Hansel and Gretel: Witch Hunters (USA)
« další názvy »
USA USA
NSR NSR
Německo Německo
83 minut

Žánry

:
Akční, Horor, Komedie
Motto: Pomsta je sladší než perník.

Obsah

:
„Dvojka“ Perníkové chaloupky je bez diskuse nejoriginálnějším filmovým pokračováním roku. Pokud jste si pod vlivem Němcové, Erbena a bratří Grimmů mysleli, více »« méně

Režie

:
Tommy Wirkola

Scénář

:
Tommy Wirkola Dante Harper

Herci

:
Jeremy Renner Famke Janssen Gemma Arterton Peter Stormare Thomas Mann (II) ...
Premiéra: 28. 2. 2013
Distributor: Bontonfilm CZ
DVD: 26. 6. 2013

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  13. 8. 2017
  Brenan88 (23488 bodů)

  Tyhle moderně pojaté pohádky prostě žeru. Jeníčkovi a Mařence tenhle ujetý nádech vysloveně sedí a jako celek je to opravdu šílená jízda,která se nebere vůbec vážně. Od Wirkolu jsem vlastně nečekal ani nic jiného. Je to šílenec s ujetým smyslem pro humor.

 • 70%
  0
  0
  20. 10. 2015
  Sheldon (9854 bodů)

  Slušná oddychovka, která pomrkává na diváka, že se nebere vůbec vážně. V hlavních rolích jsou příjemní herci a z mého pohledu je to slušný reparát k nepovedenému Van Helsingovi. A na Gemmu Arterton se prostě zatraceně dobře kouká:-) Mozek však tentokrát nechte ve foyer:-) A hlavně nejezte ty „fucking candies“.

 • 80%
  0
  0
  7. 8. 2015
  p.a.douch (4420 bodů)

  Fakt dobrý. Wirkola se s tím moc nepáře. Žádný zbytečný řečičky, má slušnej tah na branku. Gemma Artertonová a Jeremy Renner jsou dobrá dvojka, zdatně jim na straně dobra sekundují Thomas Mann a Pihla Viitala (mňam). Na straně zla znovu výborný Peter Stormare se stejně dobrou Famke Janssen a jejich sekundantky Joanna Kuligová a Ingrid Bolso Berdalová (v civilu taky pěkný kůstky). Hudba Atli Örvarssona dobrá. Výprava, kostýmy slušný. Triky dost postačující. 3D funguje. Zkrátka příjemně strávených 83 minut.

 • 70%
  0
  0
  9. 6. 2013
  Tom Hardy (3925 bodů)

  Hovadina na ntou s děravým scénářem a nevyužitým potenciálem, pokud jde o samotný svět (což je do jisté míry dáno nízkým rozpočtem) a malou účastí hlavní záporačky. Jako zábavný akční výplach s tunou hlášek to ale funguje takřka dokonale. Dvojka by při vyšším rozpočtu mohla být opravdová bomba.

 • 65%
  0
  0
  20. 9. 2013
  saboter (3532 bodů)

  Jako by už drsných předělávek slavných pohádek nebylo dost nicméně se film nezaobýrá ňákým příběhem ale akcí a efekty který se s černým humorem a skvělým obsazením skvěle protínaj.ale nad krvavé zpeacování nic moc a to je blbé opravdu dost a zvás si vlastně dělá jenom srandu.

 • 70%
  0
  0
  14. 8. 2017
  JosefTomas (3273 bodů)

  Jen jen škoda, že to je celé bráno z velkou rezervou. Nemyslím úlet, to je úlet velký až až, ale malý rozpočet nedává filmu vyniknout tak, jak by bylo hodno. Finální bitva je až žalostně nevyužitá a potenciál to má přitom tak obrovský. Pokud ale mají v Holywoodu hlavu, tak pokračování dorazí ve velké parádě.

 • 75%
  0
  0
  29. 7. 2013
  Sunny5 (3178 bodů)

  Když jsem se moc nesoustředila na děj a užívala si pouze akční jízdu, tak to byla vážně paráda, se spoustou skvělých hlášek, krve a zajímavých masek čarodějnic.

 • 80%
  0
  0
  27. 3. 2013
  výfuk (2930 bodů)

  3D. Oh my god. Nikdy jsem nebyl na hraném filmu v 3D a tento snímek byl příchodný. Trochu to shrnu... perfektní masky, perfektní efekty a perfektní kostýmy. Scénář - zajímavě pojatý, který nás vyvede ze světa pohádky a zavede do dospěláckého světa, kde nám Jenda a Máňa prozradí mnoho tajemství. Snímek splnil mé očekávání. Troška krve, ale také trochu vášnivé touhy po ní a také tak trochu po lásce (spíše i sexu), s humorným nádechem. Není to snímek století, ale je mnohem lepší než další stovky snímků, které jsem kdy viděl...

 • 65%
  0
  0
  13. 12. 2015
  rkotvald (2808 bodů)

  Do očí bijící nesmyslnost a náhody by ve zvolené brakovosti námětu až tak nevadily, kdyby se Wirkola opravdu dokázal odvázat a naservírovat divákům drsnou a zvrhlou podívanou, jež se při daném materiálu nabízí. Bohužel se tak nestalo - Jeníček a Mařenka je béčko naprosto zaměnitelné s leckterou průměrnou žánrovkou jako Van Helsing nebo Kletba bratří Grimmů, tentokrát jen s větším počtem nadávek a krvavé lázně. Sebeironické nebo parodické momenty absentují, akční scény překvapivě příliš nereprezentují trendy poslední doby (stylových zpomalovaček se dočkáme až během závěrečných titulků), ale utápějí se ve změti chaotických střihů, ústřední duo ve své prvoplánovosti (Jeníček má cukrovku, Mařenka nejde pro slovo "fuck" daleko...) tak akorát sympatické, aniž by začalo iritovat. Mezi plusy jednoznačně patří závěrečný masakr a scény s trollem (který dodává filmu kýžený punc zvrhlosti), zbytek je ale až příliš nekonzistentní a přízemní na to, abychom jej mohli označit za nonstop bavící guilty-pleasure. Hlavně zbytečné dialogy zabírající dobrou půlku stopáže si mohli tvůrci odpustit. P.S. Vztah Jeníčka a Mařenky zavání incestem.

 • 100%
  0
  0
  18. 8. 2013
  LenkaVL (2146 bodů)

  Dobrý plakát a film také

 • 95%
  0
  0
  5. 5. 2013
  karlik4801 (1925 bodů)

  Za to jak mi to rychle odsejpalo si to těch pět zaslouží. Masky mohli být propracovanější a čarodějnice, kterou ztvárnila Famke Janssen nemusela být tak ukecaná. Bál jsem se té krátké stopáže, ale celý příběh se do ní vešel, plus krev, krev a krev. Pořádná akce ve fantasy světě? To se jen tak nevidí. Celou dobu mi lovci čarodějnic ukazovali pořádnej masakr, hlavně ten na konci. Tohle není ani tak dobrý film, jako vynikající krve prolitá podívaná. Jsem hodně rád za neutrální, nebo možná záporné lidské postavy, šerif a jeho banda. To protože jde vidět, že to není vyloženě jen akční fantasy. Hlavní herci Jeremy a Gemma stačili a naladili drsnější atmosféru. Viděno v kině.

 • 55%
  0
  0
  27. 11. 2014
  Larrysbride (1831 bodů)

  Snímek předvídatelnější než částka na mém bankovním účtu... Kdybych se chtěla podívat na ladné dámské pozadí v kůži, zapnu The Dark Knight Rises. Kdybych měla chuť pokochat se sexy lovcem, zopakuji si raději Snow White and The Huntsman. Od kterého se mimochodem Lovci čarodějnic mají hodně co učit i co se vizuální stránky týče. Neoriginální, bez nápadu a neskutečně předvídatelné...

 • 85%
  0
  0
  29. 1. 2015
  Jakub.Selesi (1157 bodů)

  Uvažoval bych o změně jmen, Jeníček a Mařenka na ně zní až moc dětsky :D :D

 • 65%
  0
  0
  20. 11. 2013
  michaela159 (1036 bodů)

  Žádný zázrak, ale sedlo mi to líp než Van Helsing. Sexy baby (ale chtělo by to víc Famke bez čarodějnického maikapu), dostatek akce a z pár vtípků, nápadů a hlášek je vidět, že si to scenárista a režisér v jedné osobě užil. Ve 3D nic moc, ale jinak to vcelku ušlo.

 • 70%
  0
  0
  6. 3. 2015
  Teresie (989 bodů)

  Neskutečná hloupost ... ale vlastně jsem se bavila ....

 • 90%
  0
  0
  1. 3. 2013
  Medúska (944 bodů)

  Film ve mě sice pocity strachu nevyvolal, ale jako dobrodružná akční jízda to funguje docela dobře. Velká pochvala za krásné masky všech těch nechutných čarodějnic.

 • 80%
  0
  0
  10. 6. 2013
  dráza (886 bodů)

  možná se bude líbit mému bratrovi ale i já se ráda podívám.

 • 0
  0
  9. 3. 2014
  minimoj (466 bodů)

  Pohádka pro dospělé jak má být :) opravdu jsem se bavila a chvílemi i bála.

  • efekty jsou pěkně provedené a skvěle zapadají do děje, někdy postraší, jindy pobaví
  • herci odvedli výbornou práci
  • masky jsou prostě úžasné - takovéhle krasavice potkat v lese, tak na houby v životě nejdu :D
  • 100%
   0
   0
   7. 9. 2013
   Percabeth (452 bodů)

   Super ;)

  • 70%
   0
   0
   8. 4. 2016
   machetetete (443 bodů)

   "Předávkovala mě perníkem!" Sourozenecké duo, které likviduje zplozence pekla? Variace na staré pohádky? Svůdná záporačka žijící nedaleko v lese? Peter Stormare? Kde jsem tohle už jednou viděl? Jeníček a Mařenka skutečně působí jako pokračování Gilliamova filmu o slavných německých pohádkářích a národních buditelích, jen se jedná oproti svému předchůdci o drsnější a přímočařejší záležitost. Za pochvalu rozhodně stojí drsná a pekelně sestříhaná akce, povedená hudba i ústřední herecké duo, kterého by se zalekl i vlk od Karkulky. Příběh je samozřejmě jednodušší a celkem lehce se dá odhadovat, jakým směrem se bude vyvíjet dál, ale co. 3D neurazí a úvodní i závěrečné titulky nadchnou. Pokud se vám líbila Kletba Bratří Grimmů, tak nevidím nejmenší důvod, proč by vás neměli okouzlit sourozenci z perníkové chaloupky. P.S. Doufejme že úmyslné rýpnutí si do jedné nejmenované upíří ságy velice potěšilo.

  • 70%
   0
   0
   25. 6. 2013
   Annie555 (353 bodů)

   Jedním slovem hovadina, která ale z nějakého záhadného důvodu je vtipná a zábavná, hlášky jsou úderné a trefné. Pojmenovat trolla Edward je po té naplavenině Stmívání naprosto boží nápad. Efekty jsou skvělé, masky taky. Trošku víc krvavé, ale upřímně nejvtipnější scéna je když Edward rozšlápne nějakýmu maníkovi hlavu.

  • 0
   0
   29. 12. 2013
   martek (323 bodů)

   Jako akční je to docela dobré ovšem pro náročnějšího diváka je to trochu o ničem. Kdybych neznala pohádku, přišel by mi příběh nejasný a trochu chaotický. Scénář je slabý, krve a bitek je dost

  • 85%
   0
   0
   26. 1. 2014
   roxet (292 bodů)

   V hlubokých a temných lesích se setkáte se zlem nejvyšího kalibru. :-)
   Tomuto filmu jsem se doposud vyhýbal, myslel jsem že je to smotanina natočená podle pohádky. Ale přece jen jsem si ho z dlouhého času pustil a musím napsat že jsem se pletl. Film má dobrou zápletku a atmosféru, likvidace čarodějnic při nichž Jéňul s Máří dostanou pěkně do těla a nedělají ze sebe nějaky velky superhrdiny až po odhalení pravdy o jejich rodičích. O kterých jsem si myslel to nejhorší. Hodně se mi taky líbí zbraně co používají, od samostřílů až po kulomet, na to že je film zasazen někam do 16, 17 století poněkud zvláštní, ale co, vždyť je to fantasy tak proč ne. Famke Jenssen si svoji velitelku čarodějnic opravdu užívá a samozdřejmě musím zmínit strašného dobráka Edwarda.
   Příjemnej film.

  • 40%
   0
   0
   15. 3. 2014
   Stoupa34 (264 bodů)

   Jednou a dost. Nezaujal mě film ani triky.

  • 35%
   0
   0
   23. 11. 2013
   lenka234567 (245 bodů)

   Film byl myslím docela povedený a herci také dobře vybráni, ale děj mi nepřišel nějak extra až na to kdy zjistili, že jsou taky čarodějové. =)=)=)=)=)=)=)=)=)=)=)=D

  • 70%
   0
   0
   31. 7. 2013
   brckounek (215 bodů)

   ...taková pohodová akční pohádka pro dospělé :)

  • 65%
   0
   0
   20. 8. 2016
   jitulilinka (149 bodů)

   Kdyby byl tenhle film pojat jako sci-fi a né parazit pohádky, bylo by to o dost lepší. Plus dabing je v tomto případě opravdové ZLO - říkat Jeremy Rennerovi Jeníčku je k smíchu a naprosto to ničí atmosféru. Gemma Arterton mi do role Mařenky (skoro stejně směšné) vůbec neseděla. Ale zábava to byla, né že né. Jen doufám, že ten konec nemá být naznačení dalšího dílu.

  • 0
   0
   13. 8. 2015
   Gvendolina (149 bodů)

   Tyhle typy filmů normálně vůbec nemusím, ale tenhle film mě příjemně překvapil.

  74 66 ?
  • petr-lehky 70%
  • JosefTomas 70%
  • misec 100%
  • wodmint 75%
  • radek-zidka 80%
  • maniak 60%
  • Mihall 80%
  • jarv 75%
  • Brenan88 75%
  • enrico-bonsch 70%
  všechna hodnocení (219)
  jak hlasovat?

  V žebříčcích uživatelů

  24. místo z 42 v žebříčku uživatele Elizabett
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: