Tomorrowland (USA)
« další názvy »
USA USA
130 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Mysteriozní, Sci-fi, Retro, Teenagerský
Motto: Představte si místo, kde je vše možné

Obsah

:
Někdejší dětský génius Frank, který je znechucen rozčarováním nad okolním světem, a chytrá, optimistická teenagerka Casey, překypující vědeckou zvědavostí, více »« méně

Režie

:
Brad Bird

Scénář

:
Damon Lindelof Brad Bird Jeff Jensen

Herci

:
Britt Robertson Judy Greer Kathryn Hahn George Clooney Hugh Laurie ...
Premiéra: 21. 5. 2015
Distributor: Falcon
Jste na stránce filmu Země zítřka. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Země zítřka myslíte! K 5. únoru 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28313 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Země zítřka


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  1
  0
  28. 8. 2017
  martin-mickey-stusak (26825 bodů)

  Vizuálně působivý snímek s příběhem mající myšlenku a snad i poselství. S příběhem, který se musí správně uchopit, jinak zůstane nepochopen. Zkrátka se musí zapojit i mozek, což u mnohých diváků chtějící se u filmu především bavit bývá značně nepatřičné. Pesimismus je jen vlastní vsugerování nedosažitelnosti svého cíle. Nevzdávat se a hbitě jít za svým snem. Má to smysl. Překrásně jasný příklad vyvolávající pocit optimismu a naděje do budoucnosti. Vyvolávající pocit, že tu nikdo nejsme zcela zbytečně. A tak tu máme osvěžující film o jasné a lepší budoucnosti, pro kterou se ale musí něco udělat. A tuto schopnost máme v rukou všichni a to, že se to snaží mladé generaci vysvětlit starší člověk v podání George Clooneyho je více než cílené. A tak pokud divák u sledování nad tím nezapřemýšlí, bude se v ději dosti ztrácet a dojde pouze k nepochopení celého konceptu. Vyprávění je plynulé, vizuální efekty na současnou dobu fantastické, idea příznačná. Nakonec zůstane jedna zajímavá otázka. Dá se svět vůbec změnit? Tento film přiměje ne v to doufat, ale přímo v to věřit.

 • 70%
  0
  0
  1. 11. 2020
  Pete69 (22607 bodů)

  Pěkné sci-fi, které není temné a má slušný scénář. Vydařená vizuální stránka filmu, občas opravdu skvělé momenty, ale také sklony k typické americké rodinné komedii. Celkový dojem z filmu je opravdu dobrý a s troškou nadsázky se dá říci, že je to rodinné sci-fi typu E.T. mimozemšťan.

 • 55%
  0
  0
  6. 5. 2018
  Sheldon (16046 bodů)

  Auva, tak tohle se nepovedlo. Film, který se totálně míjí se svými hrdiny. Herci se velmi těžko rozpoznávají, celé je to strašně zmatené a ačkoli nejsem žádný fyzik, tak takhle to vážně nejde. George Clooney je trestuhodně nevyužit, stejně jako Hugh Laurie. Je to drahý Hollywood, triky jsou špičkové, ale někdo to podle mě celé přestříhal. Promarněná šance.

 • 75%
  1
  0
  7. 5. 2016
  lamps (14924 bodů)

  Podhodnocené.......a to hodně. Poctivá rodinná sci-fi s neokoukaným příběhem, který vzhledem k protlačování dětských protagonistů překvapí seriózně pojatými a scénáristicky šikovně vypointovanými motivy o nebezpečí, které představují samotní lidé pro život na naší modré planetě. Nejde to sice nijak do hloubky a vzhledem k obrazově působivému konceptu nastíněného světa se dá v některých chvílích hovořit o promarněném potenciálu, neboť velkou část stopáže zabírají jen dialogy, ale co je důležité, každý dialog děj někam posouvá a film jako celek působí komplexně, nepřeplácaně a má jasnou vizi, která se nemusí každému zamlouvat, ale mě osobně Brad Bird a jeho vynalézavé a široce přístupné narativní metody imponovaly (pravda s menšími výkyvy) od začátku až do konce. Nečekal jsem mnoho, dostal jsem nejen smršť příjemného herectví ze všech stran, ale hlavně čirou radost z vyprávění, obrovskou touhu zprostředkovat pozitivní příběh o naději tak, aby byla nakažlivá i pro sledujícího.... A já za to děkuji. ;)

 • 35%
  0
  1
  18. 7. 2015
  rkotvald (3162 bodů)

  Auu! Slušná podpásovka! Umletý příběh z nejvíc klišoidních zvratů a dialogů co jsou momentálně na trhu je opravdu smutná podívaná, ještě s ohledem na prý vysněný projekt Brada Birda. Kdyby tam byly aspoň ty vizuální orgie..

 • 100%
  0
  0
  30. 11. 2015
  leafroller (2977 bodů)

  Přestože byla hlavní myšlenka filmu jasná již od začátku, vůbec to nevadilo a když ji na konci řekli natvrdo, došlo to i tomu osmiletýmu v první řadě. Myšlenka cíleného šíření strachu, kterou v realitě zažíváme na vlastní kůži každý den, se tu a tam objeví v různých filmech a já ji mám asi nejradši ve Smrtonosné pasti 4. Nejvíc mě na tom ovšem děsí, jak to báječně funguje. Lidé už na nic jiného nemyslí, nic netvoří a nehledí kupředu, naopak - sotva si dohlédnou na konec vlastních tkaniček. A především nekladou ty správné otázky. Kampaň funguje dokonale. Vše, co je ve filmuj řečeno, je pravda a my jenom mávneme rukou, řekneme něco o dalším Disney-klišé a jdeme kritizovat George Cloonyho. Podle mě je to supr film po všech stránkách. Vizuální podívaná, žádné velké prodlevy, úžasné nápady a .....pointa. Který z dnešních blockbustrů tohle má?

 • 100%
  1
  2
  2. 7. 2018
  nikol125 (2781 bodů)

  Velice povedené!

 • 80%
  0
  0
  17. 10. 2015
  harry456 (2437 bodů)

  Hlavní postava byla podle scénáristů psána na míru herci Goerge Cloonymu, ale mohl bych si v ní představit spoustu jiných herců a výsledek by byl stejný. Vizuální stránce nemohu nic vytknout ani návštěvě IMAX.

 • 90%
  0
  0
  16. 12. 2018
  fido68 (1434 bodů)

  Pěkný rodinný film se slušným hereckým obsazením.Pěkně namalovaný,má spád a člověk se nenudí.Možná má víceméně skryté poselství k zamyšlení se nad naší budoucí budoucností.

 • 70%
  0
  0
  6. 1. 2016
  Jakub.Selesi (1166 bodů)

  Docela zajímavé zjištění, ke konci...

 • 75%
  0
  0
  12. 6. 2015
  Melody Harkness (1032 bodů)

  Nebylo to špatné, jen takové hodně dětské. Ale to sem asi mohla očekávat už od chvíle kdy sem zjistila, že v kině krom mě jsou samé rodinky s děckama. Jako nápad opravdu povedené, provedení trošku utahané, ale za Dr. House jako futuristického padoucha to rozhodně stálo :D

 • 50%
  0
  1
  17. 10. 2015
  keddie (446 bodů)

  Jsem trochu zmatená. Je jasné, že je to natočené převážně pro mladší publikum, ale ani přece nemůže pochopit, o čem ten film vlastně je. Je to sice řemeslně výborně natočené, a slušně zahrané, ale na konci filmu je pak divák rozpačitý. Bohužel ten film jen prošumí a za chvíli o něm nikdo nebude vědět.

 • 85%
  0
  0
  21. 10. 2015
  Mikeblackie (113 bodů)

  Dle traileru jsem se na film na premieru neodhodlal. Později mi to ale nedalo a stejně na tento film do kina zašel. Byl jsem nadšenej z hereckého výkonu G.C. A často jsem se přistihl s úsměvem na tváři. Film je vtipný, ale ne dětinský a dokáže udržet pozornost. Doporučuji. :)

 • 0
  0
  17. 7. 2015
  Host

Hodnocení a recenze Země zítřka

65 59 ?
jak hlasovat?
 • josef-gregor 65%
 • Lovecour69 55%
 • jirik-smerda 20%
 • Pete69 70%
 • Sandrastekla 50%
 • lukasopicasso 40%
 • Heffy 90%
 • fido68 90%
 • homedo 80%
 • Kim6 50%
všechna hodnocení (112)

V žebříčcích uživatelů

30. místo z 65 v žebříčku uživatele eagles