Pán prstenů: Návrat krále
Komentáře

Napište komentář

?%
0
0
Host
1 2 3 4 dalsi posledni
 • 100%
  2
  0
  2. 1. 2017
  JosefTomas (6024 bodů)

  Konečně je tu něco mezi prvním a druhým dílem. Skvělá akce, příběh i napětí, bleskové tempo a perfektní zakončení série. Ten poslední boj je k nezaplacení.

 • 80%
  1
  0
  1. 12. 2012
  VitvarJane (4463 bodů)

  Velkolepý konec celé série byl opravdu impozantní. Došli jsme s Frodem tam, kam jsem měli a vrátili se alespoň na chvíli domů. Celý film jsem sledovala se zatajeným dechem a nemohla jsem přestat, dokud celá série neskončila. Nádherné zpracování toho, co Tolkien úchvatně napsal.

 • 100%
  1
  0
  20. 1. 2015
  B3n (4060 bodů)

  Velkolepý závěr celé trilogie

 • 100%
  1
  0
  27. 9. 2012
  TARANTlNO (3329 bodů)

  [ THE BEST PETER JACKSON ].Trilogie,která se bude ve vašich myšlenkách pomalu rozkládat a další dny bude pro vás stále důležitější.

 • 90%
  1
  0
  22. 9. 2013
  miza (2250 bodů)

  Krásná trilogie a skvělé filmové záběry.

 • 95%
  1
  0
  5. 12. 2012
  karlik4801 (1937 bodů)

  Na Návrat krále se slyší jako na snímek jenž získal 11 Oscarů a zaslouženě? Podle mě určitě v oblasti nejlepšího filmu, režie, vizuálu a scénáře. Peter Jackson je otec filmové Pána prstenů a jde vidět že do trilogie vložil vše. Známé postavy mě stále bavily i Frodo zesvětli a Elijah mi přestal vadit. Brilantní završení s Glumem a Frodem. Pán prstenů: Návrat krále je jeden z nejlepších filmů ve svém žánru všech dob.

 • 90%
  1
  0
  19. 6. 2013
  michaela159 (1042 bodů)

  ála jsem se, že tři a půl hodiny v kině nevydržím sedět, ale opak je pravdou. Co se týče fanoušků knihy (mezi které patřím) - jsou zde opět výrazné odchylky v ději, něco málo přibylo, hodně událostí chybí, ale není možné převést 300 stránkovou knihu na plátno otrocky tak, bez invence, slovo od slova (tedy lze, ale výsledek by byl tragický). Takže dějové rozdíly jsem se snažila nevnímat a soustředila se na zpracování, dojmy, prostě na film. Technická stránka je dokonalá - kamera, efekty (až na pár míst, které vypadají trochu uměle - podle mého třeba Minas Morgul a zelený sliz á la armáda Mrtvých), střih, zvuk i výprava. Fantastická výpravná hudba Howarda Shore "jenom" ještě víc umocňuje emoce a napětí. Navíc mě fascinuje, s jakou láskou a pečlivostí do všech detailů byly vyrobené všechny kostýmy, rekvizity, lokace a města. Pozadu ale v žádném případě nezůstává ani ta druhá stránka filmu - režie a herecké výkony. Peter Jackson dokázal, že je fantastický vypravěč plný svěžích nápadů a spousty invence. A herci jsou kapitolou sami pro sebe. Elijah Wood i Sean Astin jsou bezchybní, zdatně jim sekunduje Andy Serkis jako Glum, což je asi nejzajímavější postava celého filmu. Legolas je jako obvykle dostatečně vznešený (já vím, nehraje, jenom stojí rovně a hezky se tváří a pěkně vypadá, ale prostě... pěkně vypadá O:-)) a Gimli legrační, ale moc prostoru zde nedostávají. Ani s charismatem Vigga Mortensena to není tak zlé, jak většina kritiků psala. Je pravda, že v okamžiku, kdy se stane králem a má působit naprosto monumentálně, mu něco mu chybí, ale dá se to překousnout, předtím ale do své role padne skvěle. Ian McKellen je již tradičně hodně přesvědčivý a mě osobně překvapil Billy Boyd jako Pipin. Snoubící ve své postavě dětskou zlobivost a zvědavost a naopak moudrost získanou dlouhou nebezpečnou cestou a odvahu na hobita nevídanou (obzvláště v Minas Tirith) - prostě nemá chybu. Tenhle film je zřejmě nejlepší z trilogie, nejlepší fantasy, jaké kdy bylo natočeno a pro mě i jeden z nejkrásnějších filmů, jaký kdy vznikl.

 • 100%
  0
  0
  13. 5. 2017
  Brenan88 (39505 bodů)

  Třetí a vlastně i závěrečný díl trilogie,která změnila pohled na žánr fantasy. Lepší název ani tento díl mít nemohl,protože se opravdu jedná o NÁVRAT KRÁLE. Po roce se na filmový trůn vrací opravdový král,aby nás všechny utvrdil v tom,že právě tohle je to nejlepší co můžete v kině vidět. První díl byl vynikající,druhý byl stále velmi dobrý,ale už jsem co vytknout,ale zde si neopovážím cokoliv negativního poznamenat. Těch 11 Oscarů je zasloužených,protože tohle je KRÁL.

 • 100%
  0
  0
  7. 10. 2016
  lamps (12996 bodů)

  První díl byl naprosto dokonalý a vychválil jsem ho opravdu hodně, ovšem závěrečná část trilogie mě tak ohromila, že jakákoliv chvála prostě nestačí na popsání té obdivuhodné vytříbenosti, dějové návaznosti a zároveň i nesmírné elegance, s níž se mág Jackson ve Středozemi pohybuje. Snad nikdy jsem neviděl jiný snímek, který by vršil všechny akční a velkolepé scény doslova jednu na druhou a ještě by dokázal gradovat tak delikátním a nezapomenutelným způsobem. Po skvělém Společenstvu přišla evidentně slabší dvojka, a tak jsem od Návratu krále očekával jednodušše epické až legendární zakončení, v němž Jackson nebude diváka ani trochu šetřit a připraví mu největší vizuální hody v životě. A nyní nemohu říci nic jiného, než že mise byla splněna. Viděl jsem hotový a úžasný velkofilm, jenž všechny významné prvky z prvních dvou dílů zužitkovává ještě daleko úderněji a dvojnásobně působivěji a který se jednoznačně zařadil na první místo mezi všemi filmovými finále, jaké kdy vznikly(Harry Potter je jen takový slabý odvar). Na začátku jsem se nadechl, a v záplavě naprosto autentické bitevní vřavy a závěrečného urputného zdolávání Hory osudu si ani nejsem jistý, jestli jsem náhodou nepřekonal světový rekord v zadržování dechu a nemrkání. Tohle je přesně to, co chce každý fanda vidět, tohle je hrdý nositel 11 Oscarů, tohle je legenda!!.

 • 50%
  0
  0
  14. 12. 2017
  Danny F. (11098 bodů)

  Do třetice a dost. Pěkné, zajímavé ale ničím neobvyklé.

 • 95%
  0
  0
  27. 8. 2017
  Pete69 (9451 bodů)

  Neuvěřitelné je, že všechny 3 díly Pána prstenů jsou skvělé. Třetí díly je na mě až příliš překombinovaný a armáda duchů pro mě znamená -5% rptože nemohu překousnout to, že mohly s touto armádou pobít vše a Frodo vlastně mohl odpočívat na kameni a čekat, až bude cesta volná :) Jinak samozřejmě skvělý film.

 • 85%
  0
  0
  1. 12. 2012
  kedl (6362 bodů)

  Velkolepé, ale zbytečně natahovaný konec!!

 • 90%
  0
  0
  28. 11. 2012
  bidlobox (3792 bodů)

  Když se schylovalo k premiéře Návratu krále, byl jsem tou dobou v Anglii. Nad obřím balkónem kina ODEON byl natažen mamutí banner s grafikou filmu. Hned na protějším kině zase visel velký plakát na Posledního samuraje s Cruisem. Volba by byla jasná, ale s návštěvou kina jsem počkal na návrat do Čech. Když jsem se do UK vydal podruhé, už byla k mání extended edice všech tří filmů, tak jsem si ji bez váhání koupil a taky Shoreův soundtrack. A jak je to s hodnocení třetího Návratu do Středozemě? Oscary neoscary, už to není plná palba, ale stejně je to pořád dost epic na skvělých 90 procent! :)

 • 100%
  0
  0
  11. 12. 2013
  saboter (3547 bodů)

  Velkolepé zakončení i tak se dá říct že dopadl třetí díl Pána prstenů film má neuvěřitelných 201 minut takže by se film nátáhnout ani víc už nedal i stejně tak se dáříct a atmosféřeherců a všem možném film ňák nevybočuje ze stanovených kolejí a ukáže vám majestátání bytvu se neuvěřitelnými efekty.

 • 85%
  0
  0
  18. 3. 2016
  rkotvald (3119 bodů)

  Dokonalé zakončení filmové trilogie a zároveň jedné kapitoly světové kinematografie. Z trojky čiší nepřeberné množství emocí, epičnosti a filmové preciznosti a to v porovnání s dvojicí předchozích dílů ve všech směrech v těch největších dávkách. V podstatě nic nového nepřináší, zato vše s čím pracuje, dotahuje do pomyslné dokonalosti. Nadmíru emocionální závěr(y) je pak sice přetažený, vzhledem k celkové stopáži všech dílů ale na místě. Na jedničku stále nedám dopustit, ale v oblíbenosti trojka figuruje velmi těsně za ní.

 • 100%
  0
  0
  26. 3. 2013
  výfuk (2962 bodů)

  Petera jsme zatím znali jako režiséra hororů, ale jednou cestoval vlakem a za jednu jedinou cestu dokázal nemyslitelné - přečetk celou první knihu Pána prstenů. A hnedka se rozhodl, že trilogii zfilmuje. A udělal asi největší krok ve svém životě a jeden z největších kroků v historii filmografie. Pán prstenů je po Kmotrovi asi nejznámější a "nejblockbusterovější" trilogie všech dob. Peter s Fran a s Philipou vytvořili mistrovský scénář pro mistrovské dílo. Jeden ze tří Oscarových rekordmanů je film, který stál milióny a viděl miliardy. Díky bohu, že existuje perfektní kniha J. R. R. Tolkiena, kterou mohl Pete nezapomenutelně zpracovat. Shore mě stále ohromoval svou geniální, malebnou a kouzelnou hudbou, kterou si mne podmanil, již dříve. Úžasné výkony všech herců nevyjímaje Serkise a McKellena. Díky mockrát za krásné dětství a krásný život.
  OBLÍBENÉ POSTAVY: Glum, Gimli, Gandalf, Frodo.

 • 95%
  0
  0
  31. 12. 2013
  alexik789 (2507 bodů)

  Po druhém díle jsem nedoufala, že film bude ,,velkolepý," jak si režisér přál u každého dílu. Nakonec se mu to zadařilo u dvou. Třetí díl je nejlepší z celé trilogie a krásně ji uzavírá. Tohle Peter Jackson rozhodně umí. Jsem zvědavá jestli takové filnále čeká i Hobita. Ale trochu pochybuji.

 • 90%
  0
  0
  5. 5. 2013
  harry456 (2434 bodů)

  Film, který miluje úplně každý.
  Skvělé jsou i přidané pasáže.
  Skvěle vytvoření skřeti.

 • 75%
  0
  0
  8. 5. 2017
  Rabadi (2190 bodů)

  • výborné herecké výkony, skvěle obsazený film
  • skvělé prostředí, ve kterém se film odehrává
  • oceňuji to, že všechna pokračování stojí za shlédnutí
  • dají se pořídit fanouškovské předměty, máme doma prsten a je nádherný!
  • těžko se orientuje v rasách a postavách proty, kdo nečetl knihy
  • příliš dlouhý film
 • 80%
  0
  0
  23. 11. 2012
  farb (2056 bodů)

  Jackson přidal ne velkoleposti, ale místy během toho ztrácel atmosféru. Nechápejte mě špatně, pořád je to plný božích do kolen posílajících scén, přesto ze mě předchozí dvě části ždímaly mnohem víc emocí. Snad se to časem změní, ale pro tentokrát zkrátka "jen" 80%.

1 2 3 4 dalsi posledni
88 99 ?
jak hlasovat?
 • kknk2 100%
 • Redy z Jedas 85%
 • kozanek 100%
 • Smaltan 100%
 • mikisi 100%
 • Pietro97 100%
 • red13 100%
 • Radek_Belina 100%
 • marek-radous 90%
 • Vurhor 100%
všechna hodnocení (632)

V žebříčcích uživatelů

10. místo z 13 v žebříčku uživatele JosefTomas

„Směs příběhu prvního dílu a finální bitvy druhého výsledek? Naprosto boží film.”

51. místo z 131 v žebříčku uživatele JosefTomas

„Ano, vím, není to vyloženě akčnák, ale kdo si pamatuje ten masakr na konci filmu, kde je tuším nejvíce mrtvých historii filmu, tak to tady musím mít, ne?”

1. místo z 6 v žebříčku uživatele michael-majky-kupcik
1. místo z 7 v žebříčku uživatele Maru
1. místo z 1 v žebříčku uživatele miroslav-harant
1. místo z 5 v žebříčku uživatele VendyHauss
3. místo z 9 v žebříčku uživatele muzz
1. místo z 16 v žebříčku uživatele Tommass95
1. místo z 4 v žebříčku uživatele výfuk
Sdílet tuto stránku:

Partneři: