American Hustle (USA)
USA USA
138 minut

Žánry

:
Drama, Historický, Krimi, Thriller
Motto: Podvádět se musí umět.

Obsah

:
Fiktivní snímek Špinavý trik, který je založen na reáliích jednoho z nejpozoruhodnějších skandálů v dějinách Spojených států, vypráví příběh špičkového více »« méně

Režie

:
David O. Russell

Scénář

:
Eric Warren Singer David O. Russell

Herci

:
Christian Bale Bradley Cooper Amy Adams Jeremy Renner Jennifer Lawrence ...
Premiéra: 23. 1. 2014
Distributor: Falcon
Přístupnost: MP-15

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  22. 11. 2015
  Sheldon (12487 bodů)

  Zdařilá podívaná se skvělými herci, která je natočená tak suveréně, že to prostě na ty nominace na Oskara bylo a ten soundtrack. Viděl jsem to v Německu a tam to fungovalo v plném mnichovském kině naprosto skvěle.

 • 60%
  0
  0
  20. 5. 2016
  lamps (12384 bodů)

  Zvláštní, nikdy jsem si nevšiml, že mají Amy Adams a Jennifer Lawrence tak úžasné sexy poprsí. A už vůbec jsem netušil, že právě jejich obrázek nejvíce dotíral na akademiky při sestavování oscarových nominací. Jak jinak si vysvětlit, že tohle má být nejlepší film za rok, kdy jsme měli tu čest vidět i takové filmařské skvosty jako Gravitace, Kapitán Phillips nebo Zmizení? Možná se to tváří stylově ve své snaze o míchání popkulturní dialogové frašky a artové retro gangsterky, možná je to špičkově zahrané skupinkou hereckých hvězd, které s neskutečnou vervou tak sympaticky parodují sami sebe (až na Coopera - ten hraje svůj standart), a možná ani nelituji toho, že jsem si na ten očekávaně hektický závěr trpělivě počkal, ale ani jedno zmíněné plus (dokonce ani prsa) nevyzvedá American Hustle na úroveň snímku hodného takové oscarové pozornosti. A to je zde paradoxně všechno na hmotná ocenění viditelně zaměřeno - neříká se nadarmo, že míň je někdy víc.

 • 60%
  0
  0
  3. 2. 2014
  headhunter (10262 bodů)

  No myslím, že letos Akademie opět minimálně na jednom filmu ujela (neviděl jsem zatím všechny) a tak trochu přestřelila se Špinavým trikem a jeho 10ti nominacemi. Neříkám, že výkony některých herců nebyly skvělé, hlavně mě bavily ukřičené hysterické scény Lawrence s milujícím manžílkem, ale těch deset plešounů je moc. Jó a moc se mi líbil soundtrack a pupkáč Bale, jak on to jen dělá? :-)

 • 75%
  0
  0
  8. 12. 2015
  rkotvald (3062 bodů)

  Moc se mi to líbilo. Viděno bohužel s českým dabingem, jsem ale i tak přesvědčen, že herecké výkony byly skvělé. Divým se, že u žánru není komedie, jsem přesvědčen (nemyšleno sarkasticky), že to tak bylo pojato schválně, jak říkám, něco jako když Tarantino balancuje drama a komedii, ale řekněme více směrem k dramatu, při zemi a ze života. Vždyť je tam Louis C.K., proboha. Začínám mít pocit, že to tu má málo procent, protože to nikdo nevnímal jako "krimi frašku".

 • 60%
  0
  0
  6. 3. 2014
  beseda (1870 bodů)

  120 minut nudy a 9 minut napětí / humoru / akce. Nechce se mi věřit těm 10 nominacím na zlatou sošku. Mé hodnocení: 60%. Viděno: 22.01.2014 (kino).

 • 50%
  0
  0
  13. 4. 2014
  Pajmen (1067 bodů)

  Skvělí herci a stylizace 70. let. Bohužel se ukázalo, jak dokáže špatná režie a scénář zkazit film.

 • 75%
  0
  0
  30. 12. 2014
  mr.hack (742 bodů)

  Tento film doporučuji zejména všem fanynkám a čtyřprocentním fanouškům Krista Bejla – jsem přesvědčen, že z jeho postavy budete na větvi. Pokud mezi ně nepatříte a řadíte se mezi milovníky hlubokých výstřihů, tak si ale taky přijdete na své – Ejmy Adamsovic se s nimi zrovna moc nesrala. Pokud se neřadíte ani k jedné skupině, tak důvodem pro shlédnutí tohoto filmu může být to, že se dozvíte co dělal poručík Columbo předtím než se stal detektivem (nevím proč, ale ten Ital mi ho zatraceně připomínal), či skvělý tip na dárek kamarádovi, jako důkaz opravdového (již jsem jich pár objednal). Jestli Vás nic z toho nezaujalo a jste hnidopich, který rád sbírá důkazy o Americké demenci, tak taky nemusíte zoufat (Aby jeden páprda a řekněme ,,lehká děva,, takhle napálili celou FBI? To se může opravdu stát jenom tam (nebo možná ještě u nás)….Doufám že vás důvody pro shlédnutí zaujali a teď trochu vážněji: Co se týká samotného filmu, tak je zde asi blbost kritizovat výkony herců, scénář či masky. Co si ovšem kritizovat zaslouží je Russellova až okatá snaha o napodobení stylu ala Scorsese, kterému však nesahá ani po kotníky. S přivřením všech očí však stále stačí na 75%

 • 75%
  0
  0
  7. 2. 2014
  tamura (715 bodů)

  Bez ohledu na to, kolik má film nominací na Oscara a jestli je lepší nebo horší než Terapie láskou, ten film mě bavil. Má v sobě humor i tragičnost, lavíruje naprosto přesně mezi žánry a dává si setsakra velký pozor, aby nepřepadl do některé jedno-značné škatulky. Ačkoli by se dal přirovnat k řadě filmů, nejde o plagiát, jsem přesvědčený, že David O. Russell má svůj styl (určitě se jeho filmy líbí Petru Zelenkovi) a umí mimořádně dobře pracovat s herci. Christian Bale hned v úvodním rovnání přehazovačky ukazuje batmanovský antipól, který vám - pokud nemáte klausovsky dutou část mozku, kde sídlí smysl pro humor - musí vyloudit rohlík na tváři. A Jennifer Lawrence? http://www.youtube.com/watch?v=sk8CMTTDci0 (nemusím snad nic dodávat)

 • 60%
  0
  0
  30. 9. 2015
  Marator (269 bodů)

  Špinavý trik neproměnil ani jednu z deseti sošek nažloutlého maníka. A není se čemu divit. Snad jen za hadry bych mu ho dal, ale Velký Gatsby byl velký soupeř a akademici žádné špinavé triky nemají v krvi.

 • 25%
  0
  0
  6. 1. 2016
  yoco (67 bodů)

  velmi prúměrné, ale na dlouhé večery to není špatná volba

 • 100%
  0
  0
  30. 1. 2015
  mad.rider (13 bodů)

  ale slo to...

64 64 ?
jak hlasovat?
 • janeliberte 70%
 • ZARaz 80%
 • Blackhand47XD 65%
 • regazzoni 55%
 • Togl 65%
 • Riverdon 60%
 • david-cerny 70%
 • Liboul 75%
 • Tino 80%
 • Arthur Logoff 65%
všechna hodnocení (88)

V TV

Sdílet tuto stránku:

Partneři: