American Hustle (USA)
« další názvy »
USA USA
138 minut

Žánry

:
Drama, Historický, Krimi, Thriller, Gangsterka, Retro
Motto: Podvádět se musí umět.

Obsah

:
Fiktivní snímek Špinavý trik, který je založen na reáliích jednoho z nejpozoruhodnějších skandálů v dějinách Spojených států, vypráví příběh špičkového více »« méně

Režie

:
David O. Russell

Scénář

:
Eric Warren Singer David O. Russell

Herci

:
Christian Bale Bradley Cooper Amy Adams Jeremy Renner Jennifer Lawrence ...
Premiéra: 23. 1. 2014
Distributor: Falcon
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu Špinavý trik. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Špinavý trik myslíte! K 30. červnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28025 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Špinavý trik


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 65%
  0
  0
  18. 1. 2021
  Brenan88 (45192 bodů)

  David O. Russell tak cíleně míří na Oscary až zapomněl na to hlavní - dát filmu duši díky které si diváci film zamilují. Takto je Špinavý trik po všech stránkách kvalitních (Masky ,kostýmy ,herci) ,ale také chladný a odměřený. Těch deset nominací je podle mne nezasloužených,ale O. Russell jde asi porotě na ruku jinak nevím.

 • 90%
  0
  0
  22. 11. 2015
  Sheldon (16015 bodů)

  Zdařilá podívaná se skvělými herci, která je natočená tak suveréně, že to prostě na ty nominace na Oskara bylo a ten soundtrack. Viděl jsem to v Německu a tam to fungovalo v plném mnichovském kině naprosto skvěle.

 • 60%
  0
  0
  20. 5. 2016
  lamps (14845 bodů)

  Zvláštní, nikdy jsem si nevšiml, že mají Amy Adams a Jennifer Lawrence tak úžasné sexy poprsí. A už vůbec jsem netušil, že právě jejich obrázek nejvíce dotíral na akademiky při sestavování oscarových nominací. Jak jinak si vysvětlit, že tohle má být nejlepší film za rok, kdy jsme měli tu čest vidět i takové filmařské skvosty jako Gravitace, Kapitán Phillips nebo Zmizení? Možná se to tváří stylově ve své snaze o míchání popkulturní dialogové frašky a artové retro gangsterky, možná je to špičkově zahrané skupinkou hereckých hvězd, které s neskutečnou vervou tak sympaticky parodují sami sebe (až na Coopera - ten hraje svůj standart), a možná ani nelituji toho, že jsem si na ten očekávaně hektický závěr trpělivě počkal, ale ani jedno zmíněné plus (dokonce ani prsa) nevyzvedá American Hustle na úroveň snímku hodného takové oscarové pozornosti. A to je zde paradoxně všechno na hmotná ocenění viditelně zaměřeno - neříká se nadarmo, že míň je někdy víc.

 • 60%
  0
  0
  3. 2. 2014
  headhunter (10287 bodů)

  No myslím, že letos Akademie opět minimálně na jednom filmu ujela (neviděl jsem zatím všechny) a tak trochu přestřelila se Špinavým trikem a jeho 10ti nominacemi. Neříkám, že výkony některých herců nebyly skvělé, hlavně mě bavily ukřičené hysterické scény Lawrence s milujícím manžílkem, ale těch deset plešounů je moc. Jó a moc se mi líbil soundtrack a pupkáč Bale, jak on to jen dělá? :-)

 • 75%
  0
  0
  8. 12. 2015
  rkotvald (3158 bodů)

  Moc se mi to líbilo. Viděno bohužel s českým dabingem, jsem ale i tak přesvědčen, že herecké výkony byly skvělé. Divým se, že u žánru není komedie, jsem přesvědčen (nemyšleno sarkasticky), že to tak bylo pojato schválně, jak říkám, něco jako když Tarantino balancuje drama a komedii, ale řekněme více směrem k dramatu, při zemi a ze života. Vždyť je tam Louis C.K., proboha. Začínám mít pocit, že to tu má málo procent, protože to nikdo nevnímal jako "krimi frašku".

 • 60%
  0
  0
  6. 3. 2014
  beseda (1918 bodů)

  120 minut nudy a 9 minut napětí / humoru / akce. Nechce se mi věřit těm 10 nominacím na zlatou sošku. Mé hodnocení: 60%. Viděno: 22.01.2014 (kino).

 • 50%
  0
  0
  13. 4. 2014
  Pajmen (1196 bodů)

  Skvělí herci a stylizace 70. let. Bohužel se ukázalo, jak dokáže špatná režie a scénář zkazit film.

 • 75%
  0
  0
  7. 2. 2014
  tamura (763 bodů)

  Bez ohledu na to, kolik má film nominací na Oscara a jestli je lepší nebo horší než Terapie láskou, ten film mě bavil. Má v sobě humor i tragičnost, lavíruje naprosto přesně mezi žánry a dává si setsakra velký pozor, aby nepřepadl do některé jedno-značné škatulky. Ačkoli by se dal přirovnat k řadě filmů, nejde o plagiát, jsem přesvědčený, že David O. Russell má svůj styl (určitě se jeho filmy líbí Petru Zelenkovi) a umí mimořádně dobře pracovat s herci. Christian Bale hned v úvodním rovnání přehazovačky ukazuje batmanovský antipól, který vám - pokud nemáte klausovsky dutou část mozku, kde sídlí smysl pro humor - musí vyloudit rohlík na tváři. A Jennifer Lawrence? http://www.youtube.com/watch?v=sk8CMTTDci0 (nemusím snad nic dodávat)

 • 75%
  0
  0
  30. 12. 2014
  mr.hack (742 bodů)

  Tento film doporučuji zejména všem fanynkám a čtyřprocentním fanouškům Krista Bejla – jsem přesvědčen, že z jeho postavy budete na větvi. Pokud mezi ně nepatříte a řadíte se mezi milovníky hlubokých výstřihů, tak si ale taky přijdete na své – Ejmy Adamsovic se s nimi zrovna moc nesrala. Pokud se neřadíte ani k jedné skupině, tak důvodem pro shlédnutí tohoto filmu může být to, že se dozvíte co dělal poručík Columbo předtím než se stal detektivem (nevím proč, ale ten Ital mi ho zatraceně připomínal), či skvělý tip na dárek kamarádovi, jako důkaz opravdového (již jsem jich pár objednal). Jestli Vás nic z toho nezaujalo a jste hnidopich, který rád sbírá důkazy o Americké demenci, tak taky nemusíte zoufat (Aby jeden páprda a řekněme ,,lehká děva,, takhle napálili celou FBI? To se může opravdu stát jenom tam (nebo možná ještě u nás)….Doufám že vás důvody pro shlédnutí zaujali a teď trochu vážněji: Co se týká samotného filmu, tak je zde asi blbost kritizovat výkony herců, scénář či masky. Co si ovšem kritizovat zaslouží je Russellova až okatá snaha o napodobení stylu ala Scorsese, kterému však nesahá ani po kotníky. S přivřením všech očí však stále stačí na 75%

 • 60%
  0
  0
  30. 9. 2015
  Marator (269 bodů)

  Špinavý trik neproměnil ani jednu z deseti sošek nažloutlého maníka. A není se čemu divit. Snad jen za hadry bych mu ho dal, ale Velký Gatsby byl velký soupeř a akademici žádné špinavé triky nemají v krvi.

 • 25%
  0
  0
  6. 1. 2016
  yoco (67 bodů)

  velmi prúměrné, ale na dlouhé večery to není špatná volba

 • 100%
  0
  0
  30. 1. 2015
  mad.rider (13 bodů)

  ale slo to...

Hodnocení a recenze Špinavý trik

64 64 ?
jak hlasovat?
 • Kubys Fencl 70%
 • Reacherjack2016 65%
 • InJo 65%
 • homedo 70%
 • Brenan88 65%
 • viktoriaplzen 90%
 • pavel paleček 80%
 • svobidlo 75%
 • Scintilla 65%
 • janeliberte 70%
všechna hodnocení (94)