Runaway Train (USA)
« další názvy »
USA USA
111 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Drama, Thriller, Nezávislý, Vězeňský

Obsah

:
Na nekontrolovatelném vlaku bojují o přežití dva uprchlí trestanci a pracovnice železnic. Originální koncept režisér Andrej Končalovskij zasadil do mrazivé více »« méně

Režie

:
Andrej Končalovskij

Scénář

:
Akira Kurosawa Ryuzo Kikushima Djordje Milicevic Edward Bunker Hideo Oguni Paul Zindel

Herci

:
Jon Voight Eric Roberts Rebecca de Mornay John P. Ryan T. K. Carter ...

Podívej se na Splašený vlak online!

Jste na stránce filmu Splašený vlak. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Splašený vlak myslíte! K 18. lednu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27865 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Splašený vlak


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  5. 3. 2018
  martin-mickey-stusak (24560 bodů)

  Snímků o vlacích jedoucích nekontrolovaně bez strojvedoucího je natočeno už vcelku dost a to jak pro stříbrné plátno, tak i ryze pro televizi. Je však s podivem, jek velice málo je známý tento, který rozhodně patří mezi ty lepší. Dějově tu nejde jen o hrozbu jedoucího vlaku, ale i o dva uprchlé vězně, které se k tomu dostanou čirou náhodou. Takže tu máme dvě dějové linky, které se vzájemně prolínají a divákům předkládají už na první pohled velice mrazivý příběh z oblasti Aljašky. Na jedné straně je snaha zastavit vlak a na druhé chytit uprchlé vězně. Nelze jinak než před filmaři smeknout klobouk, neboť během natáčení si také museli vytrpět své. Dnes by se převážně použilo CGI, ale v polovině 80. let? Takto je autenticita až zarážející a divákovi přeběhne mráz po zádech i doma pěkně v teplíčku na gauči před televizí. Silný příběh poukazuje i na psychologii postav ve velké dynamice dramatických sekvencí a atmosféry. Pozná vůbec někdo, že tu jde také především o pravý smysl a cenu svobody a o hloubku lidské povahy? Dialogy jsou oslnivé a herecké výkony Jona Voighta, Erica Robertse a Rebeccy De Mornay excelentní. Snímek začíná striktně jako film vězeňský, který se náhle změní v katastrofický končící jako hrdinský epos povznášející mnoho charakterů, jako např. touhu po svobodě a s tím spojenou vytrvalost, odhodlání překonat veškeré neduhy a k sebeobětování. Je lepšího snímku, který neopomíjí ani lidskou stránku věci?

 • 80%
  0
  0
  9. 7. 2018
  lamps (14805 bodů)

  Jasně že příběhem a trochu i zpracováním je to béčko béčkovité, ale herecké výkony, dynamický střih a v neposlední řadě nezastavitelný splašený vlak tomu dodávají velmi přesvědčivou masku vytříbené akční podívané. Končalovskij se na režisérské židličce sice moc nepřetrhl, ale o to více je snímek svižný a v závěru i emocionálně úderný. Chcete-li na 100 minut vypnout a sem tam nějaký ten stříkanec krve vás nerozhodí, není nad čím váhat.

 • 70%
  1
  0
  4. 5. 2019
  JosefTomas (7969 bodů)

  Čekal jsem něco trochu jiného, to nebudu zapírat. Film sám o osobě funguje nad míru dobře, ale pár věcí bych tu přeci jen změnil. V prvé řadě, příběh je přímočaré béčko, ať chce, nebo ne,, ale s tím takový problém nemám a ostatně ani s předvídatelností, kterou film oplivá. Daleko více mi vadily příběhově kličky, které děj zbytečně zdržovaly a místy tak děj trošičku stagnuje. Herci zachraňují prakticky celý film, což je trochu škoda, protože potenciál tu byl na něco velkolepějšího. Zároveň soundtrack je dosti povedený a střih alespoň udržuje rytmus a snaží se zakrýt již dříve zmíněné stagnace. Problém nastává v mírné nelogičnosti, která se celý děj provází, jako útěk z nejstřeženější věznice proběhne až nečekaně snadno a je až zarážející, kde duo vzalo to, co vzalo. A nakonec konec, který by mohl být velkolepým završením, ale místo odpovězení otázek pokládá mnoho dalších a kdyby film končil o 5-10 minut později, vůbec bych nezlobil. Na závěr tedy, že je film poměrně slušně natočený a velice zručně. Zbytek ale kolísá a krom hereckých výkonů nenabízí nic, co by jinde nepředvedli lépe. A pokud si chcete jen odpočnout, tak vás varuji, abyste nezapínali mozek, nevěstí to nic dobrého.

Hodnocení a recenze Splašený vlak

70 ? ?
jak hlasovat?
 • InJo 75%
 • shark white 70%
 • Sheldon 75%
 • JosefTomas 70%
 • regazzoni 75%
 • lamps 80%
 • martin-mickey-stusak 90%
 • jarv 60%
 • spacino 75%
 • miza 60%
všechna hodnocení (32)