Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic

70%
Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic
Ocitáme se v typickém středověkém městečku, které sužují obvyklé dobové problémy, včetně únosů místních dětí, jež prý mají na svědomí čarodějnice obývající okolní hluboké lesy. Zdejší ochránce zákona sice tvrdí, že na to stačí sám, ale očividně si lže do kapsy. Starosta proto pozve na záchrannou misi dvě celebrity, legendární lovce čarodějnic Jeníčka a Mařenku. Sourozenci se pustí po stopách únosců s vervou sobě vlastní a jejich práce brzy začne přinášet výsledky. Bohužel jiné, než jaké by si přáli. Zjistí totiž, že proti nim stojí síly mnohokrát mocnější než všechno, čemu museli doposud čelit. Navzdory Jeníčkově cukrovce (jako malý se jednou přejedl perníkem, chudák!) a Mařenčinu kostlivci ve skříni, o němž se nesluší mluvit, se pustí do boje proti mocné přesile, ale zda se i tentokrát dočkají šťastného konce, je ve hvězdách.Brenan88
Brenan88
47 099 bodů
7.5
Tyhle moderně pojaté pohádky prostě žeru. Jeníčkovi a Mařence tenhle ujetý nádech vysloveně sedí a jako celek je to opravdu šílená jízda,která se nebere vůbec vážně. Od Wirkolu jsem vlastně nečekal ani nic jiného. Je to šílenec s ujetým smyslem pro humor.
Pete69
Pete69
31 278 bodů
7.5
Akce, akce, spousta krve a perfektně udělané čarodějnice. I když nejsem vyznavač akčích krváků, spojení tohoto žánru s klasickou pahákou mi sedí a skoro všechny se mi líbí, Jeníček a Mařenka jsou dle mého názoru nejpovedenější. 75% bez ostychu. Oddychová akční podívaná.
kunafix
kunafix
20 042 bodů
2
Pane bože, to byla blbost. Béčko jak sviň. I když jsem se snažil brat to s nadhledem, tak stejně se to moc nedalo. Bylo tam toho hodně, co uráželo mou inteligenci i filmovy nadšení. Čarodějnice a jejich masky (Famke Janssen jako hlavní záporačka neměla s maskou vubec svoje rysy). Akční scény samozrejmě uplně mimo jakoukoliv možnost přežití. Gore efekty spíš nesmyslny, než reálně vypadající. A ty jejich všemožny zbraně, to se člověk jednou zasmál, že v pohádce je rotační kulomet, a pak už ne. Jinak zakomponování perníkové chaloupky a celyho toho příběhu, no myslim, že scénárista se musel pochcat, když tohle vymejšlel, protože to je fakt kravina nad kraviny. No prostě tenhle filmek neni pro náročny publikum.

Dodatečné informace

Původní název:
Hansel & Gretel: Witch Hunters (více)
 • USA Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic
 • USA Hansel & Gretel: Witch Hunters
 • USA Hansel e Gretel
 • USA Hansel e Gretel: Caçadores de Bruxas
 • USA Hansel et Gretel
 • USA Hansel & Gretel - Cacciatori di streghe
 • USA Hansel & Gretel : Witch Hunters
 • USA Hänsel und Gretel: Hexenjäger
 • USA Hansel y Gretel: Cazadores de brujas
 • USA Janíčko a Marienka: Lovci čarodejníc
 • USA Jonukas ir Grytute: raganu medziotojai
Premiéra v ČR:
28. 2. 2013
Distributor:
Bontonfilm
Země původu:
USA, NSR, Německo
Rozpočet:
50 mil. USD
Tržby:
226,35 mil. USD (celosvětově)
Čeština:
Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic je dostupný s českými titulky a českým dabingem
Ocenění:
Žádná ocenění

Powered byJustWatch