Lawless (USA)
« další názvy »
USA USA
115 minut

Žánry

:
Drama, Historický, Krimi, Western, Životopisný

Obsah

:
Ze všech amerických snímků v programu letošního festivalu v Cannes byla Země bez zákona jednoznačně filmem „nejameričtějším“. Výtečně natočená žánrová více »« méně

Režie

:
John Hillcoat

Scénář

:
Nick Cave Matt Bondurant

Herci

:
Tom Hardy Gary Oldman Guy Pearce Shia LaBeouf Jessica Chastain ...
Premiéra: 20. 9. 2012
Distributor: Bontonfilm

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  1
  0
  7. 3. 2017
  Brenan88 (23473 bodů)

  O tom,že Nick Cave umí jsem se přesvědčil už u Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem. V tomto případě spojení Cave , Hillcoat , Hardy a Pearce funguje na jedna + . Skvěle natočené a zahrané. Nemám slov a tleskám. Takovou gangsterku z dob prohibice jsem potřeboval jako sůl.

 • 75%
  0
  0
  14. 11. 2015
  Sheldon (9821 bodů)

  Film se sice tváří jako skutečný příběh, ale některé motivy jsou na skutečnost dost přehnané a celková stylizace je spíš symbolická než realistická. Hillcoat dovede ze scény jemného humoru a romance přejít do naprosté bezvýchodnosti a naopak. Podstatně horší je, že by ten film neškodilo trochu pokrátit a podle mého soudu by se vůbec nic nestalo.

  Země bez zákona je kombinací gangsterky, westernu a hodně ujetého rodinného filmu a rozhodně není určen pro slabé nátury.

 • 90%
  1
  0
  28. 9. 2012
  Standa. (5587 bodů)

  Dokonale obsazená gangsterka z dob prohibice. Ještě dlouho po návratu z kina jsem to rozdýchával. Herecký koncert skvělých herců, ale samozřejmě Tom Hardy opět všechny o hlavu převyšoval. Jestli tohle zůstane netknuté Oscary, tak už nevím, co se tady děje.

 • 75%
  0
  0
  18. 7. 2013
  výfuk (2930 bodů)

  Myslím, že se zde někdo zmínil, že by Hillcoat mohl být jako nový Scorsese. S tím zásadně nesouhlasím, ať měl tento film svá plus i mínus, v žádném případě se to ani nepodobalo Scorsesemu. Jeho filmu mě dokáží většinou vtáhnout a i když se pro mne jednalo o něco nudného (jako Zuřící býk) tak jsem s napětím čekal každou minutu. Studia nám přinesli pravdivý příběh o prohibici a gangsterech ze starých časů. Pro mne by to byl rajský film, ale forma tohoto příběhu mě nakonec nějak nezasáhla a ani v podstatě tolik nezaujala. I když jsme dostali kvalitní herce a herečky, scénář byl vpodstatě zasazen jen na to, jak Shia je takový přizdis***, který místo toho aby vystřel a vše ukončil nechá skoro zabít svého bratra, kterého neskolí brokovnice, ale zápal plic ano. Vím, že je to pravdivý příběh a o to je to tajemnější, zajímavější a důvěryhodnější, ale zároveň i trochu divné. Kdybych porovnal rok 2012, tak Gangster Squad mi nabídl film, u kterého se nenudím, ale Zamě bez zákona je zajímavý snímek, který má svůj osobní půvab, že na rozdíl od GS z něj srčí temnota a drama styl toho profesionálního rázu.

 • 0
  0
  20. 5. 2014
  stantheman (2145 bodů)

  Dobrá filmařina , zajímavý příběh, drsný akorát , dobré obsazení - ale zázrak se nekoná.

 • 80%
  0
  0
  23. 11. 2012
  farb (2051 bodů)

  Krví, potem a chlastem nasákla drsná chlapácká podívaná, jakou zvládne umíchat jen John Hillcoat. Skvěle zrežírovaný a zahraný (Tom Hardy! - a Jessica...) intenzivní zážitek, který mi místy poněkud přímočařejší a předvídatelnější scénář nemůže zkazit. Brutální pecka!

 • 100%
  0
  0
  29. 11. 2012
  karlik4801 (1925 bodů)

  Konečně film, který stojí za to díky scénáři a ne kvůli vizuálním efektům, od roku 1994. Málo Gary Oldmana, hodně LaBeoufa. Pearce je sakra dobrej slizák na přesdržku. Film jakoby dával najevo jak je Tom Hardy dobrý herec v podobě Forresta. Opravdu se jedná o skvělý film s dobrým scénářem. Film o prohibici, který šel do kin když u nás prohibice trvala.

 • 90%
  0
  0
  6. 11. 2014
  salisbury (944 bodů)

  Film, který mě dostal do stářím zbídačených kolen. Byl jsem uchvácen příběhem dle skutečné události, který mě nenechal se unášet na klidné vlně pohody. Soudržnost bratrů Bondurantových, kteří plují proti proudu a nenechají se za žádných okolností tím proudem strhnout mě naplňoval pocitem soudržnosti. Tom Hardy opět ve skvělé formě s hlasem hluboce bručícím jak spokojený Grizzly, Shia LaBeouf jehož jméno doteď nejsem schopen řádně vyslovit se zhostil své role snad jako nikdy a Guy Pearce byl natolik přirozeně zlý, že jsem měl chuť mu pěstí natrhnout plátno.

 • 75%
  0
  0
  21. 9. 2012
  jakub.polak (180 bodů)

  Dobrá podívaná, neznal jsem dopředu téma filmu: prohibice, tak jsem se celý film smál, když jsem si uvědomil souvislosti s aktuálním děním v ČR. Kdyby Guy Pearce měl trochu šediny, mohl to být dokonalý ministr Heger :) Bohžel mi film přišel delší než byl a chvílemi přehnaná brutalita mi taky úplně nesedla. Uzavřu slovy Forresta Bonduranta: "hmm!"

 • 80%
  0
  0
  14. 4. 2016
  safraja5 (53 bodů)

  Film který se opírá hodně o herecké výkony bez kterých by film nebyl jaký je. Jedná se tu o dvou hodinovou podívanou s pěknou vizuální stránkou a celkem obyčejným příběhem zasazeného do období prohibice a tím pádem i do doby kdy si každý chtěl říct o úplatky. Příběh není až zas tak strhující a není nějak zvlášť komplikovaný což je jedině dobře. Bohužel pro mě jen lehký nadprůměr v podstatě jen díky hercům…

73 74 ?
 • jarv 60%
 • Brenan88 90%
 • PandaPool 85%
 • Yancl 65%
 • Nosnica 75%
 • Arnarmo 70%
 • Tino 90%
 • vladimir-lada-but 85%
 • lamps 80%
 • Pas 30%
všechna hodnocení (103)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

10. místo z 38 v žebříčku uživatele Standa.
37. místo z 104 v žebříčku uživatele filamubobes
85. místo z 96 v žebříčku uživatele Alanna
95. místo z 224 v žebříčku uživatele Psisko59
Sdílet tuto stránku:

Partneři: