The Artist (Francie)
Francie Francie
USA USA
Belgie Belgie
100 minut

Žánry

:
Drama, Komedie, Romantický, Film o filmu, Oscarový, Retro, Romantická komedie

Obsah

:
Hollywood, 1927, George Valentin (Jean Dujardin) patří k největším hvězdám němého filmu. Poznáte ho podle tenkého knírku, typické bílé kravaty a fraku. více »« méně

Režie

:
Michel Hazanavicius

Scénář

:
Michel Hazanavicius

Herci

:
Jean Dujardin Bérénice Bejo John Goodman James Cromwell Penelope Ann Miller ...

Podívej se na The Artist online!

Premiéra: 16. 2. 2012
Distributor: HCE
Jste na stránce filmu The Artist. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu The Artist myslíte! K 30. listopadu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27814 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  0
  0
  10. 8. 2017
  Brenan88 (44291 bodů)

  Na co slova,když je film geniální i bez nich. V dnešní době velmi odvážný snímek,který si jen těžko bude hledat diváky. Přece jen to není typická popcornovka,která by do kin táhla davy. The Artist to,ale nepotřebuje. On je prostě precizně natočený a do detailu propracovaný a každý správný milovník filmu si k němu cestu najde.

 • 85%
  0
  0
  14. 5. 2017
  Sheldon (15983 bodů)

  Roztomilá formalistická hříčka, která je ve své podstatě chytré alternativní retro a variace na životy Errola Flynna, Douglase Fairbankse a Bustera Keatona. Film je vynikající díky ústřední dvojici, která hraje jako o život. Není žádná legrace napsat film beze slov a je celkem jasné, že to festivalové poroty ocení. Umělec má drajv, který by mohl být podle mého soudu ještě o chlup větší, spoustu geniálních režisérských nápadů a zejména srdce.

 • 85%
  0
  0
  6. 5. 2016
  lamps (14785 bodů)

  Artista i se svou triviální zápletkou sice až příliš sází na nostalgické naladění cílového publika a na vlastní formální jedinečnost v záplavě hollywoodského mainstreamu, ale je to zkrátka nádherný kus filmařiny. Nikoli podnětný nebo přelomový, ale úžasně svěží, vtipný a autentický, sympaticky vymaněný z postmoderního plagiátorského hávu. Emocionálně vyzrálý, herecky strhující...

 • 85%
  0
  0
  27. 11. 2012
  Petrson (4053 bodů)

  Velmi příjemná podívaná, prostě nic neočekáváte, sledujete skvělou Peppy MIllerovou, trápícího se George Valentina, který to s tím trápením malinko přehání i v rámci old school movie, ale hold počátkům kinematografie je vzdán v plné úctě. Jednoduché, příjemné, vkusné.

 • 85%
  0
  0
  28. 12. 2012
  bidlobox (3796 bodů)

  To, co chtěli tvůrci tímto filmem vyjádřit, se jim povedlo skvěle. Nešlo jen o příběh samotný, ale i o formu vyprávění. Černobílý look nás okamžitě popostrčil do doby, kde nás filmejkři chtěli mít, ve skomírající éře němého filmu. Tomu byla podřízena i redukce zvuku na minimum, místo zvuků jsme si přečetli mezititulky. Kostýmy a make-upy byly rovněž dotaženy k absolutnu. Iluzi dovršovala řada grimas a gagů, které tak jako kdysi zastoupily dialogy. A to nemluvím o hereckých výkonech. Martin Scorsese (by) měl určitě z tohoto dalšího filmu o filmu velkou radost!

 • 80%
  0
  0
  15. 9. 2013
  harry456 (2436 bodů)

  Absolutní nádhera, vyloženě radost sledovat. Neuvěřitelně trefná a propracovaná pocta filmu, kde každý záběr je perfektní, každé gesto má svůj smysl a ke všemu hraje nádherná hudba. Hlavní představitelé jakoby z oka vypadli herců té doby, a navíc je dobře doplňuje velice šikovný pejsek.

 • 95%
  0
  0
  21. 5. 2014
  Innuendo (908 bodů)

  Bylo zajímavé sledovat reakce těch pár diváků co s námi byli v kině. Občasné zasmání, komentování děje a aspoň u mě takový ten přiblblý úsměv, který mívám třeba u Chaplinových filmů. Ano u The Artist se nebudete smát na celé kolo, ani nebudete ohromeni hromadou akce a dějových zvratů. The Artist je plnohodnotným retro snímkem, který nám dává plně ochutnat staré dobré éry černobílého němého/zvukového filmu. Vyrovnaná dávka laskavého humoru, romantiky, hudebního podkresu a sentimentu dělá z tohoto snímku dokonalou odpočinkovou podívanou a je povinností pro všechny, co tento filmový mix milují.

 • 95%
  0
  0
  2. 3. 2016
  hovorkok (645 bodů)

  Tak tento film si Oscara vážně zasloužil. Nejen že se tvůrcům podařilo zpracovat vážně pěkný a milý příběh, ale také dokázali vtáhnout mladé diváky do kořenů filmografie, kdy se točili černobílé a němé filmy. Zde bych především chtěla vyzdvihnout nápaditost zpracování - doba, kdy si George začíná všímat, všech možných zvuků kolem sebe, kdy například položí skleničku na stůl, či na něj začne štěkat jeho pes - perfektní . Osobně jsem nikdy nebyla pro černobílé filmy, tento však všechno změnil.

 • 90%
  0
  0
  7. 3. 2012
  jakub.polak (181 bodů)

  Výborně jsem se bavil a myslím, že si tvůrci dokázali získat i zbytek sálu. Odcházel jsem zamilovanej do Peppy a s optimistickou vysmátostí.

 • 90%
  0
  0
  13. 1. 2014
  Kozetka (51 bodů)

  Nejen hlasem postava žije.

74 86 ?
jak hlasovat?
 • Dellego 90%
 • cerfik 100%
 • pokojská31 90%
 • Matëj159 0%
 • casseyovamatka 80%
 • xmuse 75%
 • Bemiurg 70%
 • Chimpanzee21 75%
 • Sheldon 85%
 • Brenan88 85%
všechna hodnocení (79)

V žebříčcích uživatelů

19. místo z 43 v žebříčku uživatele wop

„Další film, který by mě mohl zcela minout, nebýt bombastického ohlasu, který vyvolal. Koho by napadlo, že černobílý snímek dostane Oscara za nejlepší film?”