Only God Forgives (Francie)
« další názvy »
Francie Francie
Dánsko Dánsko
90 minut

Žánry

:
Drama, Krimi, Thriller, Film Noir
Motto: Přišel čas setkat se s ďáblem.

Obsah

:
Před deseti lety Julian zabil policajta, ale podařilo se mu utéct. Dnes je z něj jeden z největších drogových dealerů v Bangkoku. Když Julianův bratr zabije více »« méně

Režie

:
Nicolas Winding Refn

Scénář

:
Nicolas Winding Refn

Herci

:
Ryan Gosling Kristin Scott Thomas Yayaying Tom Burke Vithaya Pansringarm ...
Premiéra: 6. 6. 2013
Distributor: HCE
Jste na stránce filmu Jen Bůh odpouští. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Jen Bůh odpouští myslíte! K 27. září 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28164 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Jen Bůh odpouští


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  2. 3. 2016
  martin-mickey-stusak (26167 bodů)

  Pro mnohé velmi těžkopádný snímek s enormně pomalým tempem vyprávění, avšak s atmosférou tak hustou, že by se dala krájet. A to doslova. Příběh o pomstě a odpuštění s takovým pochmurným tónem snad ještě uveden nebyl. Syrová dominantnost vede celou dějovou linku přes artové rozhraní, ale nebojí se brutálního násilí a mučivého aspektu. Příjemné melodické karaoke popěvky už jen symbolizují přirozenou nevinnost. Uměleckou hodnotou zde ztvárněnou je hlavně minimální počet vyřčených slov. Tady se opravdu mluví jen když musí, takže hloubku vyprávění dodává hlavně mistrovská obrazová stránka věci. Divák  zde musí být  na pozoru a opravdu sledovat všechny aspekty děje, jinak se vtom velmi rychle ztratí a nebude vědět která bije. Rozhodně to není snímek pro každého. Divák očekávající rychlé tempo a hlavně svižnou akci bude mít s tímto snímkem nemalý problém.

 • 70%
  0
  0
  28. 10. 2015
  Sheldon (16026 bodů)

  Jak už asi chápete, budete se muset rozhodnout, zda se přidáte na stranu těch, kteří filmu dali v Cannes na konci standing ovation nebo k těm, kteří na stejné projekci nahlas bučeli. Rozhodně od filmu nečekejte žádný další Drive, ale pokud jste viděli od Refna více filmů, třeba jeho trilogii Pusher, Bronsona nebo Valhalla Rising, tak zkuste na vlastní nebezpečí i tento snímek. Intuice mi říká, že tento film bude mít mnohem vyšší hodnocení až za pár let.

 • 95%
  0
  0
  8. 8. 2013
  TARANTlNO (3341 bodů)

  V hypnoticky temné atmosféře, v tajuplných obrazcích, démonické hudbě a ve spoustě nezodpovězených dějových kličkách se Nicolas Refn tímto filmem velmi přibližuje k Davidu Lynchovi. ONLY GOD FORGIVES obsahuje temnou MULHOLLAND DRIVE stránku. David Lynch má ale ve své formě a námětové invenci navrch. Před psaním komentáře se snažím vyjádřit všechny důležité momenty, které se mi zaryly do paměti, v ONLY GOD FORGIVES je takových momentů spousta a některé momenty nejdou plně vyjádřit. Mám rád, když filmový tvůrci zobrazují svůj vnitřní svět jako malíři, nebo skladatelé a Nicolas Refn je jeden z nich. Závěrečná scéna ze zpomaleného záběru mačety, která směřuje na ruce Goslinga je nezapomenutelná (při téhle scéně jsem nedýchal). Hudební démonický motiv v závěrečných titulcích bude ve mně rezonovat navždy. *********** Nicolas Refn vytvořil cestu, kterou jste v minulosti nikdy neviděli, a filmu dává jiný rozměr.

 • 50%
  0
  0
  28. 6. 2013
  harry456 (2436 bodů)

  Refn svěží, Gosling trochu mimo. Scénář sice nijak originální (Kill Bill 3?!), ale hodně vyzvedává tenhle podivný neonově zářící film režisérova představivost a dovednost, skvělá kamera a úchvatný vizuál (ty temné červenočerné chodby jsou boží!). Refn navíc opět pěkně vykresluje město ve kterém se film odehrává (Drive- L.A.__ Only God Forgives - Bangkok) a nechává svou hlavní hvězdu čumět doblba a prohlížet si ruce. Jako doplňovačka je Thajský Kat spravedlnosti a Kristin Scott Thomas která skvěle zahrála postavu s označením Matka/Mrcha/MILFka (trojtý emko!). A ano napíšu to: Líbilo se mi to víc jak Drive. 60%

 • 50%
  0
  0
  11. 6. 2015
  sporkaska (2358 bodů)

  Brutálne nemilosrdné, dramaticky pomalé a krvavo depresívne dielo, podfarbené impulzívnou hudbou. Ovšem vo veľa miestach dejovo prázdne a nelogické. Najviac to však kazil Gosling, ktorý nedokáže nahodiť ten správny psychadelický pohľad, potrebný pre tento umelecký snímok.

 • 65%
  0
  0
  19. 6. 2013
  michaela159 (1044 bodů)

  Mám smíšené pocity.
  Jedna moje půlka mi říká ,,dej mu 100 procent a ta druhá řve 0 procent."
  Nakonec jsem si vybrala hodnocení 65 procent, protože se mi to zdá ustyhodný počet. Nešetřila bych kritikou, film byl skvělý a hrozný.
  Je to velice divné, tohle se mi ještě nikdy nestalo.
  Film Drive byl něco podobného, co se pocitů týče.

 • 40%
  0
  0
  16. 6. 2013
  Waters (624 bodů)

  Už Drive mi přišlo jako preceněná utahaná nuda, která sice dobře vypadá, ale příběh si někam odskočil. Tady už to nikdo ani nezamaskovává, že tu příběh není. Série nesouvislých obrázků, do toho krev, brutalita a Gosling pořád v tý samý poloze. Chtělo by to změnu. Refn točit umí, ale vypravěč je na ho...

 • 15%
  0
  0
  13. 2. 2017
  lysko (3 bodů)

   • Tento film bolo škoda sťahovať !! Ubohosť nad úbohosť

  Hodnocení a recenze Jen Bůh odpouští

  57 65 ?
  jak hlasovat?
  • Had 70%
  • Brenan88 65%
  • lysko 15%
  • Arnarmo 45%
  • martin-mickey-stusak 80%
  • PandaPool 10%
  • HappyPiere 55%
  • ballrog 60%
  • McFous 60%
  • olga-pu 65%
  všechna hodnocení (59)