Independence Day Resurgence (USA)
USA USA
120 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
Motto: Dvacet let jsme se připravovali. Oni také.

Obsah

:
Věděli jsme, že se jednou vrátí. Využili jsme proto k obraně všech možností a zdrojů Země. Studovali jsme ukořistěné mimozemské technologie, plány a více »« méně

Režie

:
Roland Emmerich

Scénář

:
Nicolas Wright James A. Woods Dean Devlin Roland Emmerich James Vanderbilt

Herci

:
Maika Monroe Joey King Liam Hemsworth Jeff Goldblum William Fichtner ...
Premiéra: 23. 6. 2016
Distributor: Cinemart

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  3
  0
  28. 6. 2016
  lamps (7563 bodů)

  Emmerichův narativní hurá systém tímto definitivně kulminuje do zřejmě vytoužených vesmírných výšin. Navzdory vymakanějšímu vizuálu ne tak kvalitní a ucelené jako kultovní jednička, kterou mám navždy vyrytou do svého srdce, ale minimálně stejně zábavný letní výplach, s neodolatelně nostalgickým a záměrně infantilním nábojem, oblíbenými původními hrdiny a dětinsky jednoduchým, leč nesmírně účelným sebereflexním příběhem. Noví rekruti v boji sice nikoho nezajímají a pro fanoušky bez jakéhokoli citového nebo nostalgického propojení s originálem nemůže být Nový útok ničím víc než otravně nastavovanou emzáckou kaší, ale mě osobně znovu zcela odrovnal Emmerichův cit pro převážně verbální zesměšňování vlastního stylistického rukopisu a samozřejmě jeho neutuchající tvůrčí zápal - zkratkovitý koncept vyprávění sice vůbec nesvědčí jakýmkoli emotivním scénám nebo snaze o navázání vazeb mezi postavami, ale jeho akční drajv je prostě nevídaný, humor příjemný a z over-the-top sekvence přistání vesmírného plavidla na povrchu Země jsem si do kalhot málem cvrnknul nadšením. Ne, nebylo mi nabídnuto nic, co by mě překvapilo - dostal jsem jen to, co jsem prostě chtěl..

 • 75%
  0
  0
  29. 7. 2017
  Danny F. (4687 bodů)

  Film není přehnaně napěchován megalomanskýma efektama (alá Michael Bay) a je perfektním pokračováním. Sebeobětování bylo hrdinské a obsahuje přiměřené množství vtipných momentů. Emzácká královna mě trochu připomínala Vetřelce, ale bylo fajn se s ní setkat ve filmu. Příběh je už slabější, ale není špatný. Další díl, na který odkazovaly dialogy na konci filmu, by se mohl nést ve stejném duchu.

  • tempo
  • vizuál
  • příběh
 • 30%
  1
  0
  17. 7. 2016
  Tom Hardy (3925 bodů)

  Příšerné pokračování. Dvakrát tolik, pokud má divák to "štěstí" a vidí ho pár hodin poté, co si dal z nostalgie jedničku. Generický "všeho víc" sequel, przněný nulovými vlastními nápady, nevyužitými postavami z minula a s kopou nových mladíčků, kteří jsou tak necharismatičtí a nudní, až to bolí (vůbec tohle nucené omlazování filmů je zlo, nechápu, že by studio zabilo táhnout to třicátníky). Nejhorší je každopádně to, že je druhý Den nezávislosti hrozná nuda. Akce zaměnitelná, efekty špičkové, ale to už dneska nepřekvapí. Když je největším překvapením filmu to, že se z jedné z původních postav (vzhledem k současné politicky korektní době) vyklubal gay, je prostě něco špatně. Jednoznačně to nejslabší, co v rámci destrukce Emmerich natočil.

  • triky
  • pár frků Jeffa Goldbluma
  • příběh
  • mladé postavy
  • nudná akce
 • 50%
  0
  0
  28. 6. 2016
  Petrson (3212 bodů)

  Vše se dá předvídat, spousta nelogičností, až to bolí, ale řemeslně skvěle zvládnuto. Už se na ty filmy dívám bez emocí, protože už tam nejsou, a nebo jsou tak prvoplánovité, že ani nezaujmou. Už jsem asi filmově otupěl. Děj jede dopředu jak školní autobus, který je asi nejdůležitějším cílem mimozemské civilizace:). Jezdí si kudy chce a je to legrační, stejně jako logika vyspělých predátorů. Jsem u konce s dechem s akčnějšími filmy poslední doby ( a to mám sci-fi ve veliké oblibě),.... ale kdo si chce zopakovat jedničku a má rád efekty, s chutí do toho. Myslím, že konec hlubšího myšlení civilizace je tu, ale asi ne s konečnou platností, neboť konec filmu je určen pro třetí díl:).

 • 70%
  0
  0
  20. 7. 2016
  evismaior (3148 bodů)

  Když jsem před 20 lety jako vyvalený teenager odcházela z kina po shlédnutí obřího pozemsko-mimozemského střetu amerických klaďasů a emzáckých telepatických chapadláků, vůbec mě nenapadlo dumat nad tím, že kdesi v nepředstavitelném roce 2016 zasednu opět do (o dost vypolstrovanějšího) sedadla a mistr velkohubě patetických vlasteneckých projevů Roland Emmerich na mě vyvalí pokračovací akci. Nuž stalo se, my diváci jsme dospěli do středního věku, herci a jejich filmové postavy do důchodu (nebo rovnou pomřely), Brent "Data" Spiner, jehož rolička pošahaného vědce z oblasti 51 léty zkultovněla, konečně dostal víc prostoru, Bill Pullman opět pouhým hnutím tváře vlévá lidstvu odvahu do žil, postava Jeffa Goldbluma se škorpí se svým tatíkem, jako by celých 20 let ani nepřestali, a k tomu je tu celá nová (bohužel celkem nezáživná a za mě tedy dost nadbytečná) generace týpků s příběhy a láskami jak vystřiženými ze všech nových i starých scifíček počínaje Hvězdnými válkami až po Hvězdnou pěchotu. Dále tu máme nezbytnou emzáckou megaloď velkou tak, že gravitací vytrhává mrakodrapy ze základů a jedinou správnou odpovědí na otázku "Kde přistane?" zní: "Všude", a po vzoru Borgů i Vetřelců tady je i jedna královna (o tomhle matriarchálním stereotypu už by se dala napsat slušná práce) a jeden hned intergalaktický střet, v němž budou pozemšťané svým vyhlášeným důvtipem muset nejen nakopat zadnici chapadlákům, ale navíc ještě vyložit překvapivě nekreativním "hodným" mimozemským rasám, že tak jako lidi, to neumí prostě nikdo. Film je přirozeným následovníkem svého předchůdce, jejž navíc dokáže místy i záměrně parodovat. A co si budem povídat, dneska bychom možná potřebovali tu proklamovanou jednotu lidské rasy mnohem víc než v roce 1996.

 • 60%
  0
  0
  9. 8. 2016
  FiL44 (2626 bodů)

  Tak tohle bylo celkem špatný a dokoukal jsem to jenom z nostalgie a respektu k prvnímu dílu. Žádná z nových postav není na tolik výrazná, aby dokázala nahradit Willa Smithe. Staré postavy jsou sice příjemné, ale prostě staré. A občas už to bylo i za hranou s všudypřítomným patosem. Nic moc

 • 80%
  0
  0
  6. 11. 2016
  LenkaVL (2146 bodů)

  Docela povedené pokračování Dne nezávislosti z roku 1996. Bez Will Smitha. Jeff Goldblum zůstává. Jako po 20ti letech. Takže jejich děti. Na dvojku docela ujde. Na konci náznak pokračování.

  • sexy hlavní herec LIam Hemsworth
  • létání
  • ufoni
  • občas působí triky moc uměle
 • 40%
  1
  0
  3. 1. 2017
  Arnarmo (1684 bodů)

  Klasický blockbuster, který se snažil navázat na klasiku, ale žel se mu to nepovedlo. Vizuálně dobře zpracované, ale to je dneska už vše, pokud má studio dost velký rozpočet. Zde nebylo nic, co by mě fansinovalo, překvapilo, dojalo či odrovnalo. Koukal jsem se na něj bez emocí a jen z důvodu, abych mohl říci, že jsem ho viděl. Taková škoda, moc jsem se těšil.

 • 40%
  1
  0
  17. 11. 2016
  wop (1605 bodů)

  Začínám mít pocit, že stejně jako jsou některé japonské filmy určené výhradně pro japonské publikum a Evropan se vůbec nemá snažit je pochopit, začínáme mít co do činění s tvorbou pouze a výhradně pro Američany.
  Speciální efekty a megalomanské scény už dnes nikoho nepřekvapí, a tak jediné co zbývá je scénář - tj. to, co postavy říkají, dělají a proč. A ten v tomto případě dostal opravdu na frak. Mám pocit, že z protagonistů za celé dvě hodiny nevypadla jediná rozumná věta, neproběhla jediná skutečně vtipná scéna a že se většina chovala jako nesvéprávná parta pitomců.

  • speciální efekty
  • návrat starých herců
  • plytké a povrchní
  • scénář
  • ani jediná scéna, na kterou bych se chtěl podívat znovu
 • 75%
  0
  0
  14. 7. 2016
  jvempire (1157 bodů)

  Poměrně podařené pokračování od režiséra původního dílu Dne nezávislosti Rolanda Emmericha. Film má podobnou atmosféru, dost původních herců a dobrý pokus o dobový humor. Je to celé větší, epičtější a monumentálnější. Má to své mouchy ale jde o příjemnou vzpomínku. Jsem zvědav na pokračování.

 • 90%
  0
  0
  25. 11. 2016
  fido68 (1024 bodů)

  Celkem dobré pokračování příběhu i když po docela dlouhé době.Trošku chyběla absence jednoho z hlavních hrdinů jedničky Willa Smitha.Bohužel ho nechali umřít.Ale i tak se ve filmu objevil,alespoň jako umělecké dílo..:-)Film zdaleka nedosahuje kvality jedničky,ale aspoň někdo z původních herců ve filmu zůstal.Nepředpokládám další pokračování,ale kdoví..co bude za dalších 20let.

 • 70%
  0
  0
  5. 11. 2016
  Rapaport (1002 bodů)

  No žádná velká hitparáda to nebyla. Moc jsem od toho nečekal a ani se nijak moc netěšil. Líbilo se ni zapojení starých postav. Ale přesto si myslím, že tak jak byl starý Den nezávislosti, tak měl zůstat. Dívat se na to dá, ale nic světoborného nečekejte.

 • 30%
  0
  0
  23. 10. 2016
  virgoii (951 bodů)

   • Špatně natočené pokračování , až na vizuální efekty .
  • 5%
   0
   0
   16. 7. 2016
   Innuendo (882 bodů)

   75%? Tak si nejsem zcela jist, zda jsme koukali na stejný film. Film nehodný originálu, kdy jsem se skoro styděl za režiséra. Bylo tohle vážně nutné? Nebýt tam Goldblum, tak by mě na něj nikdo nedostal. No, aspoň si Původní den nezávislosti upevnil svoji pozici průkopníka mezi apokalyptickými scifi. I když si o tom můžeme myslet cokoli.

  • 80%
   0
   0
   14. 7. 2016
   Ciiiri (839 bodů)

   No, film jako takový byl fakt super. Hrozně se mi líbilo jak se ve filmu zase objevili staří známí herci a herečky i postavy. Ale myslím si, že to bylo ve stejném stylu jako jsou dnešní filmy. Megalomanské a zbytečně. Stará verze byla klasičtější, hezčí...

  • 100%
   0
   0
   14. 7. 2016
   batal (833 bodů)

   skvělý film, má dobrý humor, nenudí, má velmi dobrý rytmus, režisér to prostě prokazatelně umí skvěle, film se dá shlédnout i po několikáté................

  • 75%
   0
   0
   12. 10. 2016
   Brcolka (787 bodů)

   Staří dobří hrdinové, nový mladí borci a borkyně a stejný příběh v novém hávu. Vyzuální stránka byla samozřejmě lepší, příběh taky dobrý. Takže já se velmi dobře bavil. Při koukání na tenhle film mě napadlo jak se asi začne bránit přírody když se jí snažíme vyhladit což vyhladí i nás

  • 50%
   2
   0
   14. 7. 2016
   tedoun (680 bodů)

   Je to zlodějna a ne independence day 2!!! celý večer v tom sem viděl mnoho sci-fi filmu jako např. StarWars, StarTrek, Starship Troopers,planeta opic, Flash Gordon, Guardian of the Galaxy atd. Vždy nemám rád sequelni kino filmy kromě Dannyho parťáci.

  • 75%
   0
   0
   13. 10. 2016
   KajkaFajka (551 bodů)

   No čo k tomu povedať. Skoro stejné osadenstvo, takmer stejný príbeh, o dost lepší fiolmové efekty a o dost slabši scenár. Dala som si maraton o obych dieloch a musim povedat, že jednotka lepšia než této dvojka a že stačilo se na to podivat len jednou. Ale verim že mi časom odtrne

  • 25%
   1
   0
   9. 6. 2016
   majhan (401 bodů)

   Něco jsem už viděla, ale poslední dobou se nerada úmyslně nechávám strašit různými vizemi futuristů. Věřím v krásnou zářnou budoucnost, kterou si můžeme každý připravit i svými očekáváními, v čemž tento film zrovna asi nefiguruje. Kdyby byl zdarma k posouzení asi bych ho však shlédla.

  • 80%
   0
   0
   16. 7. 2016
   mondak (384 bodů)

   Byl jsem na tom v Imaxu a zážitek je výtečný! Bohužel je to hodně sestříhané, což druhou půli filmu trochu pokazilo...kdyby to nechali ve stopáži, jako u prvního dílu, bylo by to určitě lepší a ne tak zmatené!! Ještě, že tam ponechali většinu herců z z 1.dílu, to hodně zachránilo celý film.

  • 100%
   0
   0
   26. 6. 2016
   BORo (287 bodů)

   skvely film. Asi najlepsi na ktorom som v poslednej dobe bol v kine. efekty proste mega. Pacilo sa mi ze tam hrali aj niektori povodny herci z pred 20 rokov.Taktiez aj to ze to bolo vela veco objasnenych. Odporucam pozriet.

  • 100%
   0
   0
   14. 7. 2016
   pery34 (281 bodů)

   Vše se dá předvídat, spousta nelogičností, až to bolí, ale řemeslně skvěle zvládnuto. Už se na ty filmy dívám bez emocí, protože už tam nejsou, a nebo jsou tak prvoplánovité, že ani nezaujmou. Už jsem asi filmově otupěl. Děj jede dopředu jak školní autobus, který je asi nejdůležitějším cílem mimozemské civilizace:). Jezdí si kudy chce a je to legrační, stejně jako logika vyspělých predátorů. Jsem u konce s dechem s akčnějšími filmy poslední doby ( a to mám sci-fi ve veliké oblibě),.... ale kdo si chce zopakovat jedničku a má rád efekty, s chutí do toho. Myslím, že konec hlubšího myšlení civilizace je tu, ale asi ne s konečnou platností, neboť konec filmu je určen pro třetí díl:)

  • 95%
   1
   0
   25. 6. 2016
   jarousek1981 (252 bodů)

   Film se mi velice líbil, kromě americké prezidentky kterou bych vyskrt. Zbytečná postava.Mozna bych trochu rozvedl konec ohledně dolování jádra.Tesim se na třetí díl jen doufám, že na něj nebudeme čekat dalších 20let.:-).S dabingu bych vyskrt Bohdana Tůmu ať žije daberska mafie.

  • 90%
   0
   0
   1. 3. 2017
   zdenda-subrt (214 bodů)

   Když jsem se poprvé dověděl, že bude pokračování, tak mi srdce div že nevyskočilo z hrudi. A jelikož nejsem příliš náročný divák, tak se mi výsledek i líbil. Ufoni se vrátili a přes jejich další snahu opět dostali na zadek. Pokud jsem to správně pochopil, tak by mělo být další pokračování. Jsem tu a čekám

  • 70%
   0
   0
   29. 7. 2016
   mustafee (133 bodů)

   Zklamání. Nic převratného, nic nového a nic co by člověk musel vidět. Nastavovaná kaše s hezkými efekty. Efekty byly ale tak jediné co bylo na filmu hezké. Ovšem 3D v Imaxu mě moc neuchvátilo. Tento film si do sbírky nezařadím, raději to místo věnuji něčemu jinému.

  • 80%
   0
   0
   3. 7. 2016
   lucifrid (122 bodů)

   Jedničku nepokrytě miluju a nedám na ni dopustit. Dvojku jsem si skvěle užila a neviděla jsem ji naposled. Ta nostalgická pomrkávání na každém rohu, navrátivší se postavy, hlášky s narážkama, ó ano! Jo, hvězdná dcerka nebyla úplně dokonalá, ale Fichtner byl skvělej, Cartwright mě bavil a Pullmana, Goldbluma a Hirsche netřeba komentovat. Jediné mínus za chybějící Connie. Tohle je americkej blockbuster jak vyšitej a nestydí se za to.

  • 45%
   0
   0
   1. 8. 2016
   kafac (94 bodů)

   Pro mě osobně je původní Den nezávislosti srdcovka, protože to byl jeden z prvních hollywoodských filmů, co jsem jako malé dítě viděl. Jeho následovník si však tak moc dobře nevedl. Kdybych se na to koukal doma, tak bych asi musel pořád překlikávat o „5 sekund dopředu“. V zásadě se toho moc nezměnilo, jen zvětšili mothership, přidali emzáků a hromadu počítačových triků. Ubrali humoru a taky hereckého umu. A co to na konci sakra bylo za příšeru????

  • 100%
   0
   0
   20. 8. 2016
   Radek Hnilička (77 bodů)

   Jedničku nepokrytě miluju a nedám na ni dopustit. Dvojku jsem si skvěle užila a neviděla jsem ji naposled. Ta nostalgická pomrkávání na každém rohu, navrátivší se postavy, hlášky s narážkama, ó ano! Jo, hvězdná dcerka nebyla úplně dokonalá, ale Fichtner byl skvělej, Cartwright mě bavil a Pullmana, Goldbluma a Hirsche netřeba komentovat. Jediné mínus za chybějící Connie. Tohle je americkej blockbuster jak vyšitej a nestydí se za to.

  • 60%
   1
   0
   16. 7. 2016
   tempest (64 bodů)

   Další z nekonečné řady filmů, které svým pokračováním zůstaly ve stínu slavnější "jedničky". Vizualizace dobrá, s hereckou kvalitou a scénářem postav už je to horší. Lehce nadprůměrná sci-fina, která postrádala amerického hrdinu Willa Smithe.

  1 2 dalsi posledni
  68 56 ?
  • Danny F. 75%
  • jan-brejska 95%
  • Zuzica 65%
  • walcom-walentin 70%
  • tit3k 55%
  • Nikipi 70%
  • Mihall 75%
  • jarv 65%
  • Venom81 70%
  • Winner9008 55%
  všechna hodnocení (121)
  jak hlasovat?

  V TV

  V žebříčcích uživatelů

  1. místo z 1 v žebříčku uživatele martin-zacek
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: