Prozíravost

72%
Prozíravost
Plakát traileru

Hlavním hrdinou dramatického seriálu s názvem Prozíravost je doktor Daniel Pierce, neurovědec přednášející na univerzitě, který nosí conversky, ptá se na záludné otázky a je velice, velice šarmantní. Zcela neomylně rozumí lidskému chování a mistrovsky zvládá pracovat s lidskou myslí. Dokáže tedy vysvětlit, proč se lidé chovají tak, jak se chovají a co je k tomu vede. Jeho pomoc vyhledá někdejší studentka a současná agentka FBI Kate, kterou Daniel doprovází při vyšetřování zločinů.

Při tom všem ale divákovi neunikne jistá podivnost – ačkoliv je Danielova mysl brilantní, je rovněž jakýmsi způsobem poškozená a nefunguje tak, jak by se na vysokoškolského profesora slušelo. Každý den bojuje se svými halucinacemi, které občas pokládá za dar a je díky nim schopen pochopit souvislosti, které zdravá mysl nemůže postřehnout. Na druhou stranu má ale tendenci chovat se iracionálně a je potencionálně nebezpečný. Také proto není schopen vytvořit si blízký vztah a jakákoliv neočekávaná situace jej dokáže vyvést z míry. Pro to, aby se zvládl vrátit zpět "na zem", potřebuje 3 věci: křížovku, walkman a svého pomocníka Maxe. (oficiální text distributora)

Tom Hardy
Tom Hardy
8 369 bodů
7.5
Jeden by řekl, že koncept geniálního/vyšinutého policejního poradce už se vyčerpal, ale i Daniel Pierce se dokáže ve škatulce prosadit. Jeho zbraní, vyjma extrémních znalostí, je paranoia, vážná hudba a přeludy pramenící ze schizofrenie. Rachael Leigh Cook možná nemá takové charisma, jaké by si postava zasloužila, ale kdo by kukadlům odolal :), pro fanoušky seriálů typů Sběratelé kostí, Mentalista, Castle atd. další příjemný kousek, kterým mohou pravidelně zabíjet čas.

Dodatečné informace

Původní název:
Perception (více)
  • USA Prozíravost
  • USA Perception
  • USA Proof
  • USA Pulapki umyslu
Země původu:
USA
Tržby:
0,06 mil. USD (celosvětově)
Čeština:
Prozíravost je dostupný s českými titulky
Ocenění:
Žádná ocenění

Powered byJustWatch