který svůj účel po divácké stránce splňuje. Je dostatečně dobrodružný a nikterak nenudí.

 • 80%
  4
  3
  3. 1. 2017
  Sheldon (15937 bodů)

  Už jsem si chvíli myslel podle amerického tisku, že to bude propadák, ale chyba lávky. Tohle je pěkná pohádka, která sice místy připomíná kombinaci Jurského světa a bitvu u Helmova žlebu, ale jinak je to spíš pohádka evropského střihu opatřená velkým množstvím digitálních efektů. Yimou je skvělý vypravěč, o tom bez debat a Matt Damon je zkrátka sympaťák. Kritici se sice asi zblázní, ale k popcornu je to bezva.

 • 55%
  0
  0
  30. 4. 2020
  Pete69 (11625 bodů)

  Film s prvky velkofilmu , kterých je ale opravdu málo smíchaný s nesmyslným bojem s přerostlými ještěrkami. Slibný začátek, slušný start bojů ( až na ty šílené ještěrky ) poté se ale z toho stává čím dál větší slátanina s love story v pozadí. Je to sci-fi, takže nad tím, jak působí reálně boje, či příběh si nebudu lámat hlavu.. film zkrátka působí jako předražená bublina.. 55%.

 • 15%
  0
  1
  20. 1. 2018
  Pas (6204 bodů)

  Velká čínsko-americká mystifikace.Matt Damon v roli západního dobrodruha,žoldáka a lučištníka se na cestě za hledáním tajemství střelného prachu vydává vstříc východnímu poznání.Z jeho družiny po střetu s mongoloidními lupiči a rabiáty zůstává dvojčlenný team plus useknutý pařát odpudivé bestie kdy útěk je jediným řešením, který však zastaví Velká čínská zeď.Fantasy výklad této stavby jakož i pojetí filmu se dá s přimhouřením všech očí pochopit ale i tento filmový žánr má svá pravidla. Pokud na západě , odkud dobrodruh-lučištník přichází neznají tajemství střelného prachu pak je evidentní, že se jedná o dobu před rokem 1492 a žadní "Američani" neexistují(pokud už tuto pseudo vlasteneckou kartu chtěli yankee hrát, pak měli do role Damona obsadit Indiána..) ale v pohodě nám hlavní hrdina a jehu druh sdělují, že jsou Američani kteří bojovali pro papeže proti němu s Angličany proti Španělům , pak zase obráceně atd.Lovili velryby a tak umí harpunovat a kde co dalšího.Třetí do party, kterou asi umožnil rozpočet a politická korektnost, je Willem Dafoe v roli připosraného kněze-zrádce-prospěcháře který už na zdi pobývá 25 let...Uffff.Na zdi vrcholí hektické přípravy naleštěných , barevně rozlišených, obránců kde zástupcem generála je velitelka Hop-Ni-Tam, jako důkaz feminizace středověku.Útok kamarádů useklého pařátu na sebe nenechá dlouho čekat a tak jsme svědky počítačově ne příliš kvalitního zpracování "hamižných" .Atak odražen.Uffff. Pokud je tato část filmu málo logická , pak je alespoň koukatelná. Další pokračování je až hanebně nudné, klišoidní a směšné zárověň (nikoliv ve smyslu humorné).Létající balony poháněné střelným prachem jsou jenom třešnička na dortu filmového diletantství a odfláknuté práce.Pokud je snímek určen jen pro čínské nebo americké publikum tak se to dá ještě pochopit. My ostatní kteří používáme hlavu i jinak než jako zátku do krku se ke snímku raději už nikdy nebudeme vracet.

 • 65%
  1
  1
  15. 6. 2017
  Chimpanzee21 (3780 bodů)

  Název Velká čínská zeď ve mně vyvolá historický pocit a bohužel fil ani trochu historicky nesedí. Ano bylo nápsáno, že je to legenda, proto mi nevadili ti skřeto-psi, kteří byli prakticky nesmrtelní, ale zeď nikdy nebyla takhle technicky vymožená, jediné co tam historicky sedělo byl luk a kopí. Jinak akčňák dobrej, příběh zajímavej, ale vážně i když je to legenda, tak snad musí sedět alespoň to co bylo v dnešní podobě už tehdy (technická stránka).
  Na film se dalo koukat, proto ho udržím nad 50%, ale do dobrého filmu má daleko.

 • 70%
  0
  0
  7. 3. 2017
  rkotvald (3128 bodů)

  Nemůžu si pomoci, ale mně se to líbilo. Samozřejmě pominu čínskou propagandu, která by měla svět děsit. Svět, který je prezentován jako zlý, chamtivý a toužící jen po penězích a majetku. Když Tian Jing říká, že nezná svět za zdí, Damon jen odpoví, že silní si berou vše. Také Číňané bojují o něco víc, než jsou jen peníze, jak se však nakonec ukáže, i bílí barbaři nemusí mít na prvním místě pouze majetek... Osobně jsem si film užíval jako zajímavý historický dokument o zbraních a taktice boje, byť si nejsem jistý, zda Číňané zrovna používali římskou želvu...Vytříbená vizuální stránka, šlapající hudba, bitva, vetřelci i s královnou, dobrodružství. Jistě, žádné velké zápletky, jednoduchá dějová linie. Jenže to dnes většinový divák čeká, ne? Jestli tohle někoho nudilo, pak neviděl žádný sovětský zadumaný film... Od Zhanga mám ovšem nejraději skvostný Klan létajících dýk.

 • 65%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (1824 bodů)

  Během první třetiny jsem si říkal:,,Sakra, to je dobrý!". Naprosto krásný vizuál, barevně odlišní čínští vojáci byli cool, plus první bitevní scéna je vyložená lahůdka. Však to dělal režisér Hrdiny, ještě aby né! Je velká škoda, že po té první třetině to jde dost z kopce... Především jde o přespříliš stereotypní zápletku a nevyužitý potenciál, myslím, že by bylo mnohem zajímavější postavit do role záporáků nějaké lidské protivníky, místo toho na Zeď utočí generický nudný příšerky, na které člověk narazí v každém druhém béčku. Charaktery nemají žádný development, plus jsou docela nudné, zato ale celkem sympatické. (Ta modrá generálka je roztomilá) Ale třeba Defoeův charakter tam je úplně mimo. Ve výsledku se jedná o dost průměrný, ale celkem zábavný film, který si s určitými rezervami užijete, nicméně po pár dnech na něj zcela zapomenete. Škoda.

 • 70%
  6
  2
  4. 1. 2017
  Arnarmo (1719 bodů)

  Další drahá jednohubka, která dokáže pobavit. Zeď má doopravdy spousty mechanických vychytávek, takže bylo zajímavé sledovat, s čím se obránci vytasí. Možná škoda, že hned ze začátku dostaneme dávku pořádného útoku, jelikož díky tomu finále působí lacině. Žádná hluchá místa, občas i nějaký ten žert, bez romantiky a plné nereálných bojových scén. Nečekal jsem nic jiného, než pořádnou řežbu a tu jsem dostal. Plus za Matta Damona, jehož role mu sedla. Kam se na něj hrabe Legolas.

 • 50%
  0
  0
  21. 1. 2017
  Mikik4444 (1624 bodů)

  Velká čínská zeď...už podle názvu jsem si děj představoval jinak a myslím, ze nebudu sám. Je ale pravda, že k popcornu to šlo, protože kdyby mi došel dřív...což se nestalo, tak bych šel domů. Místama mi i připadalo, že i Matt to chtěl mít už za sebou...ale ještě, že ho ta silná generálkyně vytáhla jednou rukou na té střeše...a když jsem tam uviděl místo jiného vojska ty zubatý mrchy jak po sobě lezou...byl jsem zklamaný...ale určitě si tento film najde nadšené diváky jelikož natočený i v rámci efektů je super...jinak za mě nic moc.

 • 80%
  0
  0
  1. 3. 2017
  Ciiiri (908 bodů)

  Tak na tento film jsem ani moc jít nechtěla... Po první ukázce mě to i trochu zaujala a souhlasila jsem, že do kina půjdu. A musím říci, že to byl by dlouhé době film, od kterého jsem moc neočekávala, ale byl vážně skvělý. Bohužel jsem ho viděla ve 3D, protože ho dlouho nevysílali a 3D nic moc, ale přesto byl vážně hodně dobrý. Doporučuji.

 • 65%
  0
  0
  1. 3. 2017
  EXpenzza (747 bodů)

  Ulítlá akční fantasy mega nálož nebo alespoň první půl hoďka, pak to jde bohužel dolů. I tak hodnotím pozitivně, Yimou nezklamal a natočil pro svou zemi výpravnou omalovánku, tak jak on to umí. Dialogy jsou tady opravdu toporné ale obléhání Zdi to vynahrazuje. Čína na to bude chodit rok v kuse a bude z toho naprostý kasovní trhák.

 • 60%
  0
  0
  30. 4. 2017
  Sheemas (736 bodů)

  Velká čínská zeď je jednoduše velmi drahá bitka s monstry za účasti několika západních hvězd (M. Damon, P. Pascal a W. Dafoe) a pár set číňanů. Pokud nebudeme brát v potaz scénář, který je místy poměrně hloupý (viz. scéna mytí nádobí s brnění a tak dále), tak tu máme celkem velkolepou bitvů s velmi slušnými triky a efekty. Jako popcornová oddechovka proč ne?

 • 55%
  0
  0
  25. 12. 2019
  sugi (647 bodů)

  … mistr akce , režisér Zhang si vzal na mušku jednu s legend o účelu Velké čínské zdi . Asi se nechal inspirovat Hvězdnou pěchotou nebo velkou bitvou v Pánu prstenů - Dvě věže a film co se týká děje vyšel na prázdno a herci jako Matt Damon a Willem Dafoe jsou jenom reklamním tahákem na plakáty …
  … nechci jenom hanit tento film , když vezmete , že je to legenda a soustředíte se na akční scény , tak se i pobavíte

 • 55%
  0
  0
  14. 2. 2017
  dis (461 bodů)

  55%
  Vezměte si béčkovou fantasy, něco jako Dračí doupě nebo Eragona, a natočte ji stylem velmistra. Výsledkem je Velká čínská zeď. Síla komerce sežvejkala i špičkovýho režiséra. Obranná linie opevnění na čínských hranicích je fenomén, který si film zasluhuje a dokázala by ho utáhnout i bez hvězd, jenom příběhama lidí, co ji stavěli, bojovali a veleli na ní. Jenomže to ne. Tak se tam připlácne hollywoodskej hezoun (ano, a sympaťák, kterýmu tahle role sedí jako naší kočce cvičky) a pro neasijský diváctvo všechno polopaticky, a aby se náhodou orientální postavy nepletli, tak ty zlý udělají jako orky a ty hodný nacpou do barevně odlišenejch zbrojí jako družstva plastovejch panáčků. dechberoucí, ale absolutně nelogický scény. Dementní scénář. Úchvatnej Čang I-mou. Ech!

 • 80%
  0
  0
  20. 2. 2017
  patrick-sarin (438 bodů)

  Máte-li nutkavou potřebu pozorovat statečného hrdinu s bezedným toulcem, jak vesele kosí digitální hnízdo s nímž si nedokázaly poradit ani celé šiky vojáků v duhových kostýmech, ani pohledná víla z bungee jumping týmu Jeřábnic, tak si raději pořiďte Musou videohru.

 • 60%
  0
  0
  25. 12. 2017
  Drixis (365 bodů)

  Film těží hlavně z jeho skvělých efektů a akce. Dějově nění nijak zvláště složitý a je celkem předvídatelný. Každopádně nemohu řící, že by vyl film špatný.

 • 80%
  0
  0
  12. 2. 2017
  cirkusačka (325 bodů)

  Tento film jsem viděla ve formátu 3D a nezklamal mne, skvělá animace, skvělé efekty, pozitivně hodnotím také délku filmu, která byla jen 104 minut...čili žádné dlouhé ságy o ničem. Výkony herců také v pořádku. Film bych doporučila shlédnout rozhodně ve formátu 3D

 • 100%
  0
  0
  9. 5. 2017
  pery34 (298 bodů)

  Tak na tento film jsem ani moc jít nechtěla... Po první ukázce mě to i trochu zaujala a souhlasila jsem, že do kina půjdu. A musím říci, že to byl by dlouhé době film, od kterého jsem moc neočekávala, ale byl vážně skvělý. Bohužel jsem ho viděla ve 3D, protože ho dlouho nevysílali a 3D nic moc, ale přesto byl vážně hodně dobrý. Doporučuji.

 • 85%
  0
  0
  12. 2. 2017
  konstantin (140 bodů)

  Pěkný napínavý film s báječnými efekty, nevím proč byl tak rychle ztažen z programu kin a bylo skoro problémem na něj do kina zajít. Trochu sci-fi pohádka s nadpřirozenými bytostmi, ale i s momenty překvapení a napětí. Vzhledem k efektům se vyplatilo zajít si na film ve 3D

 • 75%
  0
  0
  14. 2. 2017
  maroo77 (96 bodů)

  Tento film jsem viděla ve formátu 3D a nezklamal mne, skvělá animace, skvělé efekty, pozitivně hodnotím také délku filmu, která byla jen 104 minut...čili žádné dlouhé ságy o ničem. Výkony herců také v pořádku. Film bych doporučila shlédnout rozhodně ve formátu 3D

 • 80%
  0
  0
  20. 2. 2017
  mevik (76 bodů)

  Velkolepá podívaná, úžasná výprava. Skvělý herecký výkon Matta Damona. Zajímavý děj, vydařené bojové scény. Příjemná podívaná, přiblížení minulých století a ukazuje význam vybudované čínské zdi. Na zeď útočí spousta potvor, vojáci bojují. Formát 3D je výborný.

 • 60%
  0
  0
  2. 3. 2017
  josef-kratky (20 bodů)

  Docela dobrý a nemusíš u toho moc premyslet

 • 80%
  0
  0
  17. 3. 2017
  Rezzinka (11 bodů)

  Zajímavě zpracovaný film. Původně jsem si myslela, že mi budou ty nadpozemské stvůry film kazit, ale nakonec do děje zapadly tak nějak samy.
  Rozhodně nelituji, že jsem na film do kina šla.

67 49 ?
jak hlasovat?
 • Jack458 45%
 • Pete69 55%
 • leafroller 90%
 • sugi 55%
 • martin-mickey-stusak 80%
 • Vurhor 65%
 • petr-martinek 100%
 • janeliberte 80%
 • xjane 65%
 • Kim6 40%
všechna hodnocení (106)