The Frozen Ground (USA)
USA USA
105 minut

Žánry

:
Krimi, Thriller
Motto: Když se lovec... stane kořistí.

Obsah

:
Film The Frozen Ground je inspirován neuvěřitelným, avšak skutečným příběhem aljašského policisty Jacka Halcombeho (Nicolas Cage), jenž se pokusí zastavit více »« méně

Režie

:
Scott Walker

Scénář

:
Scott Walker

Herci

:
Vanessa Hudgens Nicolas Cage John Cusack Dean Norris Radha Mitchell ...
DVD: 13. 11. 2013
Přístupnost: Mládeži přístupno
Jste na stránce filmu Zmrzlá zem. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Zmrzlá zem myslíte! K 1. červnu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 26279 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 60%
  0
  0
  17. 5. 2015
  martin-mickey-stusak (20351 bodů)

  Další filmová rekonstrukce skutečného případu masového vraha mladých žen, což dokazuje i několik autentických fotografií některých obětí v závěru snímku. Příběh se zabývá zoufalému a velmi složitému vyšetřování nalezených několika těl a přemlouváním jediné přeživší dívky k pomoci. O akční scény tu vůbec nejde. Buduje se temná atmosféra, která graduje napínavým konečným výslechem zatčeného pachatele. Takovéto snímky to kvůli dramatizaci nemají jednoduché, a tak je vcelku složité takový námět patřičně uchytit. Tady se to jakž takž povedlo. Bez akčních scén to sice není ono, ale alespoň se tímto snímkem vrátila stará škola dramatických detektivek.

 • 60%
  0
  0
  22. 9. 2013
  headhunter (10285 bodů)

  Cage se stal postupně něčím, koho snad už nikdo následovat nebude. Z možné megastar se stala jakási "hollywoodská kulisa". Kam ho postavíš, tam ho máš, ale hlavně, ten dramatický výraz... tak ten je jistota! V příštím filmu by mohl za sebe nasadit papundeklovou figurínu, abychom konečně poznali ten rozdíl... Jinak film měl celkem zajímavý (jak už to bývá, dle skutečných událostí) námět a Cusack jako záporák hodně mile překvapil*

 • 20%
  0
  0
  9. 9. 2015
  Pas (6204 bodů)

  Zamrzlý scénář i herectví
  Jak Cageova, tak i Cusackova novodobá filmografie, čítá kousky, které už se do kin přes svou mizernou kvalitu, raději ani nedostávají a tentokrát se po dlouhé době (od dob Con Airu) setkávají v podobně "kvalitním" snímku, tentokrát založeném na skutečných událostech. Na první pohled by mohlo vypadat, že se může jednat o mrazivý, temný thriller, ale výsledek se nedá nazvat ani rutinní, jako spíše nepovedený, špatně zahraný a ve své podstatě i nezajímavý, protože film neprobíhá jako standardní kriminálka o honu na psychopatického zabijáka, jako spíše nudné čekání na náhodu. Ani tentokrát se bohužel kluci nevyšvihli.

 • 85%
  0
  0
  31. 3. 2016
  leafroller (2559 bodů)

  Na pozadí vyšetřování hrůzných a především skutečných zločinů vypráví film o dívce, která měla v životě velký ranec smůly. A podle mého je právě ona nejen tím vypravěčem, ale zároveň hlavní postavou celého příběhu. A pokud vás všechny ty hrůzy, které se jí celý život děly, nechávají chladnými natolik, abyste pouze hodnotili výkon pana Cage, pak jsme asi každý viděli jiný film. A pokaždé, když něco takového shlédnu, jsem opět radši, že nejsem žena.

 • 60%
  0
  0
  1. 8. 2014
  stantheman (2385 bodů)

  Nicolas Cage...kdysi zajímavý herec...dnes jedna role méně zajímavá než druhá. Film podle skutečné události...a to je tak vše co je na filmu zajímavé....docela zbytečná detektivka

 • 100%
  0
  0
  30. 11. 2013
  krakenvalo (1418 bodů)

  No tak kde začať bomba film od začiatku až do konca scenár bomba a dej filmu tieš bomba suprový film a hlavný hrdinovia

 • 90%
  0
  0
  10. 6. 2016
  mausis (370 bodů)

  Když se sejdou Cusack a Cage v jednom snímku, musí to přece stát za to. A taky stojí. Surová realita, vcítění se do obětí, vložení svého já pro dobro věci. Napětí a ten pocit, že tohle nejspíš nedopadne. Hrůzný, děsivý a drsný, ale po pár ukázkách jsem to prostě musela vidět. Protože pak si teprv člověk uvědomí, jaká je hodnota života a stačí nechtít moc. Jen mít tu výsadu žít. Velmi silný zážitek, věřte mi.

66 ? ?
jak hlasovat?
 • mims 40%
 • Riverdon 55%
 • Alex 100%
 • LenkaJ38 70%
 • jarv 70%
 • Elizabett 70%
 • mausis 90%
 • leafroller 85%
 • bayern 55%
 • Alanna 45%
všechna hodnocení (44)

V žebříčcích podle hodnocení

123.
v žebříčku filmů za rok 2013
877.
v žebříčku krimifilmů