Anděl na horách

78%

Komentáře a recenze 13

Dle počtu bodů
Brenan88
Brenan88
47 099 bodů
8
Anděl na horách je obrovská klasika československé tvorby. Nedokážu si ani představit vánoce bez tohoto filmu. Každý rok si najdu chvilku,abych si film dosytosti vychutnal a užil. Lví zásluhu na tom má herecké eso Jaroslav Marvan,který Gustavu Andělovi vdýchl život a vtiskl do něj veškerý svůj herecký um. Příjemné - zábavné a těch 80 minut uteče jako voda.
Pete69
Pete69
31 182 bodů
9.5
Moje zamilovaná komedie. Společně s Dovolenou s Andělem to považuji za nejlepší "budovatelskou komedii". :) Gustav Anděl je naprosto nepřekonatelný. Morous od nátury, poté co se z něj stává srdečnější člověk to tahá za srdce. Něco podobného předvedl ve filmu Nebe a dudy. tohle uměl jen Jaroslav Marvan.
Danny F.
Danny F.
11 166 bodů
6.5
Tradiční československá komedie co rozhodně potěší.
JosefTomas
JosefTomas
9 986 bodů
7
Jestli mě paměť neklame, tak Marvan si tyhle fotrovské samonásery dával s chutí prakticky v každém filmu, takže Anděl na horách je v podstatě jeho standard. Děj ale aby to pohledalo a ani těch vtipů moc není, aby z toho člověk něco měl. Len čo sa to však presunie do Tatier, chytá film druhý dech a vtipy fungují i po letech ukázkově. Jen už to tradičně ve filmech pro pamětníky působí, že tomu snímku cosi schází a působí tak neúplně.
avenis
avenis
9 864 bodů
10
"... žádný byt. Žádná svatba. Vrátím se až počasí dovolí. Pak teprve příjde Gustav... Co to plácáš? Až počasí dovolí, pak teprve příjde Gustav..." Těžko říct, který ze dvou filmů s revizorem Andělem mám raději. Oba jsou senzační a plné názorných ukázek, jaká byla tehdy doba. V tom dobrém i v tom špatném.
Píseň Dalibora C. Vačkáře "Je mi do zpěvu" zazněla i ve filmu Pyšná princezna.
cerfik
cerfik
7 933 bodů
8
Československá filmová klasika a řekněte mi, které vánoce tohle na nějakém programu neběží? Jo dá se na to dívat i dnes po téměř 60 letech a je to především zásluha skvělého Jaroslava Marvana.
Jana Květoňová
Jana Květoňová
7 081 bodů
8.5
Je zajímavé, že diváci milují tuto komedii, i když se jedná o odborářskou rekreaci! Socialistická éra!! No ale ona je ta komedie v režii výborného Bořivoje Zemana skutečně úžasná!!! Je to volné pokračování komedie "Dovolená s Andělem", ale zdá se mi lepší, protože sama neumím lyžovat a bavilo mě dívat se, co tam na tom sněhu Jaroslav Marvan jako revizor Gustav Anděl provádí. Však si taky zlomil nohu! A nebyl sám. Stella Zázvorková a Josef Kemr si zase poranili kotník. Ale jak jedou Marvan s Kemrem dolů z kopce na saních, to je tedy paráda!!! :-)
Standa.
Standa.
6 180 bodů
7.5
Jaroslav Marvan jako legendární Gustav Anděl, který si vyjel na dovolenou na hory. Vtipné.
VitvarJane
VitvarJane
4 487 bodů
4
Tenhle typ humoru se mi nikdy nelíbil, i přesto je tento film skvěle herecky obsazen...
nikol125
nikol125
2 781 bodů
8.5
Tradiční česká komedie. :)