Black Mass (USA)
USA USA
122 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Krimi, Životopisný
Motto: Ďábelské spojení mezi FBI a Whitney Bulgerem, jedním z nejslavnějších gangsterů v dějinách USA

Obsah

:
V jižním Bostonu sedmdesátých let minulého století přemluví agent FBI Agent John Connolly (Joel Edgerton) irského mafiána Jamese „Whitey“ Bulgera (Johnny více »« méně

Režie

:
Scott Cooper (II)

Scénář

:
Mark Mallouk Scott Cooper (II) Jez Butterworth Dick Lehr Gerard O'Neill

Herci

:
Benedict Cumberbatch Corey Stoll Johnny Depp Juno Temple Dakota Johnson ...
Premiéra: 19. 11. 2015
Distributor: Freeman Ent.

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  1
  0
  1. 11. 2015
  Sheldon (9854 bodů)

  Příběh o drsném přátelství mezi mafiánem a agentem, který by měl potírat zločin jsem viděl stylově v Itálii, protože z nějakého důvodu se velmi otálelo s uvedením v Čechách a zrovna jsem tam byl. Deppova herecká kreace je naprosto dokonalá, šla z něj skutečná hrůza a Joel Edgerton nikterak nezaostával v roli neskutečného slizouna, který se skutečně neštítí ničeho. Skrytá identita je proti tomuto filmu uvolněná legrace, tohle je koncentrovaný děs a hrůza. Trochu mě štvalo pomalejší tempo, ale jinak je to hodně zdařilý film.

 • 65%
  0
  0
  1. 7. 2016
  lamps (7563 bodů)

  Dvouhodinová konverzační rekonstrukce skutečných událostí, kde je vše naprosto v pořádku, ale zároveň nás vůbec nic nepřekvapí a výrazněji nevytrhne z letargie monotónního a citově odcizeného vyprávění. S postavami se neztotožníme, pouze jejich předem načrtnuté osudy sledujeme okem nezainteresovaného soudce, stejně jako to dělá záměrně strohá režie. Potěšil bravurní výkon Deppa (takhle se hraje očima), dobře napsané dialogy a hudební podpis Junkie XL, ostatní zůstává výrazně ve stínu klasických děl hollywoodské mafiánské školy...

 • 70%
  0
  0
  10. 12. 2015
  pantak (3031 bodů)

  Johnny Depp,zase solidní herecký výkon,klobouk dolů před maskéry.

 • 90%
  0
  0
  5. 8. 2016
  Aya.chan (538 bodů)

  Rovnou řikám, že filmy a mafii a gangseterech nejsou vůbec můj šálek čaje a že rozhodně nepatřim mezi ty, co si houfně honěj nad Kmotrem... Na film jsem šla bez jakéhokoli povědomí o postavě Bulgera a bez očekávání toho, že by se mohl na plátně stát nějaký zázrak. O to víc mě Black Mass překvapilo. Vůbec mi to nepřišlo jako plitkej příběh o šílenci, kterej bezhlavě zabíjí bez jakýkoli myšlenky. Mě vlastně ani nepřipadal jako šílenec. Byl to chlápek, který nadevše miluje svojí rodinu a tak trochu si přivydělává nějakou tou špinavou prací. Kdyby se k němu nepřisrala FBI štětka Connolly a nemusel se vypořádat se smrtí syna a matky, kdo ví jestli by se z něj stalo, to co se z něj stalo. To co se ale stalo ho zlomilo, takže proč si neříct "Fuck it". Nehledě na to, že se choval jako zmrd jen k těm, co si to zasloužily. Loajalita především, takže když se nějakej chytrák z falešnýho pocitu spravedlnosti rozhodne všechno naprášit federálům, nemůže se ani za mák divit, že jednu schytá mezi oči... A vlastně se prokázalo, že všichni tyhle donáškové si vlastně nakadily na hlavu. Všichni Bulgera zradily, ale vubec ničemu tim nepomohly. Až teda na Connollyho, který přesto že byl ambiciózní, tak mu chyběl jakýkoli dlouhodobější plán, což byl jeho největší problém. Ale zpátky k filmu... Black mass je syrové drama u kterého jsem občas mohla dráty půlkama štípat. Některé scény, jako např. řežba v autě, debata odpojit/neodpojit a už mnohokrát zmiňovaná večeře, jsou opravdu nervy drásající, k čemuž dopomáhá i to, že násilné scény jsou zobrazeny velice realisticky. Co také musím pochválit je soundtrack, který je velice temný a klidně bych si ho dokázala představit vyloženě v nějakém hororu. Palec nahoru také patří maskérům, kteří se na Deppovi opravdu vyřádily. Vypadá hrozně, ale přesto mu to neubírá na charismatu a na rozdíl od Strach a hnus v Las Vegas zde nepůsobí slizce. K jeho samotnému výkonu není třeba moc dodávat. Po celkem dlouhé sérii filmů na které občas bylo těžké se koukat nám tady Johnny znovu ukazuje, že to prostě umí. Můžete namítat, že jsou daleko lepší filmy, ale mě Black Mass zkrátka náramně bavil.

 • 70%
  0
  0
  24. 3. 2016
  dancemusic2012 (398 bodů)

  Slušný gangstersky film v čele s "hnusným" bezcitnym Johnny Deppem.
  Konec bych udělal trochu jinak, ale za mně solidní film

 • 80%
  0
  0
  30. 7. 2016
  Terabithian (246 bodů)

  V přístupu k faktům dokumentaristicky věcný, maximálně popisný film, který si od postav drží zdrženlivý odstup, namísto uceleného vyprávění nabízí fragmenty, jež si musíme sami pospojovat, a svět organizovaného zločinu rámuje bez snahy o podmanivou podívanou. Nenabízí očekávané žánrové potěšení a vyžaduje více spoluúčasti než byste od filmu s Johnnym Deppem očekávali, ale tím spíše s vámi zůstane déle než snímky, které jdou divákům vstříc a nekladou na ně velké nároky.

68 67 ?
 • Brenan88 70%
 • Yancl 45%
 • HenryCZ 85%
 • MartyBanan 75%
 • ballrog 65%
 • JanTung 60%
 • Aya.chan 90%
 • Terabithian 80%
 • lamps 65%
 • Krupe 80%
všechna hodnocení (45)
jak hlasovat?

V TV

V žebříčcích uživatelů

Sdílet tuto stránku:

Partneři: