The Words (mezinárodní název)
« další názvy »
USA USA
102 minut

Žánry

:
Drama, Mysteriozní, Romantický, Thriller, Psychologický
Motto: Je víc než jeden způsob jak někomu vzít život.

Obsah

:
Když Rory Jansen (Bradley Cooper) vydá svou první knihu, je výjimečná. Je to událost, která se přihodí jednou za generaci a která rozbouří literární svět více »« méně

Režie

:
Brian Klugman Lee Sternthal

Scénář

:
Brian Klugman Lee Sternthal

Herci

:
Dennis Quaid John Hannah Jeremy Irons Bradley Cooper Zoë Saldana ...

Podívej se na Tajemství za slovy online!

Přehrát online SupremeXp
Premiéra: 20. 9. 2012
Distributor: D-cinema
Jste na stránce filmu Tajemství za slovy. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Tajemství za slovy myslíte! K 17. lednu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27863 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Tajemství za slovy


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  0
  0
  22. 12. 2017
  Brenan88 (44954 bodů)

  Geniální snímek,který vlastně ani není tak romantický jako spíše dramatem u kterého jsem pozorně poslouchal každé slovo,aby mi nic neušlo. Samotný příběh je výborný a to samé platí i pro režii. No a k samotnému finále - to je ten důvod proč je film tak skvělý.

 • 85%
  0
  0
  22. 11. 2015
  Sheldon (16004 bodů)

  Jedním z hlavních témat filmu je autorství, ale také docela obyčejné štěstí. V reálném životě je bizarní sledovat, když se vám někdo pokusí ukrást dílo, které jste sám vytvořil. Jelikož jsem to zažil, tak bych už pár let zpátky neudělal ani krok, aniž bych si jakýkoli svůj výtvor, za kterým si pevně stojím, nezaregistroval. Pochopitelně, že i pak se najdou nebojácní hlupáci, kteří se mohou vydávat za autory, ale časem se to vždy provalí a končí to velkou ostudou.

  Přesně tak to je i ve filmu The Words, kde ale tvůrci dávají divákovi vybrat, ke komu přikloní své sympatie. Souhry okolností pak scenáristé někdy nechají stejně jako v životě odehrát do podivných situací bez typických hollywoodských katarzí, kde každý hned tahá bouchačku. Ostatně tento film absentuje na prvoplánová gesta, silácké kecy a klišé. Vypráví civilně, překvapivě a dokud nejsou závěrečné titulky, tak se od něj neodtrhnete.


  O to víc mě zaráží, že film docela sestřelila kritika, u které se nedostal ani na hranici průměru. Na druhou stranu zase snímek slavil úspěch u diváků a dočkal se i velmi slušného hodnocení na databázích, přičemž nejlépe film hodnotí demografická skupina 18-29. Film The Words není typický artový snímek a v podstatě to není ani typický mainstream. Pokud bychom se měli držet škatulek pak se nejlépe hodí do krabičky malých profesionálně odvedených filmů, od kterých nic nečekáte a nakonec vás mohou velmi příjemně překvapit.

 • 65%
  0
  0
  30. 5. 2014
  bidlobox (3796 bodů)

  Trošku na pohled podivný, trošku nudný, ale jedno shlédnutí přežijete.

 • 85%
  0
  0
  3. 3. 2017
  Dvany (47 bodů)

  Mohlo by se zdát, že zlatá éra literatury je ta tam a vše, co bylo napsáno, se v dnešní době přepisuje, či jinak upravuje a staré dobré klasiky se v Hollywoodské továrně ždímají stále dokola.

  Naštěstí se jednou za čas najdou takoví jako pánové Brian Klugman a Lee Sternthal, kteří se svým debutem “The Words“ dokázali pravý opak. Představili nám skvost, který je bez knižní předlohy a přesto dýchá originalitou.
  Kromě originálního příběhu, který nás vtáhne hned do tří časových rovin, film pokládá mnoho morálních otázek, a přivádí nás do situací, nad kterými sami začínáme přemýšlet, jak bychom se zachovali my sami.
  Tři různé životy, tři milostné páry, jedna kniha. Máte-li obavy, že se v příběhu ztratíte, tak zcela zbytečně. Film šlape jako hodinky již od první minuty a skoky mezi časovými rovinami fungují.

  The Words do jisté míry apeluje na budoucí i stávající spisovatele a varuje před plagiátorstvím. Předestírá možné následky takového činu a upozorňuje na to, že pokud přebíráme cizí slova, přebíráme s nimi i radost, utrpení či bolest a další pocity, které stály za jejich zrodem.

Hodnocení a recenze Tajemství za slovy

70 74 ?
jak hlasovat?
 • Crreed 85%
 • wodmint 60%
 • Riverdon 70%
 • jarv 65%
 • Brenan88 85%
 • AryaCZE 75%
 • Dvany 85%
 • Tupá stará treska 90%
 • kiki.sedlackova 50%
 • lucyky 75%
všechna hodnocení (59)

V žebříčcích uživatelů