Bohemian Rhapsody (USA)
USA USA
134 minut

Žánry

:
Drama, Hudební, Životopisný

Obsah

:
Queen. Jediné, co je pozoruhodnější než jejich muzika, je jeho příběh. Bohemian Rhapsody popisuje hudební dráhu i jedinečnou životní a uměleckou jízdu více »« méně

Režie

:
Bryan Singer Dexter Fletcher

Scénář

:
Anthony McCarten Peter Morgan

Herci

:
Rami Malek Lucy Boynton Joseph Mazzello Mike Myers Ben Hardy ...
Premiéra: 1. 11. 2018
Distributor: Cinemart
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  4
  0
  1. 11. 2018
  lamps (11956 bodů)

  Prvotní nadšení z energického hudebního výplachu bohužel střídají rozpaky nad mechanicky uspořádaným dílem, které trvá přes dvě hodiny, ale nedokáže konstruktivně poskládat celistvý vývoj vztahů mezi aktéry, který je k absolutnímu prožitku klíčem. Příběh přeskakuje mezi zásadními etapami kapely docela bez ladu a skladu a vedlejší postavy jsou nepochopitelně jenom do počtu, popřípadě šablonovité až hanba (hlavně manažeři Queenů a teploušek Paul). Co ale funguje, je doslova ikonický obrázek legendárního Freddieho, jehož vykreslení sice nepochybně ubírá na autenticitě požadovaná přístupnost filmu (kvůli níž působí osobní rovina překvapivě asexuálně), jenže procítěnou životní cestu velkého showmana je přesto radost sledovat a když už nic, tak jeho osud vás při závěrečném koncertu smutně a současně euforicky zasáhne. A samozřejmě tomu strašně pomáhá Malek, který Mercuryho fakt nehraje, ale přímo jím je. V součtu v ničem vynikající a dost patetická podívaná, ale už jen pro ty neskutečné potíže, které vznik projektu doprovázely, pro celkový entuziasmus a pro Queeny, k nimž chovám nemalý respekt, zůstanu u zdviženého palce..

 • 90%
  0
  0
  16. 11. 2018
  evismaior (3576 bodů)

  Bohemian Rhapsody považuju už dlouhá léta za dokonalou rockovou skladbu, takže tenhle film pro mě byl jednoduše povinnost. Ačkoli jsem se nikdy nezajímala o přílišné podrobnosti ze života členů kapely, bylo poměrně znát, že si tvůrci řadu věcí přibarvili a uzpůsobili, aby dali příběhu tu správnou dramatickou linku (Mercury se dozví, že má AIDS a jde poprosit kapelu o odpuštění, aby si mohli zahrát na Live Aid koncertu), ale je fakt, že energie z plátna tryská proudem a herečtí představitelé členů kapely jsou tak dokonalí, až jsem místy zapomínala, že koukám jenom na herce napodobující Mercuryho, Maye, Taylora a Deacona. Oceňuju nasazení songů často v plné délce, což bohužel zase vedlo k tomu, že děj zůstával jen zkratkovitý a vybíral si jen to nejzajímavější (nejpřibarvenější) nebo nejvtipnější. Po shlédnutí ve mně převládají emoce lítosti, že v době, kdy Queeni bořili stadiony, jsem se já jen batolila kolem bráchova gramofonu přehrávajícího jejich desky, protože zažít tohle live musela být pecka. A taky bych si přála, aby se někdo chopil těchhle herců a natočil z toho pořádnej mnohodílnej seriál, protože by mě zatraceně bavilo dívat se mnohem mnohem déle a podrobněji, jak vznikaly songy Queenů, jaké měli zážitky z turné, večírků a i na to, jak tenhle styl života zasahoval do soukromí všech členů kapely. Rovněž závěrečná léta Mercuryho života by stála za zfilmování, protože jeho příběh je prostě silný a to tenhle film dokázal.

 • 65%
  0
  2
  13. 11. 2018
  Petrson (3458 bodů)

  Jakoby reklamní film na objednávku, vše tak trochu uklizené, zdánlivě nekonfliktní. Každou scénu mohli členové Queen prý vetovat. Tomu odpovídá zážitek z nezákulisí Queen a zároveň sled úžasných písniček. Kdysi jsem četl živopis Fredieho a musím přiznat, že to byla dobrodružnější jízda. Škoda, že ho nehrál Sacha Baron Cohen, ten ale u Queen neprošel. Vzpomínkové, dojemné a dobře ošéfované, aby vyniklo to pozitivní a přiznalo se nezbytné.

  • písně, herecká věrohodnost postav
  • schématická epizodová skládanka, scénář
 • 100%
  4
  0
  2. 11. 2018
  limeta (2823 bodů)

  3/4 stopáže husí kůže, poslední čtvrtina slzy
  Zjevení, bomba, nádhera a aspirant na můj "nej" film. Z očekávané hudební pecky je plnotučný film se vším všudy. Nadčasovým skladbám je filmový obraz Bohemian Rhapsody vyrovnaným partnerem, příběh Freddieho Mercuryho je poutavý, smutný a skvěle ztvárněný dokonale věrně vypadajícími hlavními protagonisty. U Ramiho Maleka jsem měla trochu rezervu na úplném začátku filmu, ale postupně mě zcela vtáhnul do děje a přesvědčil o své autentičnosti, až mi s Freddiem zcela splynul. Jeho pohyby, ten grif se stojanem mikrofonu...Je to oslava Freddieho jak má být, skvělý hudební zážitek, ale ne jen čistě hudební, ne popisně životopisný, je to velkolepé kompaktní dílo s vtipem i dobře a vkusně dávkovaným vhledem do pohnutého života hudebního génia. Krásná filmová práce

 • 90%
  1
  0
  13. 11. 2018
  marie-kolarova (1504 bodů)

  Očekávala jsem špičkový hudební film a takový jsem viděla. Film o Freddieho osobního dramatu by byl jiný formát, daleko míň hudby a o to víc nočních můr. Když byl na pódiu, tak žil, mimo pódium zápasil, se sebou, svým talentem, slávou a s pochybnostmi. Je to silně atmosférické a závěrečný koncert mě naprosto přibil do sedačky.

 • 75%
  1
  0
  15. 11. 2018
  Špímoňátko (590 bodů)

  Film pro všechny, který by nikoho neměl urazit. A tak to i bylo, když sem odcházel z kina v zásadě spokojený. Jediný co bych filmu vytknul je fakt, že jde pohádkovou verzi příběhu, který až tak barevný nebyl.

 • 85%
  5
  0
  28. 10. 2018
  Marrow (66 bodů)

  • Remi Malek jako Freddie válí a je vidět, že si dal opravdu záležet na vystižení jeho pohybů. Nejvíc to je vidět v závěru, kde koncert Live Aid je 1:1 stejný s originálem.
  • Cekově se casting opravdu povedl
  • Velmi dobře provedený je i scénář, kde se daří svižný děj prokládat i humorem pro lidi, kterým na historických reáliích zas tak nezáleží (schůzka s vydavatelem ohledně Bohemian Rhapsody jako singlu).
  • Nedodržování historických reáliích je současně asi i věc k vytknutí.
  • Nejsem si jistý, že se film bude líbit i lidem, co Queen neznají.
 • 60%
  1
  0
  16. 11. 2018
  sexipsik (7 bodů)

  Na film jsem šel s neskutečným nadšením a očekáváním. Odcházel jsem rozpolcený. Hudba ve filmu je - jak jinak - skvělá, ostatně, proto Queen miluji. Herecké výkony ''členů kapely'' byly parádní, ohromně jsem se bavil (Byť Johnny Deacon mi přišel uvěřitelný až v druhé půlce filmu, s malým afrem). Na spoustu detailů tvůrci pamatovali, na spoustu nikoliv. Zejména koncertní projev členů býval ve skutečnosti výraznější, kucí mají své ''signature moves'', je s podivem, že se toho do filmu nepromítlo víc, ale i tak, něco z toho tam bylo, spokojenost. Co ale drhlo, to byly ty DOJEMNÉ scény. Ani jedna z nich pro mě nefungovala. Husí kůži jsem měl při hudební produkci během filmu několikrát. Ale co začalo písní Under Pressure, když je FM v Mnichově a gradovalo před/v/po nemocnici písní Who Wants to Live Forever, to ve mně jen utvrdilo pocit, který jsem měl už delší dobu. Laciné berličky a patos. O tom, že se skupina údajně dala dohromady před Live Aid kvůli Live Aid, a prý ''nehráli roky'', netřeba dále diskutovat. Je to hrozná blbost a článků o tom již vyšlo dost. Tvůrci potřebovali pomoct, dobrá, ale tahle atmosféra rašícího happy endu bohužel ničí závěrečný koncert. Hudebně, opět jak jinak, pecka. Ale - kapela dojatě žasne, že Freddie zpívá! Genderově perfektně vyvážené publikum se blaženě a přesně vyrovnáno vlní do rytmu. Lidi jsou z toho, jak to všechno dopadlo dojatí, objímají se a pláčou... Bůh ví proč jsem si během toho všeho vzpomněl na devadesátkové hrůzy filmů Šampioni a spol. Za mě tedy záblesky dokonalosti, zamazané laciným balastem. Celkově spíš spokojenost s pocity hořkosti.

  • 100%
   1
   0
   8. 11. 2018
   hannah-human (7 bodů)

   Jako velká fanynka skupiny Queen a nejlepšího zpěváka všech dob (alespoň dle mého názoru),jsem se na film těšila již dlouho předtím, než přišel do kin. 1.listopadu jsem tedy nemohla chybět na premiéře v našem městě. Rami Malek podal úžasný výkon, stejně jako ostatní herci. Příběh se mi moc líbil, stejně jako notoricky známé skladby. Dávám plný počet, protože jsem si film opravdu užila. Děkuji za něj tvůrcům a děkuji hercům za jejich výkony.

  • 100%
   1
   0
   5. 11. 2018
   rock-honza (7 bodů)

   Jsem naprosto unešen tímto filmem.Bohemian Rhapsody, nejlepší deska Queen, od té doby nikdo nic takového nenahrál.Výborné zpracování filmu,kde si každý kdo měl rád tuto kapelu najde své.Ztvárnění života Freddieho v podání Remiho Malka naprosto nemá chybu.I ostatní členové kapely jsou velice dobře podáni.Zkrátka dokonalost a především skvělý zvuk po celý film.Poslední část filmu koncert Live Aid byla třešnička na dortu,kde lidem v sálu ukápla slza..Doporučuji shlédnout předevšim těm kdo Queen měli rádi.Pro mne absolutně nejlepší snímek tohoto roku.

  • 100%
   0
   0
   15. 11. 2018
   ivona-quardova (3 bodů)

   • skvělý, dobrou hudbou nařachaný film. Vynikající obsazení rolí. Velké plátno a silný zvuk při zhlédnutí je podmínkou.Za mně 100%
   84 82 ?
   • Pajmen 70%
   • elišákkulišák 100%
   • jiri-kovac 90%
   • Škrli 100%
   • Petra8619 50%
   • Joffrey 0%
   • Petrson 65%
   • antonin-nadvornik 75%
   • sexipsik 60%
   • Riverdon 90%
   všechna hodnocení (58)
   jak hlasovat?
   Sdílet tuto stránku:

   Partneři: