Vražedná hra je typický příklad filmu, který je minutu od minuty hloupější. Na konci už to skoro připomíná lobotomii. Pokud jste fanoušky knižní předlohy nebo "crossovek" Sběratel polibků (1997) a Jako pavouk (2001), vyhněte se snímku ohromným obloukem. Hrozí akutní znechucení.
Komentáře a recenze 29
Na solidní budget (35 mil. USD) je film takřka o ničem. Nic hmatatelného si neodnesete. Výrazná je pouze hlavní záporná postava, “klaďasové” jsou napsaní nudným stylem, nemají vám co nabídnout.
Provedení akčních scén poukazuje na nedostatek peněz pro slušného koordinátora a kaskadéry. Co ze začátku působí úsměvně jako ne úplně povedený pilot televizního seriálu, se nejpozději v polovině filmu krutě vymstí. Tehdy přestane Vražedná hra bavit i tím pocitem ze sledování debilního akčního béčka z 80. let.
Triler Vražedná hra je teda filmom, ktorý si síce bez problémov pozriete až do konca, ale pozitívne dojmy a hlavne veľmi dobrú zápornú postavu kazil často nezmyselný scenár, zle zvládnuté akčné scény, či nevýraznosť ostatných postáv a kulís.
Alex Cross není úplně mizerný film, jen strašlivě zbytečný. Působí dojmem, jako by se většina lidí za kamerou vůbec nesnažila a chudáci před kamerou se s tím museli chtě nechtě nějak poprat a vyžrat si to. Jedná se o podprůměrnou detektivku s ohranou zápletkou, nudným dějem a nezáživnými postavami, které vám můžou být naprosto ukradené.
Ale pořád je lepší koukat se na Vražednou hru jako na akční béčko, než pokoušet se přistupovat k ní jako k ambiciózní kriminálce. Protože pak reálně hrozí, že vzteky rozkopete všechno okolo sebe.
Jak se zjevila Vražedná hra v našich kinech, je pro mě záhadou. Je totiž typickým „straight to DVD“ snímkem a kdybych ho měl jako takový i posuzovat, byl bych asi shovívavější. Takhle jde ale soucit stranou.
Jenže pokud za tento snímek zaplatíte v kině a to ne zrovna malý obnos, může vás ještě hodně dlouho pronásledovat například lítost. Tyler Perry by totiž mnohem více než titulní roli, potřeboval herecké kurzy.