Noah (USA)
« další názvy »
USA USA
135 minut

Žánry

:
Dobrodružný, Drama, Fantasy, Blockbuster

Obsah

:
Noe věří, že se blíží konec světa a je na něm zachránit každý zvířecí druh. Může ale jeden člověk v takovém úkolu obstát?

Režie

:
Darren Aronofsky

Scénář

:
Darren Aronofsky Ari Handel

Herci

:
Emma Watson Logan Lerman Jennifer Connelly Anthony Hopkins Russell Crowe ...
Premiéra: 27. 3. 2014
Distributor: CinemArt
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Noe. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Noe myslíte! K 12. květnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27637 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 65%
  0
  0
  19. 11. 2017
  Brenan88 (43018 bodů)

  Tak jako každý snímek Darrena Aronofsky je i Noe rozporuplnou podívanou,která se nebude líbit každému. To je však v pořádku,protože u velkých osobností a velkých snímku se trocha kontroverze hodí. Přitáhne to nové diváky,kteří o něj dříve nestáli. Těžko mohu něco namítat,protože je snímek prostě dobře natočený a navíc i zahraný. Efekty vypadají dobře a Aronofsky navíc tento známý biblický příběh okořenil o obry atd.

 • 75%
  0
  0
  2. 12. 2016
  Sheldon (15961 bodů)

  Tohle je tak těžko zařaditelný film. nemá žádné tempo, ostatně je to biblický epos. Na druhou stranu to není žádný Hallmark, ale adaptace comicsu, či co, který si samozřejmě bere na paškál Bibli. Jsou tam nějací obři, místy je to velmi nepřehledné. Na druhou stranu, jsou tam nesmírně vypjaté a elegantní scény. Přiznám se, že jsem se na ten film tak moc těšil, že zákonitě přišlo asi trochu zklámání. Chci mu dát ale ještě jednu šanci čase,. Pak se k hodnocení vrátím.

 • 50%
  1
  0
  29. 1. 2019
  lamps (14703 bodů)

  Ambiciózní slátanina, na kterou se hezky kouká, ale negativně odráží to, proč bývají Aronofskyho snímky přijímány rozporuplně - děje se v ní spousta epických a osudových věcí, ovšem silná autorská výpověď nebo soudržný motiv schází. Nad vodou (doslova) to drží hlavně herci a bohatá výprava, kvůli přeplácanosti ostatně nic moc jiného v paměti neuvízne..

 • 75%
  0
  0
  18. 11. 2015
  evismaior (3806 bodů)

  Příběh o Noemově rodině, stavbě archy, o potopě a novém začátku, tentokrát od mistra rýpání se v nezřídka pošahaných myslích hlavních hrdinů Darrena Aronofského. Příběh, který se navíc natáčel na Islandu a celý "předpotopní" svět tak působí zvláštně prehistoricky. A Emma Watson poprvé v jiné roli než Hermiony Grangerové, která působivě ztvárnila ženu jednoho z Noemových synů, která musí od svého tchána posedlého vůlí Stvořitele vytrpět třebas i ohrožování vlastních dětí. Nakonec je ale opravdu nejdůležitější právě tahle otázka, kterou řešil Noe ve svojí mysli - zda Stvořitel nevyvolil jeho rodinu, aby přežila potopu, jen za tím účelem, aby zachránili všechna zvířata a sami pak vyhynuli. Zda si lidstvo vůbec zaslouží na tomhle světě žít.

 • 0
  0
  22. 1. 2015
  rkotvald (3156 bodů)

  Spektakulární úryvek bible překroucený v bezpohlavní fantasy. Těžko uvěřit, že je pod tím podepsaný Darren Aronofsky, jako by ztratil veškerý svůj rukopis a cit. Jedině v postavě samotného Noa je ke konci vidět lehký závan zajímavosti, ale tím nějaká atraktivnost končí. 50% P.S.: Zlaté Umučení Krista.

 • 65%
  0
  0
  5. 2. 2016
  Ombak_Penari (2757 bodů)

  Biblická látka se filmuje vždycky blbě, pokud má zůstat biblickou látkou a přitom zaujmout co nejširší publikum a stát se výdělečným filmem. Gibsonovo Umučení Krista se ujalo především pro svou mediálně propíranou kontroverznost, ačkoliv to také nebyl film pro široké publikum. Aronofsky se pokusil udělat z biblické látky drahý velkofilm s blockbusterovými bitevními scénami a zároveň pracovat s hloubkou charakterů postav a nezabít při tom ani jazyk původní látky. Výsledkem je film dost těžko uchopitelný, ve kterém efektní bitevní scény s obry a obrovským množstvím lidí a emmerichovské katastrofické scény střídají se silně naturalistickými pohledy na zkaženost lidstva a hlubokými morálními rozpory, kterými procházejí ústřední postavy. Snímek, který mě úplně nenadchl ani jako rozmáchlý trikový film, ani jako katastrofický snímek ani jako biblická látka a už vůbec ne jako pseudohistorický film. Přitom mu nelze vůbec vytknout povrchnost, logické faily či filmařské neumnětelství. Herecké obsazení je také na naprostou jedničku, všichni hráli jako o život (především skvělá Emma Watson). Jen mi jednoduše připadá, že snímek jako celek míří kamsi do prázdna a díky rozdílným pojetím jednotlivých částí jsem na konci filmu měl velmi rozporuplné pocity, co jsem to vlastně viděl. Aronofskému by slušel menší rozpočet a možnost se soustředit jen na postavy samotné a jejich prožívání, v tom vidím to nejzajímavější, co film mi nabídl.

 • 30%
  0
  0
  19. 9. 2014
  VasaFlasa (2746 bodů)

  Inu i velký pan režisér Darren Aronofsky taky může šlápnout vedle.

 • 50%
  0
  0
  14. 7. 2014
  stantheman (2387 bodů)

  těžká trapárna...fascinuje mne jak takový Hopkins se upíše něčemu takovému...opět jsem zjistil , že je těžko pohlédnout nezaujatě na biblická témata...asi si ještě počkáme na pravý zázrak

 • 90%
  0
  0
  16. 2. 2015
  sporkaska (2358 bodů)

  Zaujímavo uchopený biblický príbeh (aj keď sa vo veľa ohladoch líši od písaného biblického príbehu). Mne nevadili ani kamenní anjeli, ani starec hľadajúci borůvky, ani tehotenské testy..
  Bola som nadšená, že opať vidím pohromade skvelú dvojicu (Jennifer a Russell). Podobne, ako pri snímku Čistá duša, hrá Jennifer ženu, ktorá stojí pri svojom mužovi, je mu oporou a smeruje jeho myšlienky správnym smerom. Russell posobil silne a odhodlane.
  Prvá polovica filmu ma bavila svojou dynamikou, druhá časť bola plná emócií, ovšem čakala som silnejší záver.

  • herecké obsadenie
  • dynamika, emócie
  • čierny pasažier na palube
  • slabý záver
 • 80%
  0
  0
  1. 4. 2014
  Jakub.Selesi (1166 bodů)

  Obrazově plno skvělých triků, jen závěr trochu nepochopen...
  Po technické stránce, zajímavé, ale měly by se soustředit na mnoho detailů, který jsem viděl a byly celkem paradoxně vyřešený... třeba, proč se do lodi nedostala voda komínem? atd... takovýhle chybiček, tam bylo spoustu...

  • vizuální effetky
  • jiný příběh
  • trochu nepochopitelný konec
 • 65%
  0
  0
  3. 11. 2014
  salisbury (1099 bodů)

  Noah stvořil archu, Aronofsky dílo, které nutí zahltit mozek myšlenkami. Nádherné scenérie islandských krajospádů jsou vyplněny příběhem, který je starý jak pradávný zákon a já jsem si ho tímto filmem oprášil povodní ve svém suchopárném nitru aniž by na mně zůstala nitka s absencí kapky vody.

 • 80%
  0
  0
  16. 5. 2014
  katarinaa (1052 bodů)

  Z traileru to vypadalo až trochu přitažené za vlasy. Šla jsem do kina s mojí matkou, která je tak trochu bible-fanatik. Poučku jsem se na ní v průběhu filmu pokukovala, hlavně v super akčních scénách. Myslela jsem si, že mě zahrne po projekci spoustou narážek a vysvětlování, že takhle to tedy v bibli nebylo. Ale nestalo se. Svižný rytmus. Anthony Hopkins :)

  • z těch záběrů tečou vyloženě prachy
  • chuť vidět, jak to bylo dál
  • skvěle vypracovaná psychologie člověka propojeného s přírodou x barbarský ostatní svět
  • vizuálně dokonalé záběry stvoření světa
  • někdy je to až moc hollywoodsky nabubřelé
 • 70%
  0
  0
  14. 4. 2014
  tamura (763 bodů)

  Je tam pro mě spousta těžko stravitelných věcí, ale člověk jde z kina a honí se mu hlavou myšlenky ne o tom, jak to byl špatný film, ale co říká, a to, co říká, není jen ilustrace biblické části. Režisér nabízí trochu víc, kombinuje starozákonní příběhy, aktualizuje a tím vyvolává nepochybně i kontroverzi. Nikoli pouze heretického rázu. Pro mě základní myšlenka - co tady na tý planetě vlastně děláme? Zjevně by jí bez nás bylo líp. Bez diskuse.

 • 80%
  0
  0
  2. 4. 2014
  Milena107 (504 bodů)

  Film Noe, který jsem mohla zhlédnout v rámci XXI. Prague International Film Festivalu neboli Febiofestu 2014 splnil téměř plně mé očekávání, neboť tento americký velkofilm se skvělými herci sliboval opravdový a lahůdkový zážitek pro diváky, kteří mají rádi tyto druhy filmů. Režie se ujal Darren Aronofsky, který má své renomé díky svým předchozím filmům, a proto si divák mohl vychutnat jeho fantasy snímek s opravdovou rozkoší. Samozřejmě, že na některé scény či záběry by mohl mít divák odlišná hlediska, ale vcelku byl film NOE zajímavým fantazijním ztvárněním záchrany lidstva a všech druhů zvířat před strašnou potopou.

 • 40%
  0
  0
  17. 10. 2015
  lord (404 bodů)

  Tak tohle opravdu není film dle mého gusta. Chápu, že téma které je v Bibli popsáno velmi stroze je potřeba nějakým způsobem umělecky dotvořit, ale tohle? Vždycky jsem měl o tomto příběhu nějakou představu, předkládané zpracování je však v přímém rozporu s touto představou a beru ho jako urážku, vedenou snahou o kazatelský pseudo-výklad.. 40% pouze za efekty.

 • 10%
  0
  1
  27. 3. 2014
  TemnýProrok (336 bodů)

  Biblický příběh a v něm kamenní obři či těhotenské testy ... Co to oko moje zřelo?

 • 70%
  0
  0
  2. 4. 2014
  polopaticky (325 bodů)

  Pokud nepočítám televizní rodinný film z roku 1998, Noe, tak vlastní biblický epos o Noemovi v historii kinematografie zcela absentuje. Jeho zfilmování tak bylo pouze otázkou času, kdy se filmařská technika a vizuální efekty dostanou na potřebnou úroveň. Přestože se pojetí Aronofského v mnohých ohledech liší od toho biblického, tak nabízí ucelený a jednomyslný pohled na potopu světa, který ne každému může konvenovat, zejména ne stoupencům křesťanství, islámu a judaismu. Aronofsky při vypravování používá netradiční práci snímání příběhu, když nám hned několikrát nabídne dynamické foto sekvenční scény, tolik atypické pro současný film, díky čemuž může nepřímo nastartovat revoluci v natáčení, to však ukáže až čas.

 • 60%
  0
  0
  10. 4. 2015
  mkubalikova (313 bodů)

  Starý zákon jsem četla před hodně lety, takže si pamatuju tak akorát, že Noe postavil archu a přežil potopu. Filmový Noe je o tomtéž plus transformeři z kamenů, bitva jak vystřižená z Pána prstenů, spousta CGI vody, brutální rodinné drama a výsledný pocit, že jsem to vidět nemusela. Třetí hvězda pro Emmu Watson, hrála jak o život.

 • 20%
  0
  1
  15. 7. 2017
  lucifrid (142 bodů)

  Prosím tohle opravdu ne! Předem upozorňuju, následují spoilery. Ale tohle opravdu vidět nechcete, takže to nevadí. Vidět tohle v kině za normální ranec peněz, profackuju se, ale v rámci Febiofestu to tak nebolelo. Na Aronofského málo divné, celkově pěkně blbé. Magický těhotenský test, rodící Hermiona (jo, to možná byl jediný zajímavý zážitek), psychotický Noe dostrkávající vlastního syna do role otcovraha, andělé vystylizovaní jako kamenožrouti, Noe jako ožrala válící se na pláži a Anthony Hopkins juchající nad objevenou borůvkou a následně se stavícím smrti s blaženým úsměvem (ano, našel jsem borůvku, můžu umřít). Jo a závěrečný titulek "Podoba se skutečným příběhem nebo postavami je čistě náhodná." Tohle bych dokázala zopakovat jedině v notně posilněném stavu. Skvělý potenciál přišel naprosto vniveč.

 • 100%
  0
  0
  2. 4. 2014
  jarmila-reznickova (105 bodů)

  To se mi teda líbilo moc. Těhotenské testy mi nevadily

 • 55%
  0
  0
  18. 5. 2014
  iskawlan (53 bodů)

  Výborné efekty, slabší dějový obsah

 • 40%
  0
  0
  1. 4. 2014
  kajir (48 bodů)

  Obrazově plno fenomenálních triků, spousta zajímavých scén jak obrazovou estetikou, tak silou emocí. Celkově ale prapodivně uchopený biblický příběh.

 • 0
  0
  15. 5. 2014
  vaclav-kropac (24 bodů)

  Rozhodně hodně zajímavý film, plný dobrodružství a také počítačové animace, ale to už je dneska v každém filmu... tento film hodnotím tak jak hodnotím, byl velmi vydařený a vřele doporučuji, všem ke shlédnutí...

 • 40%
  0
  0
  2. 4. 2014
  Brennos (16 bodů)

  Podivná kombinace Bible a Pána prstenů, kterou nezachrání několik silnějších scén.

 • 0
  0
  18. 4. 2014
  Host
  Host

  kde seženu tento film česky a zdarma, bez registrace? nebo aspoň cze titulky prosím

67 60 ?
jak hlasovat?
 • Crreed 50%
 • Mikik4444 75%
 • mims 70%
 • jiri-cisar 80%
 • lamps 50%
 • Kim6 30%
 • Meky 65%
 • hcfort 65%
 • cerfik 80%
 • misalege 100%
všechna hodnocení (153)

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 11 v žebříčku uživatele filamubobes
13. místo z 17 v žebříčku uživatele sporkaska
85. místo z 104 v žebříčku uživatele filamubobes