Independence Day Resurgence (USA)
USA USA
120 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Sci-fi, Thriller, Katastrofický, Blockbuster, Epický, Série/Franchise
Motto: Dvacet let jsme se připravovali. Oni také.

Obsah

:
Věděli jsme, že se jednou vrátí. Využili jsme proto k obraně všech možností a zdrojů Země. Studovali jsme ukořistěné mimozemské technologie, plány a způsob více »« méně

Režie

:
Roland Emmerich

Scénář

:
Nicolas Wright James A. Woods Dean Devlin Roland Emmerich James Vanderbilt

Herci

:
Maika Monroe Joey King Liam Hemsworth Jeff Goldblum William Fichtner ...

Podívej se na Den nezávislosti: Nový útok online!

Premiéra: 23. 6. 2016
Distributor: Cinemart
Jste na stránce filmu Den nezávislosti: Nový útok. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Den nezávislosti: Nový útok myslíte! K 15. lednu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27861 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Den nezávislosti: Nový útok


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 60%
  0
  0
  30. 12. 2017
  Brenan88 (44915 bodů)

  Myslím,že největším handicapem tohoto pokračování je ta dlouhá doba,kterou jsme na něj museli počkat. Filmový průmysl a i fanoušci si už navykli na něco úplně jiného a málo kdo byl zvědavý jak bude vypadat návrat emzáků na planetu zemi. Navíc zde citelně chybí Will Smith jenž byl tahounem prvního filmu. Emmerich to po technické stránce opět zvládl a Den nezávislosti je plný výbuchu a nadupané akce. Jenže scénář už nenabízí příliš prostoru pro smysluplné dialogy,či dobře napsané charaktery. Takto je to ve výsledku za 60%.

 • 40%
  0
  1
  7. 10. 2017
  Pete69 (17812 bodů)

  Jaká škoda filmu s velkým potenciálem a určitě i velkým rozpočtem. Ve filmu jsou dobé efekty, tím to ovšem končí. Slátanina na entou v každém záběru. Na každý výstřel prostěmusí spustit odpočet, aby to nevyšlo. 10..9..8..7..6..5..4..3 bum, něco se pokazilo. Aktivujte planetární obranný systém .. 10..9..8..7..6..5. BUM.. je po něm. Typický znak B-C filmů.

  Tak asi tak :( Tohle je vážně škoda.

 • 65%
  0
  0
  12. 11. 2019
  Sheldon (16004 bodů)

  Když šla jednička do kin, bylo mi čtrnáct a byl jsem cílová skupina. Po pravdě netuším, co na to řeknou dnešní čtrnáctiletí, docela si myslím, že je to moc neosloví, ale na druhou stranu co je dneska osloví, komiksový hrdina Deadpool znásilněný připínákem od své přítelkyně? Pro ně bude Den nezávislosti vpravdě starosvětský. Za sebe musím říct, že jsem se bavil. A stydím se za to? No, možná trošku jo.

 • 75%
  3
  1
  28. 6. 2016
  lamps (14805 bodů)

  Emmerichův narativní hurá systém tímto definitivně kulminuje do zřejmě vytoužených vesmírných výšin. Navzdory vymakanějšímu vizuálu ne tak kvalitní a ucelené jako kultovní jednička, kterou mám navždy vyrytou do svého srdce, ale minimálně stejně zábavný letní výplach, s neodolatelně nostalgickým a záměrně infantilním nábojem, oblíbenými původními hrdiny a dětinsky jednoduchým, leč nesmírně účelným sebereflexním příběhem. Noví rekruti v boji sice nikoho nezajímají a pro fanoušky bez jakéhokoli citového nebo nostalgického propojení s originálem nemůže být Nový útok ničím víc než otravně nastavovanou emzáckou kaší, ale mě osobně znovu zcela odrovnal Emmerichův cit pro převážně verbální zesměšňování vlastního stylistického rukopisu a samozřejmě jeho neutuchající tvůrčí zápal - zkratkovitý koncept vyprávění sice vůbec nesvědčí jakýmkoli emotivním scénám nebo snaze o navázání vazeb mezi postavami, ale jeho akční drajv je prostě nevídaný, humor příjemný a z over-the-top sekvence přistání vesmírného plavidla na povrchu Země jsem si do kalhot málem cvrnknul nadšením. Ne, nebylo mi nabídnuto nic, co by mě překvapilo - dostal jsem jen to, co jsem prostě chtěl..

 • 75%
  0
  1
  29. 7. 2017
  Danny F. (11134 bodů)

  Film není přehnaně napěchován megalomanskýma efektama (alá Michael Bay) a je perfektním pokračováním. Sebeobětování bylo hrdinské a obsahuje přiměřené množství vtipných momentů. Emzácká královna mě trochu připomínala Vetřelce, ale bylo fajn se s ní setkat ve filmu. Příběh je už slabější, ale není špatný. Další díl, na který odkazovaly dialogy na konci filmu, by se mohl nést ve stejném duchu.

  • tempo
  • vizuál
  • příběh
 • 30%
  2
  0
  17. 7. 2016
  Tom Hardy (5197 bodů)

  Příšerné pokračování. Dvakrát tolik, pokud má divák to "štěstí" a vidí ho pár hodin poté, co si dal z nostalgie jedničku. Generický "všeho víc" sequel, przněný nulovými vlastními nápady, nevyužitými postavami z minula a s kopou nových mladíčků, kteří jsou tak necharismatičtí a nudní, až to bolí (vůbec tohle nucené omlazování filmů je zlo, nechápu, že by studio zabilo táhnout to třicátníky). Nejhorší je každopádně to, že je druhý Den nezávislosti hrozná nuda. Akce zaměnitelná, efekty špičkové, ale to už dneska nepřekvapí. Když je největším překvapením filmu to, že se z jedné z původních postav (vzhledem k současné politicky korektní době) vyklubal gay, je prostě něco špatně. Jednoznačně to nejslabší, co v rámci destrukce Emmerich natočil.

  • triky
  • pár frků Jeffa Goldbluma
  • příběh
  • mladé postavy
  • nudná akce
 • 50%
  1
  1
  28. 6. 2016
  Petrson (4084 bodů)

  Vše se dá předvídat, spousta nelogičností, až to bolí, ale řemeslně skvěle zvládnuto. Už se na ty filmy dívám bez emocí, protože už tam nejsou, a nebo jsou tak prvoplánovité, že ani nezaujmou. Už jsem asi filmově otupěl. Děj jede dopředu jak školní autobus, který je asi nejdůležitějším cílem mimozemské civilizace:). Jezdí si kudy chce a je to legrační, stejně jako logika vyspělých predátorů. Jsem u konce s dechem s akčnějšími filmy poslední doby ( a to mám sci-fi ve veliké oblibě),.... ale kdo si chce zopakovat jedničku a má rád efekty, s chutí do toho. Myslím, že konec hlubšího myšlení civilizace je tu, ale asi ne s konečnou platností, neboť konec filmu je určen pro třetí díl:).

 • 70%
  0
  1
  20. 7. 2016
  evismaior (3902 bodů)

  Když jsem před 20 lety jako vyvalený teenager odcházela z kina po shlédnutí obřího pozemsko-mimozemského střetu amerických klaďasů a emzáckých telepatických chapadláků, vůbec mě nenapadlo dumat nad tím, že kdesi v nepředstavitelném roce 2016 zasednu opět do (o dost vypolstrovanějšího) sedadla a mistr velkohubě patetických vlasteneckých projevů Roland Emmerich na mě vyvalí pokračovací akci. Nuž stalo se, my diváci jsme dospěli do středního věku, herci a jejich filmové postavy do důchodu (nebo rovnou pomřely), Brent "Data" Spiner, jehož rolička pošahaného vědce z oblasti 51 léty zkultovněla, konečně dostal víc prostoru, Bill Pullman opět pouhým hnutím tváře vlévá lidstvu odvahu do žil, postava Jeffa Goldbluma se škorpí se svým tatíkem, jako by celých 20 let ani nepřestali, a k tomu je tu celá nová (bohužel celkem nezáživná a za mě tedy dost nadbytečná) generace týpků s příběhy a láskami jak vystřiženými ze všech nových i starých scifíček počínaje Hvězdnými válkami až po Hvězdnou pěchotu. Dále tu máme nezbytnou emzáckou megaloď velkou tak, že gravitací vytrhává mrakodrapy ze základů a jedinou správnou odpovědí na otázku "Kde přistane?" zní: "Všude", a po vzoru Borgů i Vetřelců tady je i jedna královna (o tomhle matriarchálním stereotypu už by se dala napsat slušná práce) a jeden hned intergalaktický střet, v němž budou pozemšťané svým vyhlášeným důvtipem muset nejen nakopat zadnici chapadlákům, ale navíc ještě vyložit překvapivě nekreativním "hodným" mimozemským rasám, že tak jako lidi, to neumí prostě nikdo. Film je přirozeným následovníkem svého předchůdce, jejž navíc dokáže místy i záměrně parodovat. A co si budem povídat, dneska bychom možná potřebovali tu proklamovanou jednotu lidské rasy mnohem víc než v roce 1996.

 • 60%
  0
  1
  9. 8. 2016
  FiL44 (2649 bodů)

  Tak tohle bylo celkem špatný a dokoukal jsem to jenom z nostalgie a respektu k prvnímu dílu. Žádná z nových postav není na tolik výrazná, aby dokázala nahradit Willa Smithe. Staré postavy jsou sice příjemné, ale prostě staré. A občas už to bylo i za hranou s všudypřítomným patosem. Nic moc

 • 80%
  0
  1
  6. 11. 2016
  LenkaVL (2328 bodů)

  Docela povedené pokračování Dne nezávislosti z roku 1996. Bez Will Smitha. Jeff Goldblum zůstává. Jako po 20ti letech. Takže jejich děti. Na dvojku docela ujde. Na konci náznak pokračování.

  • sexy hlavní herec LIam Hemsworth
  • létání
  • ufoni
  • občas působí triky moc uměle
 • 65%
  0
  0
  23. 12. 2018
  Blackhand47XD (2127 bodů)

  Je to přibližně půl roku zpátky, co jsem poprvé koukal na dnes již klasický Den nezávislosti. Inu, očekával jsem, že sequel bude opravdu zbytečný a tupý, takže jsem si jej šetřil na zdlouhavou cestu vlakem, kterou mi tak alespoň ukrátil. Rozhodně cením návrat velké části původního obsazení, ale kromě toho zaujme na filmu možná tak závěrečná bitva. Ono se dá i čekat, které postavy filmaři nechají a které odpraví, takže se tu žádného extra velkého zvratu nedočkáte. Trojka pak určitě bude ještě větší slátanina a digibordel, alespoň už ale nepůjde o záchraně Země, ale o odvetný úder. 65%

 • 50%
  0
  1
  8. 9. 2017
  Larrysbride (2069 bodů)

  Obrovské zklamání v podobe poračování jedné z nejvetších filmovych klasik... Spíse nez akcni sci-fi, ktere nam nadelila jednicka, predstavuje Novy utok filmice zpracovani sci-fi strilecky, jakz takz vydarene pocitacove hry... Nu, snad si to s tou trojkou jeste rozmysli...

 • 70%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (2014 bodů)

  Ať si kdo chce co chce říká, ať si trpaslíci řinčí na trombóny, patos do určitých filmů prostě patří. Kristova noho! Vždyť na tom byl taky postaven původní snímek z devadesátek! Strašliví a odporní emzáci, sjednocení hrdinů, aragornovská speech a posléze velkolepé finále. Druhý díl Dne nezávislosti v podstatě pouze pokračuje ve stejném duchu. Vyčítat mu patos je prostě mimo, dyť je to na tom právě založený. Skvělá zábava. Hned z toho dostávám chutě rozehrát Mass Effect (lízatko pro každého, kdo ví vo co gou). A Liam Hemsworth je sympaťák, dodnes nechápu, proč ho ta Katniss odkopla. Pfff...

 • 40%
  1
  1
  3. 1. 2017
  Arnarmo (1720 bodů)

  Klasický blockbuster, který se snažil navázat na klasiku, ale žel se mu to nepovedlo. Vizuálně dobře zpracované, ale to je dneska už vše, pokud má studio dost velký rozpočet. Zde nebylo nic, co by mě fansinovalo, překvapilo, dojalo či odrovnalo. Koukal jsem se na něj bez emocí a jen z důvodu, abych mohl říci, že jsem ho viděl. Taková škoda, moc jsem se těšil.

 • 40%
  3
  0
  17. 11. 2016
  wop (1716 bodů)

  Začínám mít pocit, že stejně jako jsou některé japonské filmy určené výhradně pro japonské publikum a Evropan se vůbec nemá snažit je pochopit, začínáme mít co do činění s tvorbou pouze a výhradně pro Američany.
  Speciální efekty a megalomanské scény už dnes nikoho nepřekvapí, a tak jediné co zbývá je scénář - tj. to, co postavy říkají, dělají a proč. A ten v tomto případě dostal opravdu na frak. Mám pocit, že z protagonistů za celé dvě hodiny nevypadla jediná rozumná věta, neproběhla jediná skutečně vtipná scéna a že se většina chovala jako nesvéprávná parta pitomců.

  • speciální efekty
  • návrat starých herců
  • plytké a povrchní
  • scénář
  • ani jediná scéna, na kterou bych se chtěl podívat znovu
 • 55%
  0
  0
  13. 8. 2020
  Nevka (1492 bodů)

  Neviděl bych to tak zle, jako většina zdejší populace. Zápletka byla sice velice podobná, jako v minulém díle, ale potěšily některé z aspektů děje, které tam člověk nečekal. Jasně. Dalo by se říct, že několik sekund předtím než se to stalo, vás to mohlo napadnout, ale i tak to nebylo špatné. Herci vcelku v pohodě a efekty fajn. 3D místy super. Někdy však nevyužilo megalomanského potenciálu. Dabing taky v pohodě (v rámci 3D to asi jinak nešlo). Jediné, co mi vadilo byl hlas od starého vědátora (prostě tam pořád uslyšíte Homera, nebo Růžovou zahradu).

 • 90%
  0
  1
  25. 11. 2016
  fido68 (1389 bodů)

  Celkem dobré pokračování příběhu i když po docela dlouhé době.Trošku chyběla absence jednoho z hlavních hrdinů jedničky Willa Smitha.Bohužel ho nechali umřít.Ale i tak se ve filmu objevil,alespoň jako umělecké dílo..:-)Film zdaleka nedosahuje kvality jedničky,ale aspoň někdo z původních herců ve filmu zůstal.Nepředpokládám další pokračování,ale kdoví..co bude za dalších 20let.

 • 75%
  0
  1
  14. 7. 2016
  jvempire (1208 bodů)

  Poměrně podařené pokračování od režiséra původního dílu Dne nezávislosti Rolanda Emmericha. Film má podobnou atmosféru, dost původních herců a dobrý pokus o dobový humor. Je to celé větší, epičtější a monumentálnější. Má to své mouchy ale jde o příjemnou vzpomínku. Jsem zvědav na pokračování.

 • 30%
  1
  0
  23. 10. 2016
  virgoii (1187 bodů)

   • Špatně natočené pokračování , až na vizuální efekty .
  • 75%
   0
   1
   12. 10. 2016
   brcolka (1041 bodů)

   Staří dobří hrdinové, nový mladí borci a borkyně a stejný příběh v novém hávu. Vyzuální stránka byla samozřejmě lepší, příběh taky dobrý. Takže já se velmi dobře bavil. Při koukání na tenhle film mě napadlo jak se asi začne bránit přírody když se jí snažíme vyhladit což vyhladí i nás

  • 70%
   0
   1
   5. 11. 2016
   Rapaport (1016 bodů)

   No žádná velká hitparáda to nebyla. Moc jsem od toho nečekal a ani se nijak moc netěšil. Líbilo se ni zapojení starých postav. Ale přesto si myslím, že tak jak byl starý Den nezávislosti, tak měl zůstat. Dívat se na to dá, ale nic světoborného nečekejte.

  • 80%
   0
   1
   14. 7. 2016
   Ciiiri (943 bodů)

   No, film jako takový byl fakt super. Hrozně se mi líbilo jak se ve filmu zase objevili staří známí herci a herečky i postavy. Ale myslím si, že to bylo ve stejném stylu jako jsou dnešní filmy. Megalomanské a zbytečně. Stará verze byla klasičtější, hezčí...

  • 5%
   1
   0
   16. 7. 2016
   Innuendo (908 bodů)

   75%? Tak si nejsem zcela jist, zda jsme koukali na stejný film. Film nehodný originálu, kdy jsem se skoro styděl za režiséra. Bylo tohle vážně nutné? Nebýt tam Goldblum, tak by mě na něj nikdo nedostal. No, aspoň si Původní den nezávislosti upevnil svoji pozici průkopníka mezi apokalyptickými scifi. I když si o tom můžeme myslet cokoli.

  • 100%
   0
   1
   14. 7. 2016
   batal (893 bodů)

   skvělý film, má dobrý humor, nenudí, má velmi dobrý rytmus, režisér to prostě prokazatelně umí skvěle, film se dá shlédnout i po několikáté................

  • 50%
   2
   1
   14. 7. 2016
   tedoun (879 bodů)

   Je to zlodějna a ne independence day 2!!! celý večer v tom sem viděl mnoho sci-fi filmu jako např. StarWars, StarTrek, Starship Troopers,planeta opic, Flash Gordon, Guardian of the Galaxy atd. Vždy nemám rád sequelni kino filmy kromě Dannyho parťáci.

  • 75%
   0
   0
   13. 10. 2016
   KajkaFajka (720 bodů)

   No čo k tomu povedať. Skoro stejné osadenstvo, takmer stejný príbeh, o dost lepší fiolmové efekty a o dost slabši scenár. Dala som si maraton o obych dieloch a musim povedat, že jednotka lepšia než této dvojka a že stačilo se na to podivat len jednou. Ale verim že mi časom odtrne

  • 80%
   0
   1
   16. 7. 2016
   mondak (647 bodů)

   Byl jsem na tom v Imaxu a zážitek je výtečný! Bohužel je to hodně sestříhané, což druhou půli filmu trochu pokazilo...kdyby to nechali ve stopáži, jako u prvního dílu, bylo by to určitě lepší a ne tak zmatené!! Ještě, že tam ponechali většinu herců z z 1.dílu, to hodně zachránilo celý film.

  • 25%
   1
   1
   9. 6. 2016
   majhan (453 bodů)

   Něco jsem už viděla, ale poslední dobou se nerada úmyslně nechávám strašit různými vizemi futuristů. Věřím v krásnou zářnou budoucnost, kterou si můžeme každý připravit i svými očekáváními, v čemž tento film zrovna asi nefiguruje. Kdyby byl zdarma k posouzení asi bych ho však shlédla.

  • 95%
   1
   1
   25. 6. 2016
   jarousek1981 (312 bodů)

   Film se mi velice líbil, kromě americké prezidentky kterou bych vyskrt. Zbytečná postava.Mozna bych trochu rozvedl konec ohledně dolování jádra.Tesim se na třetí díl jen doufám, že na něj nebudeme čekat dalších 20let.:-).S dabingu bych vyskrt Bohdana Tůmu ať žije daberska mafie.

  • 100%
   0
   1
   14. 7. 2016
   pery34 (298 bodů)

   Vše se dá předvídat, spousta nelogičností, až to bolí, ale řemeslně skvěle zvládnuto. Už se na ty filmy dívám bez emocí, protože už tam nejsou, a nebo jsou tak prvoplánovité, že ani nezaujmou. Už jsem asi filmově otupěl. Děj jede dopředu jak školní autobus, který je asi nejdůležitějším cílem mimozemské civilizace:). Jezdí si kudy chce a je to legrační, stejně jako logika vyspělých predátorů. Jsem u konce s dechem s akčnějšími filmy poslední doby ( a to mám sci-fi ve veliké oblibě),.... ale kdo si chce zopakovat jedničku a má rád efekty, s chutí do toho. Myslím, že konec hlubšího myšlení civilizace je tu, ale asi ne s konečnou platností, neboť konec filmu je určen pro třetí díl:)

  1 2 dalsi posledni

  Hodnocení a recenze Den nezávislosti: Nový útok

  66 56 ?
  jak hlasovat?
  • Reacherjack2016 60%
  • josef-gregor 50%
  • Honza 13 85%
  • kozo.roh 40%
  • lukes-houmr-bures 60%
  • Nevka 55%
  • mims 30%
  • Speedyxxx 75%
  • raca 60%
  • InJo 45%
  všechna hodnocení (157)

  V žebříčcích uživatelů

  1. místo z 1 v žebříčku uživatele martin-zacek