Země bez zákona

75%
Země bez zákona

Ze všech amerických snímků v programu letošního festivalu v Cannes byla Země bez zákona jednoznačně filmem „nejameričtějším“. Výtečně natočená žánrová podívaná, odehrávající se v době, která patří do severoamerické mytologie, představuje citlivé drsňáky, ženy padlé i nevinné, progres odmítající tradicionalistickou náboženskou komunitu i naopak nakažlivou radost z dařícího se podnikání. Pozoruhodná režisérsko-scenáristická dvojice John Hillcoat a Nick Cave (The Proposition) se vrací gangsterkou z časů prohibice o pověstných bratrech Bondurantových (Tom Hardy, Shia LaBeouf a Jason Clarke), jejichž poklidné obchodování s alkoholem vlastní výroby v odlehlém koutě americké Virginie jednoho dne narazí na umanutý odpor zvláštního agenta Rakese (perverzní dandy v podání Guye Pearce). Navzdory svému dobovému rámci není film, ve kterém se dále blýsknou Gary Oldman, Jessica Chastainová či Mia Wasikovská, zcela prost paralel se současností. Bratři Bondurantové sice provozují ilegální byznys, zároveň jsou však nejzásadovějšími obyvateli městečka skrz naskrz prolezlého korupcí. (MFF Karlovy Vary)
Brenan88
Brenan88
47 099 bodů
9
O tom,že Nick Cave umí jsem se přesvědčil už u Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem. V tomto případě spojení Cave , Hillcoat , Hardy a Pearce funguje na jedna + . Skvěle natočené a zahrané. Nemám slov a tleskám. Takovou gangsterku z dob prohibice jsem potřeboval jako sůl.
martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
36 234 bodů
6
Příběhy z dob prohibice snad už ani nemají co nabídnout. Všude se na černo pálí dobrá whisky, která se následně prodá na černém trhu, a mnohé gangy jako správní konkurenti se snaží jeden druhého zlikvidovat. A do toho mají v patách policii. Nejinak je to u tohoto snímku kde hlavními postavami jsou tři bratři. A tak se tu odehrávají situace, které jsou už mnohokrát omleté. Příběh se odvíjí v přívětivém tempu, při kterém o dramatické chvilky není nouze. Vyskytnou se však i hluchá místa, které se sice dají přetrpět, ale výsledku moc nepřidávají. A tak není nic co by překvapilo, nic co by nadchlo. Scénář na tak dlouhou stopáž téměř nemá nabídnout, takže kdyby se vzali do ruky nůžky a vystřihli se zbytečně natahované sekvence, možná by to dopadlo daleko lépe.
Pete69
Pete69
31 311 bodů
8
Pěkný snímek z období americké prohibice. Poklidně vyhlížející gangsterka, která má ale pěkně drsnou slupku o což se postarali hlavně Tom Hardy a Jason Clarke. Pěkný reálný příběh rodiny výrobců a pašeráků alkoholu, kteří museli být hodně drsní, aby v se v tomto kšeftu udrželi. Pěkné zpracování, žádný zbytečný tlak na pilu, dobrá kamera i filtr. Povedený snímek.

Dodatečné informace

Původní název:
Lawless (více)
 • USA Země bez zákona
 • USA Lawless
 • USA Des hommes sans loi
 • USA Fékezhetetlen
 • USA Laittomat
 • USA Lawless - Die Gesetzlosen
 • USA Os Infratores
 • USA Sin Ley (Lawless)
 • USA The Promised Land
 • USA The Wettest County
 • USA The Wettest County in the World
 • USA Zem bez zákona
Premiéra v ČR:
20. 9. 2012
Distributor:
Bontonfilm
Země původu:
USA
Rozpočet:
26 mil. USD
Tržby:
55,4 mil. USD (celosvětově)
Čeština:
Země bez zákona je dostupný s českými titulky
Ocenění:
Žádná ocenění

Powered byJustWatch