Recenze filmu Bowling for Columbine

78%

Komentáře a recenze 6

Dle počtu bodů
xxmartinxx
xxmartinxx
22 397 bodů
10
Řízný, přesvědčivý, působivý - pět hvězd čistě za rétoriku, i když jako důvěryhodný zdroj informací bych Moorea nikdy nikomu nedoporučil. Jako ukázku dokumentu, který přesně dosahuje toho, co chce, rozhodně ano.
kunafix
kunafix
20 042 bodů
8
Jde vidět, jací jsou američani kreténi. A v jejich čele je ten největší kretén - prezident. Papaláši jsou nacistický svině a řadoví občané jsou režimem totálně zblblí a připadají mi větší fanatici než chudáci teroristi. Hlavně, že všichni musí mít právo držet zbraň. To to nikdo z nich nevidí, že to je ten hlavní problém? Ať jdu se svou ústavou a x. dodatkem do prdele. Ještě že existují dokumentaristé, kteří to vidí stejně.
Fingon
16 886 bodů
8
Na dokumenty moc nejsem, ale tenhle mně dostal. Moore možná s fakty nezachází úplně nejlíp a podává je po svém, ale dělá to velmi sugestivně. A dát do jednoho snímku vedle sebe South Park a Mansona, to je síla.
ZkuKol
12 290 bodů
8
Můj první Moore. Dlouho jsem se k němu odhodlával a musím říct, že po řemeslné, dramaturgicé a příběhové stránce neudělá Miachel jedinou chybu. Je drzý, jde do střetů, chápe se tématu ze všech stran a nevadí mu popisovat všeobecné jevy, stejně jako jít za obyčejnými konkrétními lidmi. Je to velké ALE. Michael má velmi jasně vykonstruovaný názor na některé věci dopředu a dává si sakra záležet, aby mu do toho nic neházelo překážky - nejsem zastáncem NRA, Bushovi politiky, nebo US médií, ale srovnávání hodných kanadských a zlých US politiků mě fakt rozesmálo (ale zdravotní pojištění má můj souhlas) - Michael prostě nemá rád kapitalismus a velmi rád si vybíra místa, kde podle něj selhal, což si řádně zdůvodní (pomineme-li že na vině jsou většinou stát, byrokracie a lidský faktor) a pojmenuje s pár ochotnými vyníky - viz městečko Flint. Každopádně jde o skvělou sondu do americké společnosti, která se nebojí být kousavě kritická, ale jistá předpojatost se jí nedá upřít... 80%
rkotvald
rkotvald
3 162 bodů
8.5
Doporučuji také Mooreovu knihu 'Dude Where's My Country?' (Kde domov tvůj?) - to bylo moje první setkání s Moorem, kde se potvrdila debilita určitých aspektů Americké kultury a hlavně Republikánského křídla Bushovského klanu. I kdyby půlka z toho byla pravda, je to neskutečná fraška, co všechno jim prošlo. Moore je srandista a dokázal to i v tomhle "prý jeho nejlepším" dokumentu (nevím, ostatní jsem zatím neviděl). Každopádně s ním souhlasím - nahánění strachu a negativismu médii není jen problémem USA, ale tam je to možná, jako mnoho dalších věcí, v mnohem větším, velkolepějším měřítku. Amíci zkrátka umí leccos prodat - i oblbování veřejnosti v zájmu vyšších zisků. Proto se nedívám na TV zpravodajství - z toho neustálého přísunu negativismu by mě jeblo.
výfuk
výfuk
2 975 bodů
10
Nejlepší dokument na světě! Trošku srkasticky, ale pravdivě a jasně... Moore udělal super práci. Nyní by se mohl zaměřit na Newtown... Moore je ten pravý zuřivý reportér.