Filth (Velká Británie)
« další názvy »
Velká Británie Velká Británie
97 minut

Žánry

:
Drama, Komedie, Krimi, Adaptace knižní, Nezávislý

Obsah

:
Hlavní herec - skotský zkorumpovaný policista Bruce Robertson, je posedlý sexem a kokainem. Měl by vyšetřovat vraždu, ale překáží mu vlastní podivínství, více »« méně

Režie

:
Jon S. Baird

Scénář

:
Jon S. Baird Irvine Welsh

Herci

:
James McAvoy Imogen Poots Shirley Henderson Jamie Bell (I) Iain De Caestecker ...
Premiéra: 5. 12. 2013
Distributor: H.C.E.
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu Sviňák. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Sviňák myslíte! K 27. lednu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28303 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Sviňák


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  2
  1
  13. 8. 2017
  Brenan88 (46269 bodů)

  Pokud někdo vynáší Jamesův výkon v Rozpolceném do nebes, tak bych mu doporučil pustit si prvně Sviňáka. Zde teprve předvádí pravý herecký koncert,který si očividně užívá a já si to užívám s ním. Snímek má v sobě kopu zábavných a perverzních scén, které jsou na hraně. Ostatně černý humor je stavebním kamenem tohoto filmu. Výborný snímek!

 • 75%
  0
  0
  30. 1. 2022
  Pete69 (22512 bodů)

  Velká psychojízda detektiva, který ztratí rodinu, začne fetovat, pít, podvádět a snad vše co si dovedete představit pod pojmem sviňák. Neskutečný výkon Jamese McAvoye, který dokonale zastínil každého dalšího herce. Je to nedostupné do osmnácti let a i pro slabší povahy 18+ :) Já si užíval první dvě třetiny natolik, že jsem původně myslel na ještě vyšší hodnocení, poslední půlhodina už byla na mě přeci jen překombinovaná.. závěr pěkný. 75% za velmi zajímavý zvrácený film a za Jamese McAvoye.

 • 85%
  0
  1
  1. 8. 2016
  squirrelpool (6954 bodů)

  Tak tohle je vážně síla. Hlavní hrdina Robbo by si doktora House namazal na chleba. A to píšu bez sebemenšího přehánění. Skotsko(McAvoy) x Anglie(Laurie) 1:0. James McAvoy je fantastický herec, opravdu. Robbo je vážně hajzl, ale není to prvoplánové hovado, které se prostě baví. Bruce trpí jako zvíře a to McAvoyovi naprosto věříte a cítíte s ním.

 • 100%
  0
  1
  27. 5. 2015
  Schneefee (4277 bodů)

  V-Ý-B-O-R-N-É...jsem Welshofil tak je mé hodnocení asi dost zaujaté, ale musím konstatovat, že tohle je po dlouhé době film co se mi fakt líbil, měl spád, od srdce jsem se u něj zasmála a dokázala se vžít do hlavní postavy (mimochodem velmi dobře zahrané)...takže z mého pohledu nadšení a ráda se na něj kouknu znovu a znovu a znovu...:)

 • 70%
  0
  1
  9. 7. 2015
  rkotvald (3162 bodů)

  Netknut psanou předlohou může jen odhadovat, že pravděpodobně v knížce funguje lépe ona linka z druhé poloviny filmu, kde se z černé komedie zabrousí do vážnějšího psychologického profilu ˇpana policajta. Naštěstí to skvostně vynahrazuje ona první polovina, kde si snímek nebere žádné servítky a s drsně humorným pohledem jede jak dobře namazaný stroj. P. S. Doporučeno jen pro otrlejší.

 • 95%
  0
  0
  23. 5. 2021
  Temný Pán ze Sithu (1915 bodů)

  Naprosto úžasný film.Pribeh skotského policisty, který vyšetřuje vraždu.Policista v podání Jamese McAvoye je naprosto fenomenální,McAvoy tu podává životní výkon, James umí hrát a je to vidět v každé minutě filmu. Naprosto originální a dechberouci film, který, musím vidět jednou za 3 měsíce, postavy a styl vyprávění je originální. Film podle knižní předlohy, když jsem viděl film, řekl jsem si jaká asi musí být kniha,manželce jsem i tom furt říkal, až na moje narozeniny jsem dostal dárek Knížku Filth, a řeknu Vám kniha naprosto předčila mě očekávání a možná otrochu lepší než film.. Výborný film s výbornými herci a soundtrack je naprosto úchvatný, hlavně Clint mansell creep naprosto vystihuje celou podstatu filmu

 • 90%
  0
  2
  3. 11. 2014
  salisbury (1101 bodů)

  Zvrhlá halucinogenní poťouchlost ve skvělém ekvilibristickém podání Jamese McAvoye. Sviňák jenž je prosáklý skotskou whiskou, šnupavými dávkami kokainu a neustálým ukájením chtíčných choutek lačných sexuálního perverznění balancuje na hranici sounáležitosti. Rozehrává hru, která ho pohltí do osidel neřestné akrobacie. Film jsem si velmi užil, ale vím, že Sviňák každému radost neudělá a asi ani nechce.

 • 90%
  0
  2
  5. 8. 2014
  ellianka (244 bodů)

  Moc povedený snímek, ve kterém se komické situace mísí s čistým dramatem. Směsice skotských, stereotypních, rasistických, homofobních a kdovíjakých dalších vtípků upřímně pobaví, zatímco při halucinacích a vykreslování temné podstaty hlavní postavy Bruce běhá mráz po zádech. Vzácná symbióza ve světě filmu. McAvoy mě baví čím dál víc a už teď je jisté, že jeho přítomnost lze brát za značku kvality filmu.

  • scénář, obsazení, kamera a vůbec všechno :-)
  • 95%
   0
   1
   11. 3. 2014
   Bigrambo (238 bodů)

   Výborný snímek o jednom skotském poldovi, který postupně přechází z komedie nabité opravdu černým, někdy až zvrhlým (ale v tom dobrém slova smyslu) humorem až do mrazivého dráma. Už od prvních minut mi bylo jasné, že mě tento snímek bude bavit a mé očekávání se naplnilo. Zážitek je podpořen skvělými hereckými výkony a také opravdu povedeným soundtrackem. "Je to jen další hra a pravidla se přeci nemění!"

  • 80%
   0
   0
   15. 5. 2014
   Wallas (28 bodů)

   Starej dobrej Irvine Welsh. Sex, drogy a násilí!

  Hodnocení a recenze Sviňák

  72 74 ?
  jak hlasovat?
  • Mikik4444 90%
  • Pete69 75%
  • Temný Pán ze Sithu 95%
  • TerkaT 90%
  • Mondyes 100%
  • Brenan88 75%
  • Riverdon 40%
  • squirrelpool 85%
  • JanTung 75%
  • dav.bal 75%
  všechna hodnocení (60)

  V žebříčcích uživatelů

  6. místo z 9 v žebříčku uživatele Schneefee
  17. místo z 27 v žebříčku uživatele Temný Pán ze Sithu
  70. místo z 104 v žebříčku uživatele filamubobes