Army of Darkness (USA)
« další názvy »
USA USA
81 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Fantasy, Horor, Komedie, Kultovní, Film s monstry
Motto: Uvězněn v čase. Obklopen zlem. A dochází mu benzín.

Obsah

:
Armáda temnot je fantastický příběh meče a magie o nevyslovitelném zlu, které ohrožuje lidstvo. Příběh o starodávném Necronomiconu, knize mrtvých, která více »« méně

Režie

:
Sam Raimi

Scénář

:
Sam Raimi Ivan Raimi

Herci

:
Bruce Campbell Embeth Davidtz Marcus Gilbert Ian Abercrombie Richard Grove ...
Přístupnost: Mládeži přístupno
Jste na stránce filmu Armáda temnot. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Armáda temnot myslíte! K 22. lednu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27420 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  26. 11. 2017
  Brenan88 (41985 bodů)

  Raimi navázal na Evil Dead 2 tímto povedeným snímkem kde už vsadil spíše na komediální notu a dobře udělal. Postava Asha zde dostala opět o něco zřetelnější rysy a ještě více se mi zaryla pod kůži. Jediné co bych mohl vytknout je délka. Snímek mohl být klidně o půl hodiny delší.

 • 90%
  0
  0
  10. 10. 2016
  lamps (14615 bodů)

  Kde jsou ty časy, kdy si všestranní režiséři dovolili natočit něco tak neskutečně ujetého. Na Armádě temnot mě strašně baví každá filmařská volba, kterou Raimi podvratně vyšperkovává ultimátně bizarní fantasy báchork. Celé to vychází z otřepaných rytířských příběhů o vyvoleném hrdinovi, jež vynalézavý rejža obrací v čirou parodii s delikátní hlavní postavou, která situaci spíše opakovaně zhoršuje a chová se jako úplný protipól ideálního hrdiny (je hrubý k ženám a sprostý k poddaným, neustále se sebepoškozuje, vypouští armádu mrtvých kvůli vlastnímu lajdáctví). Scénář srší originálními nápady a vtipná je i samotná práce se stylem a prostředím, která vydatně zvýrazňuje jednotlivé parodované výjevy (oheň a siluety postav v milostné scéně, nájezdy na detail při heroických momentech, quick-motion ve scéně se dvěma Ashi). Triky sice působí zastarale, ale ono to k tomu náramně pasuje. A stejně je v centru pozornosti výhradně brutální Bruce Campbell, který předvádí jeden z nejzábavnějších hereckých výkonů, jaký jsem kdy viděl (už jen za sekvence v mlýnu a na hřbitově bych mu napálil Oscara).___ Je to určitě hodně guilty a občas za hranou sebekontroly, ale tím víc to paradoxně miluju a přihazuju pár procent navíc..

 • 50%
  0
  0
  31. 7. 2017
  Danny F. (11129 bodů)

  Jako komedie dobrý. Jako horor odpad. Po shlédnutí předchozích dílu /Evil Dead/ jsem měl pocit že toto dílko bude snad i lepší. Bohužel se vše obrátilo naruby a napětí je fuč. Nemá toho správného ''ducha''. Pro pobavení dostačující.

 • 100%
  0
  0
  6. 9. 2016
  squirrelpool (6872 bodů)

  Díky čsfd i tv magazínu jsem si myslel, že jde o horor. Tento omyl mi začal být nemilosrdně vyvracen hned v prvních minutách filmu. Já vážně málem umřel smíchy. Ten nejlepší díl série. Ve dvojce se z Ashe stal ultimátní řízek, ale tímhle filmem se z něj stala legenda. O čemž svědčí pokračování(Ash vs. Evil dead), několik her(př. aktuálně Broforce) a řada komiksů. Díky nim poznali ostří Ashovy pily, argumentační sílu jeho dvojky a legendární bradu Bruce Campbella i Freddy a Jason, marťani, hitler, upíři nebo zombie marvel hrdinové.
  Pro někoho bude asi zklamání, že tady se už nedá o hororu mluvit, ale já se šíleně bavil. Je to neskutečná řada bláznivých vtipů, např. ti ukecaní kostlivci. Je to zkrátka šílená sranda. Velká škoda, že Raimi nenatočil podstatně víc hororových komedií. Protože už z Vlny zločinu(která, ale nedosahuje výšin Armády) bylo jasné, že mu to jde a ohromně to jeho, Bruce i celou partu baví.

 • 80%
  0
  0
  18. 2. 2018
  SNCIS (6517 bodů)

  "Pozdrav krále, baby!" Hláškující Bruce Campbell ve své nejslavnější roli. Má to nedostatky, o tom žádná. Nicméně démonobijc Ash je dnes už klasika. Já se u toho několikrát zasmál, i když příběh je ujetej. Co se týče efektů, i ty nejsou nejlepší, ale na svou dobu boží! Sam Raimi se zde vyřádil a já tento film + Smrtelné zlo 2 žeru! Pokud se vám dvojka nelíbila, tak si toto nepouštějte. Pokud se vám dvojka líbila, tak si tohle užijete. - 80%.

 • 75%
  0
  0
  29. 9. 2012
  TARANTlNO (3334 bodů)

  Raimiho obdivuju.Pro mě je to tvůrce,který se rodí pouze jedenkrát za století.Ikdyž jsou předchozí díly silnější v základních stránkách hororu - ARMÁDA TEMNOT si stále drží svůj charakter a temnou stránku,kterou mám rád.

 • 75%
  0
  0
  5. 1. 2017
  rkotvald (3155 bodů)

  Od čistokrevného hororu, přes černohumornou hororovou grotesku až k (polo)parodické fantasy komedii. Jen málokterá filmová série předvedla takto výrazný, netypický, ale přitom bezproblémový, vcelku ladný a vlastně i docela smysluplný postupný (sub)žánrový a stylistický přerod jako právě trilogie Evil Dead Sama Raimiho. Zatímco první díl se tvářil smrtelně vážně, Armáda temnot, přestože také obsahuje jisté hororové prvky, je už "pouze" řetězcem legračních, více či méně absurdních scének a momentů, z nichž ale některé jsou skutečně cool a nezapomenutelné. Ovšem nevyvíjela se jen série jako taková, ale i její hlavní hrdina a jeho představitel - v jedničce je Campbellův Ash poměrně standardní a nijak zvlášť osobitou postavou, kdežto zde už je s ním pracováno jakožto s precizně specifikovaným charakterem, ikonickým hrdinou takřka "indianajonesovských" parametrů, jemuž je film do značné míry podřízený a tudíž funguje především jako Campbellova velká (a náramně zábavná) one-man-show, kterou ze silného nadprůměru nestáhnou kvalitativně dolů ani (už v době vzniku) zastaralé triky a jednoduchoučký epizodkový (ne)děj

 • 60%
  0
  1
  25. 11. 2012
  farb (2062 bodů)

  Jednička byla celkem slušnej horor, dvojka je pro mě absolutní kult, ale tohle je už jen trapně natahovaná kaše.

 • 55%
  0
  1
  5. 5. 2013
  karlik4801 (1939 bodů)

  Už si to ani nebere jméno Evil Dead. Armáda temnot už je něco jiného než předešlé dva díly. Ale i tak si Ash dokázal udržet pozornost. Raimi ukázal, že si poradí i s trochu volnějším pokračováním svého bravurního hororu. Bohužel ale Armáda temnot není nějaký přelomový fantasy horor.

 • 15%
  0
  0
  13. 4. 2018
  Frankiena (799 bodů)

  No tvl, co to jako mělo být? Od první minuty mi bylo jasný, že se tohle nedá brát vážně, ale co je moc, to je moc. Možná to tak mělo být myšlený, možná autoři chtěli jen pobavit (jestli ne, tak by opravdu měli zvážit návštěvu psychiatra), ale evidentně nejsem cílovka. Příběh naprosto ujetý a efekty fakt k smíchu. Je plno starších filmů, kde jsou mnohem lepší efekty než tady. Náhodou shlédnuto v tv při noční, jinak bych se na takovouhle chujovinu nikdy dobrovolně nedívala.

 • 70%
  0
  1
  11. 1. 2016
  Narcipes Freak (308 bodů)

  Chichichi. chachacha - to byla švanda. A jakože fakt byla, což ale nutně není dobře. Já mám Armádu temnot rád, ale první Evil dead zbožňuju. Právě proto, že se u něj člověk nesměje. A to ani divadelním výkonům herců...za to může ta naléhavost a strašidelnost. U trojky tohle prostě chybí. Tak trochu smrt tý série.

69 ? ?
jak hlasovat?
 • Deacon Frost 80%
 • InJo 85%
 • samuel-pacek 75%
 • xyzero 75%
 • petr-sedivec 70%
 • Radek_Belina 100%
 • cerfik 20%
 • lamps 90%
 • dav.bal 90%
 • Frankiena 15%
všechna hodnocení (62)

V žebříčcích uživatelů

7. místo z 10 v žebříčku uživatele Alanna
65. místo z 103 v žebříčku uživatele squirrelpool
71. místo z 96 v žebříčku uživatele Alanna