The Host (USA)
USA USA
125 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Romantický, Sci-fi, Thriller
Motto: Věřit. Bojovat. Milovat. Je to na Tobě.

Obsah

:
Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté více »« méně

Režie

:
Andrew Niccol

Scénář

:
Stephenie Meyer Andrew Niccol

Herci

:
Saoirse Ronan Stacey Carino Diane Kruger Chandler Canterbury Bokeem Woodbine ...
Premiéra: 28. 3. 2013
Distributor: Bontonfilm

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 50%
  0
  0
  13. 8. 2018
  martin-mickey-stusak (15462 bodů)

  Neviditelný mimozemský nepřítel ohrožuje lidstvo tím, že převezme tělo a vymaže vzpomínky. Melanie riskuje všechno aby ochránila zbytek lidstva a dokazuje, že pouze láska dokáže vše dobít v novém nebezpečném světě. Zpracovaný námět bohužel nejlépe vynikne v literární podobě, neboť velice honosně pracuje s představivostí čtenáře. Ve filmu veškerou představivost a tím i vizualitu všeho dění vytváří filmoví tvůrci a tak divákům vlastně vnucují představivost svou, což sráží fantazii každého jednotlivce na kolena. Sci-fi snímek má co do činění s romancí a tak je určen především pro mladé diváky převážně ženského pohlaví. A není divu. Autorka literární předlohy má na svědomí třeba známý ´Twilight´, v Česku známé jako ´Stmívání´.  Snímek ´Hostitel´ je bez akce, napětí a hlášek. Velice pomalé tempo vyprávění spíše unavuje a použitý soundtrack tomu také zrovna nepřidá. Ani použitá dějová šablona není žádnou novinkou pod sluncem. Snímků o ovládnutí tělesné schránky člověka nějakým mimozemským čímsi tu již bylo nesčetněkrát. Pravda, byly zcela prosty jakékoliv romance. Příběh je o přežití, vytrvalosti, identitě, lásce a lidském duchu. Ano, v rámci sci-fi žánru vcelku brilantní a v jisté oblasti zásadové, ale jak je psáno výše, vynikne spíše v literární podobě než v tom filmovém. Režisér Andrew Niccol se o to pokusil. Napsal si scénář, natočil to a dopadlo to jak dopadlo.

 • 30%
  0
  0
  7. 8. 2017
  Danny F. (11093 bodů)

  Naprosto nudný film. Jen samé kecy. Není divu že jsem ho rychle přetáčel vpřed. Strašně moc romantické.

 • 20%
  0
  0
  2. 4. 2013
  karliki (10005 bodů)

  Hostitel byl film nudný,příběh byl bez zvratů, ztrát, vypjatých situací a vůbec všeho,několikrát jsem se přistihla že usínám.....bylo to táhlé,ani vizuálně mně to nezaujalo.

 • 45%
  0
  0
  28. 4. 2016
  rkotvald (3063 bodů)

  O Andrewu Niccolovi je známé, že jeho projekty jsou hodně sci-fi a hodně autorské. A poměrně zajímavé. Jenže akce nestrhne, romantika je vratká, emoce lehce umělé, postavy a dialogy nešťastné napsané, natahované je to až běda a ani se mi nechce přemýšlet nad tím, koho všechno paradoxně tentokrát vykrádá. A je úplně jedno, že to má lidstvo zase spočítané. Je to na jedno podívání, a když se divák při cestě na záchod zdrží o pár minut déle, nic moc mu neunikne. Nevím, jak velkou roli sehrála autorka předlohy dýchající za zády tvůrců, ale tentokrát to prostě moc nevyšlo. Ale zase úplný průšvih to není..

 • 100%
  1
  0
  24. 4. 2016
  roque (2875 bodů)

  Tak jsem konečně viděla tento film podle knížky Stephenie Meyer. Fakt dobrý. Originální myšlenka filmu, krásné exteriéry, sexy herci. :D
  Tak si říkám, že si asi přečtu i knížku. Uvidíme, co bude lepší.

  • exteriéry
  • sexy mužští herci
  • myšlenka filmu
  • super čočky
  • 60%
   0
   0
   5. 2. 2016
   Ombak_Penari (2747 bodů)

   Tedy z nekonečných přecitlivělých dialogů mě šla hlava dokola kolem, ale naštěstí jsem věděl, do čeho jdu. Nicméně musím říct, že to až taková tragedie nebyla. Především mě zaujal vizuál - dokonale vypíglené budovy a vozy mimozemšťanů mě připomněly Oblivion, okouzlující byl i podzemní úkryt lidí, bylo zkrátka celou dobu na co koukat. Statičnost Saoirse Ronan v hlavní roli mě sice přišla otravná, ale budiž, byl to záměr a dokonce jsem byl zvědav, jak to celé dopadne. Mám dokonce pocit, že bych se na to mohl podívat i znova bez vážné újmy na zdraví, ačkoliv to je jinak jednoznačně film pro něžné pohlaví.

  • 90%
   0
   0
   14. 4. 2013
   harry456 (2433 bodů)

   Mě osobně film zaujal, skvělé herecké výkony ani triky nebyli špatné.
   Jestli si myslíte, že je to film jen pro holky a fanynky Twilight sagy, tak se strašně
   pletete.
   Já jsem si ho užil vůbec jsem se nenudil.
   Trailery byli nic moc, ale když jsem byl na jeho předpremiéře dost mě to překvapilo.
   Naučil jsem se nevěřit trailerům, který jsou hrozný, aniž bych film viděl.
   Nejdříve se koukni na film a na trailer se neohlížej.
   Určitě nebudete zklamáni z návštěvi tohoto filmu.
   Přeji hezkou podívanou. :)

  • 90%
   0
   0
   23. 5. 2017
   Eliška Jana (2024 bodů)

   Neřekla bych přímo, že se jedná o sci-fi film, spíše o romantický dobrodružný film. Romantiky není moc, takže i muži to snesou :) a akce je tam také tak akorát. Hezká příroda, jednoduchý příběh. Apokalypsa, kdy lidé bojují za svůj způsob života. Stojí za zhlédnutí.

  • 100%
   0
   0
   16. 10. 2013
   Pavlína81 (1567 bodů)

   Četla jsem knážku ta byla naprosto skvěla,takže jsem se těšila i na film a můžu říct že se povedl obsazeni bylo dobre a většinou se drželi předlohy a bylo tam vše co mělo.

  • 85%
   0
   0
   8. 5. 2013
   michaela159 (1042 bodů)

   Pěkný film, nechápu jak to někdo může srovnávat s Twilight Sagou.
   Film je o mnoho lepší.

  • 25%
   0
   0
   29. 4. 2013
   Waters (603 bodů)

   Nechápu, kdo na tohle dobrovolně vyrazí a řekně, že to bylo docela dobrý. Sci-fi je v kolonce omylem. Romance v jeskyni o jedný cuchtě, která neví, s kym píchat. Gratulace scenáristům. Tohle jim muselo zabrat minimálně jednu hodinu při obědě.

  • 100%
   0
   0
   1. 4. 2014
   sisisi (421 bodů)

   Skvělý film, skvěle zpracované podle knižní předlohy. Hudba se k tomu filmu perfektně hodí, příběh je zajímavý a poutavý. Někomu to může připadat zdlouhavé a nudné, ale s porovnání s knihou je to ještě uspěchané. Vřele tento film doporučuji :) a pokud si přečtete knihu, tak tím taky nic nezkazíte

  • 30%
   0
   0
   31. 10. 2014
   kurcova-simona (417 bodů)

   Pokud věrnost knižní předloze je taková, co jsem slyšel, už by jsi vážně zasloužila "spisovatelka" Meyersová zavřít do jednoho pokoje s upírem z Blada, vlkodlakem z Underworldu a mimozemšťanem z Vetřelce. Niccol na pár místech nezapře svůj talent, jenže nemá šanci zachránit nudné konverzační "inside" drama a jen díky Saoirse Ronan není tolik ubíjející, jak mohlo být.

  • 20%
   0
   0
   19. 1. 2015
   karolina-klimsova (371 bodů)

   Ztráta času, film je maximálně pro fanynky upírů, protože jinak je to kraviny na entou... :(

  • 60%
   0
   0
   16. 5. 2014
   amalkapinkasova (78 bodů)

   Z filmu jsem moc nadšená nebyla. Protože knižní podoba tohoto příběhu je mou nejoblíbenější vůbec, byla jsem na film opravdu hodně zvědavá. Když jsem ho viděla prvně docela se mi líbil a chtěla jsem ho vidět znova. Když jsem ale po nějaké době nad filmem popřemýšlela, zjistila jsem, že je silně nevyhovující. Na to jak brilantní je knížka film oproti ní silně zaostává. Protože rozsáhlý šesti set stránkový příběh je sesekán do pouhých dvou hodin filmu, tak obdržel značné škody. Ve filmu je vynecháno hodně důležitých částí a o obsazení ani nemluvě. Nemluvím o hereckých výkonech ale především o vzhledu. Například postava hledačky a Wandy (její poslední tělo) je prohozená a jsou zde i jiné nesrovnalosti. Je pravda že mi celkový dojem filmu asi "kazí" knížka, ale film mě prostě poněkud zklamal.

  68 47 ?
  jak hlasovat?
  • martin-mickey-stusak 50%
  • Vali 70%
  • anonnym 85%
  • Hazel 35%
  • Peříková 35%
  • lenka-fojtova 55%
  • dav.bal 70%
  • radek svadla 60%
  • PRINC180 65%
  • Frankiena 70%
  všechna hodnocení (111)
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: