Finding Dory (USA)
« další názvy »
USA USA
95 minut

Žánry

:
Animovaný, Dobrodružný, Komedie, Rodinný
Motto: Nezapomenutelné dobrodružství, které asi zapomene.

Obsah

:
V animovaném filmu od studií Disney•Pixar „Hledá se Dory“se na stříbrná plátna vrací oblíbená modrá rybka Dory, která si spokojeně žije na korálovém více »« méně

Režie

:
Andrew Stanton Angus MacLane

Scénář

:
Andrew Stanton Victoria Strouse Bob Peterson

Herci

:
Ellen DeGeneres Albert Brooks Ed O'Neill Kaitlin Olson Hayden Rolence ...
Premiéra: 16. 6. 2016
Distributor: Falcon

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  20. 7. 2017
  Brenan88 (39332 bodů)

  Mistři animace v praxi. Tady se po technické stránce nedá vůbec nic vytknout. Film je sice nádherný pro oko,ale vaši duši nepohladí. Je to hlavně kvůli postavě Dory,která svým chováním jen těžko může získat nějaké sympatie. Ono je to ze začátku možná legrace sledovat jak stále zapomíná,ale na hodinu a půl je velmi slabý nápad. Vedlejší postavy filmu hodně prospěli - konkrétně Hank.

 • 65%
  0
  0
  6. 2. 2017
  lamps (12384 bodů)

  Je to samozřejmě o dost slabší než skvělá jednička, a to z několika prostých důvodů. Za prvé se v podstatě kopíruje totéž, pouze s tím rozdílem, že se v průběhu neustále hledá každý s každým a že motiv putování skrze bujarý oceán zcela vymizel na úkor plácání se na tom samém místě. Za druhé, Dory je sice funkční vedlejší postavou, která svou přiblblostí vhodně doplňovala zamindrákovaného Marlina, ale jako hlavní tahoun začne po chvíli nudit a po delší chvíli už je, řečeno v nadsázce, na pěst. A za třetí došlo k nebezpečnému úbytku kvalitních vedlejších postav, ze kterých si skutečné sympatie získá pouze chobotničák Hank poslepu řídící nákladní kamión (hodně mě zklamala neúčast akvarijních rybek ze Sydney). I přesto všechno je to ale pořád uspokojivě funny, neustále se něco dějě (až na chvíle povinného moralizování a dojímání) a závěrečná akční vsuvka alá Počátek doplněná What a Wonderful World je dokonce, řečeno bez nadsázky, jednou z nejpovedenějších scén celého roku. Jestli další díl, tak ale jenom se zcela novým konceptem a s nedostižnými veterány původního filmu, který si narozdíl od Dory pamatujeme a nedáme na něj dopustit..

 • 80%
  1
  0
  19. 11. 2017
  Pete69 (8996 bodů)

  Perfektní animák, líbil se mi srovnatelně s filmem Hledá se Nemo, možná i o trošku více. Animace je skvělá a celý film je lahoda pro oko. Příběh propracovaný, trošku akční i dojemný.. Prostě animák, jak má být. U Pixaru jsou mistři ve svém oboru.....

 • 80%
  1
  0
  25. 3. 2017
  JosefTomas (5802 bodů)

  Jak už to bývá, pokračování dopadlo hůře, než jeho předchozí díl. Ovšem neměl to lehké, protože Hledá se Nemo patří mezi klasiku, ale dokázal to mile akceptovat. Příběh je chvílemi podobný tomu z prvního, ale má plno vlastních nápadů, takže rozhodne stojí za to se podívat. PS:Kdo viděl Hledá se Nemo v dabingu, bude zde potěšen, dabéři jsou úplně ti stejní, takže super.

 • 70%
  0
  0
  30. 8. 2018
  Jana Květoňová (4465 bodů)

  Zas musím konstatovat jako už tolikrát, že "nastavovaná kaše" je dobrá maximálně tak s volským okem, ale ne ve filmu. Špatný film to samozřejmě není, ale je horší než ten první. A zapomnětlivost Dory bych vydržela tak půl hodiny, ale ne 95 minut! Chobotnice jménem Hank je skvělá. (Možná mi to tak přišlo proto, že můj oblíbený americký herec je Tom Hanks! :-)) Doufám, že v Pixaru nechystají další pokračování "Hledá se Marlin"!

 • 80%
  0
  0
  15. 7. 2017
  evismaior (3713 bodů)

  Nový příběh ze světa pixarovských rybiček a dalších mořských tvorů, díky kterým i malé děti znají jména jako klaun očkatý nebo bodlok pestrý. Tentokrát se příběh točí kolem Dory, která zašátrala v děravé paměti a začala si vybavovat střípky ze svého dětství včetně ztracených rodičů. A vydala se je hledat. Příběhem i provedením pro mě srovnatelné s jedničkou, synek to ocenil dokonce mnohem víc, protože tady byla opravdu především legrace bez těch srdceryvných scén s mrtvou maminkou a sourozenci, které jeho citlivé srdéčko zasáhly hned na začátku předchozího Hledá se Nemo. Oba filmy mají navíc i překvapivě velmi dobrý český dabing (nahrazení Sigourney Weaver ve skutečné roli vyvolávače v akváriu Markem Ebenem teda ale pobavilo;-)).

 • 85%
  2
  0
  2. 1. 2018
  Chimpanzee21 (3582 bodů)

  Já osobně animované filmy až na vyjímky nemusím, proto to hodnotím podle toho co řekne můj bratr (10 let). Zkombinuji své pocity a přídám jeho bylo to dobrý/bylo to na prd ---> z toho vznikne mé hodnocení v %, ale jako podstatný bod animáků beru kouknout jako celá rodina, nebo nedoporučuji koukat vůbec. Proto tento komentář použiji u většiny animáků, jen u opravdových vyjímek hodím něco více obsáhlého.
  Souhrn: Pro děti ideální.

 • 75%
  1
  0
  9. 12. 2016
  rkotvald (3062 bodů)

  Není moc co říct, první Nemo je již klasika a po druhé ve stejných vodách se plave dost podobně, ale proč ne, když to vlastně bohatě stačí. Rodinný nadprůměr, ovšem nic víc.

 • 100%
  0
  0
  11. 12. 2016
  roque (2874 bodů)

  Úspěšné navázání na předchozí animák Hledá se Nemo. Děj poutavý, napínavý a zkrátka celkově dobrý. Malá Dory je opravdu roztomilá. Ráda se na tento film podívám znovu. Vřele doporučuji všem. Rybka Dory vyzrazuje svůj příběh.

  • Dory mluva
  • grafika
  • Dory jako malá rybka
  • nové postavy
  • 100%
   0
   0
   6. 11. 2016
   LenkaVL (2285 bodů)

   Moc hezký animovaný film. To se u volně navazujících moc nestává. Děj zajímavý a super nápad. Myšlenka, že si Dory vzpomene na své rodiče a pak je hledá. Opět staří známí Nemo a Marlin.

   • super
   • děj
   • originalita
   • udržení zajímavého a napínavého děje
   • 70%
    1
    0
    7. 7. 2016
    Hare77 (1876 bodů)

    Celkem slušná Pixarovka, která nezklame. Je trochu temnější, ale ve prospěch věci. Malinko přitažená za vlasy (třeba chobotnice řídí auto) více, než je únosné, ale proč ne. Ten hezký šok z Hledá se Nemo to už není, ale scénář celkem ujde. Je vidět, jak je těžké vymyslet opravdu dobrý příběh. Spíše doporučuji, neboť je to v rámci současné produkce to lepší.

    • animace, dabing, chobotnice
    • přetažení věrohodnosti příběhu i jako pohádky
   • 80%
    0
    0
    15. 7. 2016
    davsuch (976 bodů)

    Velmi povedený film, který skvěle navázal na Hledá se Nemo. Povedlo se zachovat napínavý děj se zajímavou zápletkou. Ztvárnění je také super. Myslím si, že pod dlouhé době jeden z nejlepších filmů co je možné vidět.

    • napínavý příběh
    • udržení standardu jako pokračování Hledá se Nemo (dvojky bývají děsné)
    • skvělá pointa a námět
    • skvělá animace
    • nic
   • 65%
    0
    0
    9. 1. 2017
    Yancl (887 bodů)

    Roztomilá pohádka alá Pixar, technicky vyšperkovaná, příběhově poutavá a hlavně o malinké rybce, co hledá svou rodinu, což se muselo uchytit i kdyby nechtělo. Pěkně se na to dívá, ale na mě osobně už je to moc "family" animák. Už jsem vyrostl z podobných typů a raději dám přednost filmům, co mají větší "boom". Dory je konkrétně cílená na menší publikum, kde se bude líbit ve všech ohledech.

   • 100%
    0
    0
    14. 7. 2016
    Květka (689 bodů)

    Na Hleda se Dory jsem se nemohla jako spravny fanousek animaku dockat. Tento celovecerni film me ani trochu nezklamal. Rada jsem se dozvedela srdcervouci pribeh male Dory a jeji hledani rodicu. Bylo to dojemne, v jeden okamzik mi malem i ukapla slzicka. Krasa. Rada se na to podivam znovu. :)

   • 70%
    1
    0
    10. 8. 2016
    wtemplar (384 bodů)

    Obstojné pokračování Hledá se Nemo není tak dobré jako jeho předchůdce, ale i tak nabízí ten lepší průměr současné animované produkce. Místy je to možná lehce depresivní či temné, ale na závěr se šťastným koncem.

    • chobotnice = kdykoliv je na scéně, tak je je o dobrou zábavu postaráno
    • ostatní postavy nejsou tolik zajímavé
   • 30%
    0
    0
    14. 2. 2017
    byland (309 bodů)

    Achjo...asi takhle bych vyjádřila celý film. Je to tak strašně podobné filmu Hledá se Nemo, že je to až neskutečná nuda!

   • 100%
    0
    0
    29. 7. 2016
    pery34 (283 bodů)

    Na Hleda se Dory jsem se nemohla jako spravny fanousek animaku dockat. Tento celovecerni film me ani trochu nezklamal. Rada jsem se dozvedela srdcervouci pribeh male Dory a jeji hledani rodicu. Bylo to dojemne, v jeden okamzik mi malem i ukapla slzicka. Krasa. Rada se na to podivam znovu. :)

   • 80%
    0
    0
    14. 9. 2016
    cirkusačka (250 bodů)

    Film jsme měli možnost vidět ve 3D technologii, což jistě umožňuje si film lépe užít... s filmem Hledá se Nemo moc společného neměl, respektivejeod sebe dělí delší časové období, proto mi návaznost nepřipadá nějak obzvlášť patrná.Jistě vhodný film pro malého i velkého diváka

   • 60%
    0
    0
    29. 7. 2016
    sak007 (213 bodů)

    Pokud se vám líbil film hledá se Nemo a čekáte, že Dory bude lepší, tak vás musím zklamat, děj je skoro stejný, jen se tentokrát ztratila jiná rybka :). Animaci není co vytknout a velké plus dabingu je Marek Eben, alias hlas mořského světa. Ale film pro děti je to dobrý

   • 80%
    0
    0
    14. 9. 2016
    zoouška (202 bodů)

    Další krásný dětský film, který jsme viděli ve 3D technologii, roztomilý příběh, krásná animace a skvělý dabing jistě stojí za doporučení tohoto filmu jak malému, tak i velkému divákovi. Návaznost na film Hledá se Nemo zde, vzhledem k delšímu časovému odstupu mezioběma filmy,nevidím

   • 65%
    1
    0
    30. 7. 2016
    kapibara (198 bodů)

    Návrat mých dětských hrdinů se neobešel bez počátečních roliček pro zábavné členy prvního filmu - Bourák is back. To mi ani nevadilo, ale i když chápu, že ztráta přítele je zlá věc, tak celkové vyznění filmu bylo místy až zbytečně ponuré, pořád to je animák hlavně pro děti. Přesto jsem rád postavičky zase viděl, ale snad je již dají k ledu na dobro.

   • 85%
    0
    0
    15. 7. 2016
    vojta-kortus (157 bodů)

    Na Hleda se Dory jsem se nemohla jako spravny fanousek animaku dockat. Tento celovecerni film me ani trochu nezklamal. Rada jsem se dozvedela srdcervouci pribeh male Dory a jeji hledani rodicu. Bylo to dojemne, v jeden okamzik mi malem i ukapla slzicka. Krasa. Rada se na to podivam znovu. :)

   • 100%
    0
    0
    7. 12. 2016
    Bozvav (147 bodů)

    Velmi půvabný film o odhodlání, přátelství a osobní statečnosti. V podstatě poučné vyprávění pro děti o tom, že i jedinec s hendikepem může dosáhnout svého cíle a svých snů. Dcerám se to velmi líbilo a i já se skvěle bavila. Dle mého trošku lepší než Nemo. Za mne 100%.

   • 55%
    0
    0
    29. 7. 2016
    Falconer (105 bodů)

    Celkově lze říci, že animák není špatný a občas se u této pohádky budete bavit. Nicméně tento díl pouze staví na původním filmu a snaží se o navázání na úspěšnosti prvního dílu. Ale dle mého se úplně nedaří. Často až přehnaný pokus o vtip. Film lze doporučit hlavně menším dětem.

   • 70%
    1
    0
    9. 8. 2016
    Radomira (84 bodů)

    Docela příjemný animák, i když hned zpočátku musím říct, že jednička byla lepší. Tak, jako jsem si v prvním díle Dory oblíbila, mi ve dvojce chvilkama i lezla na nervy. Ta chobotnice (ten chobotničák? :D) byl zajímavá postava, škoda, že mu ve filmu nedali tolik prostoru... :)

   • 60%
    1
    0
    19. 2. 2017
    ovladach (81 bodů)

    Ach Dory. Na tento sequel se těšil asi každý. Kdo nechce vidět roztomilé rybičky jak se navzájem hledájí v tmavém oceánu? Už asi nikdo (pokud vám není pět a neviděli jste ještě hledá se nemo). Po shlédnutí tohoto filmu mě napadla jen jedna otázka a to je "kdo se může ztratit přístě?" Bude to roztomilá velryba s jménem Hope nebo chobotnice nebo použijí jednu ze starších postav.

    Jinak rozkošný film, který jsme již viděli.

   • 90%
    1
    0
    29. 7. 2016
    bibik-li (19 bodů)

    Po dlouhých třinácti letech spatřuje světlo světa pokračování dnes již klasického animáku, ve kterém tentokráte dostává více prostoru nejvtipnější charakter prvního dílu - Dory, velice sympatická modrá rybka s krátkodobou pamětí, která si ráda povídá, plave a zpívá. Měl jsem trochu obavy z toho, jak film dopadne, protože je to přece jenom už delší doba od Hledá se Nemo, nicméně jsem byl opravdu velice a mile překvapen, a z kina jsem odcházel spokojený.

   • 0
    0
    4. 10. 2016
    Host
    Host

    hezkej film dory je boží

   • 0
    2
    23. 6. 2016
    Host
    Host

    Sračka

   73 75 ?
   jak hlasovat?
   • JamieBox 85%
   • Philotes 60%
   • VendyHauss 25%
   • Mirass95 70%
   • Klára M. 90%
   • Jana Květoňová 70%
   • michal-chalupa 85%
   • Elizabetth 100%
   • TURY5716 70%
   • Jan Hans 80%
   všechna hodnocení (175)

   V žebříčcích uživatelů

   2. místo z 2 v žebříčku uživatele LProchy
   14. místo z 39 v žebříčku uživatele Petr Kocfelda
   17. místo z 19 v žebříčku uživatele kubi.sarka
   Sdílet tuto stránku:

   Partneři: