Kosti a skalp
Komentáře

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 55%
  0
  2
  14. 3. 2017
  Brenan88 (43962 bodů)

  Přes dvě hodiny táhla nuda,která se stává zajímavou snad až v samém závěrů. Vůbec nechápu co tím chtěl autor říct. Přepálená délka byla vyplněna nudou a prázdnými dialogy,které neměli žádnou hloubku a nikam nevedli. Nebýt závěrečné půl hodinky,tak by to nebylo ani na 50%.

 • 90%
  0
  0
  18. 4. 2021
  martin-mickey-stusak (23930 bodů)

  S. Craig Zahler si pro svůj režisérský debut podpořený vlastním scénářem vybral westernové prostředí, avšak s přesahem do hororového žánru. Atmosféra je patřičně dramatická a to i přes pomalé tempo dějového vývoje, které je svým způsobem ku prospěchu věci. Tady nešlo nic uspěchat, neb by to bylo spíše ke škodě. Vlivem současných rychlých filmů tak snímek bude na svém začátku hodně těžko hledat diváka, i když hned prvotní drastickou scénou láká poukazováním na fakt, jak to celé bude vypadat.Ve westernovém žánru jsme už měli kde co. A co kanibaly? Že ne? Tak tímto je to napraveno. Snímek prý vznikl převážně z fanouškovství a vášně režiséra, herců i štábu, takže o zisk ani nikomu nešlo. Snad to ani opravdu moc nevydělalo. Děj neobsahuje žádnou hlavní postavu, i když pozornost vlivem své popularity po divácké stránce strhává Kurt Russel. Každý má své pevné místo v zájmu hýbání dějem. Rapidně nízký rozpočet na výsledku není nijak znát. V tomto případě si to zaslouží uznání. Scénář o čtyřech mužích cestujících přes poušť zachránit skupinku zajatců ze spárů kanibalských domorodců vznikl v roce 2007 a až v roce 2015 se zhmotnil do filmové podoby. Taková dlouhá doba se však vyplatila, hlavně po technické stránce. Výborná výprava podpořená vkusnou kamerou a samozřejmě neoddiskutovatelně dobrými hereckými výkony. Příběh jako takový může jako celek vypadat skromně, ale na takový film plně stačí. Kritika tak může být převážně na stopáž přesahující dvě hodiny, ale proč ne. Danou atmosféru v zájmu dramatického očekávání, co se kdy může stát, to jenom podporuje. Neobvyklý film, ale dobrý film. Western, ve kterém rodokapsový příběh nečekejme. Tohle je zcela něco jiného, takže pozor na to.

 • 65%
  0
  0
  13. 10. 2021
  Pete69 (16363 bodů)

  Kosti a skalp ve mě zanechal rozporuplný dojem, první polovina se dá shrnout lovem nuda a čekání, druhá polovina, kde už skupinka v čele se skvělým Kurtem Russellem putuje za záchranou manželky jednoho z členů skupiny a střetává se s tlupou zapomenutých kanibalistických indiánů už má celkem šťávu.

 • 75%
  0
  0
  8. 10. 2017
  Sheldon (15979 bodů)

  V hlavních rolích excelují Kurt Russel (Věc) a Patrick Wilson (V zajetí démonů, Insidious 2, Hezké vstávání) a film oplývá jednou neskutečně brutální scénou, která se už provařila na youtube a udělala filmu hodně velkou reklamu. tento film s evelmi těžko zařazuje, ne každý ho pochopí a i já ho vnímám spíš jako zajímavost než film, který by se zařadil mezi mé oblíbené.

 • 80%
  1
  0
  6. 5. 2016
  lamps (14763 bodů)

  Lépe to snad ani dopadnout nemohlo. Zahler nejenže napsal velice kvalitní scénář, který zvládá vedle očekávané kanibalské premisy i plnohodnotně představit postavy a vzdát sympatický hold Divokému západu jako takovému, ale navíc i točí jako zkušený a trpělivý pardál. Již úvodní scéna je svým minimalistickým provedením a hutnou atmosférou výtečná, první dvě třetiny pak šlapou zásluhou metodické, nervy drásající gradace a skvělých herců jako hodinky, a to až do předčasného vyvrcholení v podobě prvního fyzického kontaktu s pronásledovanými divochy. Dokud nebyli vidět, naháněli mi záporáci paradoxně mnohem větší hrůzu, a nesmírně mě bavily akustické náznaky jejich přítomnosti nebo kamera "v první osobě" v případě věčně zraněného Patricka Wilsona, díky níž jsem jeho bolest takřka sám pociťoval a liboval jsem si, jak mě rejža polehoučku připravuje na závěrečný nášup. Ten se sice nekonal a záchranná mise byla odbyta až moc povrchně a bleskově, ale přesto si příběh zachoval svou důstojnou tvář a hlasitě se přihlásil o nominaci na nejzajímavější hororový počin posledních let - a co si budu nalhávat, možná bych pro něj i hlasoval..

 • 90%
  0
  0
  16. 6. 2018
  JosefTomas (7665 bodů)

  Koncept tohoto filmu byl již z počátku směřován k neúspěchu, jak finančnímu, tak i diváckému. Pro dnešní typ diváka je film až příliš pomalý, ukecaný, málo se tam střílí a je až nechutně dlouhý. Já jsem ale za něj naopak rád, protože to je něco, co v dnešní kinematografii těžko nalezneme a Zahler vyplnil to prázdné místo tímto skvostem. V budoucnu na něj jistě bude nahlíženo jinak a možná i s větším pochopením, pro mě je to ale už teď kvalitní žánrovka, která má skvělý scénář, výborné herce, na poměry dobrou režii a naprosto úchvatnou atmosféru. Zahler se vytáhl a doufám, že mu příště dá někdo trochu větší rozpočet a propagaci, rozhodně si to zaslouží.

 • 60%
  0
  0
  3. 7. 2019
  Jana Květoňová (6019 bodů)

  Westerny mám ráda, ale tady ten prý "revizionistický" western byl víc než divný. Napřed naprostá nuda a blbé, nikam nevedoucí dialogy, nesympatičtí hrdinové a údajně prý "půvabné" Samanthy mě jaksi vůbec nebylo líto, pak na velmi pokročilou hodinu hnus a naturalismus opravdu nejvyššího zrna. Lidožraví domorodci byli celkem "vyžraní", takže asi o maso neměli nouzi. :-) Ty jejich holé zadky vidím dodnes. Někdo o tom mluví jako o jedničce ve westernech, hodnotnou, vysoce inteligentní podívanou (jak jinak, když to dávají na ČT2?!), nicméně ve scéně, kdy jeden z nich, snad Arthur nebo jak, hodlá vyříznout zastřelenému indiánovi trubičku z krku, kterou vyluzuje prapodivné zvuky, jsme svědkem mimořádné události, kdy indiánovi se v jedné scéně 3x změní způsob zakrvácení hlavy. Jednou mu teče krev z úst přes tvář, jednou přes krk a jednou úplně chybí krev, která by mu měla vytékat z oka. Hmmm... Musím si dát pozor, abych se na to omylem nechtěla snad dívat ještě někdy jindy. Nestojí to totiž za to!!!

 • 60%
  0
  0
  12. 3. 2016
  Ombak_Penari (2758 bodů)

  Nevím, co na tom kdo vidí tak úžasného. Ano, je to kanibalský horor naroubovaný na westernové prostředí, což je hodně dobrý nápad, má sympatické hlavními hrdiny, luxusní kanibalské hnusáky, asi jednu drsnou gore scénu a to je všechno. Čekat hodinu a půl než se něco začne dít a celou dobu pozorovat, jak týpci projíždějí nebo procházejí krajinou, to mě tak úplně nebaví. Ani to finále nakonec nevygradovalo tak jak jsem čekal. Nemůžu říct, že by to bylo blbě natočené nebo zahrané, ale za mě nic, co by mi utkvělo. Russell si loni vybral své westernové chvilky a v obou případech nasedl do poměrně zdlouhavých záležitostí. Za sebe dám radši přednost třeba dánskému Salvation.

 • 70%
  0
  0
  1. 3. 2017
  FiL44 (2649 bodů)

  Pomalu plynouci film s drsnymi a sympatickymi hrdiny. Dobre herecke vykony a pekna rezie posouvaji film o level vys. Konec je skvely. Takhle napnuty jsem nebyl hodne dlouho. Pritom se jedna o velice jednoduchy pribeh. Jesteze jednou za cas vyletne takovato vlastovka

 • 85%
  0
  0
  15. 7. 2016
  Socna (471 bodů)

  jsem naprosto unesen. tempo filmu je až neuvěřitelně vleklé a přesto jsem se nepřistihl, že bych se byť jen mrknul na hodinky. masakroidních posledních dvacet minut si užije každý trošku zvrácenější divák. pro mne je tato představa divokého západu mnohem reálnější než vinetou :), okay to asi pro všechny. když člověk vidí ve westernech indiány tak je má za neškodné trouby co jenom křičí a jezdí na neosedlaných koních - ale sakra nebezpeční soupeři to byli, až za hrob.

69 77 ?
jak hlasovat?
 • Pete69 65%
 • martin-mickey-stusak 90%
 • Riverdon 70%
 • jirik-smerda 70%
 • jan-fero-fabera 75%
 • Jana Květoňová 60%
 • Kverulant 100%
 • sabule 50%
 • JosefTomas 90%
 • slevin 80%
všechna hodnocení (36)