Pán prstenů: Návrat krále
Komentáře

prvni predchozi 1 2 3 4 dalsi posledni
 • 100%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (1780 bodů)

  Dlouho jsem se tomuto komentáři vyhýbal, i když jsem věděl, že k němu jednoho dne dojde. Vyhýbal jsem se mu zejména protože jsem se bál, že oněmi řádky nedokážu pořádně vystihnout, jak strašně moc z celého svého srdce a nejhlubšího nitra své duše ty filmy miluju. Co miluju, adoruju. Velebím. Uctívám. Pán prstenů pro mě není jen trilogie naprosto výborných filmů. Je i jakousi součástí mě samotného. Něco, co mě formovalo, co mi utvářelo osobnost, záliby, charakter. Co mě duševně rozvíjelo. Pán prstenů má totiž absolutně všechno, co vyžaduji od velkolepých hrdinských příběhů, které dodnes naprosto zbožňuji – Podmanivý příběh, zajímavé a rozmanité hrdiny, se kterými se člověk může ztotožnit, velkolepé bitvy, epickou podívanou a fantastickou hudbu. A když říkám fantastickou, tak tím opravdu myslím naprosto nejlepší nejlepší filmový soundtrack, jaký jsem kdy slyšel. Howard Shore je génius. Takovou skvostnou symfonii pro mě osobně ještě nikdo netrumfnul. Ani John Williams, Zimmer, atd. Je prostě nejlepší. Což mi připomíná, že zde budu házet jen samé superlativy, to jen pro upozornění. Pán prstenů má nejlepší hudbu, nejlepší proslovy (Aragornovu řeč u Černé brány znám dodnes komplet nazpaměť), nejlépe odvyprávěný příběh, plus samozřejmě je to dodnes moje nejoblíbenější a dovolil bych si říct, že i nejlepší filmová série. Žádný jiný film mi tak často nenaháněl husinu, žádný mě natolik neoslovil, plus u žádného jsem pořádně nebyl dojatý k slzám. Během konce trojky jsem bulil jak malej. Každý, kdo ty filmy viděl, musí uznat, že to není jen nějaká laciná nerdovská fantasmagorie, ale naprosto okouzlující a poetický příběh o hrdinství, lidství, přátelství, lásce a statečnosti. Stíhá být zároveň vtipný a vážný. Napínavý a odlehčený. Romantický a děsivý. Je to mistrovské dílo, které se mi natolik dostalo pod kůži, že už ho pro mě asi nadosmrti nikdy nic nepřekoná. Nu což, nestěžuji si. A kdykoliv mi nějaká žena řekne, že ho také zbožňuje, hned mi bude tak o 45% sympatičtější a atraktivnější, ať už bude vypadat jakkoliv. (A když mi ještě k tomu třeba řekne, že četla Silmarillion, je zde riziko, že se do ní seriózně zamiluju.) Musím Pánovi prstenů poděkovat (v podstatě tím děkuju Sauronovi O__O). Za to jaký jsem. Jak přemýšlím. Co mám rád. Jak jsem již psal, je svým způsobem mou součástí. A já mu za to budu nadosmrti vděčný. Psal bych asi ještě dlouho, ale to bych byl už asi opravdu přespříliš patetický. Takže... Děkuju. A miluju tě. (Film, ne Saurona.)

 • 100%
  0
  0
  4. 12. 2012
  psico (1664 bodů)

  Velkolepší zakončení celé serie, parádně jsem si tuhle jízdu užil a už se moc těším na Hobita :)

 • 100%
  0
  0
  13. 12. 2012
  pokladnik (1599 bodů)

  Ke trojce už snad ani není co dodat. Peter Jackson udržel laťku vysoko což se povede málokomu. Taky o tom svědčí Oskaři za každý díl. To se snad nikomu nepovedlo. Konec série je opravdu velkolepý a můj milovaný Aragorn konečně získal nazpět království Gondoru :)U tohoto typu filmů mi happy end vůbec nevadí...

 • 70%
  0
  0
  4. 12. 2012
  Pavlína81 (1568 bodů)

  Tak tohle mě nijak zvlášť nenadchlo jo moc krásně provedeno,efekty také dobré.

 • 95%
  0
  0
  7. 6. 2012
  hroufie (1413 bodů)

  Takhle má vypadat závěr série! Epické

 • 90%
  0
  0
  11. 3. 2014
  jvempire (1205 bodů)

  Velice dobré zpracování knih J.R.R. Tolkiena, které podle mě zachovalo ducha Středozemě. Všechny tři díly na dobré technické i režisérské úrovni. Společenstvo prstenu, Dvě věže i Návrat krále jsou povinou součástí sbírky každého milovníka fantasy v knižní i filmové podobě.

 • 90%
  1
  0
  19. 6. 2013
  michaela159 (1042 bodů)

  ála jsem se, že tři a půl hodiny v kině nevydržím sedět, ale opak je pravdou. Co se týče fanoušků knihy (mezi které patřím) - jsou zde opět výrazné odchylky v ději, něco málo přibylo, hodně událostí chybí, ale není možné převést 300 stránkovou knihu na plátno otrocky tak, bez invence, slovo od slova (tedy lze, ale výsledek by byl tragický). Takže dějové rozdíly jsem se snažila nevnímat a soustředila se na zpracování, dojmy, prostě na film. Technická stránka je dokonalá - kamera, efekty (až na pár míst, které vypadají trochu uměle - podle mého třeba Minas Morgul a zelený sliz á la armáda Mrtvých), střih, zvuk i výprava. Fantastická výpravná hudba Howarda Shore "jenom" ještě víc umocňuje emoce a napětí. Navíc mě fascinuje, s jakou láskou a pečlivostí do všech detailů byly vyrobené všechny kostýmy, rekvizity, lokace a města. Pozadu ale v žádném případě nezůstává ani ta druhá stránka filmu - režie a herecké výkony. Peter Jackson dokázal, že je fantastický vypravěč plný svěžích nápadů a spousty invence. A herci jsou kapitolou sami pro sebe. Elijah Wood i Sean Astin jsou bezchybní, zdatně jim sekunduje Andy Serkis jako Glum, což je asi nejzajímavější postava celého filmu. Legolas je jako obvykle dostatečně vznešený (já vím, nehraje, jenom stojí rovně a hezky se tváří a pěkně vypadá, ale prostě... pěkně vypadá O:-)) a Gimli legrační, ale moc prostoru zde nedostávají. Ani s charismatem Vigga Mortensena to není tak zlé, jak většina kritiků psala. Je pravda, že v okamžiku, kdy se stane králem a má působit naprosto monumentálně, mu něco mu chybí, ale dá se to překousnout, předtím ale do své role padne skvěle. Ian McKellen je již tradičně hodně přesvědčivý a mě osobně překvapil Billy Boyd jako Pipin. Snoubící ve své postavě dětskou zlobivost a zvědavost a naopak moudrost získanou dlouhou nebezpečnou cestou a odvahu na hobita nevídanou (obzvláště v Minas Tirith) - prostě nemá chybu. Tenhle film je zřejmě nejlepší z trilogie, nejlepší fantasy, jaké kdy bylo natočeno a pro mě i jeden z nejkrásnějších filmů, jaký kdy vznikl.

 • 100%
  0
  0
  21. 12. 2014
  Rapaport (1016 bodů)

  Dokonalejší zakončení snad nemohlo být. Jackson dotáhl ságu do cíle ve velkém stylu. Snad není co dodávat. Bitvy jsou fenomenální a zakončení dojemné. Tahle trilogie má prostě všechno co má fantasy příběh mít.Samozřejmě za to může z velké míry knižní předloha, ale Jackson ji tak dokonale zpracoval, že si film těch jedenáct oskarů určitě zaslouží.

 • 100%
  0
  0
  19. 4. 2018
  PRINC180 (777 bodů)

  Ano tento díl je vskutku mistrovské dílo ,I.a II.jsou velice dobré filmy ale III. ukončuje skvěle tuto trilogii že nemám slov člověk žasne jak se dá podle knihy na filmovat skvělé dílo ,nemohu nic vytknout tolik emocí co film přináší je neskutečné. Na závěr mohu režiserovi "Peter Jackson" poděkovat za nádherný zážitek.

 • 90%
  0
  0
  19. 2. 2015
  CrypzzXD (572 bodů)

  • vizuál
  • emoce
  • postavy
  • herci
  • předloha
  • stopáž
 • 100%
  0
  0
  1. 4. 2014
  mikewin (569 bodů)

  jedním slovem "super"

 • 100%
  0
  0
  9. 4. 2016
  TomSti (548 bodů)

  Předloha o které se tvrdilo, že ji není možno zfilmovat. Podařilo se, na jedničku.

 • 90%
  0
  0
  23. 11. 2013
  Jiza (515 bodů)

  Muj nejoblibenejsi film z trilogie. Opravdu velkolepa podivana, sic zbytecne natahovanz dil ale i tak se jedna o slusne zakonceni serie.

 • 90%
  0
  0
  30. 10. 2014
  Milena107 (504 bodů)

  Poslední díl trilogie byl ze všech natočených filmů Jacksona na knižní stejnojmennou předlohu tím nejvelkolepějším zakončením, kterému nechybí napětí, akce, nudit se ani na chvíli nebudete.

 • 85%
  0
  0
  9. 12. 2014
  LucylaEwing (499 bodů)

  Důstojné zakončení trilogie.

 • 80%
  0
  0
  31. 5. 2016
  Liki12 (445 bodů)

  Velkolepé zakončení celé trilogie,kdy dochází k bitvě o Gondor a jeho hlavní město Minas Tirith a také v podstatě o přežití lidstva proti nelítostnému Sauronovi. Frodovi se Samem se i Glumovi navzdory nakonec podaří zničit prsten v ohni Hory osudu a Sauron, nepřítel svobodných lidí Středozemě je tak poražen. Aragorn se stane králem Gondoru a ožení se svou milovanou Arwen. Film po zásluze získal všech 11 Oscarů, na které byl nominován. Skvělé herecké výkony především Elijaha Wooda a Seana Astina,nezapomenutelný je i Viggo Mortensen jako Aragorn.

 • 100%
  0
  0
  1. 3. 2017
  dadoool (406 bodů)

  Opravdu velkolepý závěr celé trilogie. Dokonalý příběh, dokonalé ztrvárnění přátelství, vytrvalosti a odvahy. Prodloužená verze ještě lepší. Nikdy mě to neomrzí i dyž jsem to viděla už nesčetněkrát. Opět hudba naprosto dokonalá, podtrhuje příběh a navozuje atmosféru.

 • 95%
  0
  0
  30. 1. 2015
  dubjanka (402 bodů)

  Nádherně natočený film. Upoutá, zaujme, nadchne.

 • 100%
  0
  0
  19. 5. 2014
  Llucinka (390 bodů)

  Krásně zakončení celé trilogie, jedno oko nezůstalo suché.

 • 100%
  0
  0
  25. 6. 2013
  Annie555 (353 bodů)

  Úžasné zakončení úžasné série, film nemá nijakou chybu, nejlepší scény - bitva v Gondoru a před bránou do Mordoru. Konec je však lehce natahován, skočila bych už u Aragornovy korunovace, ale Tolkien to chtěl jinak, co už naděláme.

prvni predchozi 1 2 3 4 dalsi posledni
88 99 ?
jak hlasovat?
 • SONY_ 60%
 • Lucy Lu 85%
 • Chmur 80%
 • Nikkky 80%
 • eliska-lacinova 90%
 • Pyrkh86 40%
 • lukes-houmr-bures 80%
 • majo-sedlak 0%
 • No_Vojta 100%
 • mims 100%
všechna hodnocení (662)

V TV

V žebříčcích uživatelů

10. místo z 13 v žebříčku uživatele JosefTomas

„Směs příběhu prvního dílu a finální bitvy druhého výsledek? Naprosto boží film.”

51. místo z 131 v žebříčku uživatele JosefTomas

„Ano, vím, není to vyloženě akčnák, ale kdo si pamatuje ten masakr na konci filmu, kde je tuším nejvíce mrtvých historii filmu, tak to tady musím mít, ne?”

1. místo z 4 v žebříčku uživatele výfuk
1. místo z 5 v žebříčku uživatele VendyHauss
1. místo z 7 v žebříčku uživatele Maru
1. místo z 1 v žebříčku uživatele miroslav-harant
1. místo z 6 v žebříčku uživatele michael-majky-kupcik
3. místo z 9 v žebříčku uživatele krejcik.elinka
1. místo z 16 v žebříčku uživatele Tommass95