Don Juans (USA)
« další názvy »
Česká republika Česká republika
100 minut

Žánry

:
Komedie

Obsah

:
Operní soubor na malém městě se rozhodne uvést Mozartova Dona Giovanniho. Pohled do zákulisí příprav odhalí svět opery zbavený pozlátka. Příběh o lásce více »« méně

Režie

:
Jiří Menzel

Scénář

:
Jiří Menzel Tereza Brdečková

Herci

:
Jan Hartl Libuše Šafránková Martin Huba Jiřina Jirásková Ivana Chýlková ...
Premiéra: 26. 9. 2013
Distributor: Bontonfilm CZ
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Donšajni. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Donšajni myslíte! K 20. březnu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28342 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Donšajni


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 55%
  0
  0
  25. 7. 2015
  evismaior (4254 bodů)

  Nějak nevím, co si o tomhle počinu Jiřího Menzela myslet. Ano, Libuška Šafránková i Jan Hartl jsou pořád stejně roztomilí jako ve Vesničce střediskové, ale děj je jinak celkem o ničem a film ve výsledku působí dost zbytečně. Zákulisí divadla je na něm tak asi nejzajímavější, přestože se mi nechce věřit, že bychom se toho jako neznalí diváci o skutečných přípravách operních představení dozvěděli zas tak mnoho - připadalo mi to opravdu spíš jen jako příprava nějakého vesického ochotnického představení. Zpěv bych si poslechla ráda, kdyby nebylo pro režiséra nutné cpát ho do úst především milenkám hlavního hrdiny prezentujících se ve sprše či v posteli. Jednou vidět bohatě stačilo.

 • 30%
  0
  0
  8. 12. 2013
  saboter (3564 bodů)

  Nic moc herecké výkony ujdou ale nic víc od Menzla sem čekal daleko více protože takové podpory Novy sem dlouho neviděl a je velké vydírání jak se film prezentuje časové posloupnosti jsou hodně nesrozumutelné a celkový příběh je hrůza takže si tenhle kousek sklidným svědomím můžete odpustit.

 • 85%
  0
  0
  13. 8. 2015
  hp24 (2833 bodů)

  Trosku jiny styl, nez jak jsme u (jindy poetickeho) Jiriho Menzela zyvkli, ale opet filmova lahudka. Krome rezie i diky skvelym vykonum L.Safrankove, J.Hartla atd.

 • 75%
  0
  0
  27. 11. 2014
  stantheman (2399 bodů)

  Po tomto filmu si vážím pana Menzla ještě víc než kdy jindy. Dnes není v módě říkat hezké věci. Jeho Laskavý humor je dnes jako zjevení. To že je film naplněn spoustou krásné operní hudby může být pro mnoho lidí bez hudebního sluchu či cítění, absolutní překážkou v konzumaci tohoto díla. Vše dohromady pak pro většinu diváků , kteří jsou zvyklí hltat většinu dnešní rádoby kultury a nejsou zvyklí přijímat opravdové hodnoty, se bude zdát nepřijatelné. Proč se divit , v dnešní době , která něžnosti , citům a opravdové kultuře nepřejí , čahož ostatně je i příkladem první muž republiky , který sám zvedá obří prapor zhovadilosti , namísto aby byl vzorem pro ostatní. Jsem rád že jsou tady ještě lidi , kteří lidské hodnoty chrání. Pro mne ,tento snímek , příjemné osvěžení.

 • 5%
  0
  0
  21. 11. 2013
  michaela159 (1045 bodů)

  Už dlouho se mi nestalo, abych chtěla v polovině filmu odejít z kina. Neudělala jsem to jen z úcty k Jiřímu Menzelovi a hereckému výkonu Martina Huby. Donšajni jsou opravdu slabý film. Nudný scénář a nesmyslný námět. Asi nejhorší český film.

 • 10%
  0
  2
  26. 9. 2013
  Korben (965 bodů)

  České peklo, které se Nova snaží divoce maskovat tím, že ho cpe na nejrůznější nominace a ohání se americkou premiérou. I kdyby to ale oslavoval král Jelimán z Madagaskaru, nic to nezmění na tom, že je to zoufalá, nevtipná a hrozně špatně natočená věc (ano věc, ne film) a bojim se jen toho, že to bude mít úspěch.

 • 90%
  0
  0
  13. 8. 2015
  bmagic (567 bodů)

  Příjemná záležitost, skvělí herci, zajímavá nevšední prezentace klasické hudby.

 • 5%
  0
  0
  14. 8. 2014
  filmomaniak (501 bodů)

  Tenhle film je katastrofa ani jsem neměla sálu ho dokoukat do konce. Taky jsem čekala více , když o tom pořád mluvili v televizi a i něco vyhrálo nevím co ani nechci.

 • 0%
  0
  0
  27. 9. 2013
  Sir.Hovado (452 bodů)

  Pan Menzel se nechal strhnout moderní vlnou vztahovejch ptákovin a natočil ještě větší blbost, než jsme nedoufali. Nevěřil bych, že to řeknu, ale zlatý Babovřesky.

 • 20%
  0
  0
  8. 12. 2013
  kocka-kockova (338 bodů)

  V kině jsem se nudila. Zůstala jsem jenom proto, že partnera to celkem bavilo. Ovšem na tom, že ten film slabší a hovořit v jeho případě o Oskarovi je směšné, jsme se shodli oba.

 • 30%
  0
  0
  11. 3. 2014
  Bigrambo (238 bodů)

  Jiřího Menzela si nesmírně vážím, protože za svůj život stačil stvořit celou řadu pro mě nezapomenutelných snímků. Ovšem Donšajni se k nim rozhodně nepřidají, ale zařadí se po bok Zlatého dna a Čokoládových čmuchalů, tedy k těm méně povedených kouskům jeho tvorby. Na filmu je vidět, že si pan režisér na stará kolena chtěl udělat radost a natočit si film společně s celou řadou pohledných (nahých) mladých dívek i krásných dam. Ovšem příliš už nebral ohled na diváka, mě osobně totiž příliš nepotěšil. Navíc nejsem ani příznivcem opery a místy mi zpěv až trhal uši. Těžko říct, komu bych mohl film doporučit, cílová skupina mi uniká, takže nedoporučuji asi nikomu... Nechám na Vás, jestli se do tohoto snímku, ať už z jakéhokoliv důvodu, pustíte, ale já se na repete rozhodně nechystám…

 • 0%
  0
  0
  11. 3. 2014
  roman3008 (38 bodů)

  blbost

 • 0
  0
  12. 10. 2013
  Host
  Host

  Film jsem ještě neviděl, avšak pro transparentnost komentářů by bylo dobré kdyby každý přispěvatel uvedl zda sleduje v televizi Vyvolené, Výměny manželek či farmářů apod.

  S úctou

  Zdeněk Kučera

 • 0
  0
  10. 10. 2013
  Host
  Host

  Překrásný film s lehkým inteligentním humorem, hrabalovskými monology na kameru (pan Hartl a další), vynikající dialogy, perfektní kamera, střih. Originální námět, perfektní herecké výkony pánů Hartla, Huby, životní role paní Šafránkové. Osobně si myslím, že je to jeden z nejlepších Menzlových filmů. Chápu, že se to některým nelíbí, je to přesně v hrabalovském pábitelství, a to rovněž není každému srozumitelné. Do kina jsem přišel utahaný, ospalý, hned na počátku jsem ožil, smál se a přemýšlel nad jemností replik a narážek. Pan Menzel je jako zrající víno, zlepšuje se.

 • 0
  0
  5. 10. 2013
  Host
  Host

  Film Donšajni nás s manželem (po čtení negativních recenzí) velmi pozitivně překvapil. Krásný pocit z nádherné hudby a zpěvu, hezký děj a výborné herecké výkony. Kdo má jen trochu rád operu a Menzela - neváhejte!!!!!

 • 0
  0
  29. 9. 2013
  Host
  Host

  Ani film "Jak ulovit miliardáře" nebyl tak šíleně stupidní a bezduchý jako Donšajni. Naprosté fiasko. A to jsem obrovským fanouškem pana Menzela.

 • 0
  0
  29. 9. 2013
  Host
  Host

  Větší hovadinu jsem neviděla. Po čtvrt hodině jsme chtěli s manželem odejít z kina, ale čekali jsme, zda se děj nerozvine. Bohužel nerozvinul. Kdo si chce ušetřit peníze a nervy z uřvané ptákoviny, ať si raději zajde na pivo.

Hodnocení a recenze Donšajni

39 31 ?
jak hlasovat?
 • Psychotronix 20%
 • Evianka 80%
 • Nosnica 55%
 • Sandrastekla 35%
 • miza 35%
 • Had 10%
 • Sheldon 70%
 • Pete69 50%
 • ballrog 50%
 • mach-mach 40%
všechna hodnocení (73)

V TV