47 Ronin (USA)
« další názvy »
USA USA
119 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Drama, Fantasy

Obsah

:
POZOR SPOILER Po lesích okolo Akó se toulá kluk Kai. Prý jej vychovali divocí tenguové, lesní démoni. Tohoto chlapce najde jednou samuraj knížete Asano, více »« méně

Režie

:
Carl Rinsch

Scénář

:
Chris Morgan (II) Hossein Amini Walter Hamada

Herci

:
Keanu Reeves Rinko Kikuchi Rick Genest Hiroyuki Sanada Tadanobu Asano ...
Premiéra: 2. 1. 2014
Distributor: CinemArt
Jste na stránce filmu 47 Róninů. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu 47 Róninů myslíte! K 30. lednu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28305 uživatelů. Děkujeme!

Recenze 47 Róninů


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 60%
  0
  0
  16. 12. 2022
  martin-mickey-stusak (26807 bodů)

  Deset let po té, co si mezi samuraji ve snímku „Poslední samuraj“ (2003) zařádil Tom Cruise, dostal příležitost mezi ně vstoupit i Keanu Reeves. Japonský národní mýtus byl již místními filmaři zpracován nesčíslněkrát, avšak tentokrát se toho chopili filmaři hollywoodští s vůlí sobě vlastní. Jak se ale v Japonsku tvářili na fakt, že si do příběhu přidali svou postavu? No nic. Japonská legenda je ikonický příběh, který se již dávno stal součástí japonské kultury. Původem je skutečná historická událost z osmnáctého století a v Japonsku je tak známý svým archetypem, že už je dlouho pokryta aurou mýtu, takže můžeme jen hádat, co je ve vývoji děje skutečné a co ne. Jistota je pouze u fantasy prvků, které jsou občas použity. Samozřejmě nechybí ani tolik populární milostná linka, která prostě nesmí chybět nikde. A když se to všechno dá dohromady, vznikne nám z toho spíše japonská samurajská pohádka. Ale jo, svým způsobem ambiciózní. Škoda jen, že takovéto zpracování postrádá harmonický příběh obeznávajíc to zásadní. Pomsta. Sice je to to hlavní, o co v příběhu jde, ale má to poměrně nemalý problém právě toto diváka zaujmout. Postava Keana Reevese je Hollywoodem do děje tedy přidaná a je jasně daná, ale i tak přivádí na myšlenku, jestli se náhodou tvůrci neinspirovali Richardem Chamberlainem ve snímku „Zajatec japonských ostrovů“ (1980). Buď jak buď. Japonským samurajským fenoménem snímek moc neohromí, neboť americkým okem shovívavým se jedná jen o jednoduché přepracování známého japonského příběhu do žánru fantasy. Snad aby to západní diváky více zaujalo. Těžko posoudit. Každopádně v tom celý koncept dost klopýtá, ale pře ohromující vizuální efekt si toho zřejmě málokdo všimne. Snímek se tak jen zařazuje k výše zmíněným etudám s cizincem mezi japonskými samuraji a to je na celém tomto filmovém pokolení asi tak všechno.

 • 65%
  0
  0
  15. 9. 2017
  Sheldon (16046 bodů)

  Základní kámen úrazu tohoto filmu je to, že tvůrci úplně přesně nepojmenovali, co chtějí vyprávět. Zatímco někdy je jasné, že se jedná o hollywoodský blockbuster, někde sklouzávají do rovin úplně jiných a troufám si říci, že mnohem lepších.
  Netroufám si tvrdit do jaké míry má na výsledném střihu zásah šéfů studia, protože režisér byl přeci jen debutant, byť měl k dispozici schválený vysoký rozpočet. 47 roninů není nejlepší hollywoodský film o zemi vycházejícího slunce, přesto se vidět rozhodně dá. Pokud jste fanouškové Keanu Reevese a chodíte spát v kimonu, je tohle film pro Vás.

 • 70%
  0
  0
  23. 3. 2014
  Tom Hardy (5309 bodů)

  Překvapivě důsledný hollywoodský spektákl, který nahlíží na tradice japonské kultury možná naivní, současně ale i poměrně uctivou optikou. Fantasty prvky jsou překvapivě užity poměrně střídmě (a rozhodně nepůsobí v příběhu nepatřičně), Keanu Revees je svým subtilním projevem dle mého spíše uctivý k tomu, že není hlavním hrdinou v pravém slova smyslu, než že by byl herecky matný, lokace se střídají se železnou pravidelností a akce byla minimálně solidní (nelze nicméně přehlédnout násilnou absenci krve, která několikrát nutí střihače k bizardním zásahům). Výsledek mě každopádně příjemně překvapil. Jako historickou kapitolu to nelze brát ani omylem (a nemyslím, že by to byl tvůrčí záměr). Jako fantasy variantu jedné legendy, která chce připomenout některé hodnoty? S tím nemám sebemenší problém.

  • výprava, hudba a lokace
  • dějově překvapivě svěží
  • fantasy prvky
  • herci
  • absence krve
  • občas příliš klišé
 • 50%
  0
  0
  28. 3. 2014
  Petrson (4135 bodů)

  Velmi průměrné nenápadité bez výrazného tahu na branku. Navíc Keenau Reeves (herecky nevýrazný) a příšerky byli dosazené do filmu čistě účelově, nepatřičně, aby to vypadlo jako velký film, přitom vše bylo jinak historicky korenktní. Děj se dal od začátku do konce předvídat, ale scénář byl účelově sepsán podle návodu, aby to určitě vyšlo a ono to spíš nevyšlo. Zásadně takovému filmu chybí nadstandardní vyprávěčský styl, epičnost.

  • výprava
  • triky, lokace ( i když dnes člověk nepozná, co je počítačové a co ne)
  • scénář (ploché, předvídatelné, nezajímavé)
  • fantasy nedořešené-nahodilé-nevysvětlené proč
  • hlavní hrdina bez náboje, plochý, stejně jako ostatní postavy
  • snaha udělat velký US film z japonských tradic
 • 45%
  0
  0
  29. 5. 2016
  rkotvald (3162 bodů)

  Zpoza křoví vykoukne tajemný vlk (dlouhý detail na jeho oči - jedno černé, druhé modré) a jeho pohled se střetně s Keanu. V následující scéně zpoza rohu vykoukne tajemná ženská (dlouhý detail na její oči - jedno černé, jedno modré) a její pohled se střetne s Keanu. - ve filmu, kterej by nebyl točen jako pro debily, by to stačilo, ale tady ne - ve chvíli, kdy Keanu uvidí různobarevný oči tajemný ženský následuje flashback, kterej nám připomene, že stejně různobarevný oči měl i ten tajemnej vlk. Ale kdyby to pořád nějaký pako nechápalo, v následující scéně už Keanu vysvětluje samurajům, že ta ženská měla divný oči, stejný jako vlk a že je to asi čerodějnice, která se umí proměňovat ve vlk - a stejně mu nikdo nevěří, celá scéna je zbytečná. No a podobný pocit jsem měl po celý film - že je točen debilama pro debily.

 • 60%
  0
  0
  28. 4. 2014
  VasaFlasa (2818 bodů)

  Fantasy, které by mohlo nabídnout mnohem více. Nebýt pana Keanu Reevese, tak jsem si filmu ani nevšiml.

 • 60%
  0
  0
  17. 4. 2016
  HappyPiere (2773 bodů)

  Keanu Revees porazí všechny... vždycky (Neo, John Wick). Je to prostě hrdina každým coulem a stejně tak je tomu i ve 47 Róninů, kdy je na plátně promítána vydařená pohádka/fantasy. Tak je jen škoda, že to dostalo takový záhul od odborné kritiky, protože o špatný film se nejedná. Na vyplnění dlouhé noci bez problému doporučuji.

 • 75%
  0
  0
  6. 1. 2014
  harry456 (2437 bodů)

  Musím se přiznat, že po odchodu z kina jsem byl překvapivě svěží. Čekal jsem podle kritik hrozný film, ale i v kinech mne leccos dokáže překvapit. Keanu Reeves byl skvělý, i když krapet plně nevyužitý. Dějově se mi to však líbilo.

 • 75%
  0
  0
  11. 10. 2014
  stantheman (2399 bodů)

  K mému překvapení docela koukatelné....krásná legenda , smysluplně odvyprávěná...akční akorát...pro Keanu jak stvořená

 • 70%
  0
  0
  27. 11. 2014
  Larrysbride (2072 bodů)

  Na film jsem sla vicemene bez ocekavani vzhledem k tomu, ze japonska kinematografie nikdy nebyla muj salek caje... O to vice jsem vsak byla pri projekci prekvapena. Snimku nechybi temer nic; silny pribeh, romanticka zapletka i poutavych akcnich scen je tu dosyta a pritomnost misence Kaie pomaha divakovi japonske kulture lepe porozumet. Na 47 Ronin si jednoduse kazdy najde to sve.

 • 25%
  0
  0
  6. 3. 2015
  Teresie (1108 bodů)

  Tohle bylo hodně nepovedené .....

 • 60%
  0
  0
  3. 11. 2014
  salisbury (1101 bodů)

  Čtyřicet sedm róninů mě obklíčilo v temném sále a já jejich prostřednictvím bojoval v bitevní vřavě, kde samurajské meče řinčely čepelí na čepel. Vzduch byl krájen ostřím, rozpadaje se na dvě půlky a příběh plul jak květ sakury v dravém proudu průzračné horské říčky. Katanu jsem ponechal v poklidu ani wakizaši v obřadním rituálu zvaným sepukka jsem neupotřebil neb toho nebylo zapotřebí i užíval jsem si pohádku plnými doušky nakrájeného japonského vzduchu.

 • 80%
  0
  0
  22. 1. 2014
  kendzi (1095 bodů)

  Obsazení filmu se povedlo. Vřele doporučuji.

 • 45%
  0
  0
  16. 5. 2014
  katarinaa (1052 bodů)

  pro mě docela zklamání, film jsem ani nedokoukala a usnula u něho. viděla jsem originál a těžko se to srovnává, když by mělo jít sice o stejný příběh, ale každý ten film jako by byl o něčem úplně jiném.

  • Keanu Reevese mám ráda kdekoliv a jakkoliv
  • až moc pozápadněný příběh z východu. Tygr a drak byl fajn, ale tohle bylo už fakt moc předělané.
  • psychologie postav
 • 70%
  0
  0
  4. 4. 2016
  pitryx (851 bodů)

  Jako, super, ale Japonci mluvící anglicky… to mi tam tedy vůbec nesedělo. Jinak v podstatě hodně podobné „Posledním rytířům“, jen je to zde obohaceno a fantasy prvky, tudíž i o efekty. Tyto nejsou nijak převratné, ale líbily se. Dějově občas hlucho, ale dá se to přečkat. Možná se podívám podruhé a hodnocení upravím, protože 80% se mi zdá moc, a klasických 60% málo. A přitom si za fantasy efekty zaslouží přidat o desítku oproti rytířům.

 • 65%
  0
  0
  12. 8. 2015
  dis (461 bodů)

  65%
  Ale jo, mohlo to dopadnout hůř. Keanu Reeves má jisté charisma, najde se pár zajímavých nápadů a atmosférických záběrů. Dá se na to dívat, není třeba litovat promarněného času - jen promarněné filmařské příležitosti.

 • 80%
  0
  0
  4. 8. 2014
  paniks (319 bodů)

  Zajímavý a napínavý film. Doporučuji.

 • 90%
  0
  0
  13. 7. 2014
  roxet (293 bodů)

  Japonsko bez Robotů. Jsem příjemně překvapen z Keana. Hodně se mi v tomto snímku líbyl, i když jsem ho ze začátku nemohl poznat. Jeho Kai míšenec dává tomu dramatu takovou nějakou šťávu, která propluová dějem jako čirá voda, kterou budete dvě hodiny srkat a bude vám chutnat. Samotný snímek se vším nadpřirozeným a pro Japonsko typickým samurajstvím a bezmeznou ctí až za hrob, které je pro západního člověka někdy těžko pochopitelná, je mistrně a srozumitelně natočen. Nečekal jsem nic, ale jsem příjemně překvapen. Dobrý film.

 • 100%
  0
  0
  1. 4. 2014
  kendzinka (267 bodů)

  Film mohu doporučit. Po shlédnutí jsem byla nadšená. Herecké obsazení se povedlo :)

 • 70%
  0
  0
  13. 8. 2015
  veronika-novotna (67 bodů)

  Napětí a fantasie s japonskou kulturou a Keanu Reevesem nezklamala :-)

 • 70%
  0
  0
  3. 4. 2014
  Liba1 (48 bodů)

  Napínavý příběh, silný zážitek. Výborný Keanu Reeves.

 • 60%
  0
  0
  16. 5. 2014
  cesta (18 bodů)

  film jsem viděl asi před dvěma měsíci a jediné na co si vzpomenu,když na to přijde řeč je záverečná "harakiri scéna", která se mě nějak hodně osobně dotkla a díky které si to film docela zachránil.

  • výprava a fantastičnost příběhu
  • moc hollywoodsky "vykleštěné" násilí
 • 0
  0
  16. 12. 2014
  Host
  Host

  NINNIN

Hodnocení a recenze 47 Róninů

64 52 ?
jak hlasovat?
 • martin-mickey-stusak 60%
 • Renfield 70%
 • Mikik4444 85%
 • Crreed 80%
 • jirik-smerda 85%
 • homedo 65%
 • michal-smid 65%
 • jaroslav-nemec 65%
 • lukes-houmr-bures 80%
 • Sandrastekla 60%
všechna hodnocení (137)

V žebříčcích uživatelů

14. místo z 142 v žebříčku uživatele vladimir-lada-but
110. místo z 175 v žebříčku uživatele Hikikomori
142. místo z 208 v žebříčku uživatele kellys2
293. místo z 565 v žebříčku uživatele rypo